[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radimecek13 4. 11. 2012 15:06

jestli Bína dostává tantiemy od výrobce,tak bude za vodou... 8-D
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 4. 11. 2012 15:11

@šeďour: Ony tie drevené špunty ale majú jednu výhodu. Oni sú tak strašne extrémne prebasované, že raz som ich použil pri cca 1000km ceste na jedno podujatie mikrobusom. Ten mikrobus hučal a dunel jak blázon a tak som na mojich bývalých sony špuntoch počul len sem-tam nejaký cink a stred. Ale bas absolútne žiadny. Auto to prebilo. Tak som skúsil tie čínske prcky a zrazu som počul aj basy... :D A mám k nim aj fajn historku zo objednávania. Stáli tuším okolo 3€, tak som objednal rovno 2 kusy a poštovné bolo zdarma. Po fakt dlhej dobe, keď nič nechodilo (cca skoro 2 mesiace), som im napísal, že mi neprišla zásielka, tak to poslali znovu. No a výsledok myslím nemusím písať ani... Mám doma 4 páry! :mrgreen:

@bogino: jj, na to som už tiež narazil na Amazone. Ale aj tak dík za tip! Ono vieš ako to je... 10€ ušetríš tam - hentam a hneď si po čase na niečom dohromady ušetril aj 100-150€.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 11. 2012 15:29

radimecek13 píše:jestli Bína dostává tantiemy od výrobce,tak bude za vodou... 8-D

Či Bina niečo dostava od vyrobcu alebo nie, rozhodne nepiše hluposti. Hra to naozaj vyborne a to aj nerozohrate. O to viac, že ja ich mam "zadarmo" k telefonu.

Inak teraz som skušal, ten starši headset hra normalne (bez držania tlačidla) aj priamo z PC aj z 2 Dacov (E10, Audio-GD Fun).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 4. 11. 2012 15:41

to nebylo myšleno zle....já jen že už jsou skoro všude vyprodaný... 8-D
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 4. 11. 2012 15:44

Tak e17 mi taky funguje i bez redukce. Zvláštní, fakt první zařízení kde fungují.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 11. 2012 15:46

radimeček: Niekto ich iste dostal k telefonu. Nech ti ich daruje. :)

Tiež som sa čudoval, že to ide aj normalne. Ale ako vravim, tak na 50% zariadeniach (z tych čo som skušal).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 4. 11. 2012 16:11

Tieto Sony MH1C a aj ten predchodca, co ma Ryan, sa uz nejaku dobu predavaju aj samostatne za maly peniaz. Keby sa to vyrobcovi neoplatilo, za tak maly peniaz by ich samostatne nepredaval. Kolko ini vyrobcovia ziskavaju na jednom kuse podobne hrajucich spuntov v cene povedzme 100-150€ ?? Bud Sony vyvoj tychto sluchadiel akosi dotuje z ineho vacku, alebo je v tom nieco, comu nerozumiem.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 4. 11. 2012 16:30

Normální cena je okolo tisíce korun.

Ty levnější jsou bulk balení a vysvětlení je naprosto jednoduché. Původní MH1 byla dělaná k modelům Sony Ericssonu, jejichž prodejnost byla nic moc a tak vznikl přebytek příslušenství, ať už toho co vzniklo navíc, či vyrabované z balení neprodaných telefonů.

MH1C původně byla v plánu jako příslušenství ke všem Sony telefonům, ale nakonec se změnili plány a mají být jen u některých vyšších modelů. Opět přebytek špuntů, tak se jich Sony Mobile zbavilo.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 4. 11. 2012 17:03

Takze v podstate ide o urcity sposob dotacie ceny tohoto modelu zo strany Sony, o to lepsie pre zakaznika. Som zvedavy na ten kabel ... :oops:
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 11. 2012 17:18

Zaujimave by bolo aj zistiť, na zaklade akeho kľuča bali Sony konkretne sluchadla ku konkretnym telefonom. Asia ake maju prave po ruke.
Lebo čo tak pozeram unboxing videa, resp. čitam recenzie, tak vo všetkych su k tomu telefonu (Live with walkman) pribalene pecky. V tom čo mam doma boli tieto špunty.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davidhighend 4. 11. 2012 17:36

davidhighend
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 4. 11. 2012 17:43

Ryan, asi im akurat dosli pecky, tak zacali pribalovat spunty. :)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 4. 11. 2012 17:45

V jednom kamenném obchodě v Praze je maj po 360Kč, tak asi rovnou mezmu dvoje.

Edit: vyprodáno :lol:, objednal jsem další, asi 4 :D, takže až budou opět skladem, tak bych je mohl přeposlat někomu z vás, kdo nemá šanci se k nim takhle levně dostat.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 4. 11. 2012 22:01

Sem vzal ty moje sluchátka a jal se na tom čtyřpinovym konektoru provádět úpravu.

Obraz302.jpg


Ustřihnul jsem tenkou měděnou folii s vodivou samolepící vrstvou, propojil jsem s ní poslední dva piny, tím jsem vyřadil čtvrtý pin ve funkci DATA a změnil ho na ZEM.
Obraz303.jpg


Folii jsem jemně přiletoval na povrch pinů a pak jsem letování obrousil, aby nevystupovalo nad povrch.Ve velkém zvětšení to nevypadá nic moc, ale při běžném pohledu to ani není vidět.
Obraz305.jpg


Je v podstatě vratný proces, protože ten malý kousek folie, se dá snadno přerušit, ale i znovu opravit.
Teď je to plnohodnotný stereo jack tři a půl, funkční v jakémkoliv přehrávači.

Ještě k tomu plochýmu kabelu.
Vypadá skvěle, nezamotá se, když si to hodím za krk, tak se s tím dá žít, ale jinak je fakt strašnej.Mikrofoní efekt podle oblečení, párkrát otočím hlavou a kabel mi vyšroubuje sluchátko z ucha.
Ale za ty prachy...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 5. 11. 2012 01:23

Hurá a je to :D

OT
Kdo jinému jámu, až se ucho utrhne. :D
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků