RHA T10i - krátké dojmy

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 21. 11. 2014 21:42

Obrázek

Nový vrcholový model od RHA mám už nějaký týden doma na testování a před plnou recenzí na Avmanii tu sem dám pár krátkých dojmů.

RHA T10i - 5490 Kč, dostupné i v Alze http://sluchatka.heureka.cz/rha-t10i/
Model bez ovládání bude dostupný brzo a cena bude o pár stovek nižší.

Konstrukce a spol

Klady
- Konstrukce je špičková, působí nejodolnějším dojmem ze všech sluchátek co jsem kdy měl.
- Ocelové skořepiny jsou perfektně zpracované, vzhled jede na vlně čistoty a jednoduchosti.
- Vůbec nepůsobí těžce v uších.
- Ocelová pružina u konektoru asi opravdu bude mít pozitivní vliv na životnost kabelu.
- Super pohodlý, sluchátka hodně zapadnou do uší a nevykukují. Dobré i pro ložení na boku.

Zápory
- Kabel je slušně tlustý a působí odolně, bohužel není úplně pěkný na pohled a není moc ohebný.
- Kvůli průduchu nic moc izolace a problémy s větrem.
- Ear hooks se dají dobře nastavit, ale jsou moc dlouhé a plastové zakončení je ošklivé.

Zvuk

RHA zde použilo systém výměnných filtrů. Ty jsou také z oceli a jejich výměna je velmi jednoduchá.

Se všemi filtry si zachovávají zhruba stejné podání - velmi výrazný bas, teplejší zabarvení, mírné zvýraznění vyšších středů, potlačené výšky. Filtry mění množství basu a výšek, tím samozřejmě ovlivňují i celkovou technickou kvalitu zvuku.

Určitě se nejedná o analyticky přesné monitory, zvuk je zaměřen na pořádný bas a nepříliš kritické podání, takový klasický "konzumní" zvuk. Pokud hledáte detail a čistotu, levnější kousky s tlakovými měniči jsou o dost dál.

Porovnal jsem je se Sennheiser IE80, což je asi úhlavní konkurent. RHA mají se středním filtrem méně basu, je ale údernější a přesnější. Velký rozdíl jsou středy, ty jsou u RHA dravější a mnohem lépe vykreslené. IE80 má větší prostor, RHA ale lepší lokalizaci. Rozdíl ve prospěch RHA je ještě větší při použití "treble" filtrů.


Závěr

IE80 podle mě už příliš zestárly a hledal jsem v téhle kategorii náhradu s podobně zaměřeným zvukem. RHA představují dobrý zvukový upgrade a přidávají k tomu excelentní a odolnou konstrukci.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 26. 11. 2014 09:54

Bína píše:...Pokud hledáte detail a čistotu, levnější kousky s tlakovými měniči jsou o dost dál...

To znamena, ze lacnejsie MA750 hraju detailnejsie a cistejsie, ci?

Bína píše:...IE80 má větší prostor, RHA ale lepší lokalizaci. Rozdíl ve prospěch RHA je ještě větší při použití "treble" filtrů.

Ako velky je ten rozdiel v podani priestoru? ja mam rad ked nahravky priam dychaju, ked to nehra ako sa povie do hlavy, ale vnimas to ako keby okolo seba, do priestoru. Dokazu toto tie RHA?

A co sa tyka tych vysok, pisal si, ze RHA maju potlacene vysky. Ja mam naopak rad ak vysky su take prijemne cinkave, ale nie neprijemne ostre.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 26. 11. 2014 19:21

zino333 píše:To znamena, ze lacnejsie MA750 hraju detailnejsie a cistejsie, ci?


Ne, tam mluvím o tlakových měničích, teda třeba Rockit R50, Vsonic 1000 a třeba hybridy T-Peos Altone200. 750 nehrají čistěji a detailněji než T10.


Bína píše:...IE80 má větší prostor, RHA ale lepší lokalizaci. Rozdíl ve prospěch RHA je ještě větší při použití "treble" filtrů.

Ako velky je ten rozdiel v podani priestoru? ja mam rad ked nahravky priam dychaju, ked to nehra ako sa povie do hlavy, ale vnimas to ako keby okolo seba, do priestoru. Dokazu toto tie RHA?

A co sa tyka tych vysok, pisal si, ze RHA maju potlacene vysky. Ja mam naopak rad ak vysky su take prijemne cinkave, ale nie neprijemne ostre.


IE80 mají nafouklý prostor, teda prostor si užiješ, ale je umělý a neodpovídá nahrávce.

Tahle kombinace výšek co chceš se hledá hodně blbě, takhle mě napadají jedině Etymotic ER-4 a Noble 4. RHA T10 mají výšky příjemné, potlačené proti neutrálnímu podání ale stále o dost energičtější a lepší než IE80 a Mh1C.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 27. 11. 2014 07:20

Ok, tak moja posledná otázka, ak by si porovnal priamo T10 so Sony MH1C. V čom bude najzásadnejší rozdiel? Vedel by si približne opísať čo bude lepšie oproti MH1C? Prípadne aj porovnanie so zvukom AKG K 240MKII? Sú to sice totálne typovo odlišné slúchadlá, ale tieto dvoje mám doma a dobre ich poznám, tak nech mám predstavu, čo teda môžem čakať od T10. Dosť si ma na ne nalomil...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 28. 11. 2014 23:35

Tak jsem to porovnal s MH1C při použití treble filtrů na RHA. TT10 mají méně basu a ten je přesnější a rychlejší. Velký rozdíl je na středech, kde MH1C znějí mázle a slévají se, jsou T10 mnohem čistší. RHA nejsou tak teplé a uvolněné, mají větší drive. Prostor je vykreslen lépe a s větším pocitem prostoru než u Mh1.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 29. 12. 2014 16:11

CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků