NAD VISO HP50

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 18. 1. 2015 21:04

Je to hype :-D . Ne jsou to kvalitní sluchátka ale s tou chválou bych trochu brzdil, jsou spíše temné než rovné, detail dobrý, z výšek mám pocit takové úzkopásmovosti. Co je vynikající tak to je prostor, je to samozřejmě něco jiného než u otevřených ale když se dost roztáhnou je dojem opravdu silný zvlášť u některých nahrávek - Spirituál kvintet apod. Zvuk působí spíše líbivěji --popověji než sterilně analyticky. Přednes celkově určitě není na vyšší úrovni než AKG K701. Mechanické zpracování na tu cenu není nic extra, mají tendenci vrzat, při větší změně polohy nebo při pohybu čelistí vržou neustále, při jezení se nedá poslouchat. tolik moje subjektivní dojmy, kdyby to někoho třeba náhodou zajímalo ale asi ne :-D
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 1. 2015 23:00

Sinuhet1 píše:... Mechanické zpracování na tu cenu není nic extra, mají tendenci vrzat, při větší změně polohy nebo při pohybu čelistí vržou neustále, při jezení se nedá poslouchat...

... tieto tvoje postrehy sú mimoriadne inšpiratívne ... počúvať sluchátka počas jedenia, to bola až do dnešného dňa pre mňa úplne neznáma a nepreskúmaná oblasť sluchátkového posluchu ... urobil som si preto operatívne malý test vrzania niektorých vybraných typov v tzv. „prežúvacom režime mojej hlavy“ ... zistené výsledky (zoradené od najvrzavejších po najmenej vrzavé) sú nasledovné:

1. Stax SR202, 2. Focal Spirit Classic, 3. NAD Viso HP50, 4. SuperluxHD572, 5. HD650, 6. Q701

...z vyššie uvedeného je zrejmé, že z uvedených typov sluchátok majú najvýhodnejší pomer ceny a mechanického spracovania jednoznačne Superluxy HD572 (10€) - teda jednoznačne najlepšia voľba do závodnej jedálne! :D :D :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 19. 1. 2015 01:34

no si z toho robíš srandu ale spíš sem chtěl demonstrovat jak na tom jsou a ano občas jím u poslechu..ale hlavně trochu větší změna polohy a zas to lupe vrže kazí poslech...je to prostě krám :-D .. do jídelny nepatří IEM a NAD Viso HP50 :-)
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 19. 1. 2015 07:17

Ano,obcas maji tendenci si vrznout.
Ano,analyticka vylozene taky nejsou
Ale k702,712 dle meho soudu prehraji.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 1. 2015 08:27

Sinuhet1 píše:no si z toho robíš srandu ...

Ale ja si vôbec nerobím srandu ... to by som si fakt nikdy nedovolil ;-)
... iba som sa tu len pomerne nenásilnou formou snažil upozorniť na skutočnosť, že: „kto chce psa biť, palicu si nájde“
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 19. 1. 2015 09:20

Zdravím, nepochybuju, že jsou HP50 zvukově super sluchadla, ale ta konstrukce vypadá už z obrázků dramaticky neergonomicky :-) Hlavně při jejich roztažení... To jako máte hranatý hlavy, že vás to netlačí? Já už měl na hlavě leccos, ale čím dál tím víc dávám přednost pohodlí. Bohužel jsem díky manželce s netopýřím sluchem odkázán na uzavřený typy.

Z toho, co jsem vyzkoušel u mě zvítězily z mýho pohledu velice komplexní Shure SRH1540 (takový temnější, o maličko míň detailní a basovější SRH940). Nicméně pohodlí neskutečný!

Teď ještě někde splašit 30k a dokoupit k nim od HYPA 1 + DAC 1... Ale to už patří jinam ;-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 3. 2015 01:41

MHOE 13.3.2015 píše: BTW, recenze NAD Viso HP50 incoming (koncem příštího týdne)... O:-)

... tak to som skutočne zvedavý ... už sa teším! :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 3. 2015 03:22

Velké díky patří uživateli borin7... Bez něj by ta recenze nevznikla. Jsem obecně moc vděčný každému, kdo je ochoten mi něco zapůjčit - nečekal bych, že se takoví lidé najdou, takže určitě respekt :!:

Jsem zvědavý především na to, jak mi budou připadat tonalitou, jež má zhruba kopírovat současnou verzi Harman křivky.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petema 14. 3. 2015 09:55

Herrer77 píše:Z toho, co jsem vyzkoušel u mě zvítězily z mýho pohledu velice komplexní Shure SRH1540 (takový temnější, o maličko míň detailní a basovější SRH940). Nicméně pohodlí neskutečný!

To mě celkem překvapuje, že 1540 jsou míň detailní než 940.
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 14. 3. 2015 10:34

Shure SRH1540 maju mierny U-shape, neskutocne hlboky bas, ide velmi hlboko (az je to pre mna neprijemne). Ako keby tie sluchatka mali zabudovany bass-boost. Pri tichom posluchu sa to este da, ale ten bas je podla mna az prehnany (a pritom mam radsej hutnejsi prednes). Zaujimalo by ma, ako je ten bas v porovnani s HP50. Hadam to MHOE vo svojej recenzii trosku zreferuje :-)
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 14. 3. 2015 10:39

Petema píše:
Herrer77 píše:To mě celkem překvapuje, že 1540 jsou míň detailní než 940.

Moze ist o zdanlivu mieru detailu, ktorej povod je vo vacsej svetlosti 940tok a ku pocitu moze prispievat aj agresivnejsi charakter prednesu 940tok, co by mohlo suvisiet skor so skreslenim.
Ide o velmi odlisne sluchadla, je tazke ich takto porovnavat. Skor je to o ich zvukovom charaktere, ako sadne tomu ktoremu posluchacovi.

-- 14. 3. 2015 10:47 --

zimcol píše:Shure SRH1540 maju mierny U-shape, neskutocne hlboky bas, ide velmi hlboko (az je to pre mna neprijemne). Ako keby tie sluchatka mali zabudovany bass-boost. Pri tichom posluchu sa to este da, ale ten bas je podla mna az prehnany (a pritom mam radsej hutnejsi prednes).

Mal som problem s basom DT880, ked som pouzival HRT Music Streamer II. V prip. upsamplingu cez SoX mi po case zvyklo az zalahnut v usiach. Po vymene retazca za hiface2 > HK HD 970 sa to uz neopakovalo, bez ohladu na upsampling. Moj sucasny DAC poskytuje presny prednes basov, nie su rozmazane a zrejme z tohoto dovodu ich objem nie je prehnany. Mam tu skusenost, ze rozne sluch. zos. tlacia basy v nerovnakom objeme. Napr. moj SPX2010TA poskytne hlbsi, objemnejsi bas, nez SPL Phonitor mini. Nie je to nejaky extra velky rozdiel, ale moze to byt pre niekoho akurat hranicou - s jednym zariadenim OK, s druhym uz moc. A potom su tu taki, ktorym basu nie je nikdy dost, takze je to vec individualna.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 14. 3. 2015 13:19

Petema píše:
Herrer77 píše:Z toho, co jsem vyzkoušel u mě zvítězily z mýho pohledu velice komplexní Shure SRH1540 (takový temnější, o maličko míň detailní a basovější SRH940). Nicméně pohodlí neskutečný!

To mě celkem překvapuje, že 1540 jsou míň detailní než 940.

Když se to tady pitvá. Mě 1540 hodně přípomínají, řek bych i čistěji hrající AKG K550.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 3. 2015 14:19

zimcol píše:Shure SRH1540 maju mierny U-shape, neskutocne hlboky bas, ide velmi hlboko (az je to pre mna neprijemne). Ako keby tie sluchatka mali zabudovany bass-boost. Pri tichom posluchu sa to este da, ale ten bas je podla mna az prehnany (a pritom mam radsej hutnejsi prednes). Zaujimalo by ma, ako je ten bas v porovnani s HP50. Hadam to MHOE vo svojej recenzii trosku zreferuje :-)


Tak, 1540 ten bass boost zabudovaný v podstatě asi mají...
http://www.innerfidelity.com/images/ShureSRH1540.pdf

Dá se ještě najít měření na KO.Goldenears, ale jejich výsledkům věřím z vlastní zkušenosti spíš jen od 1 kHz nahoru.


Charakter basu bude u HP50 asi více souhlasit s Harman křivkou:
http://www.innerfidelity.com/images/NADVISOHP50.pdf
http://www.changstar.com/index.php/topi ... l#msg33307

Osobně tedy předpokládám, že mi jejich basy vadit tonálně nebudou... Spíš čekám na to, jak si povedou od vyšších středů nahoru.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 14. 3. 2015 14:36

Ano, jsem přesvědčen, že mají o něco nižší míru detailu, než 940. Nicméně může to být i tím, co zmínil bogino. Celkově na mě určitě působí o hodně lépe. Ohromně si je teď čerstvě užívám s Micro iDSD. Detail šel jednoznačně směrem vzhůru a myslím, že s 940 už by to bylo moc. K těm basům... Micro je nádherně rozlišilo, slyším daleko pestřejší a melodičtější bas, jestli to tak jde napsat. Třeba ve skladbě Personal Jesus, kterou mám jako fanda DM naposlouchanou víc, než by bylo zdrávo, dostala píseň i kapku jinej charakter, protože basy jakoby v některých momentech vystoupí do popředí, což mi zní fantasticky. Pro mé uši jsou to rozhodně poslouchatelná sluchátka i slušně nahlas :-)

-- 14. 3. 2015 15:43 --

boriscz: Nerad bych se pouštěl do nějakejch hádek a nebudu se tu prát za svoje dojmy. Pro mě jsou prostě 1540ky nejlepší, co jsem slyšel a pro můj poslech i univerzální. Podle mě neumí nic nejlépe, ale všechno výborně :-P Nemluvě o pohodlí...

Jen pro orientaci, slyšel jsem hrát tyto uzavřené modely -

Shure SRH940 - zamiloval jsem se do jejich středů, mají detailní, ale bohužel po čase trochu unavující zvuk s menší mírou basu, než jakou bych označil za neutrální. Pohodlí nic moc, zpracování plastové. Přesto jsem je měl hodně rád.

Bower & Wilkins P7 - nádherné zpracování, ale zároveň velmi silný přítlak. Zvukově pro mě katastrofa. Přebasovaná, ostrá a přitom bez detailu, na tišší poslech mi zněly naprosto neposlouchatelně.

Beyer Dynamic T5p - krásný detail, s vážnou hudbou jsem si je užíval jako žádná jiná sluchátka. Na můj vkus měly možná příliš chladný, až takový industriální zvuk. Kupoval jsem bazarová, rozehraná, ale bohužel mi po dvou dnech přestalo hrát sluchátko, jinak bych je měl pravděpodobně dodnes. Takhle šly zpět a nové si u mě svou cenu neobhájily...

Sony Hi-Res MDR-1ADAC - Temná sluchátka s potlačenými středy a nezajímavými výškami. Výborné zpracování. Zvukově, vzhledem k ceně jen nadprůměrná.
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 3. 2015 16:48

...páni môže mi niekto vysvetliť prečo sem, do témy o NAD Viso HP50, Petema presmeroval celú vašu debatu Shurkách?

Herrer77: keď cítiš potrebu neustále sa vyjadrovať k Shure SRH1540, tak si na to kľudne založ tému ... ja to tak bežne robím ... je to prehľadnejšie
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků