Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rada25 8. 7. 2018 13:15

To byla reakce na Pavel1756.tak ja jsem u nich mod sice nedelal ale vymenil kabel za ten od furutech.a pomohlo to.zklidnilo a zjemnilo vysky.poslouchaji se prijemne.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 8. 7. 2018 15:37

The Wolverine píše:
pavel1756 píše:Tak srovnávat Xka například s těmi HD800 je podle mě zcela relevantní, v tuto chvíli mají stejnou cenu (a dost pochybuju, že se ještě někdy budou prodávat za 50k) a to, že jde o jiný typ měničů apod. je dle mého názoru naprosto irelevantní. Na sluchátkách mě zajímá z 90% zvuk a zbytek je komfort. A jestli jsou dynamická, magnetoplanární atd. je mi zcela ukradené. Nepochybuji, že je spousta lidí, kteří dají přednost HD800 před LCD X, ale já trvám na tom, že jsou to velmi špatná sluchátka vzhledem k ceně a konkurenci.

Podle tvého žebříčku je vidět, že preferuješ určitý druh sluchátek (LCD, HD600, PS500) na úkor jiných (HD800, K701, RS2e). Evidentně dáváš větší váhu vlastnostem, které jsou silnými stránkami tvých oblíbených modelů. Je to zcela v pořádku, někdo by zase dal přednost těm „druhým“ sluchátkům, která nabídnou v některých směrech velmi odlišný přístup. Sluchátka jsou stále o kompromisech – sebelepší výkon v jedné oblasti je vyvážen ústupkem v něčem jiném, což může začít časem více či méně vadit. Zkrátka každá mají svoje chyby, tudíž pick your poison.



Mohu se zeptat, srovnával jsi HD 800 s nějakým modelem Audeze LCD? Ptám se, protože by mě zajímal názor někoho, kdo HD 800 vlastní, zná Audeze LCD a preferuje před nimi HD 800.

-- 8. 7. 2018 16:45 --

Rada25 píše:Tak hd800 nejsou vubec spatna.cena by mozna tak o 10k zaslouzila jit dolu.a tuto cenovku si s prehledem obhaji.i v konkurenci aeonu,lcd,hifimanu.hraji jinak nez planary,na spoustu muziky je uprednostnuji i pred lcd2c.proste za mne se idealne doplnuji.nenudi a poslech si uzivam.a o tom to je!



Mohu se zeptat, na jaký druh hudby upřednostňuješ HD 800 před LCD 2C?

A ještě jedna otázka, na jaké aparatuře HD 800 posloucháš?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 8. 7. 2018 18:33

aparatura viz podpis
hd800 spíše akustika,klasika,dobře zmasterované a neostré nahrávky...
ale není to tak že bych je zrovna na tyto žánry upřednostnoval,občas dám i klasiku na lcd-čkách.prostě podle chuti,i sebelepší sluchátka se omrzí a chtějí někoho do party.aspon já to tak vidím.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 8. 7. 2018 18:52

... áno, presne tak ako to vidí Rada25 ... dalo by sa dokonca povedať že "iba jedny sluchátka = žiadne sluchátka"
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 8. 7. 2018 19:21

Ano,uprednostnuji variabilitu.nemam problem si vychutnat muziku napr.na shanlingu s Tin audio spunty anebo na hype s lcd2c.a podotykam ze bavi a uzivam si ji s jakymikoliv sluchatky co vlastnim.takze resim spise co poslouchat nez zrovna"na cim" poslouchat.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 9. 7. 2018 21:58

pavel1756 píše:Mohu se zeptat, srovnával jsi HD 800 s nějakým modelem Audeze LCD? Ptám se, protože by mě zajímal názor někoho, kdo HD 800 vlastní, zná Audeze LCD a preferuje před nimi HD 800.

Před koupí HD 800 jsem je srovnával s LCD-3. Byl to novější kus, takže velmi pravděpodobně už Fazor a měl vegan (semišové) náušníky a hlavový most. Podle mě jsou to sluchátka charakterem opačná k HD 800. Jejich projev je znatelně temnější/warmer. Bas je skvělý, jde od podlahy, vynikající rozlišení, impact a textura. Akorát je ho na můj vkus už příliš a imho tím trpí ostatní pásma. Středy mají věrné podání a dobře se poslouchají. Výšky podle mě jsou nejslabší; rozsahem a detaily příliš neoplývají a množství je suboptimální. Prostor spíš menší a nejde tolik do hloubky, ovšem separace jednotlivých nástrojů mě příjemně překvapila.

Na mě LCD-3 udělaly dojem jako temnější sluchátka s výbornou dynamikou a basem, ovšem slabším prostorem a méně detaily na středech a výškách. Naproti tomu HD 800 nabídnou vynikající prostor ve všech směrech a taktéž
vynikající dynamiku. Mají detailnější, vzdušnější a také světlejší projev. Rozložení pásem je opačné. Basu se může někdy nedostávat, i když má rychlost i rozlišení. Výšek může být naopak až most (zejména u horších nahrávek), což může rušit.

Tolik ke zvuku, kde je to pro mě otázkou priorit a preferencí. Z hlediska komfortu ovšem pro mě HD 800 vítězí s přehledem. Náušníky jsou u obou sluchátek nadprůměrně prostorné a pohodlné, ale LCD-3 jsou už dost těžká a bylo to znát i při kratším poslechu.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 10. 7. 2018 00:58

... čiastočne inovovaná zostavička na porovnávanie sluchátok doplnená o Pro-Ject Pre Box S2 Digital 8-)
Přílohy
FullHouse_x1024.jpg
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 12. 7. 2018 07:52

Zde malý přírůstek - Audioquest Jitterbug.
Před koupí jsem byl velmi skeptický, ale po dobré zkušenosti s kvalitnějším USB kabelem, jsem se rozhodl vyzkoušet i toto a určitý posun se opravdu dostavil.
Nástroje mají na vyšších frekvencích jemnější dozvuk a pozadí nahrávky je čistčí. Jde o malý posun, nicméně zcela patrný.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tesarpa 12. 7. 2018 20:45

MHOE píše:
MHOE píše:K úžasnosti chybí ještě upgrade převodníku :-)

Tak už na to došlo...

Pokud Onyx nakonec vrátím, zkusím určitě ještě Yggdrasil A2. Zatím to však vypadá na to, že si Onyx nechám. Modi MB totiž má být svým charakterem přirozený, přívětivý, neagresivní DAC (obecně, stejně jako v porovnání s Yggdrasilem), stejně mi však Onyx zní citelně klidněji a analogověji. Asi se ze mě stává fanoušek (Metrum) NOS DACů či co. :-)


Můžu se zeptat, jak to dopadlo? Nechal jste si Onyx? Nějak mně taky Metrum DACy zajímají, ale lokálně není prodejce, takže není kde si to poslechnout....
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 7. 2018 12:06

Ano, Metrum Onyx jsem si nakonec nechal. Neměl jsem možnost si poslechnout jiné Metrum DACy, současná generace by však měla mít obdobný zvukový charakter (s rozdílnou mírou technických kvalit).

Na Onyxu se mi líbí, že hraje technicky čistě a přitom přirozeně, "analogově". Po vzoru NOS DACů mu chybí vzdušnost moderních OS převodníků, krom toho však zní tonálně velmi lineárně - přesný konkrétní bas, středy i výšky. Má vynikající témbr - bez náznaků zahuhlanosti, plastičnosti, cinkavosti nebo ostrosti. Má vysoké rozlišení, detaily však posluchači předkládá klidně, nenásilně. Doporučuju se však z dlouhodobého hlediska vyhnout USB vstupu - je určitě použitelný, má však tendenci témbr převodníku ovlivnit v neprospěch přirozenosti. Eitr do COAX vstupu Onyxu je naopak vynikající zaplatitelné řešení digitálního transportu.

Z mého pohledu je Onyx ideální DAC pro ty, kteří chtějí přirozenost NOS převodníků bez kompromisů v oblasti technických kvalit. Pro mě osobně endgame kategorie. Cena je však velmi vysoká, proto bych pro maximální poměr cena/výkon doporučil se porozhlédnout jinde, pokud zrovna nepotřebujete NOS DAC nebo přímo high-end NOS DAC.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 7. 2018 12:48

Rád bych tímto navázal na svůj předchozí příspěvek. Při návštěvě Prahy tento týden jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít pražské Audigo, kde jsem si poslechl některá zajímavá a v poslední době hodně diskutovaná sluchátka.

Audeze LCD2 Classic
Natěšený na nový relativně dostupný model Audeze jsem samozřejmě musel zkusit i LCD2C. Ovšem nepříjemně mě překvapila celková temnost projevu a zastírání detailů v porovnání s ostatními zúčastněnými. Jsem si vědom, že moje preference je asi o něco světlejší zvuk, než je pomyslný neutrál, ale toto už bylo opravdu moc. Z hlavy šly rychle dolů a za mě zklamání. Zklamání o to větší, protože za ně, na rozdíl od ostatních modelů značky, člověk nevysolí majlant.

Focal Clear
Na ty jsem byl taky hodně zvědavý. Zpracování příkladné, jako si jej pamatuji z Elear, ale toto barevné provedení se mi líbí o dost více. Za mě aktuálně nejhezčí sluchátka na trhu. Pozitivní vjem ještě podpořen těmi nejkvalitnějšími materiály a příkladným komfortem. Jen by mohla být o pár gramů lehčí. A jak jsou na tom zvukově? Skvělá a nic moc zároveň. Abych to rozvedl, tak co se týče nějakého vyvážení jednotlivých pásem a složek zvuku, tak to vše je příkladné. Nikde nic nevyčnívá a zároveň nic neschází. Nic nepoutá zbytečně pozornost, ale nepůsobí dojmem že by někde něco potřebovalo přidat či ubrat. Právě ta "vyváženost" podle mě Clear vystihuje nejlépe. Jenže mince má bohužel dvě strany. Složky zvuku jsou sice perfektně vyvážené, ale samy o sobě ztrácí na to nejlepší od konkurence. Nejsou tu od podlahy jdoucí basy s přesvědčivým impactem a medově barevné středy jako u Audeze a ani jiskřivé výšky, detaily a prostorovost HD 800. Všechno tu tak nějak je, ale mně osobně chybí důvod proč si vybrat právě tato sluchátka, když nemají žádnou stránku, kde by vyloženě vynikala, tak jako to předvádí konkurence. Možná je tohle opravdová reference, ale taky tak trochu bezcharakterní nuda. Možná s jinou cenovkou bych se na ně díval jinak, ale za čtyřicet tisíc si zaslouží měřítka nejpřísnější.

Audeze LCD-X
Největší překvapení. Myslel jsem, že půjde jen o lehký odklon od LCD-3, ale chyba. Toto byly nové LCD-X už s novým hlavovým mostem (ocelový dvojoblouk s koženým páskem) a musím říct, že proti starému designu je to velký krok vpřed v oblasti komfortu. Vyšší hmotnost sice stále překáží, ale už si s nimi dokáži představit i nějaký delší poslech. Zvukově opět okouzlí perfektní basy v podání Audeze; lepší basy jsem zatím neslyšel. Nejde jen o dostatečný objem, ale nezaostávají ve spodním pásmu ani technicky. Středy jsou takové jemné v dobrém slova smyslu. Nikde nic netahá, témbr naprosto přirozený a barva hlasů opravdu uvěřitelná. Výšky byly slabinou LCD-3, nicméně u LCD-X je jich více, mají nenásilný charakter, dobré rozlišení a celkem i rozsah. Nijak neotravují, ale jsou plnohodnotnou složkou zvuku a neschovávají se jako u LCD-3. Prostor sice nedosahuje kvalit HD 800, ale ku podivu k tomu nemá až tak daleko. Pochválit musím separaci, ta je u Audeze vždy příkladná.

LCD-X vs. HD 800
Audeze nabízí lepší basy a uvěřitelnější středy. Sennheiser kontruje lepším rozlišením, vzdušností a lepším prostorem. Aby to ovšem nebylo tak jednoduché, tak výšky v podání Audeze jsou velmi kvalitní a podáním prostoru šlapou německému rivalovi na paty. Z druhé strany v přímém srovnání se projeví technická kvalita Sennheiserů i na basech, kde nabídnou vynikající rozlišení, rychlost i rozsah. Jen ten objem objektivně schází. Audeze zase svým mocným basem a teplými středy občas něco smáznou nebo zastřou. Dynamikou a extrakcí detailů jsou obě sluchátka na podobné (skvělé) úrovni. Obecně HD 800 nabídnou lepší rozlišení a čistotu, akorát ubírají na basech a přepalují na výškách. U Audeze zmíněnou čistotu, vzdušnost a rozlišení člověk vymění za působivé basy, opravdu uvěřitelné středy a neagresivní výšky. V otázce komfrotu je sice inovovaný model LCD-X o dost lepší, ovšem HD 800 jsou stále někde jinde. Výběr je to složitý, navíc když se LCD-X teď nabízí ve verzi Music Creator za stejnou cenu jako jejich německý soupeř.

Audeze a Focal jsem poslouchal na symetrickém výstupu A&ultima SP1000 Stainless Steel. Se sluchátky Audeze použit symetrický kabel Cardas Clear Light. Pro porovnání sloužily HD 800 přes redukci ADL Furutech F35(G) na single-ended jacku. Sluchátka Audeze měla sériové kožené náušníky.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 20. 7. 2018 14:10

Zajimave srovnani.mimochodem pekna prace! Osobne ale tvrdim ze lcd2c nejsou vylozene tmava sluchatka,ostatne je to tak i zminovano v recenzich.a mirou detailu se blizi k hd800,ikdyz samozrejme ho takovy nemaji.trochu mi to evokuje zda jsi poslouchal sluchatka ktera byla rozehrana.ten popis mi odpovida nerozehranemu kusu.takto bych je popsal presne ja par hodin po vybaleni z krabice.osobne v porovnani s hd800 upresnostnuji audeze.ikdyz urcite jsem rad ze mam oboje.jak pises,na hd800 by to chtelo ubrat vysek a pridat basu do objemu.nemaj tak hutny projev jako planary,jsou proste vylozene odlisna od audeze.lehka,vzdusna,svetla...
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarak 20. 7. 2018 14:43

Ahoj, Radku jak hraje LCD2C s MOJO. V porovnání s Projectem ?? Díky.
doma: Blue node 2i -> Pro-Ject Pre Box S2 Digital, HYPA H1 => Meze 99 classics, Audeze LCD2C
Jarak
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 20. 7. 2018 14:58

popravdě jsem tuto kombinaci( s Mojo) ještě nezkoušel,ale dnes nebo zítra vyzkouším a napíšu ti sz.osobně myslím že poslouchatelné to bude,nicméně na project a hypu to mít nebude.hd800 jsem s Mojem zkoušel a volil bych to spíše jako nouzové řešení poslechu.ale výborně mě s Mojo chutnaj např.oppo pm3,výborná kombinace,skvěle se k sobě hoděj.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarak 20. 7. 2018 21:32

Díky, vyzkoušej.
doma: Blue node 2i -> Pro-Ject Pre Box S2 Digital, HYPA H1 => Meze 99 classics, Audeze LCD2C
Jarak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků