Vážná hudba

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jerry97 24. 7. 2014 14:29

Pěkný den,

mohli by jste mi pomoci, která sluchátka jsou nejlepší na vážnou hudbu. Připojení bude převážně do smartphonu Xperie Pro(2011). Cena sluchátek max. 1500,-. Vybírám z těchto produktů, které z nich budou hrát lépe? Změní se kvalita zvuku při různé impedanci 16/24/32Ohm ? Popřípadě můžete mi doporučit lepší v daný cenový kategorii?

Sennheiser HD 201
Typ: Náhlavní
Frekvenční rozsah min. [Hz]: 21
Frekvenční rozsah max. [kHz]: 18
Konektor: 3.5mm (TRS)
Citlivost [dBA]: 108
Impedance [Ohm]: 24
Váha [g]: 165
http://sluchatka.heureka.cz/sennheiser-hd-201/specifikace/#text

Sennheiser HD 219
Typ: Náhlavní
Frekvenční rozsah min. [Hz]: 19
Frekvenční rozsah max. [kHz]: 21
Konektor: 3.5mm (TRS)
Citlivost [dBA]: 108
Impedance [Ohm]: 16
http://sluchatka.heureka.cz/sennheiser-hd-219/specifikace/#text

Sennheiser PX 200-II
Typ: Náhlavní
Frekvenční rozsah min. [Hz]: 10
Frekvenční rozsah max. [kHz]: 21
Konektor: 3.5mm (TRS)
Citlivost [dBA]: 115
Impedance [Ohm]: 32
Váha [g]: 60
http://sluchatka.heureka.cz/sennheiser-px-200-ii/specifikace/#text

Předem díky za Vaší odpověď.
jerry97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 24. 7. 2014 14:42

Mixujes sluchadla na ucho a take, do ktorych vojde cele ucho. Z toho mi nie je jasne, ci to chces na cesty alebo na doma.

V tejto cenovej sa typicky odporuca Fostex TH-7.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jerry97 24. 7. 2014 14:47

Budu je používat doma, popřípadě při cestování vlakem či autobusem. Co jsem zapomněl zmínit, byl bych raději pro uzavřený typ. Jestli se něco najde.
jerry97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 24. 7. 2014 15:08

Tie TH-7 vyhovuju na doma aj do autobusu a zvukovo su na svoju cenu vyborne, to ti potvrdia aj dalsi.
Ak chces menej napadnu verziu nez fialovu, hladaj TH7-BB.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 27. 7. 2014 20:37

Pokud je tebou uvedeny cenovy limit v Eurech, pak si sluchatka na uchazejici poslech vazne hudby vyberes.
Pokud je to v korunach, tak te ceka jen trapeni a zmar... Misto nastroju ze sluchatek poleze syntetizatorovy umely desnozvuk.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 28. 7. 2014 15:54

Petulda, su taki, kori nielen ze maju obmedzeny rozpocet, ale ktori aj dokazu byt spokojni so sluchadlami nizsej cenovej kategorie. Ked medzi nich nepatris, to este nie je dovod na v podstate odhovaranie.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 28. 7. 2014 16:21

Teď nějakou dobu poslouchám se sluchátky ultrasone icans a klidně je na vážnou hudbu doporučím,jsou i docela pohodlné a za ty peníze super..

http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... s-okta.htm
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 28. 7. 2014 23:25

Bogino:
Ten význam odhovárania v mých slovech není. Ten je výsledkem osobité interpretace jednoho konkrétního čtenáře :-). Záměrně jsem to napsal, jak jsem to napsal. Je jasný, že mají všichni lidé nějak omezený rozpočet a že hledají zvukově to nejlepší za své peníze. Je ale taky jasný, že byť skvělá sluchátka za 1500 Kč zahrajou vážnou hudbu tak, jak jsem popsal. Hrají ji tak i některá sluchátka za desetinásobek ceny... Ale je taky jasný, že někomu to prostě může vyhovovat, resp. že kompromis cena/kvalita je pro něj přijatelný. A proti tomu nic.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 29. 7. 2014 07:18

Petulda píše:Je ale taky jasný, že byť skvělá sluchátka za 1500 Kč zahrajou vážnou hudbu tak, jak jsem popsal.

Vsetky nehaju rovnako, zovseobecnit vsetky jednovetovym vyjadrenim nema cenu.
Chcel alebo nechcel, odhovaranie nema zmysel. Kazdeho sudis podla seba.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 29. 7. 2014 13:33

Když se v klidu budeš více soustředit na můj text než na jeho autora, pak uvidíš, že nikoho nesoudím, tzn. nikde nepopisuju nebo nehodnotím něčí chování. Na rozdíl od... Psal jsem o tématu, tedy o zvuku sluchátek. To podle mě je náplní tohoto fóra, ne hodnocení diskutujících, co myslíš... ;-).
Hezké odpoledne.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MHOE 29. 7. 2014 13:42

Petulda píše:Pokud je tebou uvedeny cenovy limit v Eurech, pak si sluchatka na uchazejici poslech vazne hudby vyberes.
Pokud je to v korunach, tak te ceka jen trapeni a zmar... Misto nastroju ze sluchatek poleze syntetizatorovy umely desnozvuk.


Odkdy o kvalitě sluchátek rozhoduje jejich cena, že to takhle uměle škatulkuješ?

Jo a hudba se dá podle mě užívat téměř na čemkoliv... Takže psát o "trápení a zmaru" je podle mě hodně přestřelené. Ale beru to jako tvůj osobní názor (teda doufám, že to tak je - že to nebereš jako obecnou pravdu, kterou by měl s tebou sdílet každý).
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 29. 7. 2014 14:16

Uf, proč se nemůžeme bavit jako dospělí lidé, ale převládá tady snaha o slovíčkaření a hledání míst, na kterých se dá diskutující kolega nachytávat...

OK, tak jako pro malé dítě: "uměle škatulkovat" kvalitu sluchátek má smysl proto, že neexistují sluchátka za 1500 Kč, která by hrála lépe než jakákoliv sluchátka za 1500 Eur. Tady mě zase chytneš za slovo otázkou, jestli jsem slyšel všechna sluchátka za 1500 Kč a všechna sluchátka za 1500 EUR.... :-(.
Píšeš tuhle otázku pod všechny příspěvky, kde tazatel hledá nějaký přístroj v nějaké cenové relaci? Patrně ne, že... Nebo že by neexistovala žádná souvislost mezi cenou hifi zařízení a jeho kvalitou? Patrně existuje, že...

:-/ :-/ :-/ :-/

Asi nemám zájem psát sem právnické texty zcela prosté jakýchkoliv skulin. Kdo chce chápat smysl příspěvku, chápe, kdo má potřebu prezentovat se chytáním za slovíčka a hašteřením, může také.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rada25 29. 7. 2014 15:39

Nerekl bych ze se sluchatky za 1500kc lze pri poslechu klasiky prozivat jen trapeni a zmar.viz. Napr.fostex th-7.vyzkouseno na vlastni osobe.obecne mel MHOE pravdu,nelze soudit podle cenovky.nekdo je nadsen uz ze sluchatek v teto cenovce,je to pro nej znacny zvukovy posun treba od spuntu z trznice.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 29. 7. 2014 16:36

klasika si zaslúži viac ako lacné Fostexy,minimálne Grado SR 125 a podobné neutrálne modely
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 29. 7. 2014 17:23

Bylo by mozná také dobré,zamyslet se nad tím,ze kazdého zaujme jiný zvuk.Clovek si chce koupit první sluchátka,vygooglí avmanii,polozí dotaz a po jedné odpovedi se strhne diskuze....Jasne,ze tazatel se toho uz víc nedozví.
Mejme trochu víc respektu,ne kazdý má na sluchátka za x tisíc.Vzpomenme si na nase zacátky,kdyz jsme byli nadsení z KPP.
Pokud chce nekdo sluchátka za litr, poradím sluchátka za litr.Pokud o zádných nevím,zdrzím se komentáre.Ale asi mu nebudu ríkat,ze je to nesmysl.Pro někoho nesmysl,pro druhého splnený sen.
Vláďa
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků