[recenze] Shure SRH-940

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bertold8 14. 7. 2014 08:11

Zdravim vsechny uzivatele srh940.
Jen jsem se chtel podelit o sve nove zkusenosti s temito sluchatky.
3 mesice po zaruce mi praskl hlavovy most tak, jak praskl podle googlu uz velke spouste uzivatelu (cast nad musli na ktere je ciselna stupnice) a to mam sluchatka vytazena max na c. 4, mam malou hlavu a nosim je jen v kanclu -> minimalni namahani.
Resim co s nimi dal, ale celkove me to docela zkazilo naladu u jinak zvukove suproveho vyrobku.

Nekdo dalsi s podobnou zkusenosti?
nikon d750, 28-105/3.5-4.5, 70-300VR, 50/1.8, 85/1.8, 24/2.8, blesky
Audinst MX1 + Shure 940 || Sansa Zip + ZS5
bertold8
Junior

Odeslat příspěvekod ProF3T 14. 7. 2014 11:05

Ja mám podobnú skúsenosť - ten plast je fakt šunt. Ale zvuk dobrý.
IEM: Noble Audio Savant, Sony MDR-EX1000, Sony IER-Z1R
TWS: AKG N400nc
HP: Sony MDR-Z7, Sony MDR-Z1R
DAP: Cowon Plenue D, Sony NW-WM1Z, Sony NW-A55
DAC/AMP: Sony TA-ZH1ES
ProF3T
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj wenec 14. 7. 2014 17:27

Stejná zkušenost se Shure 750 DJ, což je velice podobná konstrukce.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bertold8 14. 7. 2014 20:12

A muzu se zeptat jak jste to resili? Reklamace, placena oprava, domaci oprava?
nikon d750, 28-105/3.5-4.5, 70-300VR, 50/1.8, 85/1.8, 24/2.8, blesky
Audinst MX1 + Shure 940 || Sansa Zip + ZS5
bertold8
Junior

Odeslat příspěvekod ProF3T 15. 7. 2014 10:03

Ja som to nijako neriešil, zatiaľ to drží - mám trochu načatý ten plast na kĺbe nad jednou mušľou. Až to rupne, kúpim nejaké iné, myslím, že budúci mesiac mi končí záruka.
IEM: Noble Audio Savant, Sony MDR-EX1000, Sony IER-Z1R
TWS: AKG N400nc
HP: Sony MDR-Z7, Sony MDR-Z1R
DAP: Cowon Plenue D, Sony NW-WM1Z, Sony NW-A55
DAC/AMP: Sony TA-ZH1ES
ProF3T
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 8. 5. 2017 16:03

Zdravím do vlákna Shure 940, mám stejný problém, po půl roce praklina na hlavovém mostu u číselné stupnice, dokonce na dvou místech. Má někdo zkušenost s reklamací? Kupované jsou z Muzikeru a bylo mi odpovězeno ať je tam pošlu. Škoda takové slabiny u tak pohodových sluchátek. Nechce se mi je opět rozehrávat pokud mi je vymění :D. Zvažuji možnost je nechat dokud drží, a pak udělat modifikaci ala jak někdo zde nafotil tzn. naroubovat mušle na jiný hlavový most.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 24. 5. 2017 15:55

Tak dnes mi dosla sluchatka zpet z reklamanicniho oddeleni z Muzikeru, reklamace byla uznana a hlavovy most byl vymenen za novy. Jen pro informaci, kdyby nekdo resil stejnou konstrukcni slabinu techto sluchatek.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 25. 5. 2017 19:20

Moje zatím drží, ale mám je jen cca 6 měsíců. Nicméně dobré vědět, že je tento problém případně takto řešitelný.
CA 340C (Casea Lynx), SPaudio SC1, Eufonika H5 Miflex, CW Hypa 1, ADL Furutech iHP-35S, Sennheiser HD 600, kabeláž od Viktora Majdáka
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 21. 11. 2017 21:34

Ano problém je řešitelný a dnes "prdnula" levá strana, přitom mám min. vysunutý hlavový most, zřejmě je dělaný jen na malé čínské hlavičky a lepší jej ani nevysouvat. Takže repete, zbytečně ještě víc pokažená reputace jinak výborných sluchátek....
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 23. 11. 2017 11:51

No vyborne...TO nepotesi...Podla mna kludne mali zdrazit o 50-100€ a dat normalnu konstrukciu, lebo zvuk je vynikajuci...
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 7. 12. 2017 17:19

Tak docela koukám, druhá reklamace a dostal jsem rovnou fungl nová sluchátka :). Musím udělat reklamu Muzikeru, ne každý obchod vyjde takto vstříc. Neví někdo jak je to se zárukou při výměně, běží dál původní? Už mám na cestě Audio Technica MSR7, čili si počkám a uvidím jestli zůstanou.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 13. 12. 2017 19:07

Ahoj, ja som tak dopadol svojho casu s iPadom, vymena za novy kus. Zaruka bezi povodna s tym, ze si odrataj/prirataj (zalezi od uhla pohladu :-)) pocet dni, ktore boli sluchadla na reklamacii
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ramones 15. 11. 2018 18:32

SHR 940 jsou mechanickým průserem vzhledem k jejich plastovému, vrzajícímu a lámajícímu se provedení. Zvukově ideální pro posluchače s potlačeným vnímáním vyšších frekvencí, třeba pro mne, ale mladší generace s výborným sluchem nemusí ty jejich výšky akceptovat (doslova snášet).
Pro mne jsou zábavná. Oboustranně zlomené úchyty jsem omotal PVC páskou a občas je používám. Pokud by se našel někdo, kdo by věděl na jaký solidní, ocelový most je implantovat, klidně bych je nechal repasovat.
Jinak používám SHR 1540, jsou temnější na výškách (neseroucí) a jejich zvuk je pro mne více sofistikovaný a skvěle sedí na uších (hodiny)

-- 15. 11. 2018 19:22 --

Náhradní most:
https://www.fullcompass.com/prod/525992 ... e-assembly
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 15. 11. 2018 21:57

Řekl bych, že záleží s čím se spárují. S LittleDot3 hrají k plné spokojenosti a v podobné cenové relaci je nic nepředčilo, čili jsem roupy dal stranou a zůstávám u nich. Naopak jsem do sluchátkáče dosadil JAN Sylvania 5654W Black Plate a je to paráda! Jinak souhlas, také nechápu kterého debila konstruktéra napadlo použít plast na takto namáháný hlavový most. Naštěstí mám mušle vysunuté jen na 4ce čili se riziko prasknutí snižuje.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramones 16. 11. 2018 10:10

Jenže ony se nelámou jen ve výsuvné části, ale i v tom spodním otočném kloubu. Špatně zvolený plast (vlastnosti)
ramones
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků