Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 1. 2019 08:56

Petema píše:Ad mrazíkovo.
A měl si možnost srovnat tenhle Cowon U7 s Shanling M0?


Zvukově mi přijdou podobný, ne-li stejný, tedy dobrý oba. M0 má větší potenciál po zechnické stránce, U7 je má jednodušší ovládání, je to stylovka a pro některý uživatele je vhodnější. Mě sednul víc, než M0 a to si o M0 nemyslím, že by byla špatná ( krom nesmyslně udávané hrací době na jedno nabití, což není problém pouze u Shanlingu ).
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 4. 1. 2019 20:29

MHOE píše: Kdybych hledal dynamická sluchátka, asi bych zkusil v závislosti na požadované míře otevřenosti buď Eikon nebo Auteur. Předpokládám, že jejich dobrá pověst je zasloužená.


Určitě, ale ze srovnání s HD540 nevyšly Auteur vítězně v jiné oblasti než v množství a impaktu basu - viz
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kupco 15. 1. 2019 19:26

Tu je moja zostava po vianocnom upgrade - Canor TP-10 + Focal Clear

Obrázek
Creative SoundBlaster ZxR -> Canor TP-10 -> Focal Clear + Sennheiser HD650
kupco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod razerfan 17. 1. 2019 20:38

Vypadají nádherně ! xD
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hup007 18. 1. 2019 10:44

dpx1A.jpg
Onkyo DP-X1A + JH Audio Michelle
hup007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petema 18. 1. 2019 18:51

kupco
A jak si vybíral Canor TP-10, proč si se rozhodnul právě pro něj, s čím si porovnával?
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 18. 1. 2019 19:33

Zajímalo by mě jakou má výstupní impedanci do těch Clearů s 55 Ω.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 1. 2019 20:18

... to je dobrá otázka. Hlavne keď má Clear na frekvencii cca 50Hz "bubon" väčší ako 300 ohm

https://www.innerfidelity.com/images/Fo ... 000007.pdf
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ricccie 19. 1. 2019 11:41

...uz dlho konecna zastavka pre mna...
Přílohy
RME+Inear.JPG
RME Adi-2 Pro AE + InEar Prophile 8
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 20. 1. 2019 10:30

Ahoj,
proč jsi dal přednost IEM před Full-size v této cenové kategirii ? :-)

Díky
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kupco 20. 1. 2019 10:54

@Petema

Canor TP-10 mam zo svojej byvalej zostavy - kupoval som ho spolu so Sennheiser HD650, kde tvorili spolu uzasny par. Ked som ho kupoval (pred asi 5 rokmi), tak ma o kupe presvedcili recenzie online, viz http://www.canor-audio.com/data/news_Canor_HT410.pdf, http://www.highfidelity.pl/@main-595&lang, http://www.canor-audio.com/?p=1491&pid=342 alebo https://www.paperblog.fr/6228074/test-c ... pli-royal/. Ako aj doporucenie majitela od koho som ho kupoval.

Casom budem uvazovat nad upgradom zosiku ku Clearom, ale zatial na to nie su prostriedky.
Creative SoundBlaster ZxR -> Canor TP-10 -> Focal Clear + Sennheiser HD650
kupco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MHOE 20. 1. 2019 18:12

MHOE píše:...

Práce s MiniDSP EARS se ukazuje zatím jako velmi zajímavá. Výhodou je rozhodně přístupnost celého řešení pro neprofesionály, v ceně dostanete "all-in-one" balík včetně kvalitně zpracovaného manuálu, takže stačí víceméně zapojit do počítače a začít pracovat. To však neznamená, že je zprovoznění snadné - člověk musí řešit ruchy z napájení či okolního prostředí, vybrat (i vzhledem k předchozímu) vhodný DAC se sluch. zesilovačem, naučit se pracovat se softwarem a poté to nejdůležitější - pochopit možnosti a limity samotné měřicí "hlavy". Jelikož už neměřím na své vlastní hlavě jako v minulosti, právě tímto se zaobírám nejvíce. Naštěstí nemám žádné deadliny nebo nucené cíle, takže se tím mohu postupně prokousávat a bavit se. Je to pro mě zajímavá extenze tohoto hobby. :-)

Až dorazí EDX, postnu zase nějaké fotky a zkusím zahrnout i DT880ky, když už na ně přišla řeč.


Fotky jsem bohužel zatím ještě "nedal", za to se omlouvám.

Ale pro ty, které by to třeba zajímalo, dávám link na vlákno na jiném fóru, kde již nějakou dobu zveřejňuju své recenze sluchátek spolu s měřeními:
https://www.superbestaudiofriends.org/i ... ents.7278/

Link budu mít odteď viditelný i zde přes svůj profil. Cílem je psát recenze jednoduché, s identickou strukturou. Měření v nich slouží jako doprovod k subjektivnímu popisu projevu sluchátek. Angličtina mi popravdě vyhovuje pro tyto účely více, ale vzhledem k jednoduchosti recenzí by neměl být problém použít Google Translate nebo se mě doptat na konkrétní detaily přes SZ.

Mám už vytipovaných dalších pár kusů sluchátek, které otestovat. Pokud byste měli své tipy, klidně mi písněte přes SZ. Mým cílem je se však soustředit na potenciálně vyrovnaně znějící modely, takže z ranku automaticky vypadávají obvyklí podezřelí aka HD800, HE6, většina Audeze apod.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ricccie 21. 1. 2019 23:30

@kupco
- velke sluchadla mi zacali vadit na hlave, daleko lepsie znasam a vacsie pohodlie mi poskytuju iem, hlavne v lete su pre mna full size nepouzitelne
- v otvorenych sluchadlach nevidim zmysel, nemam ich kde pocuvat, vadi mi kazdy ruch, daleko lepsie si uzijem posluch uplne odizolovany od okolia, ked otvorene tak radsej repro posluch
- IEM v tejto cenovke mi poskytuju taky isty ak nie vacsi zvukovy zazitok ako vacsina nahlavnych sluchadiel, ktore som mal moznost pocut...a samozrejme su to rozumnejsie investovane peniaze vzhladom na cas vyuzivania sluchadiel...velke otvorene mas doma, tot vse...IEM v praci, doma, na cestach, dovolenkach...
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2019 00:42

Ono spousta IEM hraje lépe než ty velké (teď nemyslím velké levné noname), ale spousta lidí to neví, nebo si to nechce připustit.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 22. 1. 2019 12:34

Tim to nebude,vetsina lidi nesnasi,cokoliv si strkat do uší,navíc treba mě v uších špunty nedrží,nebo se zvuk mění s každým pohnutím. Navíc tvrzení,ze spousta iem hraje lépe než velká dospělá sluchátka je nesmysl. Kdo to tvrdí,ten zrejmě ještě neslysel dobrá sluchátka okolo uší.
Bazi 36
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků