Kde vyzkoušet sluchátka?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fuller 24. 11. 2011 02:40

nepozná niekto tento obchod v Brne (PRO DVD Studio), k počutiu by mali byť

AKG: K 514, K 450, K 142 HD, K 272 HD, K 601
Beyerdynamic: DT 770 (250ohm), DT880 (250ohm)
fuller
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod killerX3 29. 11. 2011 16:45

Otázka pre všetkých, ktorý tu odporúčate Gothic (headphones.cz) v Brne, ako miesto kde je možné vypočuť sluchátka. Boli ste tam niekedy osobne a skúšali ste si tam aj niečo vypočuť ?

Ja som tam bol osobne jeden krát, chcel som si ísť vypočuť jedny možno dvoje sluchátka. Moja skúsenosť s posluchom však ale dopadla veľmi negatívne a to nie som jediný...Dôvodom je ten pán čo to tam vlastní, prevádzkuje a predáva. Jeho správanie bolo na úrovni arogantného chrapúňa, z jeho prejavu bolo hneď zrejmé, že žiadny posluch sa konať nebude, tak som mu dal ešte druhú šancu a skúsil som sa zamerať na kúpu D/A prevodníka, keď som sa ho opýtal aké čisto D/A prevodníky má v ponuku, hneď odvetil niečo v štýle: "A načo ich chcete vidieť, azda nie kvoli farbe !" Potom keď som sa doslova prepracoval k jednému kúsku som sa spýtal na parametre daného D/A prevodníka, čo považujem za smerodatné pri kúpe. A nato zase arogantne odvetil: "A ešte schému by ste od toho nechceli?" Max. nevhodné správanie k zákazníkovi, až mi bolo zle z tohoto pána ! Spravte si o tom svoj obraz...

X-Y ľudi sa mi už sťažovalo na tohoto pána, a to si sním len písali mailom. Teraz už viem kde určite nemám isť keď niečo budem potrebovať...
killerX3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 29. 11. 2011 17:00

To je teda zvláštní. Zde na fóru vystupuje víc než vstřícně.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 29. 11. 2011 17:48

Pán už je hold starej, nervní dědek... a pokud se někdo trefí, že přijde nedomluvený pouze testovat, kolik času se mu bude věnovat, (a ještě v nejexponovanější době) hold ne vždy se mu dostane očekávané péče. Mám pocit, že si pána (resp. 2) vybavuju. Ani tak nešel zkoušet sluchátka jako mě (natož, že by se jednalo o zákazníka, co jde něco kupovat!). Pán se chtěl podívat na převodníky (tedy asi jestli odpovídá barva fotce na netu :)) a chtěl abych mu předčítal webové stránky, na to fakt nemám kdy.... Ale pokud si vzpominám, tak zdaleka není řečeno vše, neb pak jsem ještě pánovi takových 5-10 min. odpovídal na jeho dotazy ohledně doporučení sluchátek (i když jsem potřeboval víc než nutně dělat práci pro zákazníky) a i když jsem dobře věděl, že si je sem koupit nepřišel. Ano, podobné návštěvy je nejlépe si ušetřit (pro obě strany).
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod killerX3 29. 11. 2011 19:55

Klamstva a ešte raz klamstvá, polka vecí čo ste napísali...

Zrejme si potom pletiete "výskušať a rozhodnúť sa" s pojmom "odskúšať a ihneď kúpiť"

To že je pre Vás zákazník len ten kto ihneď všetko kúpi bez zbytočných otázok je smutné.

Načo potom všade píšete, že "prídite si tie slúchadlá vyskúšať k nám" keď potom inde píšete že skúšanie bez okamzitej kúpi nieje možné, ako ste to odpísali jednemu známemu v maily, z mojho pohladu je to jednoznacne zavadzanie. Niekto si k Vám pojde vyskusat dva typy sluchadiel a ked Vam po odskusani povie ze mu nesedia a ze nieje spokojny co spravite ? Nepustite ho bez toho aby si jedni z nich kupil prec ? Zamyslite sa nad svojou logikou :hm
killerX3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pHp 1. 12. 2011 17:51

Já jsem svobodný člověk, ty jsi svobodný člověk. Máme svobodnou možnost se ne/dohodnout. Kdo kdy něco dělal s lidma dobře ví, že se nelze zavděčit všem. Je podle mě nanejvýš rozumné se věnovat té velké většině, se kterou se dohodnout lze. Nevidím důvod, proč nejít opět každý svou cestou. Nevidím jako příjemné se handrkovat s anomymem, který se domnívá, že mě může urážet. Označit někoho veřejně jako lháře je už opravdu hodně velká křivárna!
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod varta 3. 12. 2011 12:06

zdravim,
pls neviete ci existuje v ramci BA nejake miesto (resp. aj dve miesta nie daleko od seba) kde by sa dali vyskusat Shure SRH 240 a Audio Technica ATH T300 ?
Dakujem.
varta
Junior

Odeslat příspěvekod varta 15. 12. 2011 20:07

Chcel by som dat do pozornosti slovensky internetovy obchod hifisluchadla.sk, kupil som tam Audio Technica ATH-T500. Sice maju znacne obmedzeny priestor, nie je sa tam pomaly kde postavit, nie to este si sadnut, pretoze je to len maly sklad spolocnosti Pack Service (v Bratislave), ktora distribuuje tovar viacerych eshopov.
Toto vsak vyvazili ochotou, kedy mi chlapik (oficialne zamestnanec Pack Service) vedel poradit, nemal problem s rozbalenim sluchadiel na vyskusanie (ja som skusal Shure SRH440 a Audio Technica ATH-T500) a nakoniec som tam aj ATH-T500 priamo kupil bez predchadzajucej objednavky na internete (chlapik zavolal majitelovi daneho eshopu a do 2 minut mi vypisal dodaci list a predal sluchadla). Na stranke maju siroky vyber modelov sluchadiel za dobre ceny. Platit sa da zatial len v hotovosti.
varta
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 2. 3. 2012 23:58

no neviem, ci je daka vyhra moznost vyskusat nove, nerozohrate sluchatka, mozno akurat koli pohodliu..
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod varta 3. 3. 2012 00:33

no o tom sa ja hadat nejdem, ale ja som bol rad, ze som si tie sluchadla vobec niekde mohol vypocut a potom aj kupit, lebo bol (a je) sakra problem si v Bratislave vypocut nejake kvalitnejsie sluchadla..
ja sa teraz napr. pozeram po VSonic R04 Flagship a R02 ProII (resp. GR04 a GR02, pokial viem tam je rozdiel len v baleni a obsahu doplnkov) a Soundmagic E30 a nikde inde ako u hifisluchadla.sk som ich (v ramci BA) jednoducho nenasiel. A "zahorene", no tak to snivajte s nami...
varta
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 3. 2012 07:48

Andrejsvk píše:no neviem, ci je daka vyhra moznost vyskusat nove, nerozohrate sluchatka, mozno akurat koli pohodliu..

Vzdy lepsie ako nevyskusat vobec.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vincik10 7. 3. 2012 21:12

prosim vas doporucte mi misto v Brne. v patek tam jedu. headphones.cz jsou zavreny a ja se do Brna dostanu az zas za mesic a to proste nevydrzim. chtel bych si poslechnout uzavreny sluchatka v rozmezi 2000-3500. Napriklad ATH OR7.
vincik10
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 16. 7. 2012 21:39

Tak jen malý poznatek,v současnosti mají v Electrowolrdu ve Všebořicích v Ústí nad Labem k poslechu Sony XB500 (tedy jen na Sony přehrávačích), Sony ZX100/300/600 a V55 (můžete připojit vlastní přehrávač). Pak klasicky Sennheiser HD485, HD202, PX100 asi. A nakonec panel se sluchátky Philips, pár starších modelů, jeden s tím pekelně ohebným mostem.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin2133 29. 7. 2012 19:26

Ahoj,
vybírám si mezi dvěma kandidáty a to Audio-Technica ATH-T500 a Asus Vulcan, někde v okolí Prahy by se šiklo. Nevíte někdo, kde by se dala tato sluchadla vyzkoušet, nebo aspoň si prohlídnout jak to vypadá ? :-) Ty Asusy jsem tipoval na Alza.cz, ale bohužel, vystavený to nemaj, jen je mohou objednat a mohl bych si jezkusit, pod podmínkou že si je koupim, to už si je můžu rovnou koupit po netu a kdyžtak poslat zpět.
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod t0x!n 12. 9. 2012 06:58

nevite nekdo prosim kde v Brne by se dalo vyzkouset: AKG K514 MKII ?
t0x!n
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků