Kde vyzkoušet sluchátka?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod B.F.G. 8. 9. 2018 21:13

Ahoj daly by se někde v Brně nebo okolí vyzkoušet Audeze Sine? Nebyl by případně nějaký dobrovolník na chvíli?
děkuji.
B.F.G.
Junior

Odeslat příspěvekod Evok 27. 10. 2018 16:11

Evok
Junior

Odeslat příspěvekod B.F.G. 4. 11. 2018 11:45

Tam maji jen otevrena Sine a myslim ze jen v Praze...
B.F.G.
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 15. 4. 2019 17:37

Poslouchal jsem dnes pár hodin asi deset lepších sluchátek v Audigo.cz. Skvělý zážitek! V kategorii do 25 tisíc mi nejvíce vyhovují otevřená Audeze LCD-2. Kolem 45 tisíc pak Sennheiser HD 800 S, kolem 55 tisíc pak jasně Audio-Technica ATH-ADX5000 (absolutní favorit, a navíc velmi pohodlná a lehká).

Audeze LCD-2 Closed hraje trošku jako z kelímku, moc mi nevyhovoval ani MrSpeakers AEON Flow Closed (ale byl lepší). Dost dobře na tom byl naopak Sennheiser HD 800 (bez S), Focal Clear (cca 40 tisíc) a MrSpeakers AEON Flow Open, ale na začátku zmíněné modely jsou v dané cenové relace pro mne lepší. A Focal Elegia je taky kelímek. Obecně, v této cenové kategorii se asi nemá uzavřenými sluchátky smysl zabývat. Neslyšel jsem dobrá uzavřená.

No, mám o čem přemýšlet.
Zda LCD-2 nebo rovnou ADX5000 :-)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marox 15. 4. 2019 17:53

LCD-2 byly dřevěné za 23 990 nebo to byly černé LCD2 Classic za 19 990?
marox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 15. 4. 2019 18:14

Na tyhle rychloposlechy bacha. Jestli jsi poslechl 10 modelů za den, tak víš kulový, jak to hraje. V téhle ceně už hraje všechno jakž takž dobře, takže to akorát vede k tomu, že člověk vybere na první poslech líbivý model (HD800(S), ADX5000), který ale bude po čase otravovat, před něčím, co hraje opravdu dobře (Audeze, Focal, Mr.Speakers, Meze). Abys nedopadl, jak někteří borci tady, co mají každý týden nový end-game a už do toho zahučeli v desetitisících.

Lepší cesta je podle mě poslouchat delší dobu nějakou referenci, zjistit, co se mi líbí a nelíbí a proč, a pak to hledat u high-end kousků.

Jestli sháníš uzavřená sluchátka (a neoslovil tě AFC), tak jedině Stellia nebo něco od ZMF. Zrovna je v bazaru za dobrou cenu Eikon.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 16. 4. 2019 18:39

Souhlasím s Wolverine. Tedy kromě té poslední věty prvního odstavce (tomu ještě věnuji pár slov na konci).

Doporučuju ta sluchátka ještě důkladněji naposlouchat při minimálně několika dalších návštěvách. Jde už o docela velkou investici. Za sebe bych nedoporučoval kupovat ty ADX 5000 jako hlavní sluchátka. Podle mě sice patří k tomu nejlepšímu, ale zároveň jsou to sluchátka, která jdou v určitých aspektech do extrémů a ne vždy v pozitivním smyslu.

Audeze LCD X jsi zkoušel? Ještě nedávno je měli v Audigu k poslechu. A asi neznám sluchátka s lepším poměrem ceny a kvality. Navíc jde už o dobře prověřená sluchátka větším počtem uživatelů tohoto fóra, včetně mě.


A na závěr (možná trochu víc než) pár slov pro Wolverine.
Ta poslední věta je pro mě fascinující, protože prakticky všechno v ní řečené je špatně.
V první řadě nejsem žádný borec. :D
Každý týden nový end-game? Vy mě prostě s MHOE nemáte rádi, protože jinak nevím, proč tu provádíte dedukce na základě premis, ze kterých k jednoznačnému závěru dojít nelze. Za celou dobu jsem slovo end-game použil u jedno jediného modelu sluchátek, Meze Empyrean.
“Zahučeli v desetitisících.” Taky špatně.
Každou takto velkou investici jsem vždy dobře promyslel. I ty ADX 5000, na jejichž koupi jsem se připravoval necelý půl rok a v okamžiku koupě jsem již věděl o velkém potenciálu Meze Empyrean a ADX koupil jen proto, že reálně hrozilo, že mi je někdo opět “vyfoukne” a zejména proto, že budu mít 14 dní na vrácení bez jakýchkoliv sankcí a že do té doby budu mít čas na vyřešení “problému” Meze Empyrean.
Audeze LCD 4 jsem měl tu čest vlastnit necelý rok a myslím, že ty dva tísíce, které jsem na nich za tu dobu “tratil” byla skvělá investice. Ano je to tak, rozdíl mezi kupní cenou, kterou jsem minulý rok za LCD 4 zaplatil a cenou, za kterou jsem je teď prodal, jsou pouhé dva tisíce. Za ADX jsem dostal zpět plnou cenu, takže jsem ve výsledku vlastně ušetřil. A nic z tohoto, nebyla žádná shoda šťastných náhod, ale dopředu promyšlené kroky. Tak si prosím pro příště odpuste ty jízlivé komentáře a nejdřív se zkuste normálně doptat, než tu zase budete dělat ukvapené závěry. :)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 16. 4. 2019 19:02

LCD-2 byla dřevěná.

A já nemusím nutně něco kupovat. Nicméně, ten proces mě nesmírně bavil.
A cokoliv jsem napsal je můj subjektivní dojem, nic víc :)

Audeze LCD-2 byla velmi zábavná, mají skvělé výšky, živost, hravost, a přidávají k tomu i trochu zvýrazněné basy, což mi ale vyhovuje. Za svoji cenu pozoruhodná. A utáhne je v nouzi i telefon, případně s přenosným DAC.

ADX 5000 mají dokonalý a čistý přednes středů a výšek, úžasný prostor, lokalizaci a nejlepší detaily, co jsem měl možnost slyšet. Blíží se zážitku z živé hudby, ne její reprodukce, respektive, je z nich pocit, že jsou "otevřenější" než jiná sluchátka. Oproti LCD-2 snad jen nenabízí tak výraznou basovou složku. Obrovské plus pro ně je komfort a minimální váha. Drobná nevýhoda pak nutnost dobrého sluchátkového zesilovače. Ale jen drobná nevýhoda, podobná sluchátka jsou stejně určená do pracovny či křesla.

Vybrat si jedny sluchátka, z toho co jsem slyšel by to bylo o Audeze LCD-2 nebo ADX 5000, ale osobně se přes uvedené kloním více nepatrně k LCD-2, namísto ADX 5000. Má do toho samozřejmě i co mluvit cena 55t vs 25t. Nevím, zda jsou ADX 5000 o 30 tisíc lepší... Potřebuji další poslech. :) Jen jsem poměrně jasně vyřadil, pro mne horší, Sennheiser, MrSpeakers a Focal.

Ideálně bych měl na stole LCD-2 i ADX 5000 a střídal je :)
Nebýt absurdní ceny této kombinace.

LCD-X jsem neslyšel, ale chtěl bych.
Co jsem četl, mají být "rychlejší", trošku méně basu, či zabarvenosti, proti LCD-2, to by mohla být trefa :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 16. 4. 2019 20:15

Radek: Jak by řekla Nastěnka zhurta to bereš. Podle mě je ideální si taková sluchátka alespoň na týden půjčit a poslouchat a poslouchat. Zjistit s jakým sluchátkovým zesilovačem to párovat, protože krmit sluchátka za padesát zesilovačem za pět je hloupost. A musím říct, že u mě taky velice často platilo, že z čeho jsem byl na první poslech naprosto unešenej bylo za pár dní úplně jinak.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 16. 4. 2019 20:52

No, historicky jsem vždy nejvíce utratil za věci tehdy, když jsem "postupně stoupal" :)
Třeba 55 tisíc za sluchátka je šílená cena.
Na druhou stranu, je to 55 tisíc za naprostý high-end.
Ze to ve "velkých" komponentech nekoupím ani gramofon ;)

ADX 5000 bych každému doporučil k poslechu. Něco tak přirozeného, s takovým prostorem, detaily, vzdušností jsem neslyšel nikde. Velmi návykové, v dobrém smyslu šokující zvuk, otevřenost. A chtěl bych ještě zkusit, zda ta částečná "absence basů" nebyla spíše relativní absence, ty výšky jej prostě zastínily.

Každopádně, zpět na zem, jak jsem psal dříve, asi bych pro denní poslech zvolil spíše teplejší podání LCD-2. A vzhledem k ceně. :)

Ale do světa ADX 5000 bych se rád ponořil.
Unikátní zvuk.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 4. 2019 20:59

pavel1756:
Pouze jsem se pokusil naznačit, že je imho lepší snažit se porozumět, proč ta která sluchátka hrají, tak jak hrají, a poté "informovaněji" vybrat "ta pravá". Pokud jsi byl ochoten do toho dát tu počáteční investici a poslechnout si více modelů u sebe doma, tím líp pro tebe. Máš pravdu, že tři high-end modely, zvlášť pokud jsi na dvou nic netratil, není zas tak moc. I když mi nepřipadá zrovna košer prodávat rok stará sluchátka za stejnou cenu jako nákupní, ale zase když to někdo koupil, tak bys byl sám proti sobě.

Nerad bych, aby někdo dopadl tak, že si postupně koupí LCD-4z, pak Empyrean, pak ETHER 2, pak Auteur a pak SUSVARA, protože jsou přece o tolik lepší než předchozí, a skutečně do toho "zahučel".
Samotnému se mi totiž stalo, že se mi nějaká sluchátka na první poslech velmi líbila, ale až po delším užívání jsem zjistil, že mají kromě těch vlastností, díky kterým mě zaujala, i nějaké další, které nemusí být vždycky kladné. Proto bych dal pozor na použití ADX5000 jakožto jediných sluchátek, aby to nebylo "too much of a good thing" ve smyslu detailů atd.

Co se týče Empyrean, tak gratuluji, protože to vypadá konečně na sluchátka, která ničím výrazně neotravují (jako většina ostatních konkurentů) a jsou i pohodlná a lehká. S tím by se dalo hodně let nic neřešit a jen poslouchat. Těším se na srovnání zvuku s LCD-4, popř. ADX5000. Čeho bych se u nich osobně obával je pokles mezi 1,5 kHz a 3,5 kHz, který mají dle SBAF měření dokonce výraznější než HD800S, u kterých mi to vadilo. Ale například Jude to tam má rovné jak pravítko. Tak bych poprosil, jestli by ses na to nemohl v popisu zaměřit, jestli tam nedělají neplechu.

Radek.Hulan
Ohledně ADX5000 viz prostřední odstavec výše. Jako sluchátka do sbírky klidně, ale jako jediná pozor.
Ještě doporučuji jednou poslechnout Cleary. Oni moc nezaujmou na první dobrou, ale opakovaný poslech by mohl potvrdit jejich kvality. Škoda akorát ten trošku metallic timbre na středech (holt typický Focal).
Taky planáry a dynamiky budou chtít každé jiný zesilovač, což může částečně ovlivnit dojmy.

LCD-X mají víc výšek (resp. ne takový pokles) jako LCD-2 a LCD2C (myslím otevřená Classic). A ano, jsou rychlejší (mají rychlejší transienty). Podle mě hrají jakž takž rovně (nebo hodně blízko tomu, co já považuji za rovně). Zase pro někoho, kdo má rád "downward slope" frekvenčku jako mají třeba LCD2C nebo HD650 to může být moc. LCD-2 by měly být něco mezi LCD-X a LCD2C. Díky fazoru se víc přibližují LCD-X, ale světlostí něco mezi. Podotýkám, že LCD-2 jsem neslyšel, LCD-X a LCD2C jo. Nevýhodou LCD-X je to, že jsou ještě o cca 150g těžší než LCD2C (a asi o 125g víc než LCD-2). Podle mě nové LCD-2 jsou jedny z nejzajímavějších kousků na trhu, akorát se teď mluví hlavně o LCD-X a LCD2C.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 16. 4. 2019 21:24

Děkuji za komentář.

LCD-2 Closed vůbec, ale vůbec, nezaujaly. Kvůli uzavřeném provedení tak trošku "kelímek", to přímé srovnání bylo neúprosné, naprosto odlišná sluchátka od LCD-2 (otevřených). A pokud je LCD-X ještě těžší než LCD-2, tak taky spíše ne, to bych asi (klidně) pár hodin denně nedal. I když ty lepší výšky lákají... Ale pořád teda byly lepší LCD-2 Closed jak Focal Elegia, tento uzavřený model jsem "odsoudil" po 5 minutách.

// edit: psal jsi o LCD-2 Classic (ne Closed), jasně, otevřená, nebaví mě ale design, celoplast, k tomu bych si neudělal "vztah", aby mě to bavilo. LCD-2 s dřevem a kůží jsou jinde vzhledem, "láska" i na pohled :)

Focal Clear naopak na první poslech příjemná sluchátka, ani příliš bright ani temná, velmi čitelná, srozumitelná.
Velmi dobře také sedí na hlavě, jsou slušně pohodlná.
Prostor a detaily ale má konkurence výš, a při přímém srovnání mi to chybělo.

A popravdě, více "bright" sluchátka typu ADX5000 mi asi vyhovují. Je mi 46 a řekl bych že oproti třeba době, kdy mi bylo 30, je třeba 15% přirozený úbytek výšek co slyším. Taky třeba zakomponovat do subjektivní rovnice, co se mi líbí.

Možná se ještě vrátím a poslechnu znovu Sennheiser, HD 800 S.
Na první poslech vůbec nijak nevybočovaly, ale to je asi nakonec dobře :)
Snad jen vokály mě více bavily na ADX i Audeze.
A pohodlí a komfort jsou maximální, taky důležitá věc.
No vůbec těším se na další poslech a (revidované?) dojmy.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 4. 2019 08:26

The Wolverine píše:pavel1756:
Pouze jsem se pokusil naznačit, že je imho lepší snažit se porozumět, proč ta která sluchátka hrají, tak jak hrají, a poté "informovaněji" vybrat "ta pravá". Pokud jsi byl ochoten do toho dát tu počáteční investici a poslechnout si více modelů u sebe doma, tím líp pro tebe. Máš pravdu, že tři high-end modely, zvlášť pokud jsi na dvou nic netratil, není zas tak moc. I když mi nepřipadá zrovna košer prodávat rok stará sluchátka za stejnou cenu jako nákupní, ale zase když to někdo koupil, tak bys byl sám proti sobě.

Nerad bych, aby někdo dopadl tak, že si postupně koupí LCD-4z, pak Empyrean, pak ETHER 2, pak Auteur a pak SUSVARA, protože jsou přece o tolik lepší než předchozí, a skutečně do toho "zahučel".
Samotnému se mi totiž stalo, že se mi nějaká sluchátka na první poslech velmi líbila, ale až po delším užívání jsem zjistil, že mají kromě těch vlastností, díky kterým mě zaujala, i nějaké další, které nemusí být vždycky kladné. Proto bych dal pozor na použití ADX5000 jakožto jediných sluchátek, aby to nebylo "too much of a good thing" ve smyslu detailů atd.

Co se týče Empyrean, tak gratuluji, protože to vypadá konečně na sluchátka, která ničím výrazně neotravují (jako většina ostatních konkurentů) a jsou i pohodlná a lehká. S tím by se dalo hodně let nic neřešit a jen poslouchat. Těším se na srovnání zvuku s LCD-4, popř. ADX5000. Čeho bych se u nich osobně obával je pokles mezi 1,5 kHz a 3,5 kHz, který mají dle SBAF měření dokonce výraznější než HD800S, u kterých mi to vadilo. Ale například Jude to tam má rovné jak pravítko. Tak bych poprosil, jestli by ses na to nemohl v popisu zaměřit, jestli tam nedělají neplechu.


Určitě se na to zaměřím. Obě měření znám a jak píšeš, jsou mezi nimi značné rozdíly. Bohužel vlastní měření neprovedu, na to nemám potřebnou techniku, takže budu samozřejmě vycházet pouze ze svých poslechových schopností. HD 800S jsem konečně taky naposlouchal, tak se o nich v tomto kontextu zmíním.
Ukousnul jsem si ale hodně velké sousto, když jsem se rozhodl značně rozpracovat svůj žebříček sluchátek, kde nepůjde jen o strohý výčet, ale o představení použité metodologie včetně detailního hodnocení každého modelu.
Už na tom pracuji delší dobu, ale blížím se k závěru, takže snad do konce příštího týdne budu hotov. Původně jsem chtěl ještě udělat samostatnou recenzi na Meze Empyrean, ale aktuálně pracuji s verzí, kdy je toto součástí žebříčku.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 17. 4. 2019 08:42

Taky jsem v audigu uz naposlouchal,co se dalo,vcetne modelů nejvyssich. Mel jsem i sve favority. Vse vzalo za sve,kdyz jsem mel moznost zahrnout do vyberu elektrostaty. Třeba na slušné staxy se hodne zapomíná a pritom nechybí detail,krasne pospojovaná vsechna pásma,rychlost,presnost,analýza,ale hlavne i muzikálnost,neagresivita,pohodlí. Ten vzhled může být u klasických bakelitů diskutabilní(chápu),taktéž nutnost spešl zesilovače. Jenze koupe adekvátního kvalitního zesíku čeká i u výměny za drahé planáry. Vlastne mi mrzí,ze jsou na okraji zájmu. Já uz mám pri upgradu jasno. A cena astronomická nebude.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rada25 17. 4. 2019 08:47

Ještě bych zvazil i hifiman Ananda. Teď v akci za 22tis.za poslech určitě stojí. Určitě prima konkurence např. pro lcd-x.navic jako audeze dokáží zahrát i s přenosným zesilovacem či slusnejsim Dapem. Pěkná recenze je na ně na headfonics. S ní se prakticky mohu ztotožnit. V audigu ale nejsou v nabídce. Jediné avitsmart či ketos.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků