[recenze] Denon AH-D2000

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 29. 10. 2008 12:20

DENON AH-D2000
Uživatelská recenze

Obrázek

Provedení
Designéři Denonu byli při návrhu střízliví a výsledkem jsou uzavřená sluchátka v decentním designu a kvalitním zhotovení. Sice ne tak luxusním jako vyšší modely s dřevěnými mušlemi, nicméně oproti konkurenci, která si troufne nabídnout i mnohonásobně dražší sluchátka v plastu, je provedení AH-D2000 luxusní. Už hmotnost 350 gramů napoví, že nejde o žádná plastová šidítka - konstrukce šasi je z hořčíku. Z hlavového mostu se krokově vysunují nástavce, na které jsou kloubem připojena ramínka s aretací cca 30°. Ramínka jsou na krajích klouby připojeny mušle, které lze v rozmezí cca 40° vyklápět. Plast je použit pouze na vnějším „zadeklování“ mušlí. Do obou mušlí jsou vedeny poměrně tenké „tkaničky“ (tento dojem posiluje látkové opletení), které jsou dlouhé odhadem půl metru. Zbývajících 2,5 metru kabeláže má solidní tloušťku. Na konci (nebo začátku, jak chcete) je hliníkový konektor, samotný 3,5 mm jack je pozlacený. Redukce na velký jack je šroubovací. Celkové zpracování je vynikající, působí bytelným dojmem. Pro mne nejlépe vyrobená sluchátka, jaká jsem viděl.

Obrázek
Obrázek

Komfort
Mušle jsou prostorné a měkké široké koženkové náušníky jsou velmi příjemné. Hlavový most je obšitý měkkou koženkou. Sluchátka perfektně sednou na hlavu. Přítlak není velký, mohl by být i větší. Každopádně hmotnost 350 gramů je na hlavě poznat.

Obrázek
Obrázek

Měniče mají průměr 50 mm a Denon použil vlastní mebrány Microfiber. Taková membrána je tenčí než běžná membrána a umožní lepší dynamiku. Systém Acoustic Optimizer zase optimalizuje pohyb membrány v jejích krajích. Denon udává citlivost 106 db/mW a impedanci pouze 25 ohmů, takže s vybuzením nemusí být problém ani na slabších zdrojích, nicméně kvalitnější zdroj ocení.

Zvuk
Začnu od obecně slabé stránky uzavřených sluchátek, středů, které jsou, zejména srovnám-li s Shure SE530, trochu utopené, nicméně vokály jsou velmi dobré a hlasům je dobře rozumět. Už tak silné, průrazné a pevné basy tak znějí ještě intenzivněji. Zrovna tak výšky, jinak čisté. Když jsem sluchátka zkoušel na slabších zdrojích (MP3 přehrávač, počítač), slabší výkon se negativně projevil i na ostrých sykavkách, na CD přehrávači je zvuk celkově lepší.
AH-D2000 mají specifický charakter zvuku, který ortodoxní hifisty nepřesvědčí, ale ostatní zaujme – je prostě zábavný.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 30. 10. 2008 14:14

Žádné komentáře, podezřelé.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod bubaak 30. 10. 2008 14:29

protože není co vytknout a necheme aby si spychl ;-]
PS: hezkej avatar
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Rarach 30. 10. 2008 15:46

Dakujem za recenziu. Pekne obrazky :-)

Tiez uvazujem nad ich kupou no stale citam to iste - a to ze maju problematicke stredy a vokaly. Mohl by si prosim spustit tento track a zreferovat ako znie ten zensky hlas: http://www.audiojelly.com/index.cfm?act ... ?id=163656

Dakujem :)
Xonar Essence STX => Beyerdynamic DT880 (32 ohm),
Realtek ALC861 => Sennheiser EH350
SE C510i => AKG K 324P, AKG K 314P
Rarach
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 30. 10. 2008 17:32

Není to špatné, ale otevřená konkurence a Shure by ten hlas podaly čistěji. Nádech je trošku ostřejší. Naléhavost tomu ale nechybí.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod Kocmeister 30. 10. 2008 19:10

Možná je to trochu blbá otázka, ale nejsou tyhle sluchátka trochu krok zpět oproti SE530? Čistě ze zvukovýho hlediska. V komfortu pro domácí poslech bych tipoval za jednoznačnýho vítěze D2000.
REPRO: PKAudio Ghibli, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Project PreBox S2 Digital s iFi iPower, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 30. 10. 2008 19:35

Kocmeister píše:Možná je to trochu blbá otázka, ale nejsou tyhle sluchátka trochu krok zpět oproti SE530? Čistě ze zvukovýho hlediska.

ja si myslim ze D2000 ponukaju rovnaky zazitok ale v inom charaktere. je to len moja domnienka.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 30. 10. 2008 19:45

Jo určitě jsou charakterově jiný. Spíš mě zajímaj v tomhle porovnání zvukově jako celek.
REPRO: PKAudio Ghibli, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Project PreBox S2 Digital s iFi iPower, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 30. 10. 2008 19:52

hmm, tak tam budu mat asi na vrch 530...
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 30. 10. 2008 19:56

Kde Shure ztrácí, Denony mají na vrch a obráceně. Konkrétně u mne Shure prohrávají v basech a Denony ve středech.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod eraser_svk 30. 10. 2008 22:25

Fajn recenzia, chýba mi tam len zmienka o izolácii. ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 1. 11. 2008 17:15

Ano. Na tu jsem zapoměl, protože mi nepřijde nějak velká, údajně -10 dB. A poměrně dost hrají do okoli.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod The Wolverine 1. 11. 2008 18:09

I přes tu zavřenou mušli? :shock:
Ještě jsem si všiml, že to má podobný systém uchycení jako AKG 3D-AXIS, jen ten kloubek vypadá solidněji, bytelněji.
Mimochodem velice povedená recenze.
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurelius9 1. 11. 2008 18:16

Pekna recenzia, ocenujem snahu o objektivne zhodnotenie zvuku. :tleskani
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 1. 11. 2008 18:19

To bude tím, že poslouchám poměrně nahlas a něco uteče prostě uteče.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor