OPPO PM-1

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 5. 2014 00:43

bogino píše:Ricccie sa na konstrukciu pozera z pohladu strojara navrhara...

... Mam ku HE-500 pozitivny vztah, ale treba tieto sluchadla vidiet objektivne, s ich silnejsimi aj slabsimi strankami.

...ja mám tiež pozitívny vzťah k HE500... a paradoxne (v rozpore s Riccciem) ako ich silnú stránku vnímam práve konštrukciu hlavového mosta resp. systém jeho nastavovania, ktorý umožňuje veľmi jednoducho a presne napasovávať veľkosť priamo na hlave počas posluchu... a to bez akýchkoľvek rušivých akustických vplyvov... to určite nie je až taká bežná vec pri žiadnych iných sluchátkach čo dôverne poznám ... ani pri inak úžasne "konštrukčne vymakaných" TH900!

PS: som veľmi zvedavý, ako dobre toto bude fungovať na novších a "konštrukčne krajších" HE560-kach :lol:

-- 18. 5. 2014 00:52 --

Ricccie: ...máš pravdu: zamotávaš sa... podľa fotiek sa dá posúdiť len "imidž" ale nie kvalita konštrukcie ;-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ricccie 18. 5. 2014 00:57

Z fotky, z videii posudzujem typ konstrukcie....nie kvalitu, ta sa overi casom...

http://www.head-fi.org/t/493214/hifiman-he-6-planar-magnetic-headphone/5070#post_8083484
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 18. 5. 2014 06:19

bacil2 píše:ako ich silnú stránku vnímam práve konštrukciu hlavového mosta resp. systém jeho nastavovania, ktorý umožňuje veľmi jednoducho a presne napasovávať veľkosť priamo na hlave počas posluchu... a to bez akýchkoľvek rušivých akustických vplyvov...

To je dobra vec najma pri tazsich sluchadlach. Pri Stax New SR-3 to slo tiez a ich vahu som menej vnimal, vazia pritom priblizne rovnako vela. Viac vahy zachytavala hlava a musle sa tympadom nejavili byt tak tazke. Vadil mi len mensi priemer vnutorneho otvoru pre ucho, mohol byt vacsi aspon na vysku. Nausniky HE-500 citim na vrchnej casti licnej kosti pred uchom. Nie ze by ma to obmedzovalo pri viachodinovom pocuvani, ale na pocite pohodlia to ubera, pritlak mohol byt mensi alebo nausniky maksie.

Kazdy ma iny tvar a velkost hlavy, prip. jej makkost (tuk), takze moj popis je cisto subjektivny. HE-400 som na hlave vnimal ovela menej, ide o tu istu konstrukciu, ale mensiu hmotnost.

-- 18. 5. 2014 06:48 --

Ricccie píše:Za 1K chcem aspon konstrukciou sluchadla bez kompromisov (vid HD800, K812).

Tebou spominane elektrodynamicke nesu ovela lahsie musle.
Napr. HE-400 mi prisli uplne v pohode s tou istou konstrukciou aku maju HE-500 a 500ky proste na hlave vnimam jasne viac ... jediny zasadny rozdiel je hmotnost, mozno aj pritlak konkretnych kusov. Ako by si tebou spominane konstrukcie poradili s pol kilogramom, je otazne, nedokazem to predpovedat.

Inak ten dvojosy ci aky system natacania musli na K812 ma aj ako laika v predajni dost zaujal. :)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 18. 5. 2014 09:02

bacil2 píše:Hifiman aj Audeze dokázali priniesť potrebnú konkurenciu „arogantnému germánskemu sluchátkovému impériu“ a súčasne dali veľa radosti ľuďom, ktorí počúvajú hlavne ušami a srdcom a nie očami a rozumom.
...veď keby nebol Hifiman a Audeze, tak by sme sa tu museli stále oprcávať len s nejakými K240/701, DT880, HD600/800...
Ta první část to je takovej hlod, že by to mohl být nějaký "reklamní slogan", nehledě na to, že to přece není pravda. Audeze není konkurentní, protože nabízí krapet něco jiného než germáni. U Hifimanu je to už jiné, ale kvalita zpracování, cena a pohodlí jim moc nepřidává na konkurenceschopnosti. Tudíž stále zůstává většina lidí, co se radši budou "oprcávať len s nejakými K240/701, DT880, HD600/800...", protože jsou po všech ohledech lepší a výše zmíněné dvě firmy prostě nejsou konkurencí.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 18. 5. 2014 10:53

Hergarok, mozeme mat samozrejme rozny nazor na zvuk roznych sluchadiel. :) Neviem, ako dlho, v akom prostredi, na akom retazci si mal prilezitost HE-500 pocut. Pre mna hraju HE-500 jasne lepsie od tych, co si menoval, su pre mna ina trieda. Kvoli tomu pre mna jasnemu rozdielu som bazarove HE-500 kupil. Teraz pisem len o zvuku.

Veci ako Germani ci Americania neriesim ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 18. 5. 2014 11:24

Však to pak máme stejný názor, mě se HE500 taky po stránce zvuku líbí, ale ostatní aspekty mají "tradiční" výrobci prostě vyřešené lépe (a to platí zejména pro jmenované modely K240/701, DT880, HD600/800).
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 5. 2014 11:42

Pro mě teda HE-500 po zvukové stránce JASNĚ LEPŠÍ než střední třída nejsou... Ano, jsou lepší, ale ne jednoznačně - není to rozdíl, který by mě nutil před nimi smeknout a říct, že za těch 20 klacků rozhodně stojí. Takové K712 Pro jsou 2x levnější a přitom ten rozdíl není zas tak velký - naopak pokud bych se zaměřil na konkrétní parametry zvuku jako je prostorovost, vzdušnost, pevnost basu nebo detaily (jako makro, tak mikro), HE-500 oproti kvalitní střední třídě až tak moc nezáří (v jiných třeba ano, ale to by mělo být za jejich cenu automatické). A když do té rovnice dám své HE-4, které jsem sehnal za polovinu té zmiňované bazarové 500EUR-ové ceny, tak to pro HE-500 vychází ještě hůře... Můj názor na HE-500 tedy zůstává stále stejný - kvalitní tonalita, ale toť vše, co u nich stojí za řeč. I ten jejich komfort je slabší - byť ne tak hrozný jako u Audeze, HE-4 s 350 g jsou značným posunem k lepšímu.

Jinak Audeze a Hifiman jsou v globálním hledisku stále jen záležitostí pár náruživých audiofilů... Doufám, že si nikdo z vás vážně nemyslí, že by mohli někdy v blízké době konkurovat Sennheiseru, Beyerdynamicu a AKG, co se prodejnosti a oblíbenosti týče? Aby tomu tak někdy v budoucnu mohlo být, budou muset mimo jiné znatelně zapracovat na designu - hlavně Audeze, u kterých se sice jedná o na pohled zajímavá sluchátka, po konstrukční stránce však zůstává rozum trochu stát. Hifimany se mi od první chvíle, kdy jsem měl v rukou HE-400 a HE-500, líbily více, byť též nejsou dokonalé... A navíc to vypadá, že Dr. Fang pochopil a s novými modely se snaží o evoluci po stránce ergonomie.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ricccie 18. 5. 2014 11:55

Konecne niekto dalsi potvrdil moje slova...
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 18. 5. 2014 12:12

MHOE, vyraz "jasne lepsi" je relativny, neviem ho uviest v nejakych jednotkach. Proste osobne citim pre mna jasny odskok od spomenutych sluchadiel strednej triedy, ale suhlasim s tebou, ze ide o osobne preferencie, co je pre koho na zvuku dolezite. Je kopec lepsich sluchadiel nez HE-500, ale zaroven aj drahsich.

Porovnanie HE-500 vs HE-4 napr. tu:
jasne pre HE-500: http://www.head-fi.org/t/558060/he-500- ... son-review
mierne pre HE-4: http://www.head-fi.org/t/692229/he-400- ... comparison
headfonia, ktoru nemas rad, pise: I don’t know what they did to the drivers, but the HE-4 is definitely less high end sounding than the HE-500 or the HE-6, but you still get all the good transients and articulation typical of orthodynamics.

Proste rozne nazory, normalna vec. :)
Tvoje hodnotenie mi pasuje s tym, ze znasas (alebo pozadujes) vyssi objem vysok, ved si vedel pocuvat HD800 na retazci ODAC+O2.
Ozaj, DA8 utiahne HE-4 v pohode?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 5. 2014 14:35

Pokud je pravda to, co se člověk občas dočte na internetu (čili že HE-500 zní bez dostatku wattů na svoji cenu komprimovaněji, pomaleji, lehce mázle, ... = čili tak, jak jsem je slyšel já), pak jsou HE-4 znatelně snazší na zesílení, neboť mi zní dobře ( = rychle, přesně, detailně, s pevným detailním basem, ...) i na tabletu. Na DA8 zní dobře jak ze sluchátkového zesilovače, tak ze symetrických předzesilovacích výstupů (preferuju předzesilovací, protože nabízejí lepší prostor, dynamiku a trošku více detailu). Nezdá se, že by vyšší výstupní impedance symetrických výstupů DA8 měla jakýkoliv vliv... Nebo že by na HE-4 nějak nestačily. Ono k HE-4 se dodává i krátký 3.5mm kabel na portable použití a navíc mají redukované měniče (50% velikost oproti HE-5LE). Naopak u HE-500 bylo fuk, jestli jsem použil tablet (s redukcí, samozřejmě), nebo multiwattové Concerto... Pořád zněly stejně ne-highendově - dobře, kvalitně, ale ne zcela za svoji tuzemskou cenu. Možná vážně potřebují něco silného - to však osobně neberu jako argument, protože nemám peníze ani chuť si na ně pořizovat speciální dedikovaný repro zesík (nebo něco podobného).

Můj pohled na HE-400 vs HE-500 vs HE-4 docela dost odpovídá tomuhle srovnání: http://www.head-fi.org/t/692229/he-400- ... comparison. Na to, kolik HE-4 stojí, se vážně divím, že je nechce více lidí... Nejsou bez chyb, ale na to, kolik stojí, jsou neuvěřitelně dobré (i za 500USD je to VYNIKAJICI koupě). A ani nejsou nijak zvlášť světlé (temnější než HD800 nepochybně).

Je ale pravda, že má preference je daná - od AUDIOFILNICH sluchátek chci detail, rychlost, čistotu... Chci slyšet co nejvíce z toho, co je ve skladbě. Tonalita je samozřejmě důležitá, ale ne nejdůležitější - stačí mi, pokud jsou sluchátka dostatečně autentická a blízká pomyslné neutralitě. Pokud by to jediné, co by mě zajímalo, byla tonalita, tak stačí použít libovolný ekvalizér, ne? Na to nemusím vyhazovat dvacet táců. Nejspíš proto HE-500 neobdivuju... HE-6 by se mi ale asi líbily, co jsem o nich četl (pokud bych na ně měl kvalitní zesilovač).
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 18. 5. 2014 15:04

Bez ohledu na názor, tohle asi patří do jiného vlákna. S OPPO PM-1 to nemá nic společného.
Jak baby na trhu :roll:
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 5. 2014 15:10

To boriscz: To je pravda... Za sebe se omlouvám.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 18. 5. 2014 17:09

MHOE píše:Pokud by to jediné, co by mě zajímalo, byla tonalita, tak stačí použít libovolný ekvalizér, ne?

Nie. :) Vernost farebneho podania equalizerom nevyrobis, z vody vino neuvaris. Ale OK, koniec offtopicu. O:-)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 5. 2014 17:44

To bogino: Ještě bys tady mohl pro pořádek vysvětlit, co to vlastně má být to tvé "farebné podanie", které často v souvislosti s HE-500 používáš... Je tím snad míněn témbr (timbre)?
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 18. 5. 2014 18:22

Moze to byt lepsie slovo. Proste jemnosti farebnych odtienov a schopnost vyjardit ich premenlivost ci aj velmi jemnu zmenu, co ocenis najma v plynule sa meniacich zvukoch, napr. hlasy. Je to vseobecne vlastnost ortodynamickych sluchadiel, aj Amfitony maju v zasade podobny charakter stredov. Zneju nezastrene, ciro, syto, zvonive zvuky naozaj kovovo zvonia vratane nadherneho dozvuku atd. HE-400 su v tomto nizsia liga.

Svetle sluchadla deformuju farebne podanie, stava sa menej syte, menej vyrazne. Nieco ako ked fotografiu prilis nasvietis. Nejake kontury mozes vidiet lepsie, ale sytost farieb sa vytrati - nieco za nieco, ide vsak o odchylku od prirodzenej neutrality. Preto stredy na HiFiManoch HE-500 a HE-6 hodnotim vyssie, nez u HD800.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků