Chci Hi-Fi ! Prostě Hi-Fi ! (A ne z PRC/ČLR)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod armaman 23. 11. 2014 20:36

Fakt uz prilis aj na mna a to som toho vela ako obvykle neprecital.
Nimras sa tu v totálnych blbostiach.
Bud sa zmier s realitou a zacni triezvo uvazovat alebo sa vykasli na to.
Ak Ti tolko chybaju cudzojazicne recenzie co tak zacat verit tym co maju na slúchadlách nemalo napocuvane.
Ja som tiez dal na to co raz zverejnil bacil2
Obrázek
a mozem povedat ,ze nesklamal. Dokonca tie sluchadla hraju lepsie ako moje stare AKG K514
Obrázek
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zatycz 23. 11. 2014 21:21

PoliceCollector píše:Když ono je moc podezřelé že většina serverů zabývajících se hi-fi Superluxy vůbec nerecenzuje, skoro vůbec se o nich nediskutuje, nikde je nepoužívají jako reference, nepoužívá je žádná slavná skupina a specializovné obchody je vůbec nemají v nabídce. Nehrajou špatně ale měl jsem si připlatit a koupit něco dražšího. Ale což, pozdě bycha honiti. Ukončuji stávající koníček a podle pěněz se rozhodnu co koupím. Pár kandidátu už mám.


Tak sluchatka se kupuji hlavne na to, aby se pouzivala a ne se o nich diskutovalo. Navic co chces na superluxech diskutovat? Levna sluchatka se skvelym pomerem cena/kvalita zvuku na cemz se shodnou i zdejsi audiofilove, takze i kdyz mas hluboko do kapsy a nejsi "netopyr", muzes si uzit kvalitnejsi zvuk, nez od nejakych chrastitek ze supermarketu za stejnou cenu.

No a pokud budes vybirat sluchatka podle toho, jake zname kapely je pouzivaji, tak ti preji hodne stesti a co nejmene penez vyhozenych do kanalu po impulzivnich nakupech naslepo :)
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 23. 11. 2014 21:31

Ani jedno. Jen jsem prostě tak trochu snob a rád si kupuju pěkný, drahý věci. Někdy ze mě ale nával snobismu spadne, učiním třeba i racionální rozhodnutí ale pak mě to začne mrzet, protože se o tom nemluví, není to slavné a nikdo to nezná. Pak se tím užírám, že jsem si nekoupil slavnou značku a slavný model. Ale na druhou stranu i když jsem snob, tak informovaný takže Dr Dre i když jsou ultra módní mi nikdo nevnutí....Ale teď mě prostě mrzí že jsem si radši nepřiplatil za tu Audio Technicu, AKG nebo Grado...no.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 23. 11. 2014 21:38

Obávám se, že v rámci hifi sluchátek ti značka nebo země původu o kvalitě konkrétního modelu neřekne zhola nic, stejně jako ti neřekne vůbec nic o tom, jak moc ti ten daný model bude pasovat do osobního vkusu.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 23. 11. 2014 21:39

Tak ja uz fakt nevladzem.....
Snob a mas iba 2500-2700 kč na sluchadla?
Chapce Ty si daj studenu sprchu a tri si koncatiny frote uterákom....
Kde je admin
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Bína 23. 11. 2014 21:42

Pak se tím užírám, že jsem si nekoupil slavnou značku a slavný model.


V tomto případě si kup něco z tohohle seznamu a nemusíš se tu s náma otravovat.

http://www.whathifi.com/awards/2014/ear-headphones
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 23. 11. 2014 23:38

Je to v tomhle oboru trochu jinak,nez treba v pekárne.Houska stojí 2Kc,tak za 10Kc budes mít tech housek 5.
Ty más ted sluchátka do cca 1000Kc,ale muziku,kterou uslysís ve sluchátkách za 2000Kc nebude hrát jiná písnicka,prípadne nebude lepsí 2x,ale treba jen o 1/10.No a ted je to o tom,kolik chces obetovat za relativne stále jeste malý prírůstek kvality.Tady platí bohuzel neprímá úmera,vysolis 5x tolik,tedy cca 5000Kc a stále je ten prírůstek neúmerný cene/jasne ze jak pro koho/.Proto se nediv,kdyz reknes,ze chces za 2000Kc super sluchátka.A to se nebavíme o zdroji signálu,DAC a zesilovaci.
Vláda
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 23. 11. 2014 23:44

Ano ! To je to ! Kolik musím připlatit aby to hrálo líp než HD 660 za 929Kč ? Aneb co to je ta audiofilská kvalita ? Pokud jsou třeba často doporučovaná sluchátka AKG 701 (nyní za cca 4k) ale před dvěma lety za 7k, jak teprve musí hrát sluchátka za 20k nebo 50k ? (Dražší jsem snad neviděl) ale když si vezmu kolik stojí třeba ty komponenty od Accuphase a to jsem narazil na názor že tohle pořád ještě není to správné Hi-Fi (u komponenty za bratru 1000 000(!!!!) CZK... )... Tak co je potom to správné Hi-Fi ? A kde začíná Hi-Fi (to je to co hledám...) a kde snobismus ?

Projel jsem si recenze a weby a zjistil následující:

AKG 701/702 se ještě doslova před pár lety prodávaly za cenu přes 10-11k CZK !

Časem tedy došlo k poklesu hodnoty na dnešní cenu kolem 5k-5.5k CZK

Letos oceněná K550 je prodávaná za cenu o cca 1000CZk nižší.

Nezkoumal jsem to, ale zřejmě je to takhle i u konkurenčních značek.

Dá se tedy předpokládat že budou hrát skvěle, když stávaly o 50% víc.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 24. 11. 2014 06:12

Tak co je potom to správné Hi-Fi ? A kde začíná Hi-Fi (to je to co hledám...) a kde snobismus ?



-na to by si mal vediet odpovedat TY !!!
-nakolko tu lietas ako zbesila zmätena lesna vcela ,mal by si vediet kde zacina Háj, bol si uz niekedy v háji ,vsakze ?! :hmm:

ono-Háj to ti je taka vec...., no.... kazdy spravny chlap chodi do hája.... :mrgreen:

-vies ,ono háj zacina u kazdeho inde, niekde na razcesti medzi srotom a medzi traktorom.....

snobi si kupuju traktor lamborghini a ty ,,lepsi´´ zetor a ty low-endaci oru s pluhom a volom... :mrgreen:
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 11. 2014 07:51

Snobizmus zacina tam kde konci zdravy rozum. A to je aj tvoj pripad. Sluchadla sa kupuju (mali by sa) kupovat podla zvuku, nie podla napisu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 24. 11. 2014 09:12

Prodám ti AKG K701 původní rakouská výroba žádné made in china...za 20000 kč, bereš? :-D
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zatycz 24. 11. 2014 10:19

Spousta veci, ktere se uz nevyrabi/vyrabi jinak, se prodava za vyssi ceny, nez za kolik se prodavaly. Tohle je prave jeden ze znaku snobstvi, tedy ze si koupim vyrobek, ktery je funkcne totozny, jako jiny vyrobek, jen z nejakeho, pro ne-snoba bezvyznamneho, duvodu. Treba limitovana edice v jine barve, je na tom logo znamejsi firmy, i kdyz je vseobecne znamo, ze to je OEM vyrobek s natistenym logem apod. I kdyz zrovna ty AKG z rakous hrajou podle nejakych diskusi pry jinak nez z prc.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zatycz 24. 11. 2014 10:52

Je to sice uz offtopic, ale to asi v tomto tematu nevadi. Zlodejna by to byla, pokud by za nim prisel a prinutil ho ty sluchatka za 20k koupit proti jeho vuli. Pokud je vsak koupi dobrovolne, jen protoze jsou Made in Austria, tak se jedna o donebevolajici blbost, nebo pouhy snobismus.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 24. 11. 2014 11:02

Este raz, pre mna je to "zlodejina" ak uz len tu sumu dakto vyslovi.
en co ponuka by mal byt tiez nohami na zemi(ak uz iny nie je) a nechapem take daco ani z recesie.
Tie sluchadla stali mozno tretinu tej sumy az polovicu, takze taketo zarty ja neberiem.
Ak by mu to navrhol v sukromnej sprave OK no verejne mi to pride hlupe.
Nemam rad ak sa ludia oj...bavaju hoc su aj "hlupi"!

Samozrejme nikoho s mojim názorom nenutim suhlasit....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 11. 2014 11:07

Otázka - koupíš si veterána Opel Kadett "E" ročník výroby 1984 neboli auto 30 roků starý vhodný pro kategorii "G - past", pokud budeš vědět, že není originálně vyrobenej v Německu, ale že to je Deawoo Racer = licenční Kadett vypustěnej v roce 1984 z fabriky v Soulu, jen doplněnej "původníma" logama z německý fabriky? A budeš ochotnej za "korejce" dát stejný prachy jako za originálního "němce", i když na první pohledu budou k nerozeznání ???
Tolik k tomu snobismu. Je totiž SNOBISMUS a "snobismus". Je potřeba rozlišovat potřebu "mít originál" od potřeby "vypadat na originál".
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků