Padělky sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michal744 22. 3. 2016 22:02

http://dzwiekomania.pl/pl/c/Sluchawki-nauszne/1
Myslíte, že ty ATH r70x v akci jsou originál? Dole v popisu je chyba, protože neobsahují 3 kabely, je to popis z m70x. Jinak je cena v Pl větší cca o 100-280 zlotých u velkých prodejců. Na tento obchod sice nejsou stížnosti a jede od roku 2012, ale i cena v dolarech je vyšší.
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod johny-t 22. 11. 2017 02:33

Zdravim posluchaci, mam na Vas dotaz. Mam moznost koupit Urbanears Zinken za 700 Kc. Jsem v zahranici na Balkane. Podle ceny Vam to asi pripada jako padelek ale. V tom samem obchudku jsem kupoval levne jednicky Marshaly a na padelek nevypadaji, ani zvukove i kdyz nejsem zadny hifista. U Zinkenu jde o to, ze on ma ve stejnem regalu namichane Zinken, Humlan i Plattan 1 a na vse hodil cenovku 50 (700 kc). Mozna netusi, ze model Zinken se prodava trikrat draze. Chci se tedy zeptat tech z vas, kteri maji zkusenost s padelky/Zinkeny a obecne Urbanears, na co si dat pozor pri koupi. Urcite ho prekecam k poslechu pred koupi. Budou nerozehrane? Zpracovani? Poslouchat budu jen ze smartphonu. Diky moc vsem.
johny-t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 11. 2017 17:15

Na Balkáně obecně VŠUDE musíš počítat s tím, že PRODEJCE VĚDOMĚ NABÍZÍ PADĚLKY JAKO ORIGINÁLNÍ ZBOŽÍ - a obzvlášť středoevropanovi. Řek, Bulhar nebo Turek, rumunský cikány nevyjímaje, každej tobě jako cizinci bude tvrdit, že to je echt gold a zaručeně pravý zboží - ale v duchu se tetelí blahem, jak tě ojebe. Nevěř jim ani co by se za špinavej a ohryzanej cikánskej nehet vešlo - všecko z jejich nabídky uplácal nějakej turčín, případně to nakoupil v přístavu z veeeeeeeelikýho kontejneru s nápisama v rozsypaným čaji. Vím, že většina sluchátek a to i originálů je kvůli ceně vyrobená i tak v Číně, ale tohleto je i bez vědomí mateřský firmy....
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod johny-t 22. 11. 2017 18:44

Tento obchod není zrovna na místě, kam by chodili davy turistů. A jak říkám, ty Marshally padělek nebyli. Takže se vracím k dotazu protože určitě od něj dostanu možnost si je osahat a poslechnout.
Šanci, že koupím sluchátka za 30 % ceny protože prodávající spletl modely, si ujít nenechám :)
A btw: Marshally jsem koupil, oposlouchal a prodal v ČR za víc ;)
johny-t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amarok 7. 12. 2017 16:24

Tak mně z aliho přišly Swing IE800, věrná to kopie Sennheiseru.
Kabel i tělo sluchátek jsou barevně i tvarem k nerozeznání. Jiná je koncovka kabelu u jacku a Swing mají mikrofon s tlačítkem.
Krček mají tlustý, takže na něj narvu kdejaký nástavec. Oproti Sennu jsou uzavřené, takže výborně izolujou.

Zvukově velký překvapení:
Celkově nijak zkreslený a nezabarvený. Slušně detailní.
- Basy jsou výraznější. Více subbasů než středobasů, což kvituji.
- Středy nejsou utopené, ale jsou světlejší s důrazem na vyšší středy/nižší výšky.
- Výšky mají velký peak někde nad 10 kHz, snaží se tak znít jako u Sennů, ale je to pro mě občas nepříjemný peak.
V tomto stavu to jsou tedy sluchátka se zvukovým podáním do U. Na vokální/instrumentální žánry výborné. Ale na EDM a další, komu nevadí výšky.

Kdo by ale chtěl výšky zkrotit, je jednoduchý mod:
- Odlepit mřížkové filtry pomocí párátka nebo pinzety. Jde to celkem blbě, lepidlo drží.
- Podlepit filtr Jedním nebo dvěma plátky z papírového kapesníku. Mě vyhovovaly dva. Takovýto jemný papír blokuje nejvyšší výšky, ale ne ostatní pásma.
. nalepit vytuněný filtry zpátky a je to.
Teď je zvukový projev do L, což mně velmi vyhovuje na spoustu žánrů.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod linecur 10. 6. 2022 11:20

Před pár dny mi z ebay přišly padělky IE800s - prodejce - postarší pán - je před lety pořídil za 600 euro! Nějak se mi nezdál zvuk, tak jsem to "protáhl" přes head-fi diskuzi a ukázalo se že jde o fake... pán k tomu přistoupil vcelku pragmaticky a obchod byl ochoten stornovat, ufff... nabídl mi ať si je nechám. Docela rád bych jejich zvuk porovnal s originálem, na mém AK300 to nijak nepřebilo třeba chi-fi KZ atp. Jakože nejsou vyloženě mizerné, ale taky žádná sláva... docela by mně zajímalo jak hrají jiné podobné padělky IE800... měl možnost to někdo porovnat, pls? ;-)
linecur
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 6. 2022 11:40

Ak si dobre pamatam, prave tieto starinky IE800 boli najviac falsovane IEM. Vela vyrobcov sa ani neunuvalo tvarit, ze je to original. Hlavne, ze to vyzeralo ako IE800...

IMHO, kupovat v dnesnej dobe take stare vykopavky, aj keby to boli original, to je ciste zufalstvo.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod linecur 10. 6. 2022 13:40

Jsou i horší věci:) čínské in-eary po 2 letech
linecur
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 10. 6. 2022 18:20

Vlastním rok a půl originální IE800S a mně vyhovují, hlavně svým komfortem a velikostí.
Zvuk je přirozený, líbivý.
Z náhlavních sluchátek mi nejvíc připomínají Empyrean s alcantara naušníky.
Empyrean na pořádné sestavě má samozřejmě o něco víc detailu, ale hlavní výhoda IE800S je ta, že hrají dobře skoro z čehokoliv.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod linecur 10. 6. 2022 19:47

Taky jsem k tomu takto přistupoval, jednou jsem je slyšel s tím, že zvuk se mi zdál zajímavý a objevily se za zajímavou cenu, tak jsem je vzal, jen jsem netušil že jsou tak často padělané...
linecur
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 6. 2022 19:49

Nijako som nechcel poukázať na nezmyselnosť takého výberu, predovšetkým ak človek vie presne, čo čakať. Len dnes je ponuka už tak veľká, že ísť do toho s tým "skúsim, uvidím" pri tak starom type je asi škoda... najmä cez e-bay.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků