Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 6. 2018 07:34

... je dobrý, myslím že za 99€ až prekvapivo dobrý ... navyše má cca 10x nižšiu výstupnú impedanciu ako podobné "muzikantské aparáty" takéhoto typu (napr. bez "basových" problémov zvláda aj klasické 55-ohmové AKG K240-ky :tleskani )

... celkom slušnú recenziu má aj na headfonics.com:
https://headfonics.com/2017/09/the-qh4-by-samson/
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 22. 6. 2018 17:19

Tak sem taky přidám pár fotek.
Přílohy
IMG_3955.JPG
otevřené bayery s měniči Audio-Technica
IMG_3956.JPG
otevřené bayery s měniči Audio-Technica
IMG_3953.JPG
kompletní přestavba, vyměněny měniče i náušníky
IMG_3952.JPG
magnetoplanary otevřené měniče AIWA HP-500 verze Bluetooth
IMG_3962.JPG
magnetoplanary otevřené měniče AIWA HP-500
IMG_3965.JPG
magnetoplanary AIWA HP-500 modifikované na uzavřené
IMG_3966.JPG
magnetoplanary s měniči Hifiman a náušníky Audeze (hmotnost 290g)
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 3. 7. 2018 19:23

Zdroj: iPad (NePLAYER)
Kabel: Apple Lightning to USB 3.0 + Furutech Formula 2
DAC+sluchátkový zesilovač: Burson Audio Conductor V2+
Sluchátka: Audeze LCD 4
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 4. 7. 2018 08:46

Hmm..hezké gratuluji. Mám dotaz, ty LCD4 se už dělají i s ocelovým hlavovým mostem? Kromě těch měničů, mě to připomíná moji LCD-X Music Creator edici, co mám doma. I ten kabel je ten samý. Tos koupil přes bazar?
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 7. 2018 11:15

sarga píše:Hmm..hezké gratuluji. Mám dotaz, ty LCD4 se už dělají i s ocelovým hlavovým mostem? Kromě těch měničů, mě to připomíná moji LCD-X Music Creator edici, co mám doma. I ten kabel je ten samý. Tos koupil přes bazar?


Předtím jsem měl taky LCD X. Ten hlavový most je stejný jako na Xkách a kabel taky. Původně se prodávaly s nějakým modrým kabelem, ale teď se prodávají s tím pleteným. Koupil jsem je v Audigu.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 4. 7. 2018 12:29

Pěkné, jsou o hodně lepší než LCD-X? Každopádně za 119 000 by teda rozhodně měly :).
Osobně ted přemýšlím, že půjdu do LCD-X Creators Edition i přes tu šílenou váhu sluchátek.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 7. 2018 13:44

BabetakCZE píše:Pěkné, jsou o hodně lepší než LCD-X? Každopádně za 119 000 by teda rozhodně měly :).
Osobně ted přemýšlím, že půjdu do LCD-X Creators Edition i přes tu šílenou váhu sluchátek.


LCD 4 mají posunutou hudební scénu víc dozadu, je to velký rozdíl. Když jsem poslouchal na 4kách a pak si vzal Xka, tak mi ta změna dost vadila.
V souvislosti s tímto mají také lepší prostor, zejména směrem do hloubky (tady dost záleží na nahrávce, u některých je ten rozdíl podstatný, u jiných nahrávek zase zanedbatelný).
Zásadní rozdíl je v plnosti nástrojů, jsou hmotnější a detailnější. U LCD X působí trochu prázdně ve srovnání s LCD 4. Celkově tak mají Xka chladnější zvukový projev.

Audeze LCD X ale i tak považuji za mimořádně dobrá sluchátka a v cenové relaci 30k podle mě nemají konkurenci.
Například Sennheiser HD 800, Grado GS2000e mají podobnou cenu, ale ten rozdíl je (nebojím se říci) propastný.
Nedávno jsem měl možnost naposlochat HD820, která stojí dokonce 60k a ani ty se neblíží kvalitě LCD X.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 4. 7. 2018 15:36

Na svetovem trhu je hromada vyrobcu, jen malo z nich pokrytych tuzemskymi prodejci jako je Audigo. LCDX za 30 tisic je urcite lepsi nez LCDX za 50 tisic, konkurence v dane cenove kategorii vsak presto neni mala.

Srovnavat LCDX s HD800/HD820/GS2000e je dost zavadejici - uplne jiny typ menicu a frekvencni odezvy. Srovnaval bych radsi s Hifiman Edition X/Ananda/HE500/HE560/HE6, Mrspeakers AEON Open/Ether, Audeze LCD2C/LCD2F/LCD3, Oppo PM1/PM2 apod.

Zacina se to tady posledni dobou na muj vkus az prilis hemzit adoraci Audeze - az zacinam litovat, ze jsem si LCD2C kupoval a ten hype pravdepodobne sam castecne podporil. Doufam, ze si lidi LCDXka poradne proveri, nez je tady zacnou hromadne kupovat jen proto, ze ta sluchatka zlevnila. Takove HE6ky si totiz LCDXka kvalitativne kdykoliv namazou na prsa, byt maji podobny zvuk a cenovku. A nejsou to zdaleka jedina sluchatka, kterym bych dal prednost - krom tech, ktere vlastnim, treba i Edition X, HE500, LCD2, LCD3 nebo PM2.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 4. 7. 2018 16:01

Co jsem četl, tak LCDX prošly celkem výraznou renovací oproti originální revizi.
Je možné, že na ty nové by jsi měl jiný názor. V podstatě se na tu novou revizi nedají najít žádné negativní ohlasy.
Naopak všichni píší, že v porovnání s LCD2C jsou X o dost čistší, mají více detailů, jsou rychlejší...
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 4. 7. 2018 18:52

No mě zase zaujalo, že Audeze svůj top model LCD4 vybavuje už ne karbonovým lehkým hlavovým mostem a koženým hlavovým polstrováním, ale ocelovým s děrovaným polstrem. I na LCD-X edici MCreator to působí spolu s papírovou krabicí, hodně levně. Ale s tím je člověk tak nějak smířen i vzhledem k ,,cenové bombě" :)).

Já je mám asi 3 měsíce, a spokojenost. I když to bylo koupeno naslepo jen podle referencí, tak ve spojení s QP1r paráda. Zrovna včera při fotbale jsem je poslouchal, mockrát jsem si říkal..to snad není pravda, jak to hraje.
Jen ta váha..no jsou těžké, a taky asi se moc nehodí do léta. Pokud bydlíte v podkroví jako já, tak teď využívám hlavně in-eary. K té ceně. Měl jsem racionální limit 30t.,planary s tmavším zvukem, aby to hrálo i s DAP, takže Audeze LCD-X, tož tak.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 7. 2018 19:12

sarga píše:No mě zase zaujalo, že Audeze svůj top model LCD4 vybavuje už ne karbonovým lehkým hlavovým mostem a koženým hlavovým polstrováním, ale ocelovým s děrovaným polstrem. I na LCD-X edici MCreator to působí spolu s papírovou krabicí, hodně levně. Ale s tím je člověk tak nějak smířen i vzhledem k ,,cenové bombě" :)).

Já je mám asi 3 měsíce, a spokojenost. I když to bylo koupeno naslepo jen podle referencí, tak ve spojení s QP1r paráda. Zrovna včera při fotbale jsem je poslouchal, mockrát jsem si říkal..to snad není pravda, jak to hraje. Hlavě i s malými zdroji.
Jen ta váha..no jsou těžké, a taky asi se moc nehodí do léta. Pokud bydlíte v podkroví jako já, tak teď využívám hlavně in-eary. K té ceně. Měl jsem racionální limit 30t., takže tak.


Tak se musím omluvit, mýlil jsem se. Ten most je stejný jako bude na 4z, tedy z nějaké směsi magnesia. Dnes jsem měl v ruce zase Xka a ten jejich most na omak působí o dost levněji než ten na LCD 4.
A s tím kabelem jsem se také mýlil, vypadají téměř stejně, ale na 4kách je prémiová verze, zhruba ve dvojnásobné cenové relaci. Ale jestli je tam nějaký posun ve kvalitě zvuku, to nevím.

-- 4. 7. 2018 20:17 --

BabetakCZE píše:Co jsem četl, tak LCDX prošly celkem výraznou renovací oproti originální revizi.
Je možné, že na ty nové by jsi měl jiný názor. V podstatě se na tu novou revizi nedají najít žádné negativní ohlasy.
Naopak všichni píší, že v porovnání s LCD2C jsou X o dost čistší, mají více detailů, jsou rychlejší...


Když jsem kupoval Xka, hodně jsem je srovnával s 2C. Slyšel jsem je na různých řetězcích a poslouchal pouze klasickou hudbu. A naprosto jednoznačně jsou lepší Xka. Možná jsou 2C lepší na jinou hudbu, ale na klasiku je za mě jasný vítěz LCD X.

-- 4. 7. 2018 20:36 --

MHOE píše:Na svetovem trhu je hromada vyrobcu, jen malo z nich pokrytych tuzemskymi prodejci jako je Audigo. LCDX za 30 tisic je urcite lepsi nez LCDX za 50 tisic, konkurence v dane cenove kategorii vsak presto neni mala.

Srovnavat LCDX s HD800/HD820/GS2000e je dost zavadejici - uplne jiny typ menicu a frekvencni odezvy. Srovnaval bych radsi s Hifiman Edition X/Ananda/HE500/HE560/HE6, Mrspeakers AEON Open/Ether, Audeze LCD2C/LCD2F/LCD3, Oppo PM1/PM2 apod.

Zacina se to tady posledni dobou na muj vkus az prilis hemzit adoraci Audeze - az zacinam litovat, ze jsem si LCD2C kupoval a ten hype pravdepodobne sam castecne podporil. Doufam, ze si lidi LCDXka poradne proveri, nez je tady zacnou hromadne kupovat jen proto, ze ta sluchatka zlevnila. Takove HE6ky si totiz LCDXka kvalitativne kdykoliv namazou na prsa, byt maji podobny zvuk a cenovku. A nejsou to zdaleka jedina sluchatka, kterym bych dal prednost - krom tech, ktere vlastnim, treba i Edition X, HE500, LCD2, LCD3 nebo PM2.


Tak srovnávat Xka například s těmi HD800 je podle mě zcela relevantní, v tuto chvíli mají stejnou cenu (a dost pochybuju, že se ještě někdy budou prodávat za 50k) a to, že jde o jiný typ měničů apod. je dle mého názoru naprosto irelevantní. Na sluchátkách mě zajímá z 90% zvuk a zbytek je komfort. A jestli jsou dynamická, magnetoplanární atd. je mi zcela ukradené. Nepochybuji, že je spousta lidí, kteří dají přednost HD800 před LCD X, ale já trvám na tom, že jsou to velmi špatná sluchátka vzhledem k ceně a konkurenci. :)

Co se týče ostatních, mám přímé srovnání s LCD 2 a Mr.Speakers Aeon open a opět za mě na klasickou hudbu jednoznačně Xka.
Nicméně musím hodně přehodnotit názor na Aeony. Měl jsem možnost je delší dobu poslouchat a hrají dobře. Sice jsou dost temné, ale celkový projev se mi hodně líbí.

Žádné Hifiman jsem bohužel zatím neslyšel, ale už jsem na ně slyšel chválu vícekrát, budu je muset někde poslechnout. :) Ale prý mají velmi nízkou konstrukční kvalitu.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 8. 7. 2018 11:33

pavel1756 píše:Tak srovnávat Xka například s těmi HD800 je podle mě zcela relevantní, v tuto chvíli mají stejnou cenu (a dost pochybuju, že se ještě někdy budou prodávat za 50k) a to, že jde o jiný typ měničů apod. je dle mého názoru naprosto irelevantní. Na sluchátkách mě zajímá z 90% zvuk a zbytek je komfort. A jestli jsou dynamická, magnetoplanární atd. je mi zcela ukradené. Nepochybuji, že je spousta lidí, kteří dají přednost HD800 před LCD X, ale já trvám na tom, že jsou to velmi špatná sluchátka vzhledem k ceně a konkurenci.

Podle tvého žebříčku je vidět, že preferuješ určitý druh sluchátek (LCD, HD600, PS500) na úkor jiných (HD800, K701, RS2e). Evidentně dáváš větší váhu vlastnostem, které jsou silnými stránkami tvých oblíbených modelů. Je to zcela v pořádku, někdo by zase dal přednost těm „druhým“ sluchátkům, která nabídnou v některých směrech velmi odlišný přístup. Sluchátka jsou stále o kompromisech – sebelepší výkon v jedné oblasti je vyvážen ústupkem v něčem jiném, což může začít časem více či méně vadit. Zkrátka každá mají svoje chyby, tudíž pick your poison.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 8. 7. 2018 12:32

Nechci se nikoho dotknout, ale osobně mám pocit, že K701/K712 jsou v současnosti už za zenitem.

Nejnovější revize HD 650/600, popřípadě HD 660S, LCD2C a nebo i ty HD 800 jsou dle mě v naprosto jiné lize. K701/712 hrají tence, basu chybí impact, světle (K712 trochu méně světle) a uměle. Navíc jsou nesmyslně náročné na vybuzení.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 8. 7. 2018 13:08

Tak hd800 nejsou vubec spatna.cena by mozna tak o 10k zaslouzila jit dolu.a tuto cenovku si s prehledem obhaji.i v konkurenci aeonu,lcd,hifimanu.hraji jinak nez planary,na spoustu muziky je uprednostnuji i pred lcd2c.proste za mne se idealne doplnuji.nenudi a poslech si uzivam.a o tom to je!
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 8. 7. 2018 13:11

Však to si ani nemyslím, že 800 jsou špatná, ale když 800, tak bych na nich udělal SDR mod popřípadě bych sehnal 800S. HD800 v původní formě ne.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků