Over-ear sluchátka do 6000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radimecek13 22. 11. 2014 14:44

Ja nemluvim o sobě,já si svůj názor udělám sám a hlavně si už sluchátka vyzkouším sám....Bogino chtělo by to trochu sebereflexe,přečti si svoje příspěvky za posledního půl roku a třeba to pochopíš...jakmile někdo nabídne nějaké řešení a je jiné než tvoje,tak ho většinou v dalším příspěvku schodíš a nabídneš to svoje,zaručeně lepší....to je můj pocit z tvého vystupování zde....
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 22. 11. 2014 14:51

Cielom diskusie je pomoct tomu, kto si pyta radu a nie to, aby ten ci onen mal najvacsiu pravdu. Cely tvoj problem je, ze nedokazes stravit iny nazor. Lezie z teba strasna jesitnost.
Napr. The Wolverine tu pred chvilou vyjadril presne moj nazor, pod ktory sa kludne podpisem. Neviem si predstavit, zeby na mna reagoval tak, ako ty. S niektorymi si proste nazorovo sadnem viac, s inymi menej. A je to aj o ludskej povahe.
Laskavo v tejto offtopic retazi nepokracuj. Nemam o to zaujem.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 22. 11. 2014 15:04

Máš pravdu,jako vždy...bohužel si sedneš jenom s těmi,kteří souhlasí a neoponují...o ješitnosti přemýšlej u sebe...já nemusím reagovat ve všech vláknech jako ty...a byl jsi první,který tady napadl bacila,který si dovolil napsat jiný názor...končím...jako spousty jiných,které diskuse s tebou nebaví...:-)
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 22. 11. 2014 17:17

Asi je to subjektivní, ale ani jeden z vás (bogino, radimecek13) mi nepřipadáte jako ješitný, arogantní nebo příliš agresivní v prosazování svých názorů.

Viděl bych to tak, že bogino je (takřka) jediný, koho tady v rámci sluchátkové sekce baví donekonečna zodpovídat ty stejné dotazy pořád dokola, respektive se zajímat i o v absolutním hledisku průměrné produkty a diskutovat o nich. Forma stejně jako obsah jeho příspěvků je podle mě v drtivé většině naprosto v pořádku... A zřejmě to tak vidí i moderátoři, kteří jeho příspěvky obvykle nemají důvod mazat či jakkoliv korigovat.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 22. 11. 2014 17:38

tisíc lidí,tisíc chutí.vyzkoušení by bylo ideálním počinem před koupí.já bych byl např.ten který by tě odrazoval od beyerů a upřednostňoval např.k712,hd600 či některé(modernější)-jak tu zaznělo...
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiKi_93 22. 11. 2014 17:51

Nad Sennama jsem také přemýšlel, popravdě mě napadly jako první při výběru.

S mým rozpočtem bych se ale do HD 600 nevlezl, jedině HD595/598.
MiKi_93
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 22. 11. 2014 17:56

jedině bazarový,se tu často objevují,chce to natrefit se na ně...
hd595 spíše nedoporučuji,to už jsem měl raději dt990
nejlépe ale vše vyzkoušet a poslechnout před koupí pokud to lze.vyhneš se následnému prodeji pokud koupíš nevhodný.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 22. 11. 2014 18:01

MiKi_93 píše: do HD 600 nevlezl, jedině HD595/598.


z týchto dvoch, určite 598
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 22. 11. 2014 18:49

ještě je zajímavá novinka od AKG,ale asi by to byl kup naslepo,nadruhou stranu je můžeš ve 14 denní lhůtě vrátit...
http://www.headphones.cz/inshop/domaci/ ... quoise.htm
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiKi_93 22. 11. 2014 19:32

Je známé, že Sennheisery mají co možná nejplošší zvukový projev, kde nic netrčí, což mi trochu vadí. Mít trochu více basů, asi bych do nich šel.

Navíc nechápu ty tvrzení, že různá sluchátka jsou dobrá jen pro určité žánry. To bych pochopil u levných modelů dejme tomu do 2500,- ale v cen. kategorii 2x takové? To si mám koupit rovnou 3 sluchátka, jedny na rock, druhé na dubstep a třetí na country? Příjde mi to trochu přehnané. :)
MiKi_93
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 22. 11. 2014 19:43

To je mýtus,který se zde hodně používá....za 6.000,- koupíš slušná sluchátka...já mam například Shure Srh 940 a poslouchám od klasiky přes jazz,rock i popík.. 8-D
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiKi_93 22. 11. 2014 20:16

Ohledně těch SRH940, jak jsou na tom s otevřeností? Tím myslím, jak dokážou zprostornit zvuk. scénu oproti otevřeným modelům. Díky
MiKi_93
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 22. 11. 2014 20:26

já s tím nemám problém... v této cenové kategorii to není,tak znát..v porovnání s Dt880 a k701 ten rozdíl není markantní...dle mého v této cenovce spíš záleží na zdroji z kterého hraješ a nahrávce...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 22. 11. 2014 20:27

Je to dost velky pocitovy rozdiel voci otvorenym. Proste je to nieco ine. Je to taky zadusenejsi pocit, chyba pocit vzdusnosti otvorenych. Aspon mne. Priestor je siroky, lokalizacia je vyborna, ale otvorene/uzavrete nie je to o tom.

Ked som SRH940 porovnaval s otvorentmi sluchadlami, v niektorych skladbach, bohatych na dozvuky, tieto dozvuky nepodavali dobre. Pisem o tom na mojom webe, linka v mojom profile. Porovnanie spred 2 rokov.

Niekto iny moze mat odlisny nazor ... toto je proste moj nazor.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 22. 11. 2014 20:51

Je to dost velky pocitovy rozdiel voci otvorenym. Proste je to nieco ine. Je to taky zadusenejsi pocit, chyba pocit vzdusnosti otvorenych. Aspon mne.


Souhlasím... Pro mě je to především o jednoduché otevřenosti - o přirozeném šíření zvuku sluchátky a také jeho úniku ven. Uzavřená sluchátka bohužel vytvářejí pocit zadušenosti (anglický ekvivalent by byl nejspíš congested), který mým uším často vadí i fyzicky (cítím v závislosti na míře těsnění určitý tlak v uších). Z toho důvodu obecně preferuju plně otevřená sluchátka a velurové náušníky - zkrátka lépe "dýchají".

Já jsem však v tomhle trochu extrém, protože s tímto mívám částečné problémy i u některých otevřených sluchátek (např. HE-500, kde kombinace magnetů na obou stranách měniče a nepříliš povedené hifimanovské mřížky vytváří na můj vkus až příliš uzavřený zvuk... a to se situace v okamžiku, kdy by chtěl člověk zvuk sluchátek korigovat skrze dodatečné tlumení, stává samozřejmě ještě komplikovanější). I přesto musím říct, že např. Paradox Slant, které jsem ještě nedávno vlastnil, zněly skvěle... Uzavřeně, ale skvěle - lépe než většina otevřených modelů, které jsem dosud slyšel. Tudíž to není o tom, že bych uzavřené modely vyloženě diskriminoval nebo je snad nedoporučoval, to vůbec ne.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků