[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod javak810i 5. 11. 2012 15:26

Tak dneska jsem si pro ně byl v tom obchodě. Prodavač říkal, že jsem měl štěstí, protože na mou objednávku vyšel předposlední kus :D. Na skladě jich prý minulý týden měli ještě 30 a během pár dní byly všechny fuč.

Každopádně prvotní problém, co mám, je, že s mým Samsung Wave hrají sluchátka pouze s přidržením toho prostředního tlačítka. Takže co navrhujete? Dělat tu úpravu konektoru se mi dělat nechce. Existuje nějaká redukce? Jestli jo, tak jakou hledat a kde případně koupit?

Jinak co se týče pohodlí, izolace a kabelu. Zatím jsem neměl možnost hrát si s nástavci, takže to vezmu hned out of the box a se základními špunty. Komfort průměrný, izolace průměrná (asi jako Vsonic GR07 s dobře těsnícími nástavci), kabel není tak hrozný jak jsem čekal. I bez použití klipsu jsem neměl problém s vypadáváním sluchátka a mikrofonní efekt byl snesitelný.

Zvukové hodnocení nechám až vyreším spojení a budou rozehrané.

Edit: Tady je mají pořád skladem a i s poštou to výjde velmi levně http://www.amazon.co.uk/Sony-Headset-Sm ... 426&sr=8-1
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 11. 2012 16:22

S Wavom funguje ta starsia verzia sluchadiel. Wave funguje na rovnakom standarde ako Sony Ericssony. Nove Sony uz podporuju iny standard, preto vznikla aj ta nova verzia sluchadiel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 5. 11. 2012 16:29

Mno na Sony byla u MH1C právě psaná kompatibilita i se Samsungem, tak jsou asi myšleny to nové.

Funguje to normálně v PC i v PS Vita. V tom Wavu mi to jede přes prodlužku od Jays, ale pak má ten kabel asi kilometr :D. Chápu to teda dobře, že mám 2 možnosti?

1) Udělat úpravu konektoru z předchozí stránky, příjdu tím o funkci mikrofonu
2) Pořídit tuhle redukci http://www.intershop24.cz/produkty/3028 ... 3-5mm.aspx funkce mikrofonu zůstane.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Misoo9005 5. 11. 2012 16:48

Tak Bino, tvoje slovo ma asi velku vahu :-)) Dnes som presiel cele Brno a uz nikde nic. Vraj nejaky clovek napisal recenziu a vsetko sa vypredalo :-D Podla slov predavaca to bolo bezne ksunty, ktore sa zo skladu nepohly ani po pol roku :lol: No nic, budem si musiet vystacit s HD800 :-|
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 5. 11. 2012 16:51

Ta poslední věta - First world problems :D. Každopádně na UK Amazonu jich mají ještě dost a za necelých 9 Liber bez poštovnýho, to jde.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 5. 11. 2012 16:54

Misoo9005 píše:No nic, budem si musiet vystacit s HD800 :-|

:D
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 5. 11. 2012 17:05

Misoo9005 píše:Vraj nejaky clovek napisal recenziu a vsetko sa vypredalo :-D Podla slov predavaca to bolo bezne ksunty, ktore sa zo skladu nepohly ani po pol roku ..

No tak se to dělá, mě zase oslovili dva aparáti, jestli bych jim neudělal pořádnou síťovou anakondu. Tak sem se rozesmál, vzpoměl si jak to šeďour honí v kleče... no popřál sem jim hezkého dne. :lol:
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 5. 11. 2012 17:38

tak jsem je objednal i já.skladem nejsou,tudíž čekat než se naskladní.bulk balení za 350kč.musel jsem dávat pozor poněvadž v hodně obchodech je verze livesound se starým logem sony ericsson,což jak zmiňoval Bína,by asi na normálním mp3 playeru nemuselo hrát...
pak napíšu comment a porovnání s vsonic gr07 a mee cw31
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 11. 2012 17:44

Misoo9005 píše:Dnes som presiel cele Brno a uz nikde nic. Vraj nejaky clovek napisal recenziu a vsetko sa vypredalo :-D Podla slov predavaca to bolo bezne ksunty, ktore sa zo skladu nepohly ani po pol roku :lol:
:lol: :lol: :lol: To jen pěkně vystihuje to, jak jsou lidi blbí a nechají se ovlivňovat pitomostma na fóru. ;-]
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Misoo9005 5. 11. 2012 17:59

Tak ich mam doma a uz po vybaleni hraju skvelo :-) ! (Vzhladom k cene az neuveritelne dobre :idea: )
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 5. 11. 2012 18:28

Může mi někdo potvrdit tohleto? Abych tu redukci kdyžtak co nejdřív objednal
javak810i píše:Chápu to teda dobře, že mám 2 možnosti?

1) Udělat úpravu konektoru z předchozí stránky, příjdu tím o funkci mikrofonu
2) Pořídit tuhle redukci http://www.intershop24.cz/produkty/3028 ... 3-5mm.aspx funkce mikrofonu zůstane.


Jinak až se pořádně rozehrají, tak napíšu srovnání s Vsonic GR07, Sennheiser IE60 a HD 25.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 5. 11. 2012 18:44

Super, tesim sa na recenziu.

Mne z huramobil.cz napisali:
Předběžný termín naskladnění Vámi objednaného zboží byl stanoven na 08.11.2012
A to mali napisane "skladem" a zaplatil som im kartou vopred. To nie je moc pekne. :-/
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 5. 11. 2012 20:21

Ty mas s tym platenim vseobecne problem :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rada25 5. 11. 2012 20:25

hmmm,abys nedopadl jak s půjčením sluchátek
ikdyž taková částka to v tomto případu není...
a věřím že tady to bude v pohodě
já už po jistých zkušenostech placení kartou přes internet platím pouze hotově a na dobírku(ikdyž to tenkrát dopadlo dobře)
pak napiš srovnání s vsonicy,taky tak učiním
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mniec 5. 11. 2012 20:52

Hned jsem si take jedny poridil z eBay za £15.50 vcetne postovneho, tak uvidime. Diky za typ Franto. doporucujes nejaky prenosny CMOY?
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
mniec
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků