[recenze] Shure SRH-940

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 10. 1. 2014 22:13

Ja som ta len v dobrom umysle upozornil na urcite riziko a odporucil som ti najprv pocut a potom kupovat. Bol by som rad, keby si to takto chapal ... Ked ty budes spokojny, aj ja budem spokojny.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 1. 2014 11:23

ShanDo píše:Pokial si niekto kupi sluchadla s charakterom, ktory sa mu nepaci a nasledne si kupuje dac/amp ktory by mal dany charakter "zmiernit" tak je chyba od zaciatku v kupe danych sluchadiel.
To je sice pravda, ale ty nepocuvas len sluchadla ale cely retazec. Pokial si kupis sluchadla s charakterom ktory ti vyhovuje a zaroven to este retazec zvyrazni, uz to moze byt prilis. A svetle sluchadla so svetlym retazcom mozu (samozrejme nemusia) davat uz dost ostry zvuk. Ak chces zachovat charakter sluchadiel, da sa to skombinovat aj s neutralnym zelezom. A myslim si ze na to je viac nez dobre upozornit. Takze tvrdit ze taka debata k nicomu nevedie je dost nestastne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hynpin 5. 3. 2014 19:08

takhle sem si pomoh Zerem s Odibu ampem a HiFacem k umirneni basoveho charakteru M50. Dost to pomohlo i stredum a prostoru. Ted jsou na ceste SRH-940 a jsem mooc zvedav co z toho bude :oboze
hynpin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 31. 5. 2014 11:13

Slyšel už někdo Shure SRH1540?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 31. 5. 2014 11:30

kamarat do nich siel z 940, vraj uz po par hodinach hraju lepsie nez 940ky
maju o cosi viac basov
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzafo666 30. 6. 2014 07:39

Podarilo sa mi vymenit moje hifimany he-300 za shure srh940 ale este som nemal vobec cas si ich poriadne vypocut tak som zvedavy ze co z toho bude :D

update:
No tak na par hodin som sa zapocuval do nich a bol som taky rozcarovany z nich, na mojom fiie e10 nehrali extra dobre, zo srandy som ich skusil zapojit do mojho blackberry z10 a skoro som omdled, zvuk niekolkonasobne lepsi ako z fiia, cistejsi a nie tak "ukricany", tak som teraz zaskoceny ze na domace pocuvanie mam pouzivat moje bb :D Ze vraj obsahuje daky chip Wolfson WM1811 ci co tak neviem ci je to dobre ci nie ale proste to hra lepsie ako fiio
Na von: Blackberry Z10 >> Sony MH1C
Na doma: Fiio E10 >> Shure SRH940 & Superlux HD-330 Modded


Moje ex slúchadlá: Audio-technica ATH-TAD500 >> Sennheiser HD598 >> Beyerdynamic DT990 Pro >> Hifiman HE-300
dzafo666
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 30. 6. 2014 15:13

E10 nie je ziaden zazrak a nesedi so vsetkym rovnako dobre.
Mozno este zistis, ze HE-300 boli dobre sluchadla.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzafo666 30. 6. 2014 18:21

He-300 su dobre sluchadla ale shr940 hraju lepsie i ked na BlackBerry :)
dzafo666
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 30. 6. 2014 18:23

Proste ku HE-300 si nemal to spravne zelezo. Na E10 ci telefone sa ich neda hodnotit ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 30. 6. 2014 18:33

To bogino: Podle mého názoru rozhodně dá. Já jsem schopen slyšet na Asus Fonepad úplně stejné rozdíly mezi K712 Pro a HE-4 jako u nich slyším na Yulongu DA8 - a to nejen v tonalitě. Podobnou zkušenost jsem měl i v minulosti, kdy jsem vlastnil StageDAC + Concerto.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 30. 6. 2014 18:36

shurky rostou se zdrojem,pokud máš dobré železo jde z nich perfektní zvuk a třeba na Hypě naprosto s přehledem přehrajou Beyery DT 880...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 30. 6. 2014 18:42

Mal si niekedy E10? Proste mu ta kombinacia nemusela sadnut. Pamatam si, ako mi A900 nesadli s HRT Music Streamer II > BVa Headamp, nutilo ma to equalizovat. Potom o par mesiacov neskor s mojim predoslym retazcom hiFace2 > HD970 sadli uplne dobre, nebolo treba nic upravovat, proste to bolo zrazu OK. Ten isty kus sluchadiel ... Medzi lacnymi zariadeniami su dost velke rozdiely.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 30. 6. 2014 18:45

To bogino: Jestli je to směřováno na mě, tak ne, E10 jsem neměl... Můj komentář byl jen obecný a hodnotil pouze možnost porovnávat rozdíly mezi sluchátky.

Podle mě se ROZDÍLY mezi sluchátky dají slyšet i na současných smartphonech, pokud se tedy nebavíme o nějakých velmi náročných modelech... To, jestli na mobilech slyšíš plný potenciál těch a oných sluchátek, to už je jiná debata. Podle mě ne (ať už vlivem DAC, či zesilovací části).
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 30. 6. 2014 18:54

Ano, rozdiel zacujes, ale s niektorym najma slabym zelezom to moze tak nesadnut, ze spoznanie rozdielu ti je houby platne.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzafo666 30. 6. 2014 20:08

Proste mne osobne sa viac pacia tie shure a je mi osobne jedno z coho to pustam, he-300 hrali fajn na tom fiiu ale nevravim ze to bolo to prave pre ne, shure na tom fiiu hra proste horsie ako na mojom blackberry. Urcite som tym ale nechcel povedat ze srh940 su lepsie sluchadla ako He-300 len mne osobne viac sadli :)
Na von: Blackberry Z10 >> Sony MH1C
Na doma: Fiio E10 >> Shure SRH940 & Superlux HD-330 Modded


Moje ex slúchadlá: Audio-technica ATH-TAD500 >> Sennheiser HD598 >> Beyerdynamic DT990 Pro >> Hifiman HE-300
dzafo666
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků