[recenze] Grado SR-80 vs. Beyerdynamic T50p

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dazo 29. 5. 2011 21:52

Ahojte ;-)
Tak od vcerajska mam sr80i na skusku doma,este su neni zahorene,maju asi 10 hodin bieleho sumu a cca 4 hodiny hudby za sebou,teda k zvuku sa moc vyjadrovat nebudem.Snad len tolko ze mal som ich asi 10 minut na usiach a po nich som si dal hned ie8 a ze wow,tie ie 8 su popri nich uplne onicom :D .
Ale to preco pisem je ze ma hned po chvilke boli s nich hlava!Trocha je to aj ich zvukom,co cakam ze plne zahorenie to snad urobi,ale hlavne tie nausniky su pre mna nepohodlne! A teda otazka ci to dokazu tie zlte nausniky vyriesit!?
Diky ;-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett6 29. 5. 2011 23:17

Blahoželám k výmene. Asi za týždeň si zvykneš (veď si chlap) a slúchadlá, ak sú nové, tak tiež dosť povolia.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 29. 5. 2011 23:31

:D Tak dik,ale este niesu moje :D A s tym zvykom,hm,neviem,podobne problemy som mal s hd595 ktore patria medzi najpohodlnejisie!

Edit: Som na nocnej,grada asi 30 min. na usiach a mam taky pocit ze sa do nich zamilovavam :love: Maju sice este taky kelimkovy nadych ale aj tak je to uplne ine,to jest super,podanie zvuku nez som zvyknuty ;-)
Troska som sa aj naucil ich davat na usi aby ma nebolela hlava,cize predpokladam ze z zltymi nausnikmi to bude este lepsie ;-) Tie by som si mohol aj upravit podla potreby,tj ustrihnut s nich cast aby mi to tak netlacilo vrch usi k hlave,to mi totiz sposobuje tu bolest :-(
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 30. 5. 2011 06:46

Kelimok na najviac otvorenych sluchadlach.... U shiting me ... :-D
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 30. 5. 2011 13:51

:D Noo take daco ako kelimok,alebo akasi dutost,ale ono to zahorenim mizne ;-]
Teraz kratucko head to head z AKG K540 a samozrejme im to sr80-ky natreli,proste grado je :love: Je to ozaj velmi navykova znacka :D :hm 8-P
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mafie 30. 5. 2011 16:07

Pokud budeš stejně nadšený i za měsíc (jako se to stalo mně), budeš se z té závislosti těžko léčit. :D
foobar2000 + WASAPI > FiiO E7 > Grado SR80
Sansa Clip+ > Phonak Audéo PFE 112
Mafie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 30. 5. 2011 19:30

Bodaj by hej,uvidime :D
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 30. 5. 2011 21:53

Omlouvám se za OT, ale Dazo, já už se z Tebe fakt zbláznim..:-D Za ty prachy, co jsi naházel do všech těch mainstreamových sluchadel, už jsi mohl mít HD800vky..:-) Neber to jako útok, v poho, jen mě to tak napadlo..:-) Jinak samozřejmě doufám, že si ty Grada pořádně užiješ a budou doma o trochu déle, než IE8.:-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 30. 5. 2011 22:13

V pohodee ;-) ono ked sa kazde sluchadla predaju tak to nieje s tymi peniazmi az take hrozne,ale samozrejme ze vzdy stratim,ta co uz :D. A na druhej strane mam uz daky ten prehlad :D
Ale vypada to tak ze v gradach nachadzam to co som ohladne zvukovych poziadaviek hladal ;-)
K540 k nim ale nemaju az tak daleko,asi preto som sa neuspokojil ani z t-jays three,a ani s ie8 ked uz som mal napocuvane k540-ky :D

A vies ty co je treba k takym hd800 zeleza? :D Takemu dacomu sa praveze vyhybam a to aby som nemusel kupovat sluchatkace a cojaviem co za kopy eur! :D
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 31. 5. 2011 06:22

No já jsem třeba ze sluchátek klacický konstrukce nesyšel skoro nic, takže alespoň ušetřim..:-D Ale třeba bude někdy možnost si poslechnout Grada, AKG, apod.někdy si budu muset uděat výlet do Brna. :-) K tématu: Jak bys popsal zvuk SR80tek? Předpokládám, že je nesundáváš z hlavy.:-) A ještě jsem se chtěl zeptat, do čeho to máš vlastně zapojený....asi už jsi to ěkdy psal, ale nějak jsem to zapomněl..:-D
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 31. 5. 2011 13:41

No to by si s tym brnom urobil dobre,ale na druhej strane by to az tak dobre nebolo :D Totiz by si dostal chut na kopu drahych hraciek ked by si ich popocuval :D 8-)

A Sr80? Hm,uz AKG K540 mi prisli celkom vzdusne a velmi zabavne,aj som mal pocit ze zvuk grad ide priblizne podobnym smerom,a aj sa to potvrdilo! Grada hraju este s niekolkonasobnou lahkostou,ako keby som ani sluchadla nepocuval,skorej ako keby som pocuval suprove repro bedne!! :love:
Proste ziadny naznak dakeho obmedzenia zvuku ako pri inych sluchadlach!! ;-]
A samozrejme grada hraju s vecsou dokonalostou nez k540 :D ;-]

Pocuvam z clipu+ utiahne ich uplne bez problemov a este aj zo zvukovky M-audio audiofile usb ktora v pohode vybudila senny hd595 takze uz tym padom v pohode zvladne sr80 :D :-) ;-]
Inak mam to v podpise :D
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 31. 5. 2011 16:30

:-D No evidentně se nejdřív ptám a až potom střílim..:-D Jj, no já si je určitě poslechnu, uvidíme, díky za vyčerpávající info.
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 31. 5. 2011 16:35

ja vam rucim pani, kto raz okusite GRADO chlebicek, nebude vam stacit "len" sr80... doprial by som vam brutalnu agresivnost sr325i :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 31. 5. 2011 16:50

Nebo jednou zkusite grado a víte ze tuhle znacku už nikdy nebude brát vážně. :) Jsou to takova love or hate sluchátka.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 31. 5. 2011 17:16

s tym sa da suhlasit :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků