Vážná hudba

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radimecek13 29. 7. 2014 17:30

...drát píše:klasika si zaslúži viac ako lacné Fostexy,minimálne Grado SR 125 a podobné neutrálne modely


slyšel jsi fostexy,že je soudíš?zrovna grado v nižších cenovkách není nějaký supermodel...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 7. 2014 20:13

Včera som trochu počúval nejakú klasiku ... samozrejme inšpirovaný touto témou som začal z experimentálnych dôvodov Superluxami HD 572 za 10€ ... celkom sa to spočiatku dalo, ale asi po cca 10min mi to „úplne potrhalo žily“ :-\ ... tak som ich vymenil za TH-7BB a nastala dosť veľká zvuková úľava pre uši, ktorá trvala možno pol hodiny ... TH-7 sú možno za tie prachy zázrak, ale inak teda nič moc 8-S ... tak nakoniec prišli na hlavu TH-900 za 1400€ ... no a bolo „vymalováno“ 8-) ... čo pre mňa znamená možnosť minimálne 2-hodinového pohodového posluchu ... to by myslím bežnému poslucháčovi malo úplne stačiť, pretože dlhšie sa podľa mňa nedá „normálna muzika“ sústredene na jeden záťah počúvať :nenapadne

... inak klasika sa dá počúvať skutočne na všeličom ... ale ten, kto tvrdí, že kvalita sluchátok nesúvisí s ich cenou, určite nie je ukotvený v realite! :pozor
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 29. 7. 2014 20:30

Nějak jsem si nevšiml, že by tady někdo tvrdil, že: "kvalita sluchátok nesúvisí s ich cenou". Já řekl pouze to, že cena sluchátek nerozhoduje o jejich kvalitě... A nevšiml jsem si, že by tady kdokoliv jiný napsal to, co zmiňuješ.

A vůbec, kdo jsi, abys rozhodoval o tom, kdo je a kdo není ukotvený v realitě?
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 7. 2014 20:47

MHOE píše:Nějak jsem si nevšiml, že by tady někdo tvrdil, že: "kvalita sluchátok nesúvisí s ich cenou". Já řekl pouze to, že cena sluchátek nerozhoduje o jejich kvalitě...

NO COMMENT! :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karminkotak 29. 7. 2014 20:50

ak ma zadávateľ témy určitý rozpočet ktorý nechce alebo nemôže prekročiť, tak mu poraďme v tej cenovej hladine to najlepšie... tiež si myslím že tie Fostexy sú asi to naj a áno, počul som ich aj keď nie na klasike, to sa priznám som na sluchadlách ešte nepočúval... kľudne nech si kúpi Fostex 7mičky a možno že po čase sa pomaly posunie zasa niekam ďalej... a vždy sa v každej cene dá nájsť to najlepšie... tak sa toho držme a raďme, keď nás niekto poprosí o názor a nie že sa tu budeme hádať, to sa už nováčikovia ťažko vrátia :|
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 29. 7. 2014 21:00

MHOE:
Sem tam pises jako rozumny clovek, tady se ti to nepodarilo. Neukotveny v realite jsi zjevne ty, kdyz zpochybnujes, ze cca 27,5x drazsi sluchatka nehraji lepe. Hraji. Proto cena v tom pripade, o kterem jsem psal a na jaky jsi reagoval, jednoznacne silne souvisi se zvukovou kvalitou. Zrovna hifi je jedno z odvetvi, ve kterem je zavislost kvality vyrobku (zvuku) a jeho ceny ve velmi silne zavislosti.

Tva argumentace v tomhle vlakne je jen marna snaha o oportunisticke slovickareni, ve ktere ti chybi kontext. Stejne reaguje ma 5leta neter, kdyz se ji deje neco, co ji je proti srsti....

Pokud by byla pravda to, co se zde snazis prosazovat, pak by nepochybne existoval dlouhy zastup (desitky) sluchatek za 1500 Kc, ktera by s prehledem zvukove prevysovala mnoha sluchatka za cca 41000 Kc. Napis sem prosim treba jen deset takovych. Tim jednoznacne podlozis sve tvrzeni a muj nazor pozbyde relevance. Diky.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MHOE 29. 7. 2014 21:03

Mezi diskuzí a hádkou je zásadní rozdíl... Nevšiml jsem si, že by se tady kdokoliv hádal. A co se týče úrovně fóra a důvodů, proč tady nediskutuje více lidí nebo se nováčci příliš nevrací - to už by bylo na delší debatu, kterou nehodlám rozvíjet, protože by to ani nemělo smysl (ano, zkoušel jsem to, bezvýsledně).

Má rada k tématu je koupit v této cenové kategorii IEMka, protože budou hrát znatelně lépe než jejich full-size konkurenti... Pokud však musí být náhlavní, držel bych se tipů, které zde již zazněly, protože možnosti jsou v této cenové kategorii velmi omezené.

P.S.: HD201 zní otřesně... I na svoji cenu podle mě nejsou dobré.

-- 29. 7. 2014 21:04 --

Petulda píše:MHOE:
Sem tam pises jako rozumny clovek, tady se ti to nepodarilo. Neukotveny v realite jsi zjevne ty, kdyz zpochybnujes, ze cca 27,5x drazsi sluchatka nehraji lepe. Hraji. Proto cena v tom pripade, o kterem jsem psal a na jaky jsi reagoval, jednoznacne silne souvisi se zvukovou kvalitou. Zrovna hifi je jedno z odvetvi, ve kterem je zavislost kvality vyrobku (zvuku) a jeho ceny ve velmi silne zavislosti.

Tva argumentace v tomhle vlakne je jen marna snaha o oportunisticke slovickareni, ve ktere ti chybi kontext. Stejne reaguje ma 5leta neter, kdyz se ji deje neco, co ji je proti srsti....

Pokud by byla pravda to, co se zde snazis prosazovat, pak by nepochybne existoval dlouhy zastup (desitky) sluchatek za 1500 Kc, ktera by s prehledem zvukove prevysovala mnoha sluchatka za cca 41000 Kc. Napis sem prosim treba jen deset takovych. Tim jednoznacne podlozis sve tvrzeni a muj nazor pozbyde relevance. Diky.


Mezi slovy "souviset s" a "rozhodovat o" je velice zásadní rozdíl... Zbytek si domysli sám. Já už zde offtopic nehodlám být.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 29. 7. 2014 21:16

Spravne sa ku teme postavil karminkotak. Petulda za*iera dalsiu temu o sluchadlach a autorovi temy to vobec nepomaha.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 29. 7. 2014 21:28

To bogino: Já též nejsem bez viny... Za sebe se omlouvám. Zkusil jsem alespoň sepsat svoji odpověď na původní dotaz v rámci předchozího příspěvku.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 30. 7. 2014 06:45

bogino píše:Spravne sa ku teme postavil karminkotak. Petulda za*iera dalsiu temu o sluchadlach a autorovi temy to vobec nepomaha.


A tenhle tvuj prispevek pomohl tazateli jak, kritiku :-D? Pred hodnocenim ostatnich, ktere nikoho nezajima, zacni u sebe.

Cele je to zase o tom, ze se nekdo dotkl vaseho sluchatkoveho bozstva jinymi slovy nez superlativy. Faktem zustava, ze sluchatka za 1500 Kc nemaji sanci podat klasickou hudbu bez obrovskych zkresleni. To by mel tazatel vedet. Ze to nekomu muze stacit nebo ze s tim nekdo dokonce muze byt spokojeny nebo ze to pro nekoho bude vyrazny skok kupredu, to nijak nikde nepopiram a plne s tim souhlasim.

Chce to trochu nadhledu, panove.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 7. 2014 10:32

...drát: Grado nejsou neutrální, ale výrazně světlá. Navíc zní dost tence a prostoru chybí hloubka. Na klasiku bych je nedoporučil.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 30. 7. 2014 12:04

áno sú trocha svetlejšie ale záleží na čom si pred tým počúval,podstatne lepšie na basoch sú SR 225,v každom prípade majú slušnú úroveň detailov len sú trochu nepohodlné
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 29. 12. 2015 13:55

Oživím mrtvé téma kluci. Moje současná sestava Klipsch s4 a Samsung Galaxy s4 mini mi stačí na běžný poslech úplně v pohodě. Ovšem na klasiku nestačí. Přemýšlím o investici do přehrávače Fiio X1 a k němu bych rád in eary v ceně cca do 3000. Byl bych rád, kdyby zvládly se ctí i dynamické špičky symfoňáku. Koukal jsem se i na Fiio EX1 a třeba bych i upustil od in ear konstrukce když mně přesvědčíte o jejich jedinečnosti. Tipy nemám žádné, v nabídce se neorientuji. Případně mi můžete i rozmluvit koupi přehrávače jakože k tak levným sluchátkům je to zbytečný luxus.
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 29. 12. 2015 14:10

Ušetři tisícovku na X1 a kup si M3.

Za následné 4k si můžeš pořídit Vsonic VC1000 nebo Etymotic HF5. Na klasiku jsou hodně dobré z důvodu vyšší izolace a světlejšího podání. Ale zvukově to bude hodně odlišné než S4, vlastně úplný opak.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 29. 12. 2015 14:17

Na klasiku doporučuji klasické Vsonic gr07
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků