Jaká sluchátka do cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Paullik74 8. 2. 2015 10:12

Zdravím,
přemýšlím nad koupí Superluxů HD-662/B. Rozhoduju, které z nich. Vzhledově se mi líbí více HD-662, ale mám strach z těch silnějších bassů oproti HD-662B. Poslouchám převážně instrumentální hudbu a občas i dost rychlou (např. kapela DragonForce ale i ostřejší, a například Animal As Leaders jsou moji oblíbení). Má někdo zkušenosti s posloucháním této hudby na HD-662? Nejsou bassy moc silné na úkor zbytku? Nebo nedělají HD-662B i v jiných vzhledových variacích?

Předem díky za jakékoli rady! :)
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozmo 8. 2. 2015 21:10

Vas nazor - top stupnty do 30 eur. Predosle skusenosti s creative, akg, a podobne datartove zazraky ma vobec neuspokojili, resp. stalo to za pi... Charakteru zvuku sa prisposobim, ale pocuvam aj bassmusic

Vizualne, aj cenovo sa mi pacia Xiaomi Piston... Dobra volba,? Zdroj prehravac ipod shufle + samsung galaxy + nokia lumia

Pripadne SoundMagic ES18 vs Xiaomi Piston 2?
kozmo
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 9. 2. 2015 23:31

Yop pistony ber stojí za to
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wheatley 10. 2. 2015 18:33

Zdravím, pozvolna mi umírají moje Sony MH1C a přemýšlím, čím je nahradit. Cenou bych se rád pohyboval okolo tisícovky a vlastně se vůbec nebráním tomu si je pořídit znovu, jestli se ale za tu dobu stihlo vyrojit něco srovnatelně dobrého za podobné peníze, rád si nechám poradit :)
Peugeot 306 Break 1.4 55kW
wheatley
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 11. 2. 2015 15:20

@wheatley: Pokud ti vyhovovaly a nevadil ti kabel, neudelas chybu, kdyz si je koupis znova.

Pokud chces zaexperimentovat, tak ja z MH1 presel na Xiaomi Piston 2, ktere me vice bavi, nemaji tak hrozny kabel a dobre mi sedi v uchu. A posledni dobou jsem si oblibil SHE3590, ktere jsou uplne za hubicku. A pokud bys chtel zainvestovat o neco vice, tak VSD3 hrajou velice dobre, ale oproti MH1C jsou primo obrovske, ale prekvapive dobre sedi.

-- 11. 2. 2015 15:32 --

Paullik74 píše:Zdravím,
přemýšlím nad koupí Superluxů HD-662/B. Rozhoduju, které z nich. Vzhledově se mi líbí více HD-662, ale mám strach z těch silnějších bassů oproti HD-662B. Poslouchám převážně instrumentální hudbu a občas i dost rychlou (např. kapela DragonForce ale i ostřejší, a například Animal As Leaders jsou moji oblíbení). Má někdo zkušenosti s posloucháním této hudby na HD-662? Nejsou bassy moc silné na úkor zbytku? Nebo nedělají HD-662B i v jiných vzhledových variacích?

Předem díky za jakékoli rady! :)


To zalezi jak moc silne basy chces. To se tezko takhle odhaduje, mozna pokud bys napsal, jake sluchatka jsi mel doted a jak ti vyhovovaly. Jinak ty HD662 maji basy fakt silne, ale porad tam zustavaji stredy i vysky. Kupoval jsem je pubertakovi na vanoce, posloucha na tom hiphop, reggae, dnb a je z nich cim dal vice nadseny a porad mi vyklada jak slysi i veci co predtim na Porta Pro neslysel. HD662B jsem neslysel, ale taky na ne pejou chvalu, takze asi to bude jen o tom, jak moc velky jsi basshead :)
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paullik74 11. 2. 2015 17:14

Měl jsem hodně dávno Koss Pathfinder (před něma ještě ty předchůdce Spark Plug XT nebo jak se menovali), co se špuntů týče. Náhlavní mám herní Creative Fatal1ty HS-1000. Včera jsem porovnával moje creativy s http://www.elviapro.cz/sluchatka-pro-dj/d-14145/ a musím říct, že SONY byly hrozně přebasovaný. Poslouchal jsem teda z youtube elektronickou muziku, ale mnohem více se mi líbily moje creativy. Na to, že jsou herní, mi přebasované vůbec nepříjdou. Ale jsou jen na USB a taky sem chtěl už změnu. Také budu zanedlouho majitel Xiaomi Piston 2.0, které by mi, co jsem četl, měli po zvukové stránce úplně vyhovovat.
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 11. 2. 2015 17:18

To sa da rovno povedat ze si ziadne dobre sluchadla nemal, cize xiaomi budu pre teba brutalita cistota :)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 11. 2. 2015 17:34

MDR-V55 nejsou nic moc, ale pokud se ti zdaly prebasovane, tak urcite neber HD662, spise vem 662B.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paullik74 11. 2. 2015 18:12

Okej :-). To sem potřeboval slyšet, děkuju moc :-).
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hamster 11. 2. 2015 19:25

Superluxy řady 662 se řešily tady: viewtopic.php?f=1712&t=1225504.

Já jsem si pořídil 662B (měla by to být taková střední cesta, pokud se jedná o množství basů) a jsem z nich nadšený. Doma mám například Klipsch S4, Jays s-jays nebo obligátní Koss Porta Pro, ale Superluxy je jednoznačně předčí.
Na domácí použití jsou do tisícovky vynikající volba. Outdoorová sluchátka to ale každopádně nejsou.
hamster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheSubways 19. 2. 2015 23:08

Zdravím, chtěl bych se zeptat na sluchátka - pecky, cenove do zhruba 700 Kč na ven, MHD apod. Na všemožná doporučení jsem před pár týdny koupil pistony, naprosto mi vyhovují, ale bohužel v mém telefonu nehraji bez redukce, což je dosti otravné, takže jsou využívány pouze doma. Upřednostňuji vyrovnaný přednes, co nejvíce detailní, ne moc přebasovaná... Děkuji za rady
TheSubways
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r33d 23. 2. 2015 20:56

Bez snahy o humor bych na otázku z názvu fóra odpověděl: bazarová.
r33d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Timba 4. 3. 2015 18:16

Zdravím pánové,
Chci se s vámi podělit o zkušenost a následně případně budu rád za tip, co pořídit za sluchátka. Nedávno mi došloužili px 300, tak jsem koukal po nových, nakonec jsem si objednal Xiaomi Piston. Používám starší mp3 přehrávač Cowon iaudio 9, který si mimochodem nemůžu vynachválit.

Nečekal jsem žádný problém a tak když pistony došly, byl jsem překvapen, protože sluchátka hrála s mp3 jaksi napůl. Ne hlasitost, ale jednoduše některé tóny to vůbec nehrálo, nebo hrozně slabě, takže některé nástroje byly slyšet na půl, nebo vůbec atd. Už jsem se s tím setkal u jedněch sluchátek, společný znak měli, že to byla sluchátka pro smartphone, takže s tlačítky, mikrofonem a iphone kompatibilní. Zajímavé bylo, že když jsem držel na xiaomi sluchátkách prostřední tlačítko, tak to začlo hrát na cowonu normálně, ale muselo se držet. Na smartphonu pak sluchátka hrála dokonale i bez zmáčknutého tlačítka. Sluchátka jsem tedy vrátil a začínám se poohlížet po nových do tý tisícovky.

1.Chci se zeptat, zda není někde tento problém popsán, abych si případně mohl potvrdit, v čem byl problém (sluchátka pro smarphony (mikrofon, tlačítka)).
2. Případně budu rád za rady na nová sluchátka do 1000,-. Vyžaduju celkově dobrý zvuk, poslouchám všemožný hudební žánry, takže potřebuju pokud možno dobrý všechny pásma :-))
Timba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 4. 3. 2015 21:18

sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 3. 2015 22:38

Timba píše:1.Chci se zeptat, zda není někde tento problém popsán, abych si případně mohl potvrdit, v čem byl problém (sluchátka pro smarphony (mikrofon, tlačítka)).

Problem je v tom že u headsetov sa použivaju 2 typy osadenia pinov na konektore (OMTP a CTIA) a na niektorych zariadeniach to preto robi problemy keď su tam tie piny opačne.

Stačilo kupiť redukciu za par korun a bolo by po probleme. Nemusel si to hneď vracať.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků