Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 18. 3. 2019 14:51

Atom je za danou cenu fajn, ale na lepší zesilovače nemá dynamikou, a nedokáže tak vtáhnout do děje, např. rHead je mnohem víc 3D a má v sobě takovou jemnost, nevím jak to popsat. Atom je hrubší, nezahlazuje hrany.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 18. 3. 2019 19:05

Ešte malý dodatok. R2R 11 je lepší ako Atom. Atom je neutrálnejší, dobre sa počúva, je muzikálny (resp. LCD2C sú). Ale R2R 11 má väčšiu kontrolu, viac utiahne. Má hudbne lepší drajv. Atomu skôr dochádzajú sily a pri vyšších hlasitostiach to je počuť.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 21. 3. 2019 13:36

S10-Fibae4.jpg


Custom Art FIBAE 4 sluchátka
Samsung S10+ (Cirrus Logic CS47L93 audio kodek a dva CS35L40 zesilovače)
Na míru nastavený AdaptSound
Jako zdroj Tidal s MQA (96kHz / 24bit), a asi 400GB hudby v offline

Hraje to velmi dobře.
Zkusím ještě DragonFly Red DAC do USB portu, ale asi to ani nebude nutné.

--

A pak AdaptSound profil v telefonu, tedy přizpůsobení hudby na moje uši (kvalitu sluchu) a Fibae sluchátka. Telefon přehraje několik desítek frekvencí nízké hlasitosti a vy mu řeknete, jak dobře je slyšíte. Pro každé ucho zvlášť. A z toho se vytvoří zvukový profil. Podobné měření dělá třeba NuraPhone, uzpůsobí zvuk "ztrátě sluchu", kterou má každý, komu je přes 20 :)

Dole je profil můj. Drobně naprůměrný sluch na 46 let, ale korekce výšek to chce, pravé ucho o něco více.

Ekvalizér je potřeba pro to, aby člověk slyšel "audiofilně", tedy přesně to, co autor zamýšlel :)

AdaptSound.jpg
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 21. 3. 2019 20:25

No vidíš, teď ještě něco s LDACem a můžeš to něco mít strčené v kapse, telefon v ruce a surfovat, cokoliv. Nebo nákrčník
odkaz 1
odkaz 2
Jo a oba nákrčníky asi budou hrát minimálně tak dobře jako foun. :-)
Nebo máš 2pin? O starost míň.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 21. 3. 2019 21:21

2pin, recessed. To není na častou výměnu.
Ale bezdrát nechci, kabel nijak neomezuje, používám sluchátka v letadle, kde sedím, anebo při práci, kdy opět sedím, případně v posteli či na gauči, kdy ležím :)
Navíc ani LDAC i přes 990kbps prostě tak dobře jako kabel hrát nemůže.

Jako bezdrát mám jinak Sony WH1000XM3.
A Samsung mi má poslat Galaxy Buds ( https://www.samsung.com/cz/wearables/ga ... 70NZWAXEZ/ ).
Takže FIBAE 4 ( https://thecustomart.com/fibae-4/) zůstanou připojená kabelem. :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrE1 22. 3. 2019 00:17

Radek.Hulan píše:
S10-Fibae4.jpg




--
Ekvalizér je potřeba pro to, aby člověk slyšel "audiofilně", tedy přesně to, co autor zamýšlel :)

AdaptSound.jpg


Ano, došel jsem k podobnému závěru. Proto ve svých 50+ letech mám stále raději sluchátka s výraznějším podáním ve výškách. V mém případě Beyery a Grado. Ovšem situace je patrně složitější. Izolovanými tóny naměřené charakteristiky ucha jsou jedna věc a reálný zvuk vnímaný soustavou ucho-mozek bude věc druhá. Mozek dokáže mnohé zesílit a další "dpolnit" ze zkušenosti. Se zrakem je to stejné, například fakt, že v zorném poli oka máme každý slepou skvrnu, vůbec nevnímáme. Mozek informaci "dopočítá" Ovšem, pokud se do tohoto místa schová blížící se auto, může být zle :-(
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod janekh 22. 3. 2019 10:26

Radek.Hulan píše:A Samsung mi má poslat Galaxy Buds ( https://www.samsung.com/cz/wearables/ga ... 70NZWAXEZ/ ).


Podle https://www.whathifi.com/reviews/samsung-galaxy-buds bych odhadoval, že ty Buds budou oproti Fibae dost velký propad. Pokud bych měl já tak vytrénovaný sluch, že bych poznal rozdíl mezi LDAC a kabelem, potom bych si je do uší na hudbu asi vůbec necpal.

Jinak souhlasím s tím, co psal přede mnou petrE1 – mozek je velmi flexibilní a asi dokáže celkový vjem hodně ovlivnit a kompenzovat menší nedokonalosti. Nicméně musí se mu jít (podle mne) trochu naproti.
Jsem také 50+ a audiolog mi naměřil pokles slyšitelnosti v okolí 7 kHz, tak bych to chtěl zkusit trochu poštelovat. Nemá někdo zkušenost s podobným řešením jako je Samsung Adapt Sound pro ne-Samsung Android telefony na systémové úrovni? Sám jsem zatím nic uspokojivého nenašel.

Zkoušel jsem aplikace typu Sonarworks True-Fi (což se v principu trochu blíží tomu, co hledám), ale chybí právě ona funce vlastního měření.
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod petrE1 23. 3. 2019 12:55

a jak se ti Sonarworks True-Fi osvědčil? Používáš PC i android verzi? Ono by se dalo testování sluchu udělat jinde a zjištěnou korekční křivku zhruba vymodelovat pomocí EQ.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 23. 3. 2019 18:25

Tleskejte si pokud jste se dožili padesátky bez tinitu, víc nemá smysl se tím zabývat.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 23. 3. 2019 18:42

Tak to jsem v 60+ vcelku v pohode.Alespon tady byl stvoritel velkorysý :-).
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 24. 3. 2019 00:04

A čo takto založiť novú tému "ukáž svoju sluchovú vadu!"
... mohli by sme sa tam navzájom tromfovať svojimi audiogramami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 24. 3. 2019 00:24

Každý ve věku 20+ by si měl změřit sluch.
Hodně by se divil... :-)
A kvalita audiofilního přehrávání, sestavy, s tímto musí počítat.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 24. 3. 2019 01:02

Ako som už bol povedal: keď to tak intenzívne prežívaš, tak si na to založ tému.

... mimochodom menšie sluchové odchýlky od "normálu" sa pri bežnom vnímaní úplne automaticky kompenzujú "mozgom" poslucháča a preto nie je dôvod ich kompenzovať ešte raz.
Naopak pokiaľ by sa jednalo o skutočne zásadnejšie vady sluchu, tak to je iný problém, ktorý vyžaduje aj úplne iné spôsoby riešenia!

... a dúfam, že neexistuje žiadny dôvod aby boli tzv "audiofilné produkty" vyvíjané pre kriplov.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 24. 3. 2019 01:42

Taky si myslím, že mozek kompenzuje víc než dostatečně, odborně se tomu říká zahořování sluchátek :-D
Myslím si, že sluchátka u kterých je třeba nějak výrazně používat ekvalizér jsou špatně zvolená sluchátka.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 24. 3. 2019 10:17

martas38 trefa :)
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron