Osobní žebříček sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 10. 5. 2015 15:45

a čo semi-open ? nie sú takým zaujímavým kompromisom ? viem, že ako vždy záleží na konkrétnom modely
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 10. 5. 2015 15:51

nejsou,to je takový reklamní žvást...např.beyery DT 880 jsou polootevřený ...a není rozdíl mezi nimi a akg K701,které jsou otevřené...propouštějí stejně.
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 10. 5. 2015 19:15

V praxi tam menší rozdíl někdy být může, ale budou se ve finále více blížit otevřeným sluchátkům než těm uzavřeným. Ono ale fakt může záležet na konkrétním modelu - definice toho, co je vlastně "semi-open", asi neexistuje.

Asi je nejlepší se podívat do databáze měření na InnerFidelity, kde se dají nalézt grafy "Isolation" pro každá sluchátka. Vzít si nějaké zástupce otevřených, polootevřených a uzavřených... A vzájemně porovnat. Z toho si člověk udělá dobrý obrázek.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 10. 5. 2015 21:12

... extrémnym prípadom "Isolation" môžu byť napr. Philips Fidelio X2 (s hodnotou -9dB), ktoré sú považované za otvorené a naopak uzavreté Denon AH-D7000 (s hodnotou -5dB) :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 5. 2015 11:11

OT: keď sme pri fideliách X2, mal niekto s nimi už osobnú skúsenosť?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 15. 5. 2015 21:32

boriscz píše:Nemůžu si pomoct, ať zkusim jakákoli uzavřená sluchátka, jednoznačně vnímám uzavřenost jako defekt. Po čtvrthodince poslechu je mě to už hodně nepříjemné. Asi klaustrofobie.


Mam to uplne stejne. Samozrejme drtivou vetsinu novych ci novejsich uzavrenych sluchatek jsem neslysel jine zajmy. Ale ty co jsem slysel, potencial maji, ale vzdycky my tam neco po case vadilo. Popravde si to nedokazu z dlouhodobeho hlediska predstavit, ze by me to vyhovovalo tak jako kvalitni otevreny sluchatka.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 5. 2015 00:35

OPPO PM-3 ... sú u mňa síce už dlhší čas jednoznačne „Top Level“ :love:
OPPO_PM3_xb600.jpg

... no a konečne sa k nim už „vymáčkla“ aj uznávaná sluchátková kapacita :tleskani :

http://www.innerfidelity.com/content/op ... -headphone
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lobic 16. 5. 2015 07:09

Oppo Pm-3 jsem měl možnost poslechnout na Audio video show Praha.
Jsou to moc hezká sluchátka, krásné provedení, materiály...., výborný zvuk. Jsou poměrně těžká, ale díky konstrukci a měkoučkým náušníkům jsou velmi pohodlná.

Jedna věc mě však od koupi odradila, u nejlevnějšího modelu sluchátek Oppo nejsou výměnné náušníky a to mi u sluchátek za takovou cenu příjde neakceptovatelné, škoda :-(
Ostatní modely mají náušníky jednoduše vyměnitelné, ale tam se cena blíží ceně slušných reprobeden. :-D
lobic
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 5. 2015 09:27

lobic píše:... Jedna věc mě však od koupi odradila, u nejlevnějšího modelu sluchátek Oppo nejsou výměnné náušníky a to mi u sluchátek za takovou cenu příjde neakceptovatelné...

... myslím, že väčšina z nás si kupuje sluchátka na počúvanie muziky a nie aby sme na nich mohli vymieňať náušníky :lol:

... a inak vymeniť sa dajú, ale ako uvádza Tyll, nie je to až tak jednoduchá operácia
PM3_nausniky.jpg
PM3_nausniky.jpg (55.69 ) Zobrazeno 10088 krát
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lobic 16. 5. 2015 10:38

Jasný, že se dají sundat, nějak to smontovat museli. :-D
Dle slov oficiálního vystavovatele, náhradní náušníky se prý koupit nedají.
Výrobce je na Pm-3 ani nenabízí, na ostatní modely ano. Viz https://www.oppodigital.com/products.asp?cat=44
Samozřejmě, že si nekupujeme sluchátka kvůli výměně náušníků, ale když dám 15 000kč za sluchátka, tak bych čekal, že mi nějaké roky vydrží a tudíž na to za nějaký rok koupím náušníky nové, je pravda, že vypadají solidně a můžou vydržet klidně 10 let, ale zrovna tak se můžou za 3 roky rozpadnout.

Možná, že vystavovatel na audio video show má špatné informace a náušníky se dají bez problému sehnat............ ;-)
lobic
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 5. 2015 14:55

... ja nevidím žiadny dôvod, prečo by sa mali tie náušníky po pár rokoch rozpadnúť ... veď to nie sú nejaké 100 eurové krámy od sennheiseru ;-]
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 5. 2015 15:15

lobic píše:Jasný, že se dají sundat, nějak to smontovat museli. :-D
Dle slov oficiálního vystavovatele, náhradní náušníky se prý koupit nedají.
Výrobce je na Pm-3 ani nenabízí, na ostatní modely ano. Viz https://www.oppodigital.com/products.asp?cat=44
Samozřejmě, že si nekupujeme sluchátka kvůli výměně náušníků, ale když dám 15 000kč za sluchátka, tak bych čekal, že mi nějaké roky vydrží a tudíž na to za nějaký rok koupím náušníky nové, je pravda, že vypadají solidně a můžou vydržet klidně 10 let, ale zrovna tak se můžou za 3 roky rozpadnout.

Možná, že vystavovatel na audio video show má špatné informace a náušníky se dají bez problému sehnat............ ;-)


Náušníky samozřejmě představují velmi důležitý element sluchátek a nejedná se v praxi zdaleka jen o to, zda se po letech rozpadnout... nebo zůstanou pohromadě. Stav náušníků totiž ovlivňuje nejen fyzický vzhled sluchátek, ale rovněž komfort nošení a co je ještě důležitější - kvalitu reprodukce zvuku. K degradaci pozvolna dochází i bez toho, aby to bylo na první pohled zjevné, tudíž výměnu doporučuju provést daleko dřív než za těch deset let (to už spíš za ten rok).

Sluchátka této cenové kategorie by měla mít automaticky možnost náušníky snadno odejmout a objednat náhradní pár. Pokud tomu tak v případě Oppo PM-3 není, považuju to za neodpustitelný fail. Stejně tak se mi nelíbí naměřené rozměry těchto náušníků - zdráhal bych se to označit za plnohodnotně circumaurální design. A nejsem sám, kdo to takto vidí (http://goo.gl/a1tnA8). Také jsem zaregistroval, že v minulosti byly na těchto náušnících naměřeny jiné vnitřní rozměry (http://goo.gl/Mg1mIa). Je mi jasné, že držet standardy na milimetry přesně je hodně obtížné, u těchto "pseudocircumaurálů" to však člověk pocítí daleko víc než v případech, kdy sluchátka nabízí skutečně rozměrné náušníky, do kterých se uši drtivé většiny lidí pohodlně (s rezervou) vlezou. Tam totiž na nějakých dvou třech milimetrech nijak nesejde, komfort (a zvuk) zůstává stále stejný. Tady tomu však bohužel není a v minulosti mě s tím už několik výrobců naštvalo (konkrétně Hifiman u FocusPads a Mrspeakers u Alpha pads).
Naposledy upravil MHOE dne 16. 5. 2015 15:31, celkově upraveno 1
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 5. 2015 15:28

:oboze :oboze :oboze :oboze :oboze :oboze :oboze :oboze :oboze
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 5. 2015 17:57

Domácí:
  1. Sennheiser HD 800
  2. HiFiMAN HE-400i
  3. AKG K712 PRO
  4. Audio-Technica ATH-AD1000
  5. AKG Q701
  6. AKG K701
  7. Stax SR-303 Classic
  8. Grado SR225
  9. Grado HF2
  10. beyerdynamic DT 880 Edition 2005 32Ω
  11. Sennheiser HD 600
  12. Grado SR80
  13. Sennheiser HD 201

Přenosná:
  1. NAD VISO HP50
  2. beyerdynamic T5p
  3. V-MODA Crossfade M-100
  4. Audio-Technica ATH-ES10
  5. Bowers & Wilkins P3
  6. Sennheiser Momentum
  7. AKG K450
  8. Koss Porta Pro
  9. Monster Beats Solo HD

Špunty:
  1. Phonak Audéo PFE 122
  2. Sony MH1C
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ricccie 20. 6. 2015 13:15

01. AKG K812
02. Beyerdynamic DT150 (DA8+PhonitorMini podmienkou)
03. Beyerdynamic T1
04. Beyerdynamic T5p (s EDT770VB)
05. Shure SRH1540
06. Hifiman HE-500
07. Beyerdynamic DT250/80
08. NAD Viso HP-50
09. Sennheiser HD 650
10. Beyerdynamic DT 990 Pro


01. Shure SE846
02. Vsonic GR07 bass
03. Phonak Audeo PFE 232
04. T-Peos Altone 200
05. Heir Audio 4.Ai
06. Phonak Audeo PFE 112
07. Brainwavz B2
08. Hifiman RE-600
09. Brainwavz R3
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků