Fischer audio oldskool 70! Dobrá volba nebo ne?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod adamvas 15. 8. 2012 23:32

Dobrý den, plánuju nákup přehrávače cowon iaudio 9 (je to dobrá volba nebo se dá do 3500Kč sehnat přehrávač s lepší kvalitou zvuku?) a vybírám k němu vhodná sluchátka na ven do 2000Kč. Zatím jsem vybral Fischer audio oldskool 70, je to správná volba nebo doporučujete v dané cenové relaci něco jiného? Poslouchám zejména rock a metal a písničky mám ve formátu FLAC. Jde mi hlavně o kvalitní zvukový přednes a dlouhou životnost (portapro vydržely nápor mojí hudby cca 1/2 roku :/) Budu vám zkušenějším vděčný za každou radu. Díky moc za odpovědi.
adamvas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krabák 16. 8. 2012 05:03

Já ve Fischerech nevidím problém. Sám bych si je koupil taky ...
Reference na netu jsou výborné.
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 8. 2012 06:30

Este pouvazuj nad Fostex TH-7B/5B. Sice nie su tak skladne, ale zvuk vyborny a hlavne izolacia bude niekde uplne inde ako u Oldschool.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 16. 8. 2012 12:58

'70s jsou krásné, dobře udělané a hrající. Jako alternativa třeba HFI-15G, která mají stejnou "vadu": nejdou složit.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aedun 16. 8. 2012 16:13

ještě popřemýšlej nad sennheiser px 200 .... ale pokuds dokázal zničit měniče(skoro nic jiného se zvukem neničí) tak zajdi k ušnímu jesli ho uslyšíš ...... že metal jsou howna z pohledu kvality hudby to už víme ale že by dokázali zničit sluchátka jen tím že hrajou tak to je nesmysl
aedun
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 16. 8. 2012 17:13

aedun : PX 200 ? :shock: ... to PX 100 majú lepší zvuk.... ;-]... a mimochodom, nie je metal ako metal.... taký starý dobrý heavymetal.... ten sa hudbou určite nazvať DÁ (aj keď ho počúvam len okrajovo, lebo mám radšej "jemnejšie melódie")...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamvas 16. 8. 2012 18:14

Ad Adun: Nenazýval bych metal fekáliemi, ale každý máme nějaký hudební vkus a tak ti Tvůj postoj neberu. Poslouchám třeba Hammerfall, Stratovarius, Metallicu, Judas Priest...tyto skupiny skutečně za fekální nepovažuju.
Ad ostatní: Díky za vyjádření! Jinak kromě těch Fischerů hodně zvažuju i již zmiňované Fostexy. Které byste mi doporučili spíš? Každodenní nošení cestu do školy atd., takže krom kvality zvuku (nejdůležitější kritérium) bych ocenil, aby přežily i drobný déšť, vedro, zimu apod...díky předem za odpovědi ;)
adamvas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 16. 8. 2012 19:31

Tady nejde o styl hudby, ale o kvalitu nahrávek a ta je u metalu většinou hrozná, což mě jako metalistu docela mrzí ..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 8. 2012 21:39

Starší mastery z '80 a ze začátku '90, např. Metallica - Black Album, Judas Priest - British Steel atd. jsou výborně nahrané. Nová alba a nové remastery už tak povedené nebývají.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aedun 17. 8. 2012 16:15

díky Neis že aspoň někdo pochopil co jsem napsal .... popravdě by se mu nejvíc hodili k metalu KPP ale když je nechce( mě se taky líbí ale kvalitou zpracování jsou to shitty ) na fostexy bych si počkal .. je to novinka a ještě se neví jak dlouho vydrží ... určitě je nechceš ty sluchátka na 2 měsíce
aedun
Junior

Odeslat příspěvekod Broslowski 18. 8. 2012 12:54

na tych sluchadlach sa nema co pokazit su spracovane dobre
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvold 17. 1. 2019 07:08

Nevíte jestli se daji sehnat náhradni molitany, nebo nejaké univerzální které by pasovaly ?
dejvold
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků