[Dotaz] Kvalitní přenosná sluchátka do 4000,- Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pudicus 24. 10. 2014 16:04

Ahoj,

rozhodl jsem se koupit si nějaká přenosná sluchátka s mostem přes hlavu, nicméně jsem docela narazil, protože o sluchátkách nevím zhola nic.

Mohli byste mi, prosím, poradit s výběrem sluchátek do 4 000,- Kč (vč. DPH)? Doufám, že v dané cenové kategorii se dají již najít sluchátka, která dobře zní a něco vydrží.

Na co, s čím a kdy budu sluchátka používat?

Sluchátka chci mít na úplně běžný poslech hudby při cestách. Nejsem nijak zvukově náročný, nejsem ani vlastníkem nějakého hudebního přehrávače, hudbu si budu přehrávat normálně z telefonu, ale rád bych sluchátka, která mají pevnou konstrukci, jež přečká i náročnější zacházení (ne, že bych se sluchátky chtěl házet, ale člověk nikdy neví).

Sluchátka chci používat při cestování, asi bych tedy ocenil takovou tu "drobnější" konstrukci - nevím, jak přesně to nazvat, ale velikostně mi docela sedí JBL Synchros S300 (ty dokonce i spadají do mnou vymezené cenové kategorie, ale nevím, zda jsou konstručně dobré a vyplatí se za tu cenu koupit).

Co se drátu / bezdrátu týče, tam je mi to úplně jedno. Přečetl jsem si, že bezdrát není tak kvalitní jako normální drátový přenos (což mě ani nepřekvapilo), ale bezdrát by mi určitě nevadil. Aktuálně poslouchám hudbu na úplně neznačkových sluchátkách, takže vše bude krok dopředu.

Hodlám poslouchat úplně všechny hudební styly, elektroniku, rock, pop.

EDIT: Mám telefon s Androidem, pokud znáte dobrá Bluetooth sluchátka, musejí být s tímto OS kompatibilní.

Referenční sluchátka: JBL Synchros S300
Zaujala mne sluchátka: AKG Q 460

Díky za případný odpovědi.
pudicus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 10. 2014 16:20

V této kategorii jsou např.:

Záleží, jaký zvuk preferuješ. Projdi si další témata ve sluchátkové sekci, podobné zadání je tu často.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pudicus 24. 10. 2014 16:35

Dík za odpověď.

Mám rád o trošku výraznější basy, středy na běžné úrovni a mírně jasnější výšky.

Na další témata jsem se díval, ale přišlo mi, že ani v jednom tématu, které jsem procházel, člověk hledal sluchátka, která hledám já.
pudicus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 24. 10. 2014 16:53

k tomu to zdroji pokud nebudeš upgradovat,bych koupil Fostex Th 7b nebo Ultrasone Icans...
http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... s-okta.htm
http://www.headphones.cz/inshop/domaci/ ... -th-7b.htm

pozor u audio technic ath-es7....mají hodně velký přítlak na hlavu,je to dost nesnesitelné pokud máš větší hlavu
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pudicus 24. 10. 2014 17:01

Co ty dva modely, které zmiňuji v úvodním příspěvku? Má smysl o nich uvažovat?

EDIT: Dívám se na model TH-7BB od Fostexu a vůbec se mi nelíbí kabeláž z mušlí. Ten kabel vypadá, že za něj člověk omylem trošku zatahá a hned se utrhne. Krom toho mají sluchátka kabel k oběma mušlím, což nepovažuji za výhodu.

EDIT2: Když se tak dívám, kabeláž do obou mušlí mají dražší sluchátka skoro všechna. To si asi nevyberu :D.
pudicus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 24. 10. 2014 17:26

akg q460 jsem měl a jsou podstaně horší než fostex i Ultrasone...jbl neznám..možná bych zkusil i tyto:
http://www.audigo.cz/Vyhledavani?fraze=ax1is
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 24. 10. 2014 18:58

Myslím,ze za tuto cenu jdou sehnat i Sennheiser Amperior.Je to nástupce HD25,které si své místo na trhu urcite zaslouzily.Podle Tylla je to povedený upgrade...
Vláda
P.S. já dal za nové 3500Kc
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 24. 10. 2014 19:14

kde jsi je sehnal za ty peníze...?nejlevnější jsou u nás za 6.800,-kč..a k mobilu si myslím je to přepych,pokud si nekoupí nějakej slušnej mp3
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 24. 10. 2014 22:05

Kámos byl na dovce ve státech,ale kolem 4 000Kc jsem je videl tusím na MIDI...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pudicus 25. 10. 2014 17:24

Podíval jsem se na recenze na Sennheiser Amperior a sluchátka vypadají velmi dobře. Dle recenzentů mají pevnou konstrukci, jsou drobnější (podobně velká jako sluchátka referenční), kabeláž jen do jedné mušle (za mě velké plus), ale bohužel jsou taky dost drahá (minimálně před slevou - v českých e-shopech se dokonce zlevněná ani nenabízejí).

Aktuálně se dají objednat na Amazonu za $196 (přibližně 4300,- Kč), přičemž jsou zlevněny z původní ceny $345 (přibližně 7500,- Kč). Vzhledem ke slevě, vyplatilo by se sluchátka si koupit?

Sice chci sluchátka především na poslech hudby na cestách, ale očekávám, že na takových sluchátkách se dá vychutnat kvalitně i hudba v domácím prostředí - při práci na PC apod.
pudicus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 25. 10. 2014 17:38

pokud budeš objednávat mimo Evropu,tak počítej 4.300,- plus dph a clo...

-- 25. 10. 2014 17:42 --

ještě jsou hodně zvukově povedené:
http://eshop.aliso.cz/shop/eshop/25-1-S ... SPIRIT-ONE
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pudicus 25. 10. 2014 17:49

Vidíš, radime, to mě vůbec nenapadlo. S těmi položkami navíc se zase dostanu skoro na těch 7k, tak ta sluchátka asi můžu odepsat :D.
pudicus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 25. 10. 2014 17:53

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pudicus 25. 10. 2014 18:02

Sennheiser Momentum už tu někdo zmínil. Dokonce je má kamarád, tak ty si půjdu přímo vyzkoušet příští víkend. Musím uznat, že Sennheiser Momentum mě zaujala. Potom se mi ještě dost líbí ty HD25-1 II od Sennheiseru.

Sice jsou ta sluchátka o něco dražší, na poslouchání z telefonu asi zbytečnost, ale alespoň nebudu muset kupovat sluchátka nová v případě, že bych si koupil kvalitnější přenosný přehrávač.
pudicus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 25. 10. 2014 18:07

ty Focaly hrajou lépe než momentum...hd25 II jsou super....
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků