Pôvodný model Koss Porta Pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmmh 15. 1. 2019 21:16

Pokazili sa mi 15 rokov staré kossy. Nedávno som zakúpil v Alze nové. Vtedy som ich kúpil za 3500 korún. V alze teraz stály okolo 900 korún. Nové hrajú úplne inak, kvalita zvuku sa podstatne zhoršila, majú silné stredy, ostrý zvuk, tóny sa zlievajú a stratili priestor, boli z nich hlava. Ten legendárny vynikajúci zvuk a prednes je stratený. Kde zoženiem pôvodný model? Kúpil by som i inú značku, potrebujem otvorené a na cene ani nezáleží, lenže som podobne dobrú kvalitu nenašiel...
hmmh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrE1 15. 1. 2019 23:41

Ano, mám stejný poznatek. Já si koupil Grado SR 80e. Jsou totálně otevřená a pohodlná. Hrají dobře, do mého ucha lépe než jakákoli KPP, jsou ovšem větší, neskládací a mají, pro mně, nešikovný kabel. Ten se dá upravit. Zdá se mi tlustý a nemám rád vývody z každého sluchátka ve tvaru Y se spojkou pod krkem. Jiným ovšem nevadí. V úvahu (jako náhrada KPP) připadá i model SR 60e, má prý trochu víc basů a méně zřetelné středy. Neslyšel jsem je.

Mám i ULTRASONE HFI-15G, jsou KOSSům podobnější velikostí , pohodlím a pocitem na hlavě, příjemný nenápadný a kratší kabel. To mám rád. Nejdou složit. Zvukově se mi zdají mnohem lepší, než novodobá KPP, ovšem horší než Grado.

Dobrá jsou prý i Jays v-JAYS. Neměl jsem tu čest.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod pugy3 16. 1. 2019 04:36

Ja som uplne naslepo kupil AKG Y30. Velky zvukovy posun oproti KPP vo vsetkom a KONECNE uz pani Ing. s AKG pochopili, ze deka (myslim v prenosnych sluchadlach) nema v ich zvuku co robit. Takze uplna spokojnost a chvala. Su lahke, otvorene a skladacie. Ak hladas niekolko hodinovy a pohodovy posluch mozem len odporucit. Len ten kabel je dost tenky, ten mi robi najvacsie obavy.

Mala recenzia tu:https://www.vzdy.sk/extra/magazin/audio-video/test-akg-y30-aj-male-sluchadla-zahraju-velky-koncert
Už ma to na tomto svete začína prestávať.
pugy3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 16. 1. 2019 14:23

Jako lepší alternativu k Porta Pro určitě Grada, zkusil bych otestovat zda budou zvukově vyhovovat SR60 či případně SR 80 a vyšší. Často se dají sehnat za zajímavou cenu i bazarové kousky ve skvělém stavu. Jen je nutné počítat s výrazně méně praktickým kabelem, který je sice robustní a vydrží skoro cokoli, ale také výrazně nepoddajný a silnější než běžně ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků