Jaké špunty do 2 300,- ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod duvsan 23. 1. 2016 11:31

V stredu prišli čierne filtre. Skúsil som ich až v túto noc. Asi som mal objednať sivé, pýta to trochu viac výšok. Hifiman RE-400 sa ukázali ako lepšie, i keď tiež to nie je to pravé. Speváčka znela, akoby mala nádchu. Lacné Sony XBA-C10 s pomocou EQ to predbežne vyhrali, i keď za cenu detailov (výdychy, citové podtóny niektorých veršov, to cez ne nepočujem). Zvažujem Etymotic MK5. Ak ma neuspokoja, tak časom asi Fidue A73. Pozeral som i Fischer Audio DBA-02 MKII, ale tam sa bojím nedostatku basu. Vrátil som sa i k Vsonic VSD1, pomocou EQ som stiahol basy - a vyliezli sykavky. Zvuk majú inak celkovo "hutný". Údajne sú to "lacné GR07 s posilnenými basmi". Tak to vyzerá, že Vsonic môžem zabaliť.
Tie VC1000 som premeškal. Zaváhal som. Škoda. Možno by ma presvedčili. Alebo by som aspoň mal skúsenosť. Čo už.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod BeatsAudio 23. 1. 2016 12:52

Pokud dbáš na to jak zní zpěvačka, tak fidue nejsou to pravé. Pro mě to jsou výborná sluchátka na odrhovačky z rádia (avicii, kygo), ale zpěv je na nich to poslední a jde lehce u každé skladby do ústraní.
BeatsAudio
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 23. 1. 2016 14:53

Ďakujem za varovanie. Takže Fidue nie. Podľa referencií vyzerajú veľmi dobre.
Možno sa okľukou vrátim k Beyerom a v EQ stiahnem bas a bude. Aspoň nelezie do stredobasu. Vsonic je celkovo "hutný". Ale nemám ich k priamemu zrovnaniu a pamäť či uši ma často klamú.
Asi kúpim silnejší peroxid vodíka a svoje staré Beyery doň namočím na noc a buď, alebo ich vyhodím.

Poznáte niekto MEElectronics A161P?
http://www.ceneo.pl/19567516
Ešte som čumel na Audio Technica CK10, ale to už je priveľké sústo.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 28. 1. 2016 07:32

Hifimany ma neuspokojili. Chýbu spodky a v istej oblasti výšok je prepad (nejak 3-4k). Prečnievajú nižšie stredy. S Phonakmi sa ešte pohrám.
Pozerám po nasl.:
Altec Lansing inMotion iM716
Fischer Audio DBA-02 mk2
Etymotic MK5
Ak by niekto vedel poradiť.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 28. 1. 2016 07:48

Jak myslíš chyběl spodek u hifimanu? Celkově množství basu či zvýraznění nejnižšího basu?

Fischer ani etymotic v tomhle nebudou lepší, právě naopak.

A jak jsi přišel na staré a dlouho neprodáváné Altecy je mi záhadou.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 28. 1. 2016 10:45

Spodný bas. Prehrávač používam JetAudio free a 80Hz som mal na doraz a 170Hz na 3. Ešte som zvýraznil 3,4k.Ten zvuk mi zhruba pripadá podľa tohto:
http://en.goldenears.net/19626
-ale nie celkom.

Pokiaľ ide o Altec, sú k dispozícii na Amazon a Cnet. Čo som vyzistil, zvukvo by mali byť zhruba zajedno s Etymotic.

Pripadá mi, že najlepšie boli Beyery a za nimi Sony. Hifiman "aspoň" odhalil detaily, ktoré som predtým nepočul.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 29. 1. 2016 08:47

Viete niekto provnať Etymotic MK5 s Fischer Audio DBA-02 MK2 a s Vsonic VSD5 a popr. ich postaviť vedľa Hifiman RE-400, ktoré vlastním? Teda nakoľko to je reálne. Dík
Mimochodom Phonaky majú s čiernymi filtrami basu až dosť, ale zvukovo celkovo pôsobia hutne, ťažko. Lepšie je bez filtrov. Možno by zapasovali sivé, len kde ich zohnať.
Tiež som zistil malý podraz zo strany prehrávača (natívny hrá lepšie) a i pokiaľ ide o nahrávky.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 30. 1. 2016 09:26

LOPO_X píše:Výšek u VSD5 se bat nemusiš nijak neřežou jen maji určitou svou energii. Třeba když jsem z Re-400 přehodil VSD5 tak ten skok byl slyšet ale nebylo to nijak únavné nebo ostré ale přidává to jakoby na energetičnosti přednesu

Prosím Ťa, skús porovnať celkový zvukový podpis týchto dvoch slúchatok. Dík
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 30. 1. 2016 10:17

Re-400 neutrální, skvělé středy výšky trochu moc uhlazene a jakoby propad na vyšších středech.. Za mě jedny z nejlepších středových špuntu za pár babek škoda že mají úzký soundstage
Vsonic vsd5 spíše světlejší lehce do v středy už nejsou tak dobré a detailní jak u hifimanu ale zase výšky mají dobrou energii takže si jich člověk užije dost... Soundstage mají vcelku good není sice nějak moc široký ale za to má dobrou hloubku a taky výšku... Nekdy jako by se zpěv tak lehce vznášel před tebou
Basy mají oboje tak na stejno v objemu jen hifimany po paměti vím že měli trochu lepší rychlost
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duvsan 30. 1. 2016 15:01

Dík moc. Výšky potvrdzujem, ten prepad tiež, cca 3 kHz. Basy som našiel, ale nejak mi nelahodia. Celkovo ich zvukový podpis. Kvitujem detailnosť.
Dá sa zrovnávať VSD5 s VSD1 a potažmo s GR07? Čo som vyčítal, rozdiel medzi VSD1 a GR07 by mal byť v objeme basu a v detailnosti, inak by si mali byť podobné.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 30. 1. 2016 15:30

No moc srovnávat nejde ani s jedněma... Mají podle mě jiný zvuk oproti oboum. Oboje jsou spíše teplejší a výšky taky jiné todle bych spíše přirovnal k světlejším vsd3s s lepším prostorem a detailem ale pokud jsi je neslyšel tak ti to nic neřekne.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duvsan 30. 1. 2016 15:57

Takže VSD5 a VSD1 nie sú "z jednej vyhne"?
Etymotic a Fischer sú tiež celkom o inom?
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 30. 1. 2016 16:13

Já nikdy nic od fisheru ani ety nic neslyšel ale zvukem tu bude určitě někde jinde
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 30. 1. 2016 17:14

FISCHERY jsou špičková sluchátka,ale spíše světlejšího projevu..i když na mě měly basu dost..jsou hodně detailní a mají slušnej prostor..pro mě jsou zvukově dál než Gr07..
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 30. 1. 2016 18:49

tento headset je tiež fajn
http://mg.gmarket.co.kr/Item?goodscode=728479249
ale skôr pre naše nežné polovičky :-)
bude sa dodávať s LG V10
...drát
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků