[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 17. 4. 2014 17:47

zatycz : Tak ja som si práve dnes objednal SONY-ERICSON MH1 ..... a mobil mám SonyXperia Tipo .....
Podľa tejto stránky fungujú aj na Xperia Tipo....
http://www.mytrendyphone.co.uk/shop/son ... 3766p.html

Clip mám "utopený", ale kúpil by som si ho znovu (v tejto dobe mi nejde o "audiofilný" zvuk, slúchadlá chcem v podstate len na hovorené slovo a isochronické zdravotné nahrávky)...no nie hneď. Zatiaľ chcem počúvať na mobile.... Takže ísť by to malo, že ?
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 17. 4. 2014 21:05

MH1 ti na Tipu fungovat nebudou. Vsechny Sony telefony maji uz CTIA jack. Nahlasi ti to, ze je to nekompatibilni prislusenstvi a bude to hrat plechove a potichu, pokud nebudes drzet tlacitko prijem hovoru. Vyresit to muzes nedavno zde zminenou redukci (pak ti bude fungovat ovladani) a nebo stahnout to tlacitko na ovladaci stahovaci paskou a tim z toho udelas obyc sluchatka bez ovladani.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slovi10 18. 4. 2014 15:59

Tak mi ty zazraky prisly domu a musim rict, ze nechapu, jak muze mit nekdo problem s usazenim :-D Drzi mi v uchu jak pribite. Kabel vedu tak, jak se ma vest, tedy prave sluchatko za krkem do ucha a leve mam volne v uchu, vaha ovladani mi sluchatko z usi nevytrhava ani za rychlejsi chuze. Druha vec je, ze ovladani je k nicemu v tomto usazeni, clovek ani nevi co macka. :-] Takze z tohoto pohledu spokojenost.

Zvukovou stranku asi nema cenu rozebirat po par hodinach hrani, ale muzu rict, ze hned po rozbaleni hraly lepe nez rok pouzivane a radne rozehrane SM PL11. Hlavne mira detailu a rozumnejsi, presnejsi basy.
Slabsi je to s hlasitosti, musel jsem o dva stupne pridat, abych se dostal na uroven hlasitosti PL11, cimz mi uz nezbyva skoro zadna rezerva do budoucna, asi to budu resit nejakym prenosnym zesilovacem.
Slovi10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 19. 4. 2014 11:12

Kde je tá recenzia, ktorú robil asi Bogino (alebo niekto iný), kde sa porovnávalo MH1C, GR04, GR07 a myslím Vsonic (alebo niečo iné to bolo...) ??? Neviem to nájsť....hmm...díky za odkaz.... :-)

edit : našiel som .... viewtopic.php?f=1712&t=1179578
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 21. 4. 2014 12:28

Ahojte.
Čo tak tento JACK ADAPTÉR.... ? Dal by sa použiť pre MH1, aby fungovala ako so SonyXperia, tak s nejakým mp3 prehrávačom (Clip Zip) ?

Je bez predlžovacieho kábla, čo je super....

http://www.conrad.sk/jack-zastrcka-rean ... eo.k737773
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 21. 4. 2014 12:59

Nemyslim si ze je to tak super ze to nema kablik. Uvedom si, ze to budes mit strcene v mobilu nebo prehravaci a v kapse ti takovy kolik muze udelat peknou paku a bude pak trpet konektor v mobilu. Pokud to chce pouzivat jen na zvuk a nepotrebujes mikrofon, coz by pri tehle redukci stejne nefungoval, stahni paskou tlacitko prijmu hovoru a mas vystarano. A pokud chces ovladani a mikrofon, kup si kabelovou redukci CTIA-OMTP, treba nedavno zminovanou od Sony.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hubula 21. 4. 2014 19:30

Vsetci tu to popisuju ako su MH1/MH1C prebasovane a vysok maju malo. Ja mam paradoxne presne opacnu skusenost - moje MH1 sice basy hraju, ale znacne "dietne". Stredy mi pridu trochu nenapadne a naopak vysok je VELA. Su pekne detailne, pekne na nich vyzneju reverby, ale je ich vela. Alebo ma zarazilo porovnanie (v tomto vlakne) KPP vs MH1C kde Sony vysli ako " o nekolik levelu vyse".
Vsade sa pise, ze MH1 a MH1C by mali byt zvukovo totozne a faky neexistuju a tak mi nejde do hlavy ten obrovsky rozdiel v popisovanom zvukovom prejave vs moja osobna skusenost. Aby bolo jasne, nie som ziadny basshead, osobne mam radsej vyrovnany prejav ako umele "dokraslovanie" zvuku. Doma mam 2 pary studiovych monitorov, takze mam predstavu aky by cca mal byt vyrovnany zvukovy prejav.
hubula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 21. 4. 2014 19:39

Zvuk vyrazne ovplyvnuje vyber nastavcov a ich usadenie v uchu.
S MH1C sa dodavaju len nastavce jedneho druhu v troch rozmeroch, stalo by za to vyskusat nieco ine.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 22. 4. 2014 07:32

Ahojte.
Ešte pred takým rokom som mal Clip (ten obyčajný) bez RockBoxu, a k nemu slúchadlá Phonak PFE 112. Slúchadlá sa ale stratili, a Clip sa "utopil", doslova...
Aký zvukový rozdiel bude medzi tým čo som mal pred rokom, a tým, čo budem mať teraz ? Teraz budem mať SonyEricsson MH1 a Clip Zip s Rockboxom. Takže slúchadlá by vďaka tomu mali hrať menej basovo a mali by mať viac výšok, než keby som ich pripojil na obyčajný Clip, a bez využitia RockBoxu. Clip Zip s RockBoxom bude mať aj väčšiu dynamiku, než obyčajný Clip bez RockBoxu... Môžem očakávať dosť podobný detail a "soundstage", než s Phonakmi na Clipe bez RockBoxu ? Alebo som naivný ? Ďakujem za odpoveď.

(slúchadlá dôjdú dnes, budem ich musieť nechať zahorieť niekoľko dní.... a Clip Zip kúpim niekedy tento týždeň + dám do neho RockBox a nastavím podľa návodu z tohto fóra)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frantazudoli 22. 4. 2014 07:33

Tak jsem asi fakt smolař, po dvou dnech rozehrávání a jednom dnu poslouchání začalo levé sluchátko hrát daleko potišeji :-/

PS. Ne, neuvolnila se mi páska na tlačítku :)
Frantazudoli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 22. 4. 2014 14:20

Tak, už mám doma MH1C.... nechávam rozohrať....
Ale - akou páskou si mám dopomôcť s tým stredovým tlačidlom ? ... Je to celé maličké....a stlačiť to je síce jednoduché, ale lepiaca páska to neudrží určite...a keď hej, za chvíľu povolí...
Treba na to ten umelohmotný "uškrcovač" s tými zúbkami ? Ak áno, kde ho zoženiem ? ... Použil to niekto z vás, a mohol by to odfotiť a postnúť ?
ĎAKUJEM ;-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frantazudoli 22. 4. 2014 14:49

Z úplně normální izolepy jsem odstříhnul dlouhý úzký proužek, na tlačítko jsem položil kousek složeného papíru aby to na něj víc tlačilo a 3x omotal dokola. Doporučuji černý papír aby to nebylo tolik vidět :)
Frantazudoli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 22. 4. 2014 19:56

Frantazudoli : Díky....

Inak, zapojil som do mojej zvukovky (Tascam US-122MKII), a aj bez stlačenia tlačidla to hrá tak, akoby tlačidlo bolo stlačené (čiže stlačením tlačidla sa nič nezmení)... Sranda... Tak, budem to rozohrávať raz na rádiu, raz na zvukovke, atď... Ale to asi každý tak robí, že nerozohráva vždy na tom istom, keď chce rozohrávať 24 hodín denne... :lol:

čo sa týka zvuku, ešte som ich nemal v ušiach, kým nezahoria aspoň 50 hodín... Potom dám vedieť, ako ich vnímam, napr. v porovnaní so SuperLux HD 330 (penový MOD), hoci sú to úplne odlišné slúchadlá... ale tak čo, porovnanie bude :-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hubula 25. 4. 2014 11:21

bogino píše:Zvuk vyrazne ovplyvnuje vyber nastavcov a ich usadenie v uchu.
S MH1C sa dodavaju len nastavce jedneho druhu v troch rozmeroch, stalo by za to vyskusat nieco ine.


mas aj konkretny tip na nejake lepsie?
hubula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hijk 25. 4. 2014 12:03

NOWOCAYN píše:Frantazudoli : Díky....

Inak, zapojil som do mojej zvukovky (Tascam US-122MKII), a aj bez stlačenia tlačidla to hrá tak, akoby tlačidlo bolo stlačené (čiže stlačením tlačidla sa nič nezmení).


Však se tu už x krát řešilo, že pokud MH1 zapojuješ do MP3 přehrávače nebo zvukovky, tak ti je jedno jak mají zapojené piny, pro handsfree, protože je nepoužívají. To se řeší jen u mobilů, tabletů apod...
hijk
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků