Výber sluchadiel do cca250€ k701, hd650 ci dt990 ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 22. 7. 2014 20:57

Dispre neda az tolko stavy. Je to kvalitny zosik, ale nie nejako zvlast vykonny, co sa prudovej aj napatovej zatazitelnosti tyka. Skor sa hodi ku beznejsim dynamickym sluchadlam.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 23. 7. 2014 07:06

Ricccie píše:Naposledy sme HE500 isli z pekneho retazca Yulong DA8 + Dispre II JFET, bas sa mi nepacil. Ale verim, ze je mozne bas vylepsit pouzitim, najdenim vhodnej kombinacie komponentov. Napriklad takym SE846 sa bas velmi vyrazne meni (hlavne do kvantity) v zavislosti od pouziteho zdroja.


HE-500 jsou dobrá sluchátka, ale basy jsou jejich významnou slabinou... To ti řekne každý, nezávisle na zesilovači, který používá (je zkratka dost sluchatek,ktere jej umi lepe).
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 23. 7. 2014 07:15

To je taka konverzacia, ked jeden ma doma a druhy cital. "Kazdy" som aj ja? :)
Pocul som HE-500 so zhruba desiatimi zosilnovacmi a ked pisem o tom, ze rozdiel moze byt velky, mam na to dovod.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 7. 2014 08:40

no fak pekná debata toto ... 8-S

... inak mohli by tí občania, ktorým sa nepozdáva bas z HE-500 uviesť nejaké ich zaručene „referečné sluchátka“, kde basy hrajú skutočne tak, ako naozaj majú? :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 23. 7. 2014 11:19

MHOE píše:HE-500 jsou dobrá sluchátka, ale basy jsou jejich významnou slabinou... To ti řekne každý, nezávisle na zesilovači, který používá (je zkratka dost sluchatek,ktere jej umi lepe).


Jako provokačka dobrý. :D
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 23. 7. 2014 11:20

Která sluchátka prezentují basy tak, jak skutečně mají, nemám vzhledem k rozdílným názorům na neutralitu tušení... Pro mě však rozhodně ne zahuhlané a docela dunící HD650, TH900 (které mají být ještě více basové, než už jinak přebasované D7000) či HP50 (které jsem si k poslechu raději ani nesnažil shánět, protože bych jim nechtěl na zdejším fóru zbytečně kazit pověst, jelikož tuším, že by se mi nelíbily jak komfortem, tak ani zvukem). Já zkrátka v reálném životě, v reálné hudbě tolik basů neslyším - pokud někdo ano, tak budiž.

Co do technické stránky však lze slyšet, že HE-400, HE-4, LCD-2 i HD800 mají bas pevnější, čistší, detailnější, zatímco u HE-500 slyším jistou pomalost až jemnou mázlost, nedostatek detailu a tendenci se slévat do středů. Takové HE-400 a LCD-2 mají basu více, než mi připadá neutrální, ale aspoň jej mají kvalitní, takže i přesto chválím.

Obecně podle mého názoru HE-500 nemají moc dobrý mikrodetail, prostorovost a rychlost - jsou to takové upgradované HD600/HD650 s tím, že se mi opravdu líbí, ale za jejich cenu bych čekal trochu víc než jen kvalitní frekvenční charakteristiku (ta je však kvalitní, o tom není vůbec sporu).

V každém případě jsem v rámci tohoto vlákna offtopic, takže za sebe tuto debatu zde končím (raději pozdě, než vůbec). A disclaimer - je to jen můj názor, ostatním ten jejich rozhodně neberu. Pokud mé názory někdo bere jako provokaci, budiž - ale to, že bas HE-500 není dokonalý, není jen můj názor, takže si to přeberte, jak chcete.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 23. 7. 2014 11:39

MHOE píše:Obecně podle mého názoru HE-500 nemají moc dobrý mikrodetail

Ak pod mikrodetailom chapes umele prisvetlenie a prehnane reakcie na dynamicke zmeny, HE-500 tymito modernymi neduhmi nastastie netrpia a prave preto zneju prirodzene.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 7. 2014 12:19

MHOE píše:Která sluchátka prezentují basy tak, jak skutečně mají, nemám vzhledem k rozdílným názorům na neutralitu tušení...

MHOE: myslím, že Ty veľmi dobre vieš o čo tu ide, lebo podstatu svojho vlastného problému si uviedol celkom presne ... a tvoje nasledovné riadky samozrejme chápem v tomto kontexte ... oceňujem hlavne Tvoj humorný prístup k niektorým sluchátkam (HP50) :tleskani :tleskani :tleskani
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků