[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod perpeťák 31. 8. 2016 18:21

1. Naučte se pájet a trochu toho bastlení kolem. Je to dovednost, která se občas hodí. Vercajk je dostupný, kterak že na to se najde na netu, nebo od někoho z okolí.
2. Rozebrat MH1 bez stop násilí je velmi obtížné až nemožné. Lepší je překabelovat kabel na kabel jak jsem popsal.
3. Než vrtat přední odlehčovací ventilaci, lepší je udělat ji do špuntu. Optimální je jen tak aby se vyrovnal tlak ve zvukovodu.
4. Zadní ventilaci lze zakrýt prstencem ze silikonové hadičky. Ale moc to nepomáhá, protože to fouká koem kabelu. Podle mého je to zbytečné, sluchátka jsou v základu nastavená dobře, bas se dá ubrat ekvalizérem.
5. Nevím čím to je, ale sluchátka překabelovaná tím samým plochým kabelem z druhých překabelovaných kulatou klasikou se mi jeví jako méně výrazná.
6. Jestli dostanu náladu na další překabelování, zkusím stíněnou dvoulinku, jen nepatrně silnější než klasické tenké kablíky. K tomu mám konektor Neutrik (upřímně nicmoc, je vaklavý, musí se doupravit. Budou to MH1C "Ultimate". Když se zadaří, podám hlášení.
7. Tím mé experimenty s MH1C končí, protože více je vylepšit nelze. Měnič z principu má fyzikální limit stejně jako přenos zvuku tímhle způsobem. Do kolen mě dostala Vsonic GR02, jisté zlepšení přinesla MH1C. Z těch v kategorii do deseti tisíc mě žádná nepřekvapila tak, že bych je musel mít. Za tu cenu se vyplatí "dospělá kolemušní sluchátka".
8. Jsem rád, že jsem si vyhrál na tomhle, a že v honbě za dosažením nedosažitelného nemám plné šuple sluchátek za celkem pár desítek tisíc, místo jedněch špičkových za tutéž cenu. Dtto přehrávačů. Stále Sansa clip zip a Fuze. Kvůli velkým sluchadlům z technických důvodů možná nějaké Fiio. Samozřejmě, že na akustickou muziku v kvalitě nejméně CD.
9. Smrtelně vážné upřímné varování: Naučte se poslouchat na rozumně nízkou hlasitost. Špuntafóny jsou zrádné, říkají si o přidání, protože troubí jen do zvukovodu a nevyvolávají "fyzický pocit". Poškozený sluch nejde opravit. Je dost blbé, když člověk dozraje od UÁ TUCDUC BOUCH BÁC k něčemu arteficiálnějšímu, když by si rád poslechl, leč *****. Co žéééé? No vždyť tak. Myslím to dobře.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 17. 11. 2016 14:25

Hezký den všem,

pořídil jsem si druhé sluchátka Sony MH1C určené na úpravu, Audigo i Headphones odmítli, Ekar nemá moc zkušeností, našel by se tu někdo prosím Vás?

Jde mi o to, aby mi lépe seděli v uších, kabel tahá, nástavce nic moc.

Samo, že se nějak domluvíme :)

Díky moc

V.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 18. 11. 2016 18:38

Nikdo nic? :oops:
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 11. 2016 19:44

Ekkar má dost zkušeností, ale ne s demontáží tohohle typu sluchátek ... Pokud máš odkaz na postup a dodáš si kabel, samotný přepájení sluchátek a montáž novýho konektoru není problém. Bastlím už 40 let, ale jen těžko můžu znát všecky demontážní postupy, abych ty pidimušličky místo demontáže nezničil ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mials85 18. 11. 2016 21:32

Zdarec,
pokud jsi z okolí Brna mohu nabídnout úpravu viz.obrázek:
Překáblování,soustružený zadní kryt na sluchátka,bužírka proti
"ulomení" kabelu...
Přílohy
WP_20140906_005.jpg
Jižní Morava
mials85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Figut 18. 11. 2016 21:52

Překáblovat vivo ex800 bys taky zvládl?
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 19. 11. 2016 08:49

To Mials85, to vypadá skvěle, mohl by si mi prosím Tě poslat do SZ kontakt na Tebe? Jezdívám do Brna, rád bych se stavil...V.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 25. 11. 2016 23:50

Ahojte.
Poradi mi niekto lacne "comply foam" z Aliexpressu, ktore bys urcitostou pasovali na MH1(C) ? Mam skor vacsie dierky v usiach, takze nejake "large"...
:-)
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivjo 18. 1. 2017 19:03

Nechce se mi číst celé vlákno. Jak je to s tou úpravou Sony Ericsson verze na MH1C?
Sony NWZ-S638,Iriver T10,Iphone + Head-Direct RE2,Sennheiser PX100,Cresyn
zivjo
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 10. 2017 11:10

Neví někdo kde sehnat alternativní nástavce? Žena je má tak moc ráda, že je nechce vyměnit a já netuším kde hledat nástavce. Tuší někdo?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vad0s 16. 10. 2017 11:24

Máš na mysli originální nádstavce od Sony nebo jakýkoliv co budou na MH1C sedět?
ATH T500, Rock Zircon, Sony MH1C, VE Monk, KZ ED9
vad0s
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 10. 2017 15:47

Ty origo ji sedí, ale můžou být samože jiný :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 10. 2017 09:10

Vážně nemá někdo tip které koupit? Koukám na Ali i Ebay a nic moc teda. Pokud nepočítám za 20kč z Anglie kdy pošta stojí 250kč.... Pokud se nic nenajde, stejně mi nic nezbude :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filltos 27. 10. 2017 11:45

Co tyhle? Měly by pasovat a vypadají dobře. Mám je a seděly třeba na ZS5, což mají podobný krček.
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... nbiya+tips
filltos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Damianus 1. 2. 2018 10:39

Poradil by někdo kde koupit? Koukal jsem na ebay ale nechci koupit fake.

Děkuji
Damianus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků