Investovat raději do sluchátek, nebo do akustiky?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod šeďour 22. 10. 2014 08:25

Už před lety se o zvuku HD600 vyjádřil Bubák (kdysi velmi významnej člen fóra), že maj krásný podání středů.To by mě osobně stačilo jako hodnotná informace, i kdybych jejich zvuk neznal z vlastního poslechu.
Na teorie nějakýho Peťuldy ohledně jeho interpretace grafů, z vysoka dlabu.
Co má člověk s jeho názorama a radama, asi tak naposloucháno :hm

Ale jsem rád, že tohohle "čudáka" tady někdo brání, když už jsme se na něj vrhli jako hyeny :D

Mohl sem před tím napsat jako doporučení i jinej typ sluchátek, ale je to jedno.Zase by se na nich našla nějaká jiná "piha na kráse", že ?
Všimněte jedný důležitý věci.Když připojim do sluchátkovýho výstupu lacinýho přehrávače dobře hrající sluchátka, tak to prej hrát dobře nebude.Ale linkovej výstup toho samýho lacinýho přehrávače je evidentně na kvalitativně vyšší úrovni, protože s akustickejma úpravama kumbálku (oblepení stěn molitanem), to bude z reprobeden hrát "podstatně" líp.

To teda musej bejt fakt super reprobedny, když to bude takhle zázračně fungovat.To je nejspíš ten typ. co při poslechu tzv. mizí.Což je v malym kumbálku opravdová výhoda :mrgreen:

Přiznám se bez váhání...hrozně rád bych ty Peťuldovi případný akustický úpravy viděl na vlastní oči :shock: abych se taky něčemu přiučil.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 22. 10. 2014 08:40

Ja by som rad videl tvoje upravy. Ak mi nevies odpovedat ani na otazku, co pouzit miesto basstraps. Hlavne ak si sam u slayers-a chrochtal blahom a ospevoval jeho akustiku v superlativoch.
Samozrejme nic proti slayers-ovi.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Petulda 22. 10. 2014 08:49

Šeďoure, dobrej pokus podle tvého obvyklého scénáře, ale zbytečnej. Reaguješ na něco, co jsem nenapsal a nečteš, co jsem napsal. Proto tvá reakce nijak smysluplně nenavazuje na věci, o kterých jsem psal.

Nedivím se tvému nepochopení technických věcí, když žiješ v přesvědčení, že několikacentimetrový kovový proužek nalepený na destičce je schopen efektivně vysílat frekvence v řádu jednotek Hz.... :-D.

Jinak jsem rád, že na mne dlabeš tak moc, až kvůli tomu píšeš dlouhé příspěvky :-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod madvorak 22. 10. 2014 11:17

Děkuji všem za rady, které mi tu píšete. Opravdu jsem si nedokázal představit, že tady budu mít tolik odpovědí.
-
Co se týče náčrtku pokoje, tak ten teď bohužel nemůžu udělat (zpaměti bez změřených rozměrů nábytku by to bylo špatné). Hlavně jsem předtím, když jsem tohle vlákno zakládal, neočekával, že by se mi někdo chtěl věnovat tak "individuálně", že by ho zajímalo rozložení nábytku v mojem pokoji. Takže jsem poněkud pochybil v tom, že jsem si náčrtek neudělal.
-
Co se týče sluchátek, byl jsem se včera podívat ve studiu Audigo (v Praze). Byl jsem velice potěšen tím, kolik se tam toho dalo vyzkoušet. Zkoušel jsem i kousky trochu přes 6000 Kč a sluchátka HD 600 (která jsem nakonec zkoušel nejdéle ze všeho) mě zaujaly hezkou barvou zvuku a taky obrovskou pohodlností, když jsem je měl na sobě. Akorát mi připadalo, že mají zbytečně zvýrazněné basy. Když jsem se vrátil (ještě než jsem četl příspěvky v téhle diskuzi, která se na to hodně odkazuje) jsem na internetu hledal frekvenční charakteristiku těch HD 600 a přesně jak tady píšete, našel jsem hodně rozporuplné věci. Byť se mi ta sluchátka hodně líbí, asi to nebude ten vyrovnaný poslech, po kterém toužím a se kterým bych byl dlouhodobě spokojen.
-
Jsem teď v 2. ročníku Bc. studia Obecné informatiky na MFF UK a jako ročníkový projekt + bakalářskou práci (v podstatě je to projekt na letní semestr druháku a celý třeťák) mám v plánu dělat program na úpravu hudebních nahrávek podle akustiky místnosti, ve které budou přehrávané (aby po přičtení všech odrazů zněl zvuk do nejpodobněji původní nahrávce), už mám i vedoucího práce. Kalibrace se má provádět pomocí mikrofonu měřícího impluzní odezvu místnosti (zvlášť z levého a pravého reproduktoru). Takže ikdyž by pro mě v budoucnu sluchátka byla prioritní variantou poslechu hudby, pro reproduktory budu mít stále velké využití a akustikou se budu zabývat.
Kdyby to někoho více zajímalo, můžu rozepsat jak to mám v plánu dělat, ale zatím ještě nic neprogramuju; v současnosti teprve získávám matematický aparát na plánovanou implementaci té dekonvoluce dozvuku. Je mi ale jasné, že ani takový program nebude schopný udělat z akusticky špatné místnosti poslechový ráj xD
-
Máte nějaká jiná doporučení na kvalitní sluchátka kolem 6 tisíc? Až zase budu mít čas, budu asi hledat a zkoušet dál. Vzhledem k tomu, že mi je 21 let, mě hodně zajímá i chování aparátu v oktávě 10 až 20 kHz, protože teď to ještě docela dobře slyším, ale ve vyšším věku mě taková věc už "tolik nevytrhne".
madvorak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 10. 2014 11:46

šeďour píše:...
Všimněte jedný důležitý věci.Když připojim do sluchátkovýho výstupu lacinýho přehrávače dobře hrající sluchátka, tak to prej hrát dobře nebude.Ale linkovej výstup toho samýho lacinýho přehrávače je evidentně na kvalitativně vyšší úrovni, protože s akustickejma úpravama kumbálku (oblepení stěn molitanem), to bude z reprobeden hrát "podstatně" líp.
...
Martine, ono to je u těch levnějších mašin pravda - linkovej výstup je kvalitnější, než sluchátkovej, kterej pro sražení ceny výrobci oj.ebávají jen pomocí dvou odporů z výstupu předzesilovače - takže pokud se k tomu připojí nízkoimprdelanční měniče, bude ten výstup "měkkej až vatovitej" - jednoduše bude ty sluchátka jen těžko stíhat, respektive bude mít problém je utáhnout v plný dynamice a výkonu. Naopak když k LINE výstupu napojíš nějakej aspoň trochu slušnej headamp, na jeho výstupu dostaneš daleko lepší impedančně-výkonový poměry, takže se sluchátkama stejný kvality dostaneš lepší kvalitu poslechu, než kdybys to ždímal z přehrávače z výstupu přes odpory...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod madvorak 22. 10. 2014 12:07

Děkuji i za tento příspěvek, který potvrzuje moji nejistotu ohledně kvality sluchátkového výstupu na zmiňovaných přístrojích.
Můj současný postoj je ovšem takový, že kdybych se rozhodnul pro sluchátka, tak bych veškeré finanční prostředky, které teď jsem ochotný dát za poslech, dal do sluchátek. A až později bych si kupoval headamp. Bude to lepší, než si teď pořídit méně kvalitní sluchátka + levný headamp a později zjistit, že to budu chtít vylepšit a vyhodit jedno z toho. To si raději pořídím dražší sluchátka a na headamp si počkám. Ten výstup z CD přehrávače nebude tak strašný, aby to degradovalo kvalitu sluchátek v ceně kolem 6 tisíc.
PS: Neměl bych si ale pořizovat sluchátka s nízkou impedancí, že?
madvorak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 10. 2014 12:17

madvorak píše: ... mám v plánu dělat program na úpravu hudebních nahrávek podle akustiky místnosti, ve které budou přehrávané (aby po přičtení všech odrazů zněl zvuk do nejpodobněji původní nahrávce)... Kalibrace se má provádět pomocí mikrofonu měřícího impluzní odezvu místnosti ...

sorry, ale toto je teda fakt úplne mimo ... skús si najprv matematicky dokázať, že je to nezmysel ... ušetríš si robotu :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 10. 2014 15:36

Bacil - kupodivu není to zase až tak dalece mimo mísu, pokud si nějakej soft oměří akustickou odezvu místnosti, bude příslušnej algoritmus schopnej korigovat reprodukci v akustickým výstupu tak, aby například odrazy od boční stěny neovlivňovaly fázovej průběh metr od beden. Problém zůstane v tom, že se tahle kompenzace dá učunit v jednu chvíli jen pro jeden pevně určenej bod toho poslechovýho prostoru a jakmile se v něm cokoliv změní (přítomnost nebo i jen poloha jakýhokoliv prostorovýho prvku, v to počítaje i poslechovou pozici), musí se celá kalibrace učunit znovu...

Madvorak - relativně kvalitní sluchátkovej zesilovač (přesně řečeno MNOHEM KVALITNĚJŠÍ SLUCHÁTKÁČ než jakej je součástí většiny přístrojů až po vyšší střední třídu) se dá i ubastlit, jak už jsem napsal - a vůbec to nemusí bejt drahá nebo složitá záležitost. Pro inspiraci můžou posloužit třeba stránky zdejších diskusí se občas účastnícího kolegy bastlíře Hergaroka: http://amarokcz.wz.cz/BUFF.htm je samotnej sluchátkáč, potřebnej nízkošumící napájecí zdroj je na http://amarokcz.wz.cz/PSUHQ.htm . Samozřejmě tyhle zapojení nejsou jediný použitelný, nejrůznějších jednodušších i složitějších schémat sluchátkáčů je na netu dostupnejch 6 půlek...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bogino 22. 10. 2014 17:21

bacil2 píše: sorry, ale toto je teda fakt úplne mimo ... skús si najprv matematicky dokázať, že je to nezmysel ... ušetríš si robotu :D

Nie je to mimo, je to k veci. Vsimni si, aky uspech ma Dirac na computeraudiophile. Asi tam nebudu vsetci sibnuti.
http://www.computeraudiophile.com/f23-d ... nel-audio/
http://www.dirac.se/en/online-store.aspx

V studiach sa pouzivaju aktivne monitory, ktore sa tiez najprv kalibruju podla miestnosti, je to to iste.

-- 22. 10. 2014 17:30 --

Ako sluchatkovy zosik s vybornym pomerom cena/vykon ti odporucam toto: http://svetelektro.com/modules.php?name ... 03#p555203
(LME49710 + LME49610)
Naposledy upravil bogino dne 22. 10. 2014 17:48, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 22. 10. 2014 17:41

...v Audigu maji nejaky zes NuForce myslim s cislem 100, o kterem zdejsi hluchatkovi guruove po mem poslechu prohlasovali, ze hraje svetle...
A at ctu madvorakuv komentar k HD600 sebepozorneji, nevidim tam, ze splnuji jeho pozadavky. Bodejd by ano, kdyz preferuje frekvencne vyrovnany poslech.....
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jersey II. 22. 10. 2014 22:26

HD 600 sů fpoho, kucí!
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 22. 10. 2014 22:41

"V pohodě" je označení, které bych nejspíš též použil... Ne úžasná, ale ve své cenové kategorii určitě mezi těmi kusy, které bych doporučil vyzkoušet.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 23. 10. 2014 05:21

Když se tu tak hojne diskutuje nad ne-neutralnosti či zastřenými středy HD600 a bere se to jako strašný problem, tak mi chcete vážně tvrdit, že tyhle levné sloupky jsou nějaký zázrak a hraji tak super vyrovnaně oproti sluchatkum?
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 23. 10. 2014 07:28

MHOE píše:které bych doporučil vyzkoušet.

Před napsáním příspěvku je dobré číst ty předchozí. Madvorak vyzkoušel a nevyhovují, přesně z důvodů, o kterých zde od začátku píšu.

Bína píše:bere se to jako strašný problem, tak mi chcete vážně tvrdit, že tyhle levné sloupky jsou nějaký zázrak a hraji tak super vyrovnaně oproti sluchatkum?

Myslím, že není třeba se uchylovat k tak přehnaným výrazům. Nikdo zde nenapsal nic o strašném problému, ani o zázracích a super vyrovnanosti. Pokud bys měl zájem o seriozní diskusi, mnohé je popsáno v předchozích příspěvcích.
Ona se tady ta zábavná diskuse rozvinula hlavně proto, že někdo má potřebu popírat zjevná fakta, která navíc v některých případech sám před časem popsal... O čtverci tvrdit, že je kulatý a ještě se cítí dotčen, když někdo upozorní, že -6 opravdu není +7. Co k tomu dodat :-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 23. 10. 2014 07:31

Petulda píše:Madvorak vyzkoušel a nevyhovují, přesně z důvodů, o kterých zde od začátku píšu.

Alebo z dovodu zdroja, na ktorom pocuval. Ked potrebujes mat pravdu, si aj jasnovidec.
Ja jasnovidec nie som. Zrana tak blbo vidim, ze som trafil na Podekovat namiesto Citace. Ani nahodou to nebolo mojim zamerom, stalo sa to omylom.
Prehnane vyrazy tu pouzivas ty, napr. "presne z duvodu" tam, kde sa mozes len domnievat. Sprznil si uz x sluchatkovych diskusii.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků