Padělky sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kuko61 15. 11. 2014 15:19

Záleží na tom, za koľko ich človek kúpi a v akom sú stave. Ale súhlasím, že HD600/650 ako bazárové slúchadlá pri ich súčasných cenách nie sú veľmi zaujímavé, ak chce človek ušetriť. A ak je poškodený menič, to sa neoplatia kupovať žiadne slúchadlá.

Inak sada originálnych náušníkov s molitanmi pre HD600/650 je za 46€ http://www.thomann.de/de/sennheiser_hd_ ... olster.htm , neoriginálne sa dajú zohnať na eBay za polovicu http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=hi ... d&_sacat=0

Molitany odporúčam z vlastnej skúsenosti originál Sennheiser http://www.thomann.de/de/sennheiser_hd_ ... cheibe.htm

Slušný výber káblov od 15USD je napr. tu http://www.lunashops.com/search.php?enc ... YwNDI4O30=

Preto som písal, že ak niekto chce výborné slúchadlá za super cenu, oplatia sa HD545/565 a staršie, pretože ich bazárová cena je veľmi nízka. Za tú cenu (40-80€) nie je v súčasnosti šanca kúpiť nové slúchadlá, ktoré by sa im kvalitou zvuku čo i len blížili. A hlavne na slúchadlá s kruhovými náušníkmi s priemerom 10cm (Senn HD540/560, Beyer DT990, AKG240/242/280/290) sa dajú náhradné molitany a kožené či velurové náušníky zohnať za pár euro.
A aby som sa aspoň trochu držal témy, pri ich kúpe nehrozí, že by to boli čínske fake ;-)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mgx123 22. 4. 2015 15:08

Ahoj, chtěl bych se zeptat zkušenějších: věci z Amazonu, které jsou "Fulfilled by Amazon" by neměly být padělky - nebo se krutě pletu?

Chystám se totiž si takhle něco koupit, konkrétně Klipsch Image X10, u kterých právě zrovna padělky existují - jak jsem se nemile před pár dny dozvěděl - z toho důvodu jsem už zavrhl Ebay, a nerad bych naletěl.

Děkuj všem za odpověd.
mgx123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 22. 4. 2015 15:23

Nevím jak je to přesně teď a zrovna s Klispchy, ale FulFilled by Amazon(tedy, že to k tobě jde ze skladu amazonu a ne přímo od prodejce) není 100% zárukou originálního produktu. V minulosti už bylo pár případů, kdy se tak prodávaly faky.

http://petapixel.com/2012/12/09/beware- ... arehouses/
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skeptický 5. 7. 2015 17:00

Jsem teď v Turecku a skoro v každým obchodě jsem viděl padělky Beatsů. Neodolal jsem proto a vzal jsem sebou ven Fiio X3 na vyzkoušení těchto faků. Musím říct, že zvuk těchto sh.itů se rovná jejich prodejní ceně 25 TL (cca 250Kč). Bez basů, bez výšek, bez prostoru, slitý nástroje, když mi prodavač zesílil hlasitost, tak šíleně začaly zkreslovat. Říkal jsem mu, že hrajou blbě a on na to, že mám špatný přístroj a začal to zapojovat do svého mobilu :-)
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 7. 2015 19:32

Myslím že vloni v Řecku jsem "potkal" ty samý fejky od stejnýho producenta... - viz viewtopic.php?p=9624009#p9624009 a viewtopic.php?p=9625047#p9625047 .
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Skeptický 5. 7. 2015 21:27

Cetl jsem ty prispevky a byl jsem zvedavej, jelikoz jsem si nevsiml, ze by je nekdo vyzkousel. Ten prodavac mi jeste drze chvilku tvrdil, ze jsou originaly :-) Rikal jsem si, takovou si daji praci s okopirovanim designu, ale zvukove je to tragedie. Dal jsem je vyzkouset i dceri, ted okupuje notas a ja pisu z mobilu, a ty to prislo normalni. Cinani vedi, co je dulezite :-)
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 7. 2015 21:40

Dnešním "-náctiletým" přijde naprosto normální i zvuk produkovanej z failu formátu mp3 s bitrate 64kbps, vyzářenej z pidirepráčku velkýho 5 x 30mm v mobilu, kde se o zesílení stará jediným Li-Ion článkem napájenej "D-classe" zesilovač o "výkonu" závratnejch 50mW ....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Skeptický 6. 7. 2015 08:59

je to tak :-(
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 16. 9. 2015 16:07

Padělky sluchátek mi vadí a opravdu je nepodporuji, ale aktuální anti-fake prohlášení českého zastoupení Sennheiseru to trochu přehání. Aneb padělaná sluchátka ničí sluch více než ta pravá! :)

A hlavně - neodborně vyrobené falešné reproduktory sluchátek vám mohou některými chybně či neadekvátně reprodukovanými kmitočty poškodit sluch. Každý posluchač má totiž při nevyvážené reprodukci tendenci poslech vylepšovat vyšší hlasitostí a poškození sluchu je u zfalšovaných sluchátek velmi časté.


Celé prohlášení zde https://www.facebook.com/SennheiserCzec ... =1&fref=nf
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 16. 9. 2015 18:16

Ja to pochopil takhle: u padelku je vyssi tendence zvysovat hlasitost diky spojeni toho, ze hraji na ***** a jakysi lidsky mentalite "vice nahlas to hraje lepe", kterou se to snazi "zlepsit". A vetsi hlasitost k poskozeni sluchu samozrejme vede.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karminkotak 16. 9. 2015 18:55

Ja s tým ich vyhlásením aj súhlasím...
Raz som, ešte keď som bol mladší, omylom kúpil také od Sony, dj model V700.
Vtedy sa o tom toľko nepísalo, cena až tak nízka nebola, ale keď som potom vzal aj tieto slúchadlá, origo, z kamennej predajne a porovnával, to fakt bol rozdiel obrovský :|
Odvtedy si aspoň dávam pozor. A aj na uši :)
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 16. 9. 2015 19:41

sashafckinggrey píše:Ja to pochopil takhle: u padelku je vyssi tendence zvysovat hlasitost diky spojeni toho, ze hraji na ***** a jakysi lidsky mentalite "vice nahlas to hraje lepe", kterou se to snazi "zlepsit". A vetsi hlasitost k poskozeni sluchu samozrejme vede.


Stejny argument se ale dá použít i na koss porta pro. Mě to přijde jako přehnané demonizovani padělků.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 9. 2015 22:04

...je to práve naopak. :pozor
Treba si dávať pozor na kvalitné sluchátka, ktoré aj pri vysokých hlasitostiach hrajú perfektne a čisto!
... sluch poškodzujú vysoké úrovne hlasitosti a nie nepríjemný pocit nepríjemného hluku a únavy z posluchu skresleného zvuku (a sluchátka s mizerným zvukom triezvy, nezhulený a "normálne počujúci človek" nedokáže počúvať moc nahlas)
... je to podobné ako pri jazde autom ... v SL-kovom mercedese človek ani pri rýchlosti 250km/h nemá taký pocit nebezpečia a rýchlosti ako v trabante pri 60-ke
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 9. 2015 23:02

bacil2 píše:...
... je to podobné ako pri jazde autom ... v SL-kovom mercedese človek ani pri rýchlosti 250km/h nemá taký pocit nebezpečia a rýchlosti ako v trabante pri 60-ke

Cože? Ono se dá trabantem jet 60? Kdy? Jak? já bych to viděl jako reálný jedině ve vleku za tím mercedesem SL ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod davek183 24. 11. 2015 12:59

A hlavně - neodborně vyrobené falešné reproduktory sluchátek vám mohou některými chybně či neadekvátně reprodukovanými kmitočty poškodit sluch. Každý posluchač má totiž při nevyvážené reprodukci tendenci poslech vylepšovat vyšší hlasitostí a poškození sluchu je u zfalšovaných sluchátek velmi časté.


To je podle mě největší pravda :). To je proč se vždycky vědělo že mládež má zkaženej sluch, protože poslouchaj na shitskejch sluchátkách, v lepším případě se slabými basy, v horším případě s ostrými výškami. Pak se to člověk snaží kompenzovat vyšší hlasitostí, aby slyšel líp to co je slabý.
Před pár dny jsem zrovna poslouchal přednášku Tylla Hertsens a tohle říkal. Mimochodem -https://www.youtube.com/watch?v=SDRHFNfFCFU - dělal dvě stejný přednášky, tak nevim jestli zrovna tady.
davek183
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků