Jaká sluchátka do cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod inzaghi 16. 10. 2018 17:03

Ne, jsem z Prahy... Tak si je objednej na zkousku taky, do Ciny to mas jeste bliz :))
inzaghi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 16. 10. 2018 18:21

Tak jsem byl v audigu zkusit 1more piston fit a otřesný zvuk. Hrálo to jako špunty z tržnice, absolutně nemastný neslaný zvuk, hrůza. Takhle hrály nějaký špunty do 10 dolarů z aliexpres. Další sluchátka kolem 1000 korun taky nic. Až pak sennheiser momentum ušly a pak ibasso které jsem vrátil a zvukově byly ok, jen mi nedržely v uších a přišlo mi to k mobilu jako plýtvání peněz. Takže ty asus sluchátka co jsem měl k mobilu než se dojebal kabel byly asi opravdu zázrak, protože před těmi sluchátky kolem 1000 byly na míle daleko. Škoda že skončily v koši, u nich bych za to překabelování klidně zaplatil, škoda.
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inzaghi 16. 10. 2018 19:04

Otřesný zvuk? Vždyť je spoustu lidí v recenzích vychvaluje..asi jsou hluchý :)
imho: taky bych si je nepořídil. Doufám v KZ, ty nikde v ČR k vyzkoušení nejsou, tak jsem zvědav, jestli něco překoná MH1C
SAMSUNG Google NEXUS S I9023, Android 2.3.6
inzaghi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 16. 10. 2018 21:36

Ano , opravdu otřesný zvuk - světlý, levný, bez šťávy...oproti mh1c které jsem taky měl a vyhovovaly mi (kromě toho kabelu) se to nedá srovnat. Mh1c zábavný zvuk, basy, energie, síla ale ty 1more piston fit basy bez důrazu, zvuk mdlý, nezajímavý... Prostě jako špunty od Čongů do kila. Nejsem audiofil a jako jediný zdroj pro sluchátka mám mobil ale z tohoto by pořádný zvuk nedostalo snad nic tak v těch recenzích jsou asi divný lidi a nebo to byl padělek což je snad v případě audiga vyloučeno.
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Syda123 29. 10. 2018 16:17

Zdar, koupil jsem si ty Yerseny, které tu někdo doporučoval.

odkaz: https://www.aliexpress.com/item/Yersen- ... 88201.html

Má smysl je zahořet? Zvuk je celkem OK, ale čekal jsem víc. Sluchátka, které jsem dostal k LG G6 hrají o trochu líp.
Syda123
Junior

Odeslat příspěvekod Topes 30. 10. 2018 09:45

Těžko říct. Já už po pár "zázračných sluchátek " z Číny na takový sluchátka rezignoval. Vždycky velký hype kolem nějakých sluchátek z aliexpres ale pak když je slyším, tak jen kroutím hlavou. Poslední z Číny jsem měl einsear T2 které tu taky dost lidí chválilo ale mě to hrálo jak sluchátka z poutě. Mám dojem, že většina levných sluchátek z Číny hraje na jedno brdo - na *****, a liší se akorát designem a značkou výrobce.
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 30. 10. 2018 14:28

Vim, ze tu nekdo mluvil o nahrade za Sony mh1c. Asi nerikam nic novýho, ale koupit se ještě dají. Teď mi přišly a soudě i podle nerozehranýho zvuku, to žádný fejky nejsou.
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inzaghi 30. 10. 2018 19:10

Topes: Já si objednal z Ciny sluchatka KZ ES4, tak pevne doufam, ze budou hrat dobre, kdyz je vsude chvali. O Eisnar jsem nikdy neslysel...
SAMSUNG Google NEXUS S I9023, Android 2.3.6
inzaghi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 12. 11. 2018 19:57

Tak kdyby někdo mh1c chtěl, prodám. V Praze za 300. Se-re mě na nich ten kabel, na ven nevhodný
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perpeťák 13. 11. 2018 21:31

MH jedniček mám zásobu, no nekupte to po dvou stovkách....Pěkně jsem si zabastlil. Akorát ten kabel... Plochý mi mechanicky nevadí, jedny jsem jím překabeloval tak aby byla bez ovladače. Jenže mám pocit, že zvuk překabelovaných klasickým kulatým káblem je lepší. Třebaže podle měření, odpor vodičů v plochém není větší. Pocit....
Překabelování aby to i dobře vypadalo, je rutina. Jediným problémem jsou časem se odlepující tlumící terčíky.Ŕešením je vyprat je v benzínu a přilepit kontaktním lepidlem. Ovšem nezapatlat prostředek.

Tím mám vystaráno. Zvukově mi sednou nejvíc. Hrají tak nějak všeobecně "plnotučně". Veškerá která jsem s nimi porovnával mě do kolen nedostala.Ani Sennheiser za šestnáct. Špuntafóny hrající jen do zvukovodu mají omezení z principu, nemohou hrát jako kolemušní. Prostě fyzika a bižule. S tím se smiřte.

Kdo je máte, a jste spokojeni, namáte rozumný důvod utrácet ticíce za jiná a další. Nakonec budete mít v šupleti sbírku za desetitisíce, budou vám na prd, protože do jedněch uší nacpete jen jedny, a místo pohodového poslouchání muziky si uženete audioobsesi a audioneurózu. Upgrade uděláte buď s levnými Samson... či podobně, nebo, když chcete kvalitní materiály a konstrukci a utratit tisíce, třeba Sennheisser od HD 600 výš. A máte výborná sluchátka na furt.

Znovu poděkování Bínovi za tip na nejvýhodnější audionákup.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 14. 11. 2018 12:48

No,vzhledem k tomu,že emhájedničky pořád vlastním,tak jsem si schválně udělal menší testík,jak obstojí v dnešní konkurenci. A musím říct,že už to s jejich zvukem tak slavné není. Porovnával jsem s KZ zs5(cca 500kč),Tenmak crazy cello(1000kč) a Ibasso it01(2700kč).
Dle mě překvapivě nejhorší Tenmaky,ty mě prostě vůbec nebaví,chybí mi u nich úplně šťáva a dynamika. Po nich jsou Mh1c,všechno na slušné úrovni,jenže jakoby pod dekou,bez jiskry a detailu. Na druhém místě Kázetka,proti emhájedničkám zlepšení po všech směrech,ovšem na vítěze nemají. Tím jsou asi nepřekvapivě nejdražší sluchátka,Ibassa. Proti zbytku hrají opravdu líp,ta vyšší cenová kategorie je opravdu znát,jsou už někde jinde.
Měl jsem doma už hromadu sluchátek do té tisícovky kupované na doporučení z Audiobudget.com,většinu jsem ale už poslal do světa a podle paměti jsem porovnávat nechtěl.
Takže jo,Mh1c jsou fajn lowcost sluchátka,ale doba pokročila a minimálně taková značka jako KZ se jim vyrovnala,ne-li zrovna předskočila. Nějak si neumím představit,že by mě "sluchátka za 16" nedostala do kolen,spíš to vidím,že Perpeťákovi nesedla charakterem.
Tady je prostě vidět,že ta vyšší cenová hladina je poznat,byť samozřejmě Ibassa nehrají 10x líp proti Sonkám,ale to už si každý musí obhájit sám.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod rek0 16. 11. 2018 10:43

Všecky zdravím.
Chtěl bych se poradit. Asi 6 let stará sluchátka Emgeton E3C se mi začínají rozpadat a potřeboval bych za ně náhradu.
Mám asi trochu jiné požadavky než je dneska v módě :-)
U dnešních sluchátek se hodnotí na prvním místě jejich těsnost od okolních vlivů - u mě je to trochu naopak.
Emgetony měly dynamiku, aniž bych si je musel rvát hluboko do mozku (řekl bych měly ozvučnici v sobě a ne v mém uchu) a zároveň jsem slyšel přijíždějící auto atd.
Nechci být na ulici hluchý.
U nových špunt. sluchátek, které totálně ucpou uši:
- nepříjemné (už tlakové uzavření uší i bez hudby)
- při sebemenším povytažení ztrácejí dynamiku (pokud ji vůbec mají)
Řešil někdo podobné požadavky, bo mi není pomoci? :-)
Díky za případné shovívavé odpovědi...
rek0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 11. 2018 10:53

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ryo2 24. 11. 2018 11:03

Zdravím.

Chtěl bych taky poprosit o radu. Po vyzkoušení několika sluchátek jsem cca před 3 lety skončil u Marshall mode eq. Hrají pěkně ale málo tlumí okolní ruch, navíc bych rád zkusil něco jiného.

Několikrát se tu psalo o kz zs5, 6,10 atd. Chtěl bych se tedy zeptat jestli by mi někdo zkušený neporadil, jestli jsou na trhu lepší než zmíněný Marshall do cca 2000kc s dobrým tlumenim okolního ruchu. Uvítal bych méně ohm než má Marshall (39ohm),většinou poslouchám na mobilu v práci kde je rachot a 40 ohm mobil sice utáhne, ale s menším odporem budou hlasitější.
Hodně by mě zajímalo srovnání právě s kz které se dají v Číně sehnat levně, ale nákupu u nás se nebráním, proto je mi celkem jedno jakou značku.

Sluchátka nemusí extra basovat, upřednostňuji co nejlepší nezkreslený zvuk.

Za rady díky předem
ryo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 11. 2018 12:26

Na hlasitost ma vplyv hlavne citlivost sluchadiel, nie impedancia. Resp. ich kombinacia.

Tie Marshally nie su ziaden zvukovy zazrak, takze lepsie najdes celkom lahko. Napr. tie KZ su uplne ina liga.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků