Osobní žebříček sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rada25 23. 5. 2018 14:54

přesně tak,zas tak špatně na tom nejsme.důležitá je ta radost z poslechu samotná.a neřek bych že hd800 je "nižší" level.před cca 8 roky to byl zrovna high-end.ale doba pokročila a trh se rozrůstá.ted už jsou ty možnosti a výběr daleko větší a pestřejší.jak tam koukám na ulici tak pro mnohé je ten high-end koss porta pro.a pro někoho pecky od applu.tak buďme rádi za to co máme.(jinak nic proti portám,za tu cenu to jde,ostatně jsem s nima taky začínal)
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 2. 6. 2018 13:43

Update over-ear
1.lcd2c
2.hd800
3.oppo pm3
4.he500
5.he400s

In-ear
1.haydn pro
2.it01
3.kz zs 10(ale ty vidim na podobne urovni jako it01,rozdil nepatrny.nedivil bych se kdyby nekomu vyhovovaly vic kz zs10)
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 16. 6. 2018 12:06

1. Audeze LCD 4
2. Audeze LCD X
3. Audeze LCD MX-4
4. Sennheiser HD 650
5. Sennheiser HD 600
6. Audeze LCD 2C
7. Sennheiser HD 800
8. Mr. Speakers Aeon Flow (otevřené)
9. AKG K701
10. Grado GS2000e
11. Sennheiser HD 599
12. Sennheiser HD 595
13. Koss Porta Pro
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 6. 2018 19:58

@pavel1756: Prekvapili ma LCD2C pod HD600.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 6. 2018 20:27

Mě překvapili MX4 na 3. pozici. Oproti LCD2C to byl prapodivný, zahuhlaný zvuk a lepší byl snad jen prostor.
Jinak, 600 i 650 mám taky hodně rád, ale lepší než LCD2C dle mě určitě nejsou, ale každý má svoje preference...
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 16. 6. 2018 20:52

zino333 píše:@pavel1756: Prekvapili ma LCD2C pod HD600.


Přiznám se, že mě vlastně taky, obecně řadu Audeze LCD považuji za to nejlepší ve světě sluchátek. LCD 2C jsou tonálně vyrovnanější, mají jednoznačně lepší dynamiku a lepší podání prostoru - lepší separaci nástrojů i větší hloubku. Naproti tomu HD600 mají plnější a mohutnější zvuk (hlavně na středech) a celkově jsou pro mě muzikálnější (tím myslím, že LCD2C mi znějí příliš “chladně” a “plechově” ve srovnání s HD600).

-- 16. 6. 2018 22:06 --

BabetakCZE píše:Mě překvapili MX4 na 3. pozici. Oproti LCD2C to byl prapodivný, zahuhlaný zvuk a lepší byl snad jen prostor.
Jinak, 600 i 650 mám taky hodně rád, ale lepší než LCD2C dle mě určitě nejsou, ale každý má svoje preference...


U těch MX4 mi přijde, že dost záleží na zbytku aparatury. S Burson Audio Conductor V2+ si rozumí velmi dobře (naproti tomu mám špatnou zkušenost s Chord Hugo 2 spolu s MX4). Preferoval bych je pro poslech sólového nástroje, zejména klavíru - přes tato sluchátka mi zní neuvěřitelně živě a prostorně.
Naposledy upravil pavel1756 dne 16. 6. 2018 21:11, celkově upraveno 1
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 6. 2018 21:10

Prostor byl super, ale nevím no, asi mi nesedly.
Zněly, jako kdyby se Audeze snažilo tímto modelem imitovat zvuk hrajících reprobeden v místnosti a to znělo prostě divně.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 16. 6. 2018 21:14

BabetakCZE píše:Prostor byl super, ale nevím no, asi mi nesedly.
Zněly, jako kdyby se Audeze snažilo tímto modelem imitovat zvuk hrajících reprobeden v místnosti a to znělo prostě divně.


Je pravda, že ve srovnání se zbytkem řady Audeze LCD mají odlišný charakter, ale mě se líbí.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 6. 2018 21:20

@pavel1756: veľmi zaujímavý prístup k hodnoteniu ... otázka je, že čo to vlastne je a ako je dôležitá "tá samotná muzikalita" ... ja by som napríklad v tomto kontexte mal tendenciu hodnotiť napríklad také AKG K240-ky ešte lepšie ako HD600/650
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 16. 6. 2018 21:59

bacil2 píše:@pavel1756: veľmi zaujímavý prístup k hodnoteniu ... otázka je, že čo to vlastne je a ako je dôležitá "tá samotná muzikalita" ... ja by som napríklad v tomto kontexte mal tendenciu hodnotiť napríklad také AKG K240-ky ešte lepšie ako HD600/650


Já si pod pojmem muzikalita (ve spojení se sluchátky) představuji to, jak velkou emoční odezvu, respektive intenzitu u mě vyvolá poslech hudby přes ta či ona sluchátka.
A hlavně z tohoto důvodu jsem zařadil ty Sennheisery před LCD 2C.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 6. 2018 22:11

Mohl bych se ještě zeptat, co se ti nezdálo na Aeonu open?

Ještě jsem ho neslyšel, ale co jsem četl, tak by měl být hodně podobný HD 600/650.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 16. 6. 2018 22:18

BabetakCZE píše:Mohl bych se ještě zeptat, co se ti nezdálo na Aeonu open?

Ještě jsem ho neslyšel, ale co jsem četl, tak by měl být hodně podobný HD 600/650.


Na můj vkus mají přehnaně temný zvuk prakticky ve všech pásmech (hlavně ve výškách).
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 6. 2018 22:20

pavel1756: OK ... ja to chápem s tými emóciami rovnako ... tento spôsob hodnotenia je mi veľmi sympatický ... mám zásadnú osobnú skúsenosť, že cena samotných sluchátok nie je vôbec primárna ... skôr naopak: veľmi drahé sluchátka sa snažia poslucháčovi predviesť aj adekvátne "veľmi drahý zvuk", čo spravidla zabije muzikalitu aj emócie :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 6. 2018 08:53

Z části určitě souhlasím. Například cena HD 800 pro mě ani náhodou nekoresponduje se zvukovou kvalitou, nesmyslné podání prostoru, přepálené výšky a ty (ne)basy...
Naproti tomu šílená cena LCD 4, ale ten zvuk...pro mě je to absolutní král sluchátek. V současnosti mám LCD X, která jsou opravdu velmi dobrá a jsem s nimi spokojen, ale LCD 4 je prostě převyšují, v recenzích se často hovoří o tom, že už hrají jako reproduktory a s tím naprosto souhlasím, mají sytý, plný a hluboký zvuk, jaký jsem u žádných jiných sluchátek neslyšel. Hodně zvažuji jejich koupi.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 6. 2018 11:29

LCD4ky vnímám jako skutečně vynikající sluchátka, top třídu. Mám s nimi však problém v tom smyslu, že jejich cenu nevidím jako adekvátní v porovnání s tím, co nabízí. Jako celek nenabízí to, co bych od nich očekával - ve všech aspektech přesvědčivý, endgame zážitek. Nejsou zkrátka "dostatečně dokonalá".

V opakovaném přímém porovnání s mými PMx2kami sice měly LCD4 technicky celkově o trochu navrch, přírozenější tonalitu však nabídly určitě PMx2ky (nebo třeba i HD650). (LCD4ky na můj vkus příliš cinkají a minimálně s původními náušníky mají po vzoru Audeze sluchátek potemnělé, nelineární pásmo výšek.) Zároveň souhlasím s Tyllem z IF v tom smyslu, že Audeze sluchátka prostě neumí zahrát čistě pásmo výšek - především v porovnání s PMx2kami to bylo evidentní. Ergonomie LCD4ek je rovněž vyloženě podprůměrná. No a někomu by, byť je to jen drobná výtka, mohlo chybět malinko více živosti v basu - LCD4ky v tomto pásmu inklinují spíš k přesnosti než eufonii.

LCD4ky byly vydány v roce 2015. Pohled do historie napovídá, že vydat přes sto tisic CZK za tři roky starý Audeze model nemusí být úplně rozumné, neboť se dost možná už aktivně připravuje nástupce. (Vydané MX4 a 4Z naznačují, že se Audeze u LCD4 rozhodně na dlouho nezastaví.) Vzhledem k nechvalně známé poruchovosti LCD sluchátek se zároveň nedá doporučit ani koupě z druhé ruky. Radím tedy opatrnost.

Kupovat sluchátkový high-end se obecně nevyplatí, pokud pro vás daná sluchátka nejsou natolik výjimečná, že je nemá v nejbližší době šanci cokoliv překonat nebo se k nim rozumně přiblížit. Sluchátkový trh je zkrátka příliš dynamický. Na druhou stranu, pokud by někdo plánoval kupovat LCD4ky s tím, že to pro něj bude na mnoho let konečná, může jejich koupě docela dobře dávat smysl. Stejně si však myslím, že pro drtivou většinu lidí by LCD2 Classic s vhodnými náušníky (doporučuju Audeze vegan, nejnovější série od Dekoni však může být též zajímavá) byly rozumnější volbou.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků