Jaké špunty do 2 300,- ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod duvsan 30. 1. 2016 18:56

Takto. Mám VSD1, nabasované príšerne + sykavky. Najlepšie z nich sú gumičky. Mám Hifimany, tie majú basu skoro málo, ale dajme tomu, musel som si chvíľu zvykať. Skôr sa mi nepáči jeho kresba. Tiež majú málo výšok. Teraz vyberám medzi Etymotic, Fischer a VSD5. Neviem z toho von. Zatiaľ vám ďakujem za doterajšie hodnotenia.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Silvar 2. 2. 2016 13:49

taky bych potreboval poradit,nikdy jsem nepouzival audiofilske sluchátka klasika sony mh1c,nejake skullcandy ale nic světoborného.hudbu posloucham hodne jak doma tak v praci ted mam noevy telefon (iphone 6s)a je sluchátka mi vůbec nesedi boli me z toho usi uz po chvili proste chci něco jiného ale když uz tak něco lepšího....posloucham toho spousty od soundtracku az klasického popu,ale nevadi mi ani nic tvrdšího proste podle nalady a toho co prave delam....dost jsem toho procetl at uz tady nebo i nekde jinde a vybiram mezi etymotic MC3,a RHA 750i....ale koumám uz kolem toho dost dlouho a nevim jak se rozhodnout...vyzkoušet je osobne nemam kde...můžete pomoci s vyberem pripadne poradit i něco jiného s cenou do tech 3 tisíc...diky :)
Silvar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duvsan 2. 2. 2016 19:59

Najlepšie by bolo nájsť predajňu, kde si môžeš niektoré vzorky vyskúšať, ale to asi vieš. Ja som RHA počul a zavrhol, vadil mi teplý podmaz. Inému sa môže páčiť. Etymotic podľa niektorých takmer postrádajú basy. Teoreticky by mali byť takmer rovné, s prevýšením na vyšších stredoch. Tak si vyber. Zvažujem Fischery. Ryan Giggs mi odporučil Vsonic VSD5. Sú to ale dosť špalíky. Ulakomil som sa na VSD1, no a pripadajú mi drasticky prebasované. Vraj "zlatým grálom" v "prízemnej" cenovej relácii sú GR07. Akú máš zvukovú predstavu? Niečo basové, lineárne či skôr niečo svetlejšie? MC3 sú svetlejšie a MA750i trochu basovejšie. VSD1 sú vyložene basové. Predtým som mal Beyerdynamic DTX71iE, stredy majú skôr chladné a kopú basy, ale hlava z nich nelieta. Lacným kúskom z toho lepšieho sú SONY XBA-C10, ale tu už je trochu cítiť cenu. No v tej cene sú asi bezkonkurenčné. Ale k IPHONE 6 by asi boli nedôstojným partnerom.
Viac žiaľ neporadím. A dúfam, že nezavádzam.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 2. 2. 2016 20:40

Já ti říkám, pokud na tebe mělo RE400 málo basu, s Fischery to bude ještě horší.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 2. 2. 2016 20:53

Tie uši si museli nejak zvyknúť. Ten bas našli tak akurát. Ale nepáči sa mi jeho kresba a chýbu mu spodky. Ak Fischery toho dajú ešte menej, tak to vďaka, že si ma varoval. Tým pádom sú u mňa pasé i Etymotic, hoc MK5 sú vraj trochu basovejšie oproti predchodcom, ale rozumiem, že stále menej, ako Fischery. No tak to som namydlený.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 3. 2. 2016 11:24

co připlatit si a jít do fidue a73? s takovou se nemusíš vůbec uspokojit.a73 by tohle mohly vyřešit.špuntů kategorie do cca 2500kč jsem zkusil hodně,fidue jsou ale zvukově výše.dle mého stojí za to si na ně našetřit
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 3. 2. 2016 22:49

Zvažoval som ich. Dozvedel som sa, že sú ešte basovejšie, než Vsonic VSD1. To nie je podľa môjho vkusu. Ale ďakujem za tip.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod dofo 3. 2. 2016 23:00

Skus Fidue A65, podla mna a zahranicnych recenzentov idealna volba za skvelu cenu. Vid aj meranie na Innerfidelity.
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 4. 2. 2016 20:39

hmmm...s vsd1 porovnat nemůžu ale vsd3 jsem jeden čas měl.a ty byly basovější oproti a73.nebude to spíše opačně?
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 4. 2. 2016 20:59

Jo vsd3 jsou snad nejbasovějši vsonic co jsem kdy slyšel
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duvsan 5. 2. 2016 19:19

Žeby VSD3 mali viac basu ako VSD1? A VSD5 najmenej?

Trochu som pozrel po tých Fidue A65. S grafmi je to sranda, viď dve ukážky:
http://www.head-fi.org/products/fidue-a ... iews/13473
http://www.innerfidelity.com/images/FidueA65.pdf
Podľa recenzií strácajú na výškach a trochu na detaile. Výšky mám rád (ale nie agresívne a nie sykavky). Ale mám EQ. Zatiaľ zrejme najlepšia voľba.

Sizyfovská to robota.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Svenmeister 5. 2. 2016 21:39

Co takhle Ety HF5? Svetlejsi vyrovnany zvuk a s penovymi Comply (nová řada P) pak budou i dost pohodlne, mozna nebude potreba ani tak hlubokeho usazeni. Prostor uz moc neztrati (protoze ho moc nemaji - takova slabina HF5) a ze se trochu zmirni vysky a zvyrazni basy je, rekl bych mozna i k veci. Ja kdyz jsem je zkousel tak basu měly řekl bych dost (trošku navíc by neškodilo, ale zrovna basy si sem tam ekvalizerem zkoriguju) a výšky fajn, na dobré nahrávce bez sykavek, na horší se sem tam něco už objevit může.
Navíc je tu figut nabízí v bazaru. - takže ani s cenou by asi neměl být problém.
Svenmeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duvsan 6. 2. 2016 22:02

HF5 majú viac basu ako MK5? MK5 mi pripadajú menšie a kratšie, preto sa mi zdajú sympatickejšie. Ten priestor nie je problém?

S penovými štupľami mi daj pokoj. Nosím ich v práci proti hluku a mám z nich rozdráždené uši. Gumičky by som dal z VSD1 alebo niečoho.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Svenmeister 6. 2. 2016 22:26

Nevim kolik basu maji MK5 nikdy jsem je neslysel. Na Ety nastavce z Vsonic nepasuji, Ety maji mensi prumer. Nevim jake peny nosite v praci, ale Comply (minimalne rada T) je extremne jemna - neni mozne si tim rozedrit usi. Prostor - jestli to je problem nebo ne nedokazu posoudit - me napriklad horsi podani prostoru netrapi.

Po pameti - basu je rekl bych vic nez u RE400. Ne moc. Ja kdyz jsem mel RE400 tak jsem nemohl najit poradne spunty - kvuli tlustemu krcku.

Pohodli HF5 - potreba si zvyknout na hodne hluboke usazeni - ja hluboke usazeni preferuji takze me vyhovovaly. Kdyz jsem je pujcil k poslechu tak si lide chvilku zvykali, ale pote ok.
Svenmeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duvsan 7. 2. 2016 11:47

Pripomenul som si niektoré vlákna z netu:
https://www.reddit.com/r/headphones/com ... c5_or_mk5/
viewtopic.php?f=1712&t=1234242
Ohľadne filtrov mi stačila príučka s Phonakmi (zháňam šedé, ak by niekto vedel). Ale ak Ety majú menej basu ako Hifimany, tak toto kolo môžeme uzavrieť.
I tak ďakujem za snahu.
duvsan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků