Beats by Dr. Dre - Solo 2

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 25. 11. 2015 10:21

tiež som si ich všimol už pred niekoľkými dňami, priznám sa, že som im dal dnes šancu, som zvedavý...zišli by sa mi nejaké prenosné do práce, do školy...len po tom ešte nájsť nejaký prenosný dac/amp, nemám naozaj náladu počúvať z telefónu a NB..

btw, za tú hodinu a niečo sa predalo podľa dostupných kusov cez alza.sk cca 10ks
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 11. 2015 15:19

Takže dnes som si ich aj zobral...

a...neviem, pravdepodobne nemám dosť napočúvaného, aby som to objektívne zhodnotil, no z mojich skúseností so slúchadlami (RR One Moon - Maxell Retro DJ rebrand; Kingston Cloud; Brainwavz HM5 a modifikované HE-400 pre údernejší bas; zdroje: telefón, a desktopový reťazec cambridge dacmagic 100+HA-610 zosík) sa musím uchýliť len k subjektívnym pocitom...

Ak by sa ma niekto opýtal, čo ma napadne ako prvé, keď ich počujem, tak je to zahuhňaný a zahmlený zvuk - bas ako citeľný, tak aj dunivý, čo sa podľa môjho chápania frekvencií navážalo do stredov, takže čistota prejavu nebola - verím, že to je spôsobené tým boostom až do 500Hz

neviem, či to, čo pochválim je to, čo napríklad tyll spomínal, resp. tie vyššie stredy a prechod do výšok - no napríklad taký hlas adele v albume 25 v skladbe Remedy mi hral príjemne na city, no to dokážu aj One moon napríklad (ktoré majú svoje slabiny, ale za tú cenu...)

Osobne mi nepadli zvukovo, nebavilo ma to, mne to neprišlo ako niečo, čo má stať aj tých aktuálnych 100€ ale skôr 50-60€- dorazilo ma, čo som čakal, že sa nestane ale nejako ma neprekvapuje, že pravá mušľová časť, resp. nastavovací mechanizmus a celé to rameno sa kýve, pričom ľavé rameno je skvelo pevné

dúfam, že ma bacil nepríde zničiť..je to len môj názor a vzhľadom na to, aké je audio subjektívne, tak verím, že aj môj je relevantný - rovnako ako každého

na 80% pôjdu zajtra naspäť
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 11. 2015 18:05

dropadred píše:dúfam, že ma bacil nepríde zničiť..je to len môj názor a vzhľadom na to, aké je audio subjektívne, tak verím, že aj môj je relevantný - rovnako ako každého
... v pohode ... hlavné je predsa, že to tak skutočne počuješ a cítiš Ty ... a ver tomu, že ja si z toho tiež selektujem informácie ... napríklad aj to, že sme si tu všetci rovní a že na vyskúšanie/pochopenie zvuku sluchátok niekomu úplne stačí jeden deň :D :D :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 11. 2015 22:17

Napřed bych je nechal 2-3 dny nonstop rozehrát a pak bych soudil, ale je fakt, že na konstrukci to nebude mít žádný vliv.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 26. 11. 2015 22:33

No, když jsem si je zkoušel, tak mě mile překvapily. Zahuhlané mi nepřišly... Razantní zlepšení oproti první generaci, ta hrála subjektivně hůř než KPP..
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 11. 2015 22:45

tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 11. 2015 18:12

Dal som im ešte šancu včera večer a ešte trošku dnes (mal som možnosť porovnať so Momentumami)...s mojim reťazcom bez extrémneho ekvalizéra na PC nepoužiteľné...mobil je iná vec - povolal som do služby poweramp a voliče basy a výšky a už sa to začalo hýbať

tie slúchadlá mi zneli najlepšie práve v tejto kombinácii, no strašne som mal klaustrofobický dojem z prejavu, všetko, celý soundstage bol pocitovo v strede mojej hlavy, ak som tam pustil skladbu, kde bol nejaký reverb/echo alebo to bolo proste nahrávané vo veľkej miestnosti, tak tie slúchadlá nedokázali dať tomu priestoru detail

s vokálmi som bol úplne spokojný, adele, daughter, passenger,...všetkých hlasy zneli veľmi dobre, rázne a uspokojivo

hudbu vo skladbách...je to ako keď som prvýkrát dal na hlavu Brainwavz HM5 (predtým len Kingston Cloud) a neveril ako neuveriteľne čistý, usporiadaný a spolu harmonický naladený zvuk som počul - u Solo som mal pocit, že je to ako veľa veľkých ľudí v malej miestnosti, kde sa každý snaží pretlačiť cez malé dvere...často to tam zaplnili práve tie priveľmi extendnuté frekvencie 200+Hz

keď som skúsil momentumy, tak čo ja viem, po tom počúvaní beatsov mi čokoľvek v prvých sekundách príde divné (môj sluch sa musí nastaviť späť na pôvodný stav) ale súdiac z telefónu a powerampu by som povedal, že Solo i cez svoj klaustrofobický malý soundstage mal viac + v tonalite ako senny, bolo cítiť, že sú momentumy aj pažravejšie a mám pocit, že im by môj domáci reťazec viac prospel

každopádne som sa opýtal nakoniec sám seba, čo si o tom myslím - sú fajn, ak sa nasadí na to poweramp, tak prekvapivo čaruje a zvuk mi je omnoho omnoho príjemnejší, no aj tak, prebasované isté frekvencie, kde to nechcem (mám rád úderný, nie dunivý bas), u mňa klaustrofobický pocit pri počúvaní a čo je čisto subjektívne - nemožnosť vymeniť ľudsky náušníky ( ja si myslím, že keby som tam hodil tie, čo mám napríklad teraz na he400, tak by sa ten zvuk trošku otvoril) u mňa rozhodli, že pôjdu späť + i keď sa mi na nich páčili tie isté aspekty, tak som necítil, že je to niečo, za čo chcem dať tie peniaze, aj keď cena dokonca v porovnaní s cenou v USA je fantastická (myslím tú výpredajovú 107€ cenu)
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků