[recenze]Westone UM3X

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 3. 6. 2009 17:48

Obrázek
Obrázek
Obrázek

http://i42.tinypic.com/20rla2a.jpg
http://i42.tinypic.com/v7vcpx.jpg
http://i43.tinypic.com/2m7diyq.jpg


Popis: provedení je účelné, je ale vidět že na něm šetřili jak se dalo. Kabel je silnou stránkou, je z kvalitního materiálu pletený pružný a hlavně netrpí mikrofoním efektem takže o něj můžete zavázet jak je libo, jediné co Vám poslech bude rušit je nějaká dobrota rohlik s plátkem čedanu apod., ale jakmile Vám jednou projde v rukách značkový kabel v mém případě od ApureSound tak je to velmi těžké srovnávat z něj číšila práce, kvalitní součastky a ten konektor :love: ..
Sluchátka jsou jak se patří na přenosný typ lehounká. V balení také najdete pěknou krabičku která se lehce schová do kapsy. Izolace je jedním slovem téměř dokonalá pravděpodobně na tom mají velkou zásluhu pěnové nástavce takže i pokud máte jiný model špuntů tak doporučuju ozkoušet comply nebo pěnové shure.
Jsou velmi citlivá na výběr nástavců a správné usazení, proto pokud máte nové špunty této kategorie a zvukově budete po pár dnech zklamáni tak nezoufejte žádná ořezávátka to nejsou, dejte jim čas a zkoušejte různé typy nástavců. Za sebe můžu říct, že comply skvěle izolují jsou velmi pohodlné zvukově mě ale neuspokojily, nedokážu si vysvětlit v čem je zakopaný pes možná příliž měkký materiál, možná mi bude sedět až střední velikost která nebyla v balení, nebo něco mi deformuje jejich tvar v uchu nevím nedokážu odpovědět. S pěnovými nástavci od shure mě zvukově sedly, na druhou stranu pěny shure zase méně izolují a jsou tvrdší. Já si i postěžuju na příliž dlouhé nástavce jak u comply tak u pěn shure, nedělá to mým uším dobře. V každém případě u špuntů je komfort, materiál celého nástavce roury a správná vzdálenost usazení naprosto všechno pokud chcete docílit pravého zvuku který Westone zamýšlel. Proto odlitky pro tyto sluchátka se mi jeví jako velmi dobrý nápad.

Zvuk: ze začátku byly na můj vkus hutnější heavy než jsem očekával na sluchátka určená pro muzikanty také mi chyběly výšky, těch ovlivnujicích faktoru mohla být celá řada viz co jsem uvedl výše v popisu, po týdnu se situace ale rapidně změnila ke spokojenosti, pravděpodobně jsem si na ně i navvykl..
Párkrát se mi je podařilo kvalitně nasadit s těmi pěny od shure a ohromné nadšení to nešlo sundat z uší, to podání muzíkálnost a rozdílný projev velmi návykové. Tady je problém s prostorem, hlasy jsou blízko, celkově jakoby v hlavě to je asi největší zlo co mi nanich v uvozovkách vadí, už u velkých sluchátek ten prostor není bůh ví jak velký oproti bednám, ale tady je to ještě menší a na tomhle malém prostoru mě bere dech to rozlišení nástrojů nebo zdvojení hlasů, linou se tam velmi zajímavé detaili, housle flétny prostě je to muzíkání baví to poslouchat i kytary mají náznaky vzdušnosti. Středy bohaté plné představivosti. Basa výborná silná přesná když to má bouchnout tak to bouchne, ale nepochybně tam chybí ještě ta rozloha. O jejich kvalitách mě jasně přesvědčili, že oproti jiným mají velký standart v univerzálnosti líbilo se mi na nich téměř cokoliv co poslouchám a dále v těžkých písničkách tohle to zahraje a nemáte pocit, že by to bylo špatně. Hladkost nevim jak to udělaly, ale skvěle tam znějí i špatné nahrávky stěží hledám písničku která by v hlasech skřípala z toho plynou i malé nevýhody jako kdo má rád (třeba já) výšky které se Vám zabodávají až do mozku tak to není jejich nejsilnější stránka trošičku dečka ale zase čisté.
I s mp3 clipem dynamicky rychlé, tóny medové velký překvapení pro mě dá se to radostně poslouchat venku hrají samozřejmě nejlépe. S Julinkou na počítači to je samozřejmě znatelně lepší tam jsou i náznaky většího protoru, taky Juli už není žádnej..

Závěrem chtěl jsem to pojat informačně což se mi určitě nepovedlo, také nemám s čím porovnat, ale už jen to, že jsem je vydržel poslouchat tak dlouho vypovídá o tom, že to jsou mé nejoblíbenější špunty co jsem kdy měl, připomenu ještě ty odlitky, nepochybuju o tom, že je to posune zase o kus dál.

Porovnání s velkými sluchátky se ode mě nedočkáte, jen prozradím, že po nasazení velkých sluchátek jste rádi že je vše zase posazené na "správném míste" tím mi to zní rozhodně reálněji..
Naposledy upravil hmpf dne 4. 6. 2009 07:25, celkově upraveno 2
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 3. 6. 2009 17:54

Specifikace:
Sensitivity: 124dB/mW
Frequency response: 20 Hz -18 kHz
Impedance: 56 ohms
Driver: Three balanced armature drivers with a passive three-way crossover.

Obrázek
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lighting 4. 6. 2009 07:24

Vysledna kvalita=naslabsi clanok retazca:))Mne pri W3 vadia bassy prilis vela...i ked to zalezi v nahravke aj ked pocuvam prog rock...v elektronike je to uplna lahoda. To bolo na sony prehravaci. Teraz mam Ipod 5.5g a zvuk je neutralny...zrazu zmysli bassy...nie su az tak dominantne...tym len chcem povedat ze Westonu sa podarili si myslim velmi slusne sluchatka ale su sakra citlive, ci uz na nastavce, zdroj signalu, technika nasadenia. Idealne by bolo mat odliatky UM56...bolo by to zaujimave.

Este pridavam Westone 3 pic:))
Přílohy
W3_3.JPG
W3_2.JPG
W3_1.JPG
Ipod 6g 80gb - Toxic Cables Silver Poisson - JH13 Pro
Lighting
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alphi 4. 6. 2009 12:04

Pěkný, Tome. Shodnem se.
Akorát mě ten Grado sound začal vadit (ono taky mít nějaký lepší než SR80, tak nejspíš mluvim jinak ;-) ) a Westony jsou tedy pro mě požehnáním.
Mít ještě ten pořádnej prostor jak velký sluchadla, tak si je do těch uší snad vlepim. :lol:


btw. kdybyste někdo zkoušel žluťásky, dejte vědět
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 4. 6. 2009 22:19

Díky za recenziu, pridané do zoznamu. Btw, má to pekne vysokú citlivosť :shock: 124dB/mW musí poriadne vrieskať na každom playeri :-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 6. 2009 10:40

To není jen o sluchátkách Adame, ke kvalitním velkým sluchátkům potřebuješ vhodný základ a sluchátkový zesilovač jinak je to o ničem.
S tím prostorem to není až tak horké samozřejmě by mohl být větší s tím má ale problémi daleko větší právě mp3 přehravač který ho nedovede tak dobře zahrát. Jinak špunty to jsou opravdu výborný taky jsem si je zamiloval a to jsem od nich upřímně nic nečekal.

eraser_svk píše:Díky za recenziu, pridané do zoznamu. Btw, má to pekne vysokú citlivosť :shock: 124dB/mW musí poriadne vrieskať na každom playeri :-)

Na tohle nekoukám, ale s Clipem to hraje celkově pěkně nemůžu si stěžovat. Jako trochu šumí to není žádná novinka, ale když hrajou tak to není slyšet, spíš mi vadí hlasitost která je překvapivě extrémně vysoká a to i na jedno políčko "pro mě" hlavně před spaním.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 6. 6. 2009 07:24

K tomu prostoru na přehrávačích. Clip je prostorovější než D2, s ER-4P byl rozdíl zřejmý hned, s YUIN PK2 ani moc ne. Kdo chce, využije nastavení Cowonu a zvuk si upraví, ale to já nedělám. Hlasitost na Clipu na minimum a vysoká? :shock: . To čumím. S ER-4P jsem normálně dával nad polovinu. Zajímavé.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 6. 6. 2009 11:35

Bodaj by nie, keď UM3X dajú na 1mW o 18dB viac :D
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 6. 6. 2009 17:50

To se mi tedy nelíbí.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 28. 11. 2016 22:52

Sedum let docela síla to letí. Budu mít na poslech UM PRO 30 tak jsem velmi zvědavý jestli se mi budou líbit tak jako kdysi UM3X:). Dám vědět až je budu mít doma a trochu naposlouchané. UM PRO 50 jsem měl doma před rokem a nedopadlo to dobře byly strašně tmavě naladěný.

Alespoň obnovím foto které už je neaktivní:
Obrázek
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanF3 24. 1. 2017 18:05

Ahoj hmpf, tak co UM PRO 30? Máš už je trochu oťuknuté? Moje UM3X RC pomalu stárnou a začínám se ohlížet po nějaké náhradě. :mrgreen:
Stolní:
PC|Pro-Ject DS2 (CDT, DAC, Head-Pre-Mono Amp, Power Box Amp-Sources)|Viablue
Přenosná:
Cowon PD|X7|iPhone 12
Repro:
Speaker Box 15 DS2
Sluchátka:
K701|ATH-AD1000|ATH-E40|DT 1990 PRO|RS2e|SR80e|SR125e|HD 25|HD 239|HD 600|MOMENTUM 3 W.|PX 95|UM3XRC
JanF3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 24. 1. 2017 20:02

Ahoj měl jsem je necelý týden doma. Prý hrají stejně, jestli, ale hrajou stejně to si nemůžu pamatovat a pocitově UM3X se mi líbily a UM PRO 30 to nebylo ono, i materiálově mě víc seděly UM3X. Nerad píšu když se mi něco úplně nelíbí. Napsal jsem něco na headfi o UM PRO 30:
Little info about UM PRO 30 demo 4 days at home, listened them with iPhone 5s and Sansa Clip. I liked a lot UM3X in past 5 years ago :D so it was reason why I borrowed it but newer model again. Ok today I have completely different experince etc. like adult active studio monitors and had some great full size headphones at home like LCDX and also had 1 week some nice qulaity IEM like Jupiter too etc. so I think I have some imagine how good quality sound should be.
Unfortunately I have to say UM PRO 30 was not what I expected. UM PRO 50 which I had one year ago had definitely bigger potencial to be good but for me tuning was off and I am not the man which want try many DAPs and cables to change PRO 50 on good tuning but If I would did it I believe they had potencial to sounds good or much better.
UM PRO 30 is similar tuning it means also quite very warm, so basicaly you need to try and find also suitable DAPs and cable to help them to sound good but I also felt that technical capabilities of the PRO 30 was limited. So if your are patient in terms of findings suitable around why not but theres is definitely much better options out there.
What I really like about Westone universals is shell it is very comfortable and excelent feel in ear, material looks cheap but it does not matter to me much.
So now I have interest to try only ES60 from Westone colection


Takže tak. Já už se koukám po jiných značkách na špunty. Bohužel ti, ale neporadím nemám takové zkušenosti ve špuntech jako jiní tady a je toho hodně. Taky už jsme to psal pro mě těžký hodnotit špunty poslední dobou, mě přijde, že to hraje znatelně jinak z různými nástavci (má zkušenost), nevlastnim oblíbený nástavce jako Spiral Dot, Spinifit, Comply atd. což by asi každý měl být pořádně vybavený kdo chce zkoušet špunty.
Závěr určitě bych koukal na Campfire, Empire, Noble atd. atd. záleží jaký máš rozpočet. Já už teď mam spíš jiný zájmy a chci investovat vše do vzdělání. Ale špunty taky chci abych měl aspoň něco mě se líbí podle popisu EE Spartan a Ultimate Ears Reference Remastered, ale obojí jsem neslyšel..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanF3 25. 1. 2017 19:35

Díky za odpověď. Mě se UM3X nejvíce líbily se středními šedými olivami, než jsem jednu v buse ztratil. Od té doby používám přibalené Comply (nevím přesně jaký typ), zvukově o trochu horší. Také už mi projely pračkou (naštěstí úspěšně - na funkci to nemělo vliv :nenapadne ) a od té doby se poohlížím po nějakém nástupci do cca 20000. Velmi mě lákají IE 800, zase bych chtěl zkusit dynamický měnič (přecijen má něco do sebe) a co jsem se dočetl, jsou prý zvukově podobná domácím modelům hlavně v oblasti výšek, kde jsem prozatím u všech in-earů byl docela zklamán. Tak uvidíme. Škoda jen toho jejich hloupě řešeného kabelu, který se odpojuje až v ypsilonku.
Stolní:
PC|Pro-Ject DS2 (CDT, DAC, Head-Pre-Mono Amp, Power Box Amp-Sources)|Viablue
Přenosná:
Cowon PD|X7|iPhone 12
Repro:
Speaker Box 15 DS2
Sluchátka:
K701|ATH-AD1000|ATH-E40|DT 1990 PRO|RS2e|SR80e|SR125e|HD 25|HD 239|HD 600|MOMENTUM 3 W.|PX 95|UM3XRC
JanF3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 26. 1. 2017 08:44

Mě taky nejvíc Westone univerzály sedí zvukově se středními Shure olivy, bohužel ty olivy co jsem měl tak jsem je prodal i z UM3X kdysi dávno a dneska Shure dělá u těc olive trochu jiný material roury a s mřížkou a přijde mi, že i material pěny je o něco měkčí..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků