'reklama19_webu_cz4' => false, 'reklama19_webu_cz6' => '
PlayStation Plus nabídne v dubnu tři hry včetně kouzelnické variace na Call of Duty
PlayStation Plus nabídne v dubnu tři hry včetně kouzelnické variace na Call of Duty
Marvel Rivals je free-to-play týmovka s hrdiny i záporáky. Koncept Overwatche okoření zničitelným prostředím
Marvel Rivals je free-to-play týmovka s hrdiny i záporáky. Koncept Overwatche okoření zničitelným prostředím
Bílý Xbox Series X je na spadnutí. Bude bez optické mechaniky, ale nabídne jiné novinky
Bílý Xbox Series X je na spadnutí. Bude bez optické mechaniky, ale nabídne jiné novinky
Recenze hry Outcast: A New Beginning. Krásný mimozemský svět vyplněný nezajímavým obsahem
Recenze hry Outcast: A New Beginning. Krásný mimozemský svět vyplněný nezajímavým obsahem
Původní Polda vyšel na Steamu. Poradí s hádankami a rozumí si s moderními systémy
Původní Polda vyšel na Steamu. Poradí s hádankami a rozumí si s moderními systémy
', 'reklama19_webu_cz7' => '
Recenze sluchátek Jabra Elite 8 Active. Nejen pro sportovce, se skvělým ANC i zvukem
Recenze sluchátek Jabra Elite 8 Active. Nejen pro sportovce, se skvělým ANC i zvukem
Letošní prémiové MicroLED televizory od Samsungu se začínají prodávat. Ceny zůstávají velmi vysoké
Letošní prémiové MicroLED televizory od Samsungu se začínají prodávat. Ceny zůstávají velmi vysoké
Amazon Prime a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v roce 2024. Na co se Češi nejvíc dívají
Amazon Prime a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v roce 2024. Na co se Češi nejvíc dívají
CZC má velké slevy TCL televizorů. Od levné 50" LED TV, přes výborný 65" MiniLED, až po prémiové 98" QLED modely
CZC má velké slevy TCL televizorů. Od levné 50" LED TV, přes výborný 65" MiniLED, až po prémiové 98" QLED modely
Recenze seriálu Problém tří těles. Netflix dobře přiblížil nezfilmovatelnou knihu těm, kteří ji nečetli
Recenze seriálu Problém tří těles. Netflix dobře přiblížil nezfilmovatelnou knihu těm, kteří ji nečetli
', 'reklama19_webu_cz5' => false, ); $this->var_expires = array ( 'config' => 1743161664, 'reklama19_webu_cz3' => 1711629268, 'reklama19_webu_cz8' => 1711629278, 'reklama19_webu_cz2' => 1711629280, 'reklama19_webu_cz10' => 1711629292, 'reklama19_webu_cz4' => 1711629315, 'reklama19_webu_cz6' => 1711629310, 'reklama19_webu_cz7' => 1711629319, 'reklama19_webu_cz5' => 1711629325, ) ?> Ukáž svoju slúchadlovú zostavu! - AVmania.cz

Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 21. 7. 2018 09:38

Obrázek

Včera mi přišly DHLkem nějaké nové elektronky do DNA Stratusu a jelikož se mi toho doma už vcelku nakupilo, řekl jsem si, že to trochu zdokumentuju. :-) Nejsem zastáncem přehnaného tube rollingu, v přímém srovnání mých dvou zesilovačů se však ukázalo, že Kenzie má s výjimkou nejhlubších basů pro mě v podstatě perfektní tonalitu. Rozhodl jsem se tedy Kenzie poslat k výrobci na úpravu impedancí na výstupech (z 32/300 ohm na 8/32 ohm, pro lepší kompatibilitu s magnetostaty, což by mohlo pomoci právě v hlubokých basech) a u Stratusu trochu zaexperimentovat s elektronkami, aby se tonálně co nejvíc přiblížil Kenzie.

Na fotkách jsou tyto elektronky:

1] Output (horní řada zleva):
- Psvane WE275
- Shuguang 2A3B
- RCA 2A3

2] Rectifier (spodní řada nalevo):
- MOV CV1071 (U52)
- RCA 5U4G
- SED Svetlana Winged "C" 5U3C (5U4G)

3] Input (spodní řada napravo):
- GE 6BQ7A
- RCA 6BQ7A
- Sylvania Gold Brand 6BQ7A
- Sovtek 6N1P
- Voskhod 6N1P-EV

Budu určitě pokračovat ve zkoušení, např. kombinace Shuguang 2A3B + MOV CV1071 + Sylvania GB 6BQ7A je však na Stratusu pro mě fantastická. Další koupě elektronek už ale neplánuju.

Obrázek
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 22. 7. 2018 09:41

Yaxi pro Porty Pro. Zvuk se zlepšil o 32,23%
Přílohy
OI000001.jpg
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 22. 7. 2018 10:11

Ja som tie porty počul už naozaj veľakrát a stále nerozumiem tomu hype okolo nich... O:-)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 7. 2018 10:21

Lebo si možno počul len tu novu verziu.
A hype to veľmi nie je, ešte nie tak davno to boli jedine normalne hrajuce, prenosne sluchadla.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 23. 7. 2018 11:23

Dá se říct od jakého roku se to zkazilo? Měl jsem porty z devadesátých let, ale rozbily se a tyhle jsou asi 3 roky staré
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 7. 2018 11:42

... všetci tu v poslednej dobe toľko pindajú na "nové" porty, že už to na mňa začína pôsobiť ako nejaká mystifikácia ... mám normálne chuť vyhodiť z okna nejakých 40€ aby som tie "nové" mohol porovnať s mojimi "starými" :-\
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 23. 7. 2018 11:55

Prvý-krát som ich počul na prelome milénia kedy som bol asi ešte na základnej škole. Niekde boli vystavené s iPodom v nejakom iStores, či čo to vtedy bolo. Tam som ich počul prvý krát a páčilo sa mi. Aj som po nich túžil ale nemal som vtedy na ne peniaze. Potom ich mal kamarát a občas som si ich vypočul. No všetko sa zmenilo keď som dostal k mobilu Sony-Ericsson nejaké špunty, ktoré hrali o triedu lepšie. Vtedy mali tie mobily aj označenie Walkman myslím a boli tak oranžovo ladené. Odvtedy som po nich prestal pokukovať. Naposledy som ich počul vo februári. Takže mám s nimi myslím dostatok skúseností. Nehovorím, že hrajú zle. Dá sa to úplne v pohode počúvať a prídu mi aj pohodlné (až na občasné trhanie vlasov ak sa s nimi manipuluje na hlave), ale jednoducho som mal vždy niečo, čo hralo lepšie ako Porty. Preto som napísal, čo som napísal.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanF3 23. 7. 2018 14:14

bacil2 píše:... všetci tu v poslednej dobe toľko pindajú na "nové" porty, že už to na mňa začína pôsobiť ako nejaká mystifikácia ... mám normálne chuť vyhodiť z okna nejakých 40€ aby som tie "nové" mohol porovnať s mojimi "starými" :-\


Je to dobrý nápad. Také by mě to zajímalo, doufám, že se k tomu přemůžeš a dáš věděť. :-]
Porty a původní PX 100 jsou u mě taková klasika a tehdy, když jsem začínal, se pomalu nic jiného neřešilo. :-)
Stolní:
PC|Pro-Ject DS2 (CDT, DAC, Head-Pre-Mono Amp, Power Box Amp-Sources)|Viablue
Přenosná:
Cowon PD|X7|iPhone 12
Repro:
Speaker Box 15 DS2
Sluchátka:
K701|ATH-AD1000|ATH-E40|DT 1990 PRO|RS2e|SR80e|SR125e|HD 25|HD 239|HD 600|MOMENTUM 3 W.|PX 95|UM3XRC
JanF3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petema 23. 7. 2018 14:21

Měl jsem starý porty, mám i nové porty. Mě přijdou na rovnako. Slaďoučká měkká basová vata v který pak vynikne třeba brnkání na španělské kytaře. Příjemný nekonfliktní zvuk.
A excelentní design.
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 7. 2018 20:47

Petema píše: Měl jsem starý porty, mám i nové porty. Mě přijdou na rovnako...
... to je dobrá informácia ... ušetrím prachy za jedny porty :D

... zohnal som ale "nové" (čínske) K240Studio ... potom radšej, keď bude trochu čas, skúsim porovnať so "starými" echt Österreichovými :roll:

K240_vs K240_x580.jpg
K240_vs K240_x580.jpg (96.9 ) Zobrazeno 9470 krát
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 8. 2018 18:12

MHOE píše:Včera mi přišly DHLkem nějaké nové elektronky do DNA Stratusu a jelikož se mi toho doma už vcelku nakupilo, řekl jsem si, že to trochu zdokumentuju. :-) Nejsem zastáncem přehnaného tube rollingu, v přímém srovnání mých dvou zesilovačů se však ukázalo, že Kenzie má s výjimkou nejhlubších basů pro mě v podstatě perfektní tonalitu. Rozhodl jsem se tedy Kenzie poslat k výrobci na úpravu impedancí na výstupech (z 32/300 ohm na 8/32 ohm, pro lepší kompatibilitu s magnetostaty, což by mohlo pomoci právě v hlubokých basech) a u Stratusu trochu zaexperimentovat s elektronkami, aby se tonálně co nejvíc přiblížil Kenzie.


Tak se mi Kenzie konečně vrátil ze zámoří, upgradovaný z 32/300ohm na 8/32ohm výstupy.

Pokud vezmu své dosavadní zkušenosti s elektronkovými zesilovači, tak mi přijde, že hlavně s planárně magnetickými sluchátky je výstupní impedance el. zesilovače hodně důležitá. Respektive čím nižší výstupní impedance na sluchátkovém výstupu, tím lépe. Typicky se to projevuje lepším dosahem směrem do nejhlubších basů a zlepšenou dynamikou přednesu. Pro mě osobně je směrodatný hlavně ten hluboký bas, kterého především u plně elektronkových zesilovačů není bohužel snadné dosáhnout.

Výše popsané bylo z mých testů evidentní jak na Stratusu (3 vs 8 vs 115 vs 120 ohmů na výstupu), tak nyní na Kenzie (8 vs 32 vs 300 ohm na výstupu). V minulosti i s hybrídním Project Sunrise III (1 vs 32 vs 69 ohm). Není to samozřejmě jediný parametr ovlivňující basovou odezvu (např. preferuju hutněji znějící 8ohm 4-pin XLR výstup Stratusu oproti 3ohm 6.3mm výstupu, Valhalla 2 nezahraje hluboký bas ani na 3.5ohm výstupu, ...), ale pokud bych měl obecně poradit, tak u plně elektronkových zesilovačů výstupní impedanci do 10 ohm max. U hybridních jsou sice rozdíly rovněž slyšitelné, ale ne až tak kritické (přece jen mají solid state výstupní sekci, což pomůže s výstupním proudem).

Třeba někomu tato zkušenost pomůže. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 9. 8. 2018 19:59

... z toho všetkého, čo tu píšeš, mi v podstate vyplýva, že je nutné sa klasickým elektrónkovým sluchátkovým zosilovačom veľkým oblúkom vyhnúť ;-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 12. 8. 2018 19:03

Moje experimentovanie vyzerá momentálne takto:

IMG_26171.jpg

A asi presne viem, kam povedie cesta ďalej...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 12. 8. 2018 19:07

:tleskani
Kampak?
LCD-X jsi slyšel?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 12. 8. 2018 19:15

Ja mám naozaj rád zvuk Hifimanov, takže vzhľadom na cenový drop pri HEX v2, je to veľké lákadlo vymeniť za ne moje HE400i. Alebo si počkám na príchod HEK v3 čo zasa dropne cenu HEK v2. No toto kombo by spolu s LCD2C mohlo tvoriť vhodne sa dopĺňajúcu dvojku.

A potom je tu ešte stále jeden veľký chrobák v hlave menom STAX. :-[

LCD-X som nepočul. LCD2C sú prvé Audeze ktoré som počul. Mám ich doma pár dní, tak ešte len objavujem čo mi dajú.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků