[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dj wenec 16. 6. 2016 13:42

Tak si troufnu na krátké zhodnocení.

Z Číny dorazily celkem brzo, nákup přes Aliexpress, cca 20 dolarů vč. dopravy.

Hrají opravdu dobře, Samsung S4 mini je utáhne bez problému, musím však na elektronickou muziku ubrat trošku basů na ekvalizéru, je jich opravdu požehnaně a někdy až moc. A to mám basy rád :) Středy až tak neřeším, příjdou mi všude stejné :) A výšky? Konečně dle mého gusta, rychlé a nenápadné a nevtíravé, cinkavé. U BD 880 mě někdy lezou na nervy. Za ty peníze opravdu super kauf.

A teď ten kabel, to je fakt tragédie, je potřeba si dát hodně záležet na tom, jak je člověk dává za uši a kabel kolem krku, občas to tahá a je to otravné.

Troufnul by si někdo na výměnu kabelu, případně na odstranění toho ovladače za uchem? Případně nevíte kam je zavést? Kdekoliv po Moravě.

To ovládání je celkem k ničemu.

Objednal jsem si nakonec Sony Z3 Compact, tak už nebude potřeba té redukce JACK, která je nutná pro Samsung S4 mini?

Díky moc
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Artok 19. 6. 2016 19:47

dj wenec: k odstranění ovladače tuším potřebuješ sluchátka dvoje, jinak počítej s tím, že tento zákrok (překabelování) je časově náročné a dotyčný (když to nebude známý/fanda) si za to něco naúčtuje (chlap v elektru mi říkal něco kolem 3-4 stovek)

k té z3c - pokud máš MH1 (tedy na těle sluchátka je to zelený kolečko - znak SE - na 99%) - redukce bez jakékoli jiné úpravy nutná bude (nebo vyzkratuj mikrofon (zamáčkni tlačítko) za cenu ztráty funkčnosti ovladače)
Artok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hrabe.x 20. 6. 2016 04:31

to nevim, že by někdo zkoušel - z dvojích sluchátek udělat jedny. Přijde mi to jako blbost. Problém by mohl být se čtyřpinovým jackem.


Jestli nejsi schopen si sehnat nějaký slušný kabel a přepájet si to, tak se na to vykašli. Cena by se ti nelíbila. Jen slušný kabel stojí víc než těch 20 babek.
hrabe.x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 21. 6. 2016 08:33

Zde na foru jsem viděl, jak někdo předělal kabel ze sluchátek od Samsungu, mám 3 páry doma nevyužité, tak bych zkusil možné tento kabel, případně bych mohl použít kabel ze sluchátek Sony, který dávají k teleonu Z5 compact (přijde dneska). Bohužel nemohu najít, kdo to byl, je tu opravdu hooodně příspěvků :)

Třeba se mi ozve, na předělání si netroufám, navíc nemám patřičné vybavení.

Pomůže někdo?

Díky, případně můj telefon 602 xxx xxx

EDIT by EKKAR - NAPIŠTE V PŘÍPADĚ ZÁJMU SZ A SPOJENÍ SI PŘEDEJTE SOUKROMĚ
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 6. 2016 11:01

2 dj wenec - líp než zveřejňováním svýho telefonu bys učunil, kdybys napsal svoje bydliště - stačí město nebo blízký okolí nějakýho většího města, netřeba psát přesnou adresu - pak se ti nebudou ozejvat lidi z druhýho konce republiky, ale jen ti, ke kterým v případě potřeby dojedeš na kole nebo za pár peněz busem ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hrabe.x 21. 6. 2016 17:14

těch páječů co to předělávali je tu plno. Já třeba použil kabel ze sluchátek Emgeton. Tyto jsem si koupil ve výprodeji za 300 jen kvůli tomu kabelu. Fotku jsem tu taky kdysi dával.
To tě bude stát levnějc koupit pájecí pero, než jenom cena dvakrát pošty. :-) Ale je fakt že tyhle sluchátka nejsou zrovna vhodné na první pokusy s pájením a rozebíráním mušlí.
hrabe.x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 24. 6. 2016 19:42

Zrejme jsem zverejnenim porusil nejaka pravidla ci co, mohu dojet kamkoliv po Morave a jsem ze Sumperka, dneska jsem je mel cele odpoledne na usich a hraji naprosto fantasticky, asi objednam jeste jedny :-) ale ten kabel taak taha, asi i ta vaha ovladace, pomohl by mi nekdo s prekablovanim? muj mail kinst.vaclav@gamil.com , dekuju
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 26. 6. 2016 15:41

Nikdo nic?
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 6. 2016 16:07

Já nevím proč se čílíš, když od pátku 24.6 22:59 máš nevyzvednutou SZ.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LOPO_X 14. 7. 2016 10:01

Chtěl bych se zeptat zdejších przniču mh1ček zda li jde sundat ta plastová věc kde je vedený kabel k měniči. Chtěl jsem si je překablovat ale nechce se mi to zas dělat tak že ten kabel někde utnu a udělám spojení tam.
LOPO_X
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod LOPO_X 14. 7. 2016 12:37

Jo super todle usnadní práci. To žebractvo u mh1 kterému se běžně říká kabel nechce chytat skoro s ničím tak to raději vyřeším na měničích
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wheatley 20. 7. 2016 20:45

Zdravím, dá se tomuhle věřit? Potažmo nemá někdo nějakou aktuální osobní zkušenost s nákupem MH1C?
http://www.aliexpress.com/item/100-orig ... febb92acd2
Peugeot 306 Break 1.4 55kW
wheatley
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 20. 7. 2016 21:46

dneska už ho ani jinak nekoupíš, podle mne to vyrábí číňani v nějaké fabrice a originalitou se netrápí, protže už je to prostě starý produkt. Otázka je, jestli to okopčili v kvalitě 1:1, nebo ne, to ti nikdo nepoví.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hubiscz 23. 7. 2016 09:09

Je to dva dny co mě přestalo hrát jedno sluchátko na MH1C. Je mě jich strašně líto takový peckový sluchátka jsem dlouho neměl. Zkusím je ještě přepájet na nové kabely. Ale pochybuji že je oživím.
Hubiscz
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků