Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 1. 2019 12:54

Toto tvrzení může platit i naopak. Každej to slyší podle sebe.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 1. 2019 13:11

Možno to trochu preženiem (ale zas nie až tak moc): snažiť sa porovnávať zvuk "klasických" sluchátok s IEM je niečo podobné ako snažiť sa porovnávať zvuk reprobední so sluchátkami.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 1. 2019 13:18

Tiez riesim v sebe toto nejaku dobu a odpoved zatial nepoznam. Aj (c)IEM aj nahlavne sluchatka maju nieco do seba a kazdy preferuje nieco ine. V poslednej dobe zistujem, ze 80% casu travim s IEM a Shanlingom, lebo je to ovela pohodlnejsie na rozne presuvanie a cinnosti po byte. A to som povodne planoval mat Shanling a ineary len ako obcasne riesenie. Jednoducho vsak nie vzdy mam chut sediet zrovna na mieste, kde mam svoje "audio nadobicko". Co sa tyka zvuku, tam som si neni isty. Podla mna IEM za tu istu cenu davaju "viac muziky" ako nahlavne sluchatka, aj ked nahlavne zase su na seriozne pocuvanie vhodnejsie. U mna je to 50:50 a nesuhlasim s tym, co pise Bazi36. Ale plne chapem, ak to tak ma on. Nadviazem na ten uvod - zvazujem, ze velke sluchatka uz nebudem vobec zivit a radsej kupim lepsi DAP k IEM. Cize nielen ze plati mrazikovo "Každej to slyší podle sebe", ale aj tie preferencie sa mozu menit v case.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zephyr750 22. 1. 2019 14:40

IMG_8164.JPG


Ahojte,
Zostava MADE IN CHINA za par euro, zatial to hra vyborne uvidim ako dlho. Cakam na nove GE elektronky pre DAC predzosik koli este lepsej farbe zvuku.
Sluchatka mam marshall ale budem ich onedlho upgradovat. Som novacik v pocuvani sluchatkovej hudby.
zephyr750
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 1. 2019 14:45

... a mohol by si prezradiť, že čo to je?
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zephyr750 22. 1. 2019 14:53

DAC predzosik s USB + WAVkami noname cinskej znacky "Hi-Fi Mini 6J1" + sluchatkovy zosilovac "Sabaj PHA3". Vsetko aliexpress 8-)
zephyr750
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 1. 2019 15:28

Mě po letech dávají smysl když už sluchátka přes hlavu tak ty která jsou "nenáročná na sestavu a která jsou pohodlná" a, že jich je po skromnu. Pak by se dalo i říct, že dokáží plnit úlohu aspoň z části alá špunty, přesun po bytě, chata atd..
U špuntů souhlasim, opravdu to není pro každého si dávat něco do uší v tom je celý problém a ani se nedivim ono ani v delšim horizontu to nebude pro uši moc zdravý bezpečný.
Repro troufám si tvrdit málo kdo něco dobrého opravdu slyšel, trochu alchymie, prostory, sestava, ve výsledku to neni levný, pokud je to vyladěné zvuk je zcela jinde podle mě se to nedá srovnávat prostě přirozenější reálnější neutrálnější...
Co se týče, ale užívání hudby to je subjektivní...
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 23. 1. 2019 09:22

zephyr750 píše:
IMG_8164.JPG


Ahojte,
Zostava MADE IN CHINA za par euro, zatial to hra vyborne uvidim ako dlho. Cakam na nove GE elektronky pre DAC predzosik koli este lepsej farbe zvuku.


Na elektronkách zbytečně nešetři a jdi rovnou do značky Mullard nebo rebrandu RCA. Ty jsou prostě za danou cenu top. Objednej si jedny s ring getter a jedny se square getter. V tom je zvukově největší rozdíl.
GE, Siemens, nebo ruský jsou v jednotlivostech třeba lepší, ale Mullardy jsou celkově výborný. Kdyžtak mě kontaktuj přes SZ, poradím konkrétní typy.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zephyr750 23. 1. 2019 13:16

Vdaka. Zatial som objednal tie GE za par euro, som zvedavy na zmenu zvuku ci ju moje ucho bude vediet rozoznat, recenzie na GE oproti povodny cinskym boli velmi priaznive. Chcem sa drzat pri zemi a nechcem do toho nejako vela investovat pokial kvalita bude pre moje pocuvanie postacovat. Tieto "krabicky" boli za par korun a ked porovnam s klasickym pocuvanim cez sluchatka z laptopu alebo ajfonu tak je to uplne iny level zvuku, cistota a separacia nastrojov je niekde inde, pocuvam hlavne akusticku hudbu.
Chcem najst nejaky rozumny kompromis medzi cenou a kvalitou zvuku. Krabicky chcem este vylepsit lepsim toroidnym zdrojom 2x12V lebo teraz su tam take obycajne impulzne, pre elektronky nie moc idealne. Ak decka trochu odrastu tak pocuvanie mozno rozsirim na nejaky lampac 2x20 W + regalovky, ale to je buducnost ,zatial si musim vystacit so sluchatkami, ale nemozem si pomoct elektronky mi nejako ucarovali, mozno aj placebo efekt :-)
zephyr750
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 23. 1. 2019 18:14

JDS Labs Atom + Schiit Modi 3.
Toto kombo je lepší než Chord Mojo, Magni 3 a i než Bacilovo oblíbené R2R11 :D .
Hraje to pěkně, zvuk nemá žádnou zásadní chybu.
Měření zde:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... -amp.5262/
Obrázek
Obrázek
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 25. 1. 2019 10:04

Pokud by chtěl Atom někdo další a nechce čekat týdny na doručení z USA jak jsem čekal já, tak je nyní skladem z Německa:
http://www.headsound.de/epages/63028271 ... ATOMAMP-bk
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 25. 1. 2019 12:59

@BabetakCZE: Nemáš náhodou skúsenosť aj s JDS Elements?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 25. 1. 2019 13:03

Ahoj, ne, nemám.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iceman27 26. 1. 2019 15:38

Sestava začátečníka, Sennheiser HD600, Schiit Vali2, krmeno Shanling M0
Přílohy
vali na web.jpg
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 26. 1. 2019 15:49

HD 600 ti doporučuju nikdy neprodávat, jak budeš postupem času zlepšovat řetězec, tak se budou zlepšovat s ním.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků