[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 1. 2. 2018 11:08

Damianus : Uz davno nepatria k "zazraku", predcia ich mnohe sluchadla v ich cene (ale zas nie vsetky), tie o 5-10 Eur ich predcia VYRAZNE, chalani ti poradia, ja sa v tom extra neorientujem. MH1(C) som mal.
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod davek183 21. 3. 2018 20:49

Zdravím, nedávno mi tady Perpeťák poradil že ty přední filtry se dají zpět nalepit chemoprénem, koupil jsem ho a jako opravdu to není zrovna ideální... zůstane mi od toho půl metru dlouhý ''vlas'' u lepidla, je to zbytečně silné. Nevěděl by někdo o něčem vhodnějším?
davek183
Junior

Odeslat příspěvekod hrabe.x 21. 3. 2018 22:40

:-) ,myslím tam něco takového jako chemopren bylo, ale hlavně to chce nanášet v co nejmenším množství, nejlépe jehlou. Stačí jen třeba na dvou bodech. Klidně třeba sekunďákem. Nebo třeba ten chemopren naředit.
hrabe.x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davek183 22. 3. 2018 16:30

No, jde právě o to aby to bylo dobře spojené úplně na všech místech, to je právě proč to už nikdy nehraje tak jako předtím když to člověk jednou odlepí. Stačí opravdu aby ten filtr někde na kraji 1mm nedoléhal a už to hraje o dost hůř. Možná zkusím klasické lepidlo na papír, ta jehla je dobý nápad.. díky :)

Jo a jinak, mnohokrát jsem tady a jinde četl že mezi MH1 a MH1C není zvukově žádný rozdíl... je. A to skoro nějakých 6dB. A já už mám druhé MH1 asi dva roky, a pořád si říkám proč to není tak dobré jako bývalo.

Obrázek
davek183
Junior

Odeslat příspěvekod hrabe.x 22. 3. 2018 21:23

ony se tam dávaly minimálně dva druhy filtrů,/ těch co chceš lepit/, asi proto.
hrabe.x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davek183 23. 3. 2018 18:43

Nene, nedávno jsem si přendal filtry z MH1 do MH1C (z kterých jsem je kdysi ztratil), a zvuk je opravdu jiný (lepší). Pravda že na MH1C si vzpomínám že byly dva na sobě (na vrch byl bílý), ale prý je ten rozdíl snad akustickou impedancí.
davek183
Junior

Odeslat příspěvekod perpeťák 31. 3. 2018 21:25

Lepidlo: samozřejmě, že ne rovnou z tuby a zablemcat, ale naředěným dosedací plochu sluchátka i filtru jen navlhčit v tenké vrstvičce, počkat minutu, přiložit, přitlačit nechat dvacet minut schnout.

MH1 pro mě jsou stále referencí. Vyzkoušel jsem i mnohem dražší,ale nenašel taková, která by mě dostala do kolen. Hrají trochu jinak, ale nemohu říci, jestli lépe. Zásadním rozdílem oproti masovému standardu byla VSonic. To byl šok. MH1 v něčem lepší,snad více transparentnější a pocitově víc legato. Srovnatelná s náušními sluchátky ve čtyřtisícové kategorii. S výjimkou tady recensovaných Samson, cenová bomba, Sennheiser 650 pro chudé.
Špuntafóny zůstanou špuntafóny bez ohledu na konstrukci, počet měničů, exotické materiály a cenu.
Z principu špuntafónového přenosu zvuku. Sluch se neomezuje na přenos zvuku zvukovodem. Kromě toho každý má zvukovod jiný. Délkou, objemem, vlastnostmi obklopujících tkání. Podobný efekt jako poslechový prostor pro reproduktor. Nemá význam vylepšovat parametry sluchátka, jestliže se dostane mezi hranice pásma ovlivnění uchem.
Co je zajímavé, že MH1 s použitím původního plochého kabelu nehrají tak dobře jako s klasickým kvalitním, třebaže běžným sluchátkovým kabelem. Jiný pocit. Nedokážu vysvětlit. Polarita správná, odpor prakticky shodný, nějaká desetina ohmu nemá význam. Možná, že jen pocit. Nevím. Nemám pro to technické vysvětlení.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 16. 11. 2018 18:04

MH1 jsem nikdy neslyšel, ale jejich fr. graf mě už dlouho lákal je zkusit. Dal jsem zatím přednost špuntům Xiaomi Mi Piston Fresh, které mě křivkou zlákaly ještě víc. Zvukově jim nemůžu za těch $5 nic vytknout...

Sony mh1.jpg


Xiaomi Mi Piston fresh.jpg
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davek183 23. 11. 2018 20:14

Ahoj, tak se zase vracím pro radu, jestli je teda někdo ještě používá..
Posledně jsem koupil MH1C a zjistil jsem, že je to nějaká nová verze protože ta hliníková část je širší. Bohužel do mého ucha už je to moc, a jakmile je zasunu trochu víc, hliník začne tlačit a přestanou úplně těsnit. Strávil jsem na nich snad 6 hodin upravováním a obrušováním aby se mi tam vešly. A včera koukám že jsou na těch filtrech z nějakého důvodu kapky od lepidla (asi bylo horko), tak jsem se toho sotva dotknul kapesníkem, chtěl jsem to očistit, a teď mi to sluchátko hraje o dost slaběji...
Tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo neví jak to vyřešit, případně, co by pro mě bylo lepší, jestli někdo nemá odkaz kde bych mohl koupit starší verzi MH1C? Měli tu hliníkovou část trošku užší a trochu lesklejší povrch, oproti té nové, bohužel to ale nejde dobře poznat. Případně jestli někdo neví o nějakém novém zázraku ve stejné ceně, který by porazil MH1C a byl stejně dobře modifikovatelný. Díky.
davek183
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 6. 2019 12:11

Nenajde se tu někdo, kdo by mi tyhle sluchátka překabeloval? Díky
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 24. 4. 2020 16:17

nesmrtelný sluchátka...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirdis333 19. 5. 2021 13:31

Čau,
na nějakém zahraničním disk. serveru (myslím head-fi.org) jsem se dozvěděl, že dost podobná sluchadla těm Sony Ericcson MH1C jsou Sony MH755. Jediný problém je, že je trh zaplaven fejky. Mají tam nějaké rady, jak poznat fejk, včetně rozdělávání samotného špuntu apod. Já to udělal tak, že jsem si objednal za 329Kč odkarla :-) "Sony SBH24 Stereo Bluetooth Headset", který ty MH755ky samozřejmě obsahuje origoš. Včera jsem poslouchal do tří v noci. Ohromující, co lze koupit za pár stovek.
Zatím nej, co jsem doma měl jsou Yamahy HPH-MT220 (mušle) a Soundmagic E10C - IEM. Ale tyhle Sony mě teda asi budou bavit dlouho.
Poslouchám na NTB->externí zvukovka Asus Xonar U5 (lepší) nebo Iphone SE 2016 (horší, ale furt slušný) + Tidal.
Mirdis333
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků