AKG K701 + ASUS Essence STX

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 24. 9. 2017 23:51

Jedine neco z bazaru. Po cem koukam ja http://www.hifionline.cz/sluchatkove-ze ... zesilovac/
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 16. 11. 2017 10:35

Tak mám z Aliexpressu lampový zesilovač Little Dot Mark II, ver.3 a zvuk zní z K701 jako naživo. Je to opravdu velký rozdíl k lepšímu - teplejší, živější zvuk, přitom nepociťuju žádnou ztrátu detailů.
Cenově to vyšlo na 3750 kč s dopravou + 868 kč za DPH
(Jediný, co bylo třeba udělat a nejsem na to hrdý, musel jsem odpojit a zaizolovat zemnící kabel uvnitř zesilovače. Bez tohoto hacku zachytával a přenášel do sluchátek veškerý interferenční šum ze zvukového zdroje.)
Obrázek
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod predator8003 24. 11. 2017 11:08

Vlasnil som kedysi rovnaky SET ale Essence vo verzii I a osadil som ich prvou verziou operakov od Burson Audio. Na DT-990 to hralo dobre ale ked som kupil K701 tak som bol dosk sklamany. Dokupil som Dispe a to uz bolo na AKGckach znatelne lepsie.
Kazdopadne ak chces moje odporucanie, suhlasim s duuudlom, sprav si upravu K701tiek. Pobaboruj trochu s penovkami pod nausnikmi a zvuk sa velmi prijemne posunie. Mne sa osvedcili penovky, ktore sa davaju do brabis pod maticne dosky. Je ich vela druhov a tento MOD ta nic nebude stat.
Druhe odporucanie je, zbav sa Xonaru a nic interne si uz nekupuj :). Su to vyhodene peniaze. Investuj do externeho DAC/AMPu. Ci uz kombo alebo separe kusy.
Audiolab 8200P + Audiolab 8200DQ, Bower & Wilkins 683 S2, Project Polaric, Topping D30 AKG 701, Bayerdynamic DT-1770, Fostex T-X0, Hifiman HE4XX
predator8003
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 24. 11. 2017 15:04

Ja byl spokojeny s LittleDot3 a AKG702, ktery u me vystridal HYPA1. HYPA1 jsem mel vytocenou na 3/4 volume, aby AKG hrala, LD sotva na pulku a uplne s nima cvicil. Ma takove kondiky, ze kdyz vypnu LD, tak sluchatka hraji sice tiseji, ale pres 5min :D. Lampy, hlavne Tesla 6F32 posunuly poslech jeste dal. Pak prisel pozadavek na uzavrenky a AKG sla z domu.
Jak pises, kombinace studiovek "smrncla" lampama je pro me idealni mix pro dlouhodoby poslech, navic staci vymenit 2 elektronky a mas pro zprestreni jiny poslech. Lepsi jak blbnout s vymenou zesilovacu ad. komponenty, pro me nejlevnejsi varianta hifineurozy a potreby neceho menit :mrgreen:. Totez jsem zacal razit u integrovaneho zesilovace, la vivat TESLA! :tleskani.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 2. 3. 2018 09:36

predator8003 píše:Druhe odporucanie je, zbav sa Xonaru a nic interne si uz nekupuj :). Su to vyhodene peniaze. Investuj do externeho DAC/AMPu. Ci uz kombo alebo separe kusy.


Po nějakém čase ještě doplním pár postřehů...
Ani můj Xonar STX II s drahými op-ampy MUSES01 sluchátka K701 neutáhne. V porovnání s LD mkII nebo obyč. integrovaným zesilovačem Yamaha je zvuk tenký, bez energie a basu. Ovšem přecijen ve výškách detailnější.
Nyní jedu přes tu Yamahu v režimu pure-direct (bez EQ okruhu), která nemá problém sluchátka utáhnout.

Zapojení mám nyní tedy Xonar STX II Cinch Out -> Yamaha Cinch In -> výstup na sluchátka.

Ještě k equalizaci K701, Používal jsem EQ v aplikaci Xonar centrum, ale není to dobrý SW equalizér. Změny ve zvuku jsou nedostatečné, dokonce je zvuk jaksi zastřený. Používám teď EQ v AIMPu, který funguje bezvadně.
amarok
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků