Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 13. 8. 2018 07:32

HEKv3 = HE1000se
HEXv3 = Ananda

HEK vs HEX se od sebe tonalne lisi - HEX bude ve vyskach klidnejsi (z meho uhlu pohledu neutralnejsi), zatimco HEK duraznejsi - coz je nezanedbatelny faktor. Cena hraje logicky pro HEX, protoze jinak nez z druhe ruky bych HEK urcite nekupoval. HEK jsou technicky o neco pusobivejsi, presto velmi predrazene.

Elektrostaty urcite vyzkousej! Typicke rozdily planaru oproti dynamickym sluchatkum (jemnost, absence zrnitosti, nekdy i citelna absence fyzicnosti) dohaneji elektrostaty do extremu. :) Da se rict, ze pokud se ti budou vylozene libit HEK/HEX (zname svoji zvukovou jemnosti), tak tim spis stoji za zvazeni prave elektrostaticka sluchatka.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 13. 8. 2018 10:13

Áno veď vlastne pred pár dňami oznámil Hifiman HE1000se a Ananda je už chvíľu vonku. Čo aj znížilo cenu HEKv2 na oveľa príjemnejšiu sumu.

Ale áno, STAX si myslím určite stoja za odskúšanie. Zaujalo ma combo SRS-5100. Ale to chce teraz chvíľu čas a oddýchnuť od nákupov. Tak dúfam, že mám teraz tak aspoň na rok pokoj a až sa to vo mne potom znovu prebudí, objednám sa na posluch do môjho obľúbeného štúdia.

Mimochodom, LCD2C sú veľmi príjemné počúvanie. Veľmi zábavný a dynamický prejav, povedal by som priam mohutný a pritom sa jedná o vyslovene intímny posluch. Prvé dojmy sú fajn. Uvidím čo mozog povie až si na ne viac zvyknem a možno sa viac rozohrajú.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 13. 8. 2018 11:00

ano,dej jim aspon 100h na rozehrání.u mne se právě ten WOW efekt dostavil až kolem této časové hranice.najednou během poslechu se ještě víc vše pročistilo a já strnul v úžasu.nicméně pravda,ta dynamika,zábavnost a hlavně hutnost projevu a plnost vokálů je návyková...
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 13. 8. 2018 14:58

Elektrostaty. Když už tak smysl podle mají jen v highendu a to už je hodně drahá sranda. Pokud silně preferuješ čistotu, rozlišení tak by to mohlo být pro tebe top. Slyšel jsem z náštěv HE60 (ty se mi líbily moc), L700, 009. Bylo by zajímavý to mít delší dobu doma, nicméně je taky hodně lidí co přešlo ze Staxů zpět.

Pro mě jsou planary dneska už celkově lepší cesta univerzálnější. Nicméně pokud bych šel do elektrostatů tak jedině Perun. Staxy mi přijodu jako nechci říct nesmysl, ale když člověk čte názory tak jiný zesilovač než KGSSHV nepřipadá v úvahu a to je od $2500 vejš, do toho bych já nešel. Perun prý nejsou tak náročný na zesák, navíc udajně laděný podobně jako HE90 což zní hodně lákavě tak jako cena a kvalita zvuku.

Taky dám fotku už jsem je bohužel prodal z určitých důvodů, sice to nejsou sluchátka, ale nutno říct, že sluchátka jsou jiný poslechový zážitek nezní tak reálně vyladěně jsou takový uťáplý, toto bylo o něčem jiném. O to víc smutnější když člověk vidí dnešní ceny top modelů sluchátek a to už i špuntů.
Obrázek
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mesab 13. 8. 2018 20:45

Jaký je to model , značka?
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 13. 8. 2018 22:41

S tými repro to mám rovnako. To čo mám doma, je práve veľmi detailné a zvuk z nich je úžasne ľahký, ja tomu hovorím pateticky že je éterický. O:-)

Ale ja to mám s repro inak. Je to pre mňa iné počúvanie, to považujem proste za koncert. Slúchadlá sú intímna záležitosť. To je osobná vec, ktorú si v tej chvíli užívam sám.

Každopádne, tie elektrostaty mi teraz vôbec netreba riešiť. Ani nechcem. Teraz sa bavím objavovaním LCD2C. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 14. 8. 2018 16:01

Tak jsem se konečně dostal po pár měsících do Audiga, tentokrát jsem vyzkoušel LCD-X, LCD3, LCD2C a MrSpeakers Aeon Open.
Jako naprostý propadák mně vyšly otevřené Aeony (velmi pomalý, zastřený zvuk, s výměnnými filtry se poslouchat nedaly vůbec). Pak jsem vyzkoušel LCD2C, které jsem chtěl koupit... Hrály jakžtakž pěkně do momentu, kdy jsem uslyšel LCD-X a LCD3. Obě dvě LCD2C přehrávají rozdílem třídy (v určitých oblastech možná až dvou tříd, oproti LCD3 a X jsou 2C neskutečně zastřené, menší prostor, méně detailů...). No, prostě LCD-X jsou doma :love: . Všem kdo aktuálně přemýšlí o LCD2C doporučuji nekupovat na slepo a před koupí vyzkoušet LCD-X, které se dají momentálně sehnat o nějakých 10 000 Kč dráž, ale hrají prostě o dost líp. Co se týče srovnání LCD3 vs LCDX, tak hrají velmi podobně, X má o trochu více výšek.
DSC_0255.JPG
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 8. 2018 18:17

BabetakCZE píše:Tak jsem se konečně dostal po pár měsících do Audiga, tentokrát jsem vyzkoušel LCD-X, LCD3, LCD2C a MrSpeakers Aeon Open.
Jako naprostý propadák mně vyšly otevřené Aeony (velmi pomalý, zastřený zvuk, s výměnnými filtry se poslouchat nedaly vůbec). Pak jsem vyzkoušel LCD2C, které jsem chtěl koupit... Hrály jakžtakž pěkně do momentu, kdy jsem uslyšel LCD-X a LCD3. Obě dvě LCD2C přehrávají rozdílem třídy (v určitých oblastech možná až dvou tříd, oproti LCD3 a X jsou 2C neskutečně zastřené, menší prostor, méně detailů...). No, prostě LCD-X jsou doma :love: . Všem kdo aktuálně přemýšlí o LCD2C doporučuji nekupovat na slepo a před koupí vyzkoušet LCD-X, které se dají momentálně sehnat o nějakých 10 000 Kč dráž, ale hrají prostě o dost líp. Co se týče srovnání LCD3 vs LCDX, tak hrají velmi podobně, X má o trochu více výšek.
DSC_0255.JPG


Velká gratulace. Jsou to vynikající sluchátka, jedny z nejlepších, co znám. A s ohledem na cenu, bez konkurence. U těch LCD 2C podle mě dost záleží na vhodné aparatuře, ale i tak je LCD X zcela jasně převyšují prakticky ve všem.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 14. 8. 2018 18:20

Díky, o upgradu zdroje samozřejmě uvažuju taky - do budoucna.
R2R11 mně momentálně s LCDX hraje velmi pěkně, ale samozřejmě veřím, že můžou hrát ještě líp.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 14. 8. 2018 19:32

Ja len trochu na obhajobu LCD2C. Podľa mojich skúseností z posledných pár dní si myslím, že to nie sú slúchadlá, ktoré možno hodnotiť po chvíľke počúvania. Zo začiatku sa u mňa žiaden wow efekt nekonal. No z posledných dvoch večerov som nadšený a moje sympatie k nim rastú... To čo mi včera spôsobovali bola číra radosť. O:-)

Je však pravda že LCD-X som nepočul. Určite budem hľadať túto možnosť. :-)

-- 14. 8. 2018 20:32 --

A aj u mňa si s R2R 11 rozumejú skvelo. Veľmi príjemná záležitosť.

-- 14. 8. 2018 20:43 --

A takmer som zabudol, gratulujem ku kpre Babetak. Užívaj. :) Som zvedavý či ti R2R 11 zostane doma alebo či ho budeš ešte stále chcieť predať.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 14. 8. 2018 20:32

Zatím prodej odkládám na neurčito. Sedí si s LCDX opravdu pěkně.
Jinak LCD2C mi nepřipadly v žádným případě špatný - např. oproti Aeonu Open byly jasně lepší, ale na LCD3 a LCDX prostě nestačily.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 14. 8. 2018 21:03

Tak by to samozrejme aj malo byť, vzhľadom na ich postavenie v modelovej hierarchii Audeze.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 15. 8. 2018 19:43

Tak ja znam nekolik lidi co naopak prederuji aeony nad audeze.a dalsi vec-kdovi jak je to se zkousenymi sluchatky ohledne rozehranosti.ja kdyz v audigu tenkrat zkousel he500,byly dost pod dekou.presto jsem je koupil a uzival par let pri plne spokojenosti.a dalsi zalezitost je poslechovy retezec.ne vse si se vsim sedne.spousta promenych.jinak ale uzivej poslechu!
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 8. 2018 21:52

Ahoj, on je taky celkem výrazný rozdíl mezi uzavřeným a otevřeným Aeonem. Já jsem včera zkoušel otevřený a ten zvuk bych zařadil někam okolo úrovně HD 600/650 a to zcela bez těch výměnných filtrů, s filtrem byly horší.

Jinak pro upřesnění, netuším jaký rozdíl udělá zahoření u Audeze. Zkoušené 2C a X byly naprosto nové, vytažené z krabice. LCD3 byly starší, už rozehraný , ale přesto mně připadly hodně podobný těm naprosto novým X.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 8. 2018 16:29

Jako nerekl bych, ze LCDX a LCD3 zni od sebe uplne odlisne (prece jen se jedna o stejnou rodinu sluchatek), v mem porovnani ale znely LCD3ky urcite prirozeneji. LCDXka maji po vzoru sluchatek jako HD660 nebo HD800 duraz nekde kolem 5-6K, ktery proste nelze neslyset.

Mozna proto jsem k LCDX tak kriticky - zni mi umele, s jakymsi nadechem synteticnosti a zrnitosti. Porad si stojim za tim, ze pro me osobne by v ramci LCD rady daval kvalitativne smysl pouze upgrade na LCD4ky, ale kdyz bych mel byt financne zodpovednejsi (a musel za kazdou cenu menit), LCD3ky by nejspis byly dalsi volbou.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků