Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 12. 8. 2016 17:42

Dnes došiel nový prírastok... Znalci snáď ocenia :-D

FiiO X7 -> STAX SRM-3 -> STAX SR-303

Obrázek
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 13. 8. 2016 20:14

^ ^ ^ Palec nahoru za ten elektrostatický setup! ^ ^ ^

Taky dám po delší době do pranice nějaké to foto (omlouvám se za horší kvalitu, možná posléze přidám lepší):
Obrázek

Zleva doprava:
Koss ESP950 (Audeze Vegan náušníky, oddělané vnější mřížky a ochranný molitan na vnitřní i vnější straně)
Hifiman HE-6 (first-gen Hifiman velur náušníky, oddělané vnější mřížky a původní výplň pod nimi)
Hifiman HE-500 (first-gen Hifiman velur náušníky, oddělané vnější mřížky)
Sennheiser HD800 (původní náušníky, oddělané mřížky, upravená vnitřní výplň mušlí, odlepen látkový kryt měničů)

U HD800 poslední dobou střídám HM5 velury s původními náušníky, neboť obě varianty mají své výhody. V tuto chvíli však preferuju nativní náušníky, neboť spolu s korigovanou vnitřní výplní a oddělanými vnějšími mřížkami nabízí maximálně mikrodetailní a otevřený zvuk. Vegan náušníky Kossům vyloženě sedí - lepší prostor, transparentnost, méně syntetický témbr. Doporučuju však spodní (koženkovou) stranu Audeze náušníků podlepit tenkou plstí, aby tlumila nepřirozené odrazy. Ani jedny z těchto dvou (jinak skvělých) sluchátek však nenesu tolik v oblibě jako staré dobré dvoumagnetové Hifimany, jež s 1st-gen velurovými náušníky nabízí dosud nejpřirozenější zvuk, jaký jsem měl u sluchátek možnost slyšet. Díky Hifimanům už nějakou tu dobu nehledám dále. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 13. 8. 2016 21:36

MHOE píše:... Ani jedny z těchto dvou (jinak skvělých) sluchátek však nenesu tolik v oblibě jako staré dobré dvoumagnetové Hifimany, jež s 1st-gen velurovými náušníky nabízí dosud nejpřirozenější zvuk, jaký jsem měl u sluchátek možnost slyšet...
... s týmto názorom v zásade plne súhlasím, teda ešte snáď s výnimkou HE1000 (Focaly Elear a Utopia som ešte nepočul)

... súčasne ale musím upozorniť, a zásadne protestovať proti tvojej obsedantno-kompulzívnej poruche, ktorá sa prejavuje "oddělávaním vnější mřížky a původní výplne" na všetkom čo ti príde pod ruku
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 8. 2016 07:21

Já mám prostě rád zvuk maximálně transparentní, mikrodetailní a otevřený, čemuž různé molitanové/tkaninové/plstěné výplně (stojící v cestě průchozím vlnám) bohužel brání. To stejné platí i u ochranných mřížek po vnějších stranách. Vzhledem k tomu, že tonální charakter sluchátek stejně určují především měniče, interní konstrukce mušlí a náušníky, tak není co řešit. Můj úhel pohledu je takový, že kvalitně navržená otevřená sluchátka příliš tlumení nepotřebují. Stačí k nim v podstatě jen najít vhodné náušníky, které je tonálně usměrní. Ochranný faktor nebo záruční lhůty neřeším, neboť stejně kupuju v podstatě vždy z druhé ruky a skrze toto hobby rád experimentuju, hraju si, nedržím se při zdi.

Jinak řečeno: Ve chvíli, kdy pro mě nějaká sluchátka mají potenciál na to se stát předmětem dlouhodobého vlastnictví, chci z nich dostat to nejlepší. To v mém případě ale ne vždy musí znamenat "oddělávaním vnější mřížky a původní výplne". Napadá mě příklad K712 Pro, kde odděláním vnější mřížky člověk vůbec nic nezíská a vnitřní výplně pro tlumení naopak nutno přidávat, nikoliv oddělávat. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 14. 8. 2016 08:58

@MHOE - super kolekcia. Mal si niekedy možnosť porovnať Koss ESP950 s nejakou STAX zostavou? Ak áno, ako obstáli?
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 8. 2016 17:21

Díky! Přímé srovnání jsem nikdy neměl. Z paměti však mohu srovnávat s vícero elektrostaty (např. SR-202 a SR-404).

ESP950 dle mého názoru zní oproti lambda sérii Stax sluchátek o něco méně synteticky (podle některých i oproti Stax značce jako takové). Tonálně mi navíc přijdou klidnější - není u nich pro Staxy typický důraz na pásmo 1-2kHz, ostrost výšek rovněž nepociťuju. Na druhou stranu mi však přijde, že lambdy zní víc živě, mohou více vtáhnout do hudby. ESP950 jsou svým způsobem ekvivalent HD600/HD650 série v tom slova smyslu, že jim chybí bezprostřednost, živost, dynamika, impakt. Jsou to rychlá a detailní sluchátka, o tom žádná, dravost a kontrast však jejich přednes úplně nenabízí. Jejich zvuk působí spíš "profesorsky", je zaměřený na střední frekvence a směrem do tonálních extrémů (hluboké basy, vyšší výšky) slábne.

Tak či tak jsou to elektrostaty - někdo jejich subjektivní éteričnost/"nehmotnost" bude milovat, někdo raději šáhne jinam. Osobně bych je jako svoje jediná sluchátka asi nechtěl, na to nejsou dost všestranná.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 8. 2016 16:28

Klubíčko :-)
Přílohy
IMG_4895.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 31. 8. 2016 10:19

Moja zostava do kanclu
Obrázek

FiiO X7 (dac) -> FiiO K5 (amp) -> Beyerdynamic T5p (prva generace) s BrainWavz náušníkmi
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 31. 10. 2016 16:55

Lawton Audio LA2000 (modifikované Denon AH-D2000
14923163_10209377355422649_496138719_o.jpg
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod eiben 31. 10. 2016 20:28

Chtel bych se zeptat vas zkusenejsich. Je potreba na takove masinky jako je FiiO X7 jeste sluchatkove zesilovace jak to vidim na fotkach. Vzdyt takovy prehravac jako X7 uz je tak technicky vymakany a i drahy, ze hudba musi z neho hrat perfecto i bez zesiku nebo se mylim?
Diky
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 31. 10. 2016 20:58

eiben píše:Chtel bych se zeptat vas zkusenejsich. Je potreba na takove masinky jako je FiiO X7 jeste sluchatkove zesilovace jak to vidim na fotkach. Vzdyt takovy prehravac jako X7 uz je tak technicky vymakany a i drahy, ze hudba musi z neho hrat perfecto i bez zesiku nebo se mylim?
Diky


No, vždycky se dá najít teoreticky něco lepšího (častěji jiného), než je ten vestavěný zesilovač. Záleží tedy na použitých sluchátkách, zesilovači a hlavně ochotě sebou tahat něco vysoce nepraktického.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 31. 10. 2016 21:03

eiben píše:Chtel bych se zeptat vas zkusenejsich. Je potreba na takove masinky jako je FiiO X7 jeste sluchatkove zesilovace jak to vidim na fotkach. Vzdyt takovy prehravac jako X7 uz je tak technicky vymakany a i drahy, ze hudba musi z neho hrat perfecto i bez zesiku nebo se mylim?
Diky


Záleží opravdu na typu sluchátek. A ta cena není bohužel tak důležitá co se týče kvality jak se může zprvu zdát, technicky to je vymakanější o tom žádná, ale věřím technologie obecně zdaleka nejsou na úrovni jako jednou budou. A ceny jsou vystřelené i z důvodu, že to zkrátka lidi začali kupovat a kupovat, lepší busines než dříve..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 31. 10. 2016 21:20

eiben píše:... Je potreba na takove masinky jako je FiiO X7 jeste sluchatkove zesilovace jak to vidim na fotkach...
... tie Beyery T5p, ktoré sú na obrázku, X7 zvládne aj bez zosilovača
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 1. 11. 2016 09:05

Ja som FiiO K5 vyhral, inak by som si ho asi nekupoval..
K Lawton Audio LA2000 ani ku Beyerdynamic T5p nutný nie je, oboje sú veľmi citlivé slúchadlá s nízkou impedanciou.

Napr na Fostex T50rp MK3, ktoré mám tiež, sa však zijde - FiiO X7 (AM1, AM2) to úplne nedokáže vybudiť. Myslím, že AM3, AM5 by obstálo lepšie, ale nemám ich po ruke aby som to vedel overiť.

Inak FiiO X7+AM5 už vybudí väčšinu slúchadiel, ale zase strácaš celkom rapídne výdrž baterky, preto sa mi do toho upgrejdu veľmi nechce..

Vždy záleží od konkrétnych slúchadiel a od konkrétnych potrieb poslucháča ..
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 1. 11. 2016 18:40

Mě osobně stačí modul AM2 na Akg K701, přece jen 300 mW do 32 ohm je slušné...a zní to dobře.
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků