BT Sluchátka na cestování

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Čížis 13. 12. 2018 15:46

Krásný den,

sháním sluchátka bezdrátová (nejlépe na BT) na delší cesty vlakem či procházky, popřípadě zahrání i nějáké té hry (ale k tomu mám spíše sluchátka doma) . Nejlépe sluchátka na/přes uši, se špunty nejsem moc kamarád. Poslouchám převážně metal, ale nepohrdnu ani žádným jiným hudebním stylem (na druhou stranu bych byl nerad, aby basy zabily vše ostatní) . Sluchátka bych si představoval tak do 4000 až maximálně do 5000 ,- (idealní by spíše ale bylo do 3000 ,-) . Zatím jsem si našel pár sluchátek, která mě zaujala, a totiž:
Sennheiser HD 4.40 BT
Jays-u-Jays Wireless
JBL E55BT
Audio technica ATH-AR3BT
MEE audio Matrix3

Nejvíce se zatím přikláním k těm Sennhaiserům, které jsou k dostání za 2000, což je super cena. :-)
Jaké máte s těmito sluchátky zkušenosti, jaké se vám líbí a jaké byste mi tedy prosím doporučili ? Nebo víte o nějákých jiných - vhodnějších,nejlépe do těch 3000 (pokud ale za to opravdu stojí, tak klidně i o ty 2000 více dám) , tak budu rád, když mi o nich povíte. :-)

Ještě bych měl takovou dodatečnou otázku - pozná se rozdíl mezi AAC a aptx u Android telefonu? V čem se to liší ? Nejsem v tomhle moc zběhlý, tak se do toho alespoň minimálně snažím dostat, ať pro příště můj výběr je snažší.

Děkuju za pomoc všem. :-)
Čížis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eiben 13. 12. 2018 20:30

Uz jsem to tady psal pred 2 tydny. Koupil jsem minuly rok synovi MEE Matrix 2 a zdaji se mne hrozne zahuhlane jakoby kelimkovy efekt
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Čížis 14. 12. 2018 19:32

Díky za odpověď .

Tak nakonec jsem to z části zredukoval a upravil na :

Sennheiser HD 4.40 BT
Sony WH-CH700N
Pioneer SE-MS7BT- S nebo K

Co si myslíte o těchto sluchátkách? Jsou si podobné zvukově? Propouští zvuk? Jsou i na delší cesty vlakem? Nebo měli byste nějáké jiné doporučení ?

Mějte krásný den a předem děkuji za odpověď.
Čížis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doodier 15. 12. 2018 13:00

Čau, řeší se to tady docela často. Z poslední doby zkus mrknout na tohle téma: viewtopic.php?f=1712&t=1293991&st=0&sk=t&sd=a&start=15

a možná i tohle: viewtopic.php?f=1712&t=1293854

Eiben: To je super, ale ty sluchátka o kterých píšeš nemá ani ve výběru.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Čížis 15. 12. 2018 13:14

Ahoj, díky za odpověď.

Oba příspěvky jsem měl už pročtené a moc mi nepomohly, protože je zde stále vcelku hodně otázek. Největší otázkou asi je, jestli se vyplatí dávat o 2000 více za AT-AR5BT, když očekávám, že se to zvukově od těch Sony/Sennů moc nejspíše nebude lišit. Jinak se tam právě mnou výše zmíněná sluchátka moc neřešila (převážně dost povrchně). Spíše mi teď opravdu jde o to, kdo tato 3 sluchátka vlastní, jestli mi nemůže porovnat, jak zní, jak jsou pohodlné a odolné, to je prakticky vše na čem mi záleží. Z těchto sluchátek se začínám přiklánět k těm Sennům, ale rád bych si byl ještě více jistý. Příští týden je budu moci i vyzkoušet, ale bohužel ty Sony ani Pioneery ne, proto by se porovnání od někoho, kdo slyšel všechna tři, hodilo.

Za další případné info díky, snad se daří.
Čížis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 15. 12. 2018 16:27

Povrchne? Nejsi nakej moc narocny? Kdo si myslis ze ma vsechny tri modely doma nebo dlouhodobe naposlouchane? Radeji si udelej vylet do audiga napr. O zvuku i pohodli toho bylo napsano vic nez dost, vsechno je to stejne subjektivni. Jednou jsem tady napsal, ze jsou Matrix 3 o nicem a nezabavne a nasledne mi to jeden vazeny clen tohoto fora rozporoval. Takze jak pisi, vse je subjektivni...

AR5BT jsem nakonec vratil na hudbu byly lepsi nez 700N ale na filmy z notebooku (bez AptX) nikoliv...
Naposledy upravil kultus dne 15. 12. 2018 19:29, celkově upraveno 1
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Čížis 15. 12. 2018 17:38

Ano, povrchně. O sluchátkách například Sennheiser HD 4.40 BT tam padlo naprosté minimum, o Pioneerech vůbec nic. Když bych si v dohledné době mohl udělat výlet do Audiga, vůbec bych sem nepsal. Protože vím, že nebudu v dohledný době mít možnost všechna vyzkoušet, proto píšu vám sem, kdo má zkušenosti alespoň se dvěma ze tří sluchátek, jestli se s nimi nemůžete podělit se mnou. Spíše se rozhoduji mezi Sony WH-CH700N a Sennheiser HD4.40BT, bohužel Jays-u-Jays už nejsou nikde moc k sehnání. Vím, že si říkal, že s oběma sluchátky máš nějáké zkušenosti - mohl by ses mi trošku o nich rozepsat, ať si dokážu utvořit názor bez toho, aniž bych je slyšel (což souhlasím, že stejně nebude tak dobré než jako když bych je slyšel, ale bude to dostatečné) . Jak říkám, ty Senny budu moct vyzkoušet brzy, ale bohužel ty Sony ne. :-) Jinak pohodlnost a propustnost zvuku se dá dost jednoduše posoudit po pár dnech nošení, je mi jasné, že zvuk naposlouchat trvá déle. Jinak taková dodatečná otázka - u jakých si tedy nakonec zůstal ? :-)

Díky moc za odpověď a měj se pěkně. :)
Čížis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 15. 12. 2018 19:27

4.40/4.50 mi vubec nesedely, tak jsem je moc neposlouchal protoze to bylo zbytecne. Pioneer jsem nikde nepotkal. O CH700N i AR5BT toho bylo napsano az az...

Bez si je radeji vyzkouset, muzou hrat bozsky, ale kdyz ti nebudou sedet na hlave je to k nicemu. Treba AR5BT sedely v obchode perfektne, ale po dvou hodinach na hlave nic moc. CH700N uplne naopak...takze stejne vidis ze je zbytecne neco psat. Na ty sony je na YT tak deset recenzi...kdyz se ti nechce do obchodu, objednej a vrat.
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eiben 15. 12. 2018 20:30

bych se vykaslal na BT a koupil s dratem treba Panasonic RP-HD10-K
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Čížis 15. 12. 2018 21:06

Díky za odpovědi.

Na drátové se chystám až později k domácímu poslechu . Kór ještě v dnešní době je trend u mobilů nemít 3.5mm jacky a je zde nutnost redukce, což je extrémně nepohodlné, proto jsem se rozhodl pro BT verzi. Příští týden si vyzkouším ty Senny, zkusím se podívat do Sony prodejny, jestli tam nemají vystavené ty CH700N, to by bylo fajn. Nicméně, kdyby stále někdo mohl porovnat tyto dva modely, byl bych hrozně rád.

Ještě jednou díky za reakce, hoši. :-)
Čížis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 15. 12. 2018 23:03

CH700N jsem zkousel ve dvou brnenskych EW, pripojene k nejake provizorni aparature kde hraje to same a da se srovnat s 1000XM. Ale taky nekdo psal, ze nekde v Praze nepochodil...tak je asi nemaji vsude vystavene.
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dandy79 8. 1. 2019 10:08

Ahoj sluchátka si budeš muset vyzkoušet, jinak nezjistíš vůbec nic. V recenzích se kolikrát nad nimi rozplývají a člověku to nakonec sedne třeba jinak. Několik dní poslouchám ty Sennheiser HD 4.40 BT ....

Sluchátka jsem si objednal na základě výborných zkušeností s drátovými sluchátky Sennhesier HD 5 řady, které mám řadu let. Tyto HD 4.40 BT jsem si pořídil primárně pro bezdrátový pohodlný poslech do postele (MP3, Youtube, Spotify). Zdroj hudby PC/win7@64 nebo Samsung A3@7.0

Pohodlý sluchátek na krátkodobý poslech (kolem 1 hodiny) je OK, na delší poslech to přeci jen není. Uši máte trošku otlačené (náušníky mohly být větší - do těchto se vejdu s "odřenýma" ušima .... muž 40let/184cm/77 kg). Hlavový most postrádá polstrování a tak o něm po čase víte. Když si nasadím starší HD 555 tak je to oproti těmto balzám a úplné lázně. Naopak tyto HD 4.40 velmi slušně pasivně odhlučnují okolí a tak i při mírné hlasitosti vás okolí vůbec neruší a vy je také ne.

Materiál sluchátek hlavně plast a koženka, nicméně měkčené a příjemné na dotek.
Snad něco vydrží. Škoda jen kratšího kabelu 3,5 mm jack (pouze stereo - třípolový) a na druhém konci 2,5 mm čtyřpolový. (použil jsem jen párkrát pro porovnání zvuku s kabelem a bez)

Spárování s BT telefonu rychlé a následující spojení bleskové.
Spárování s PC jednoduché, díky podpoře dokoupeného USB BT s podporou aptX, zvuk stejný jako po kabelu. Přenos zvuku i za zeď furt na výbornou.

Zvukově se nejvíc hodí na poslech elektronické, taneční hudby, rap, RnB... kdy na EQ si stejně volíte střední pásmo níž. Sluchátka tak podají dost výkonu pro basy, které jsou rázné, zvukově separované, ale zároveň jemné (bez drnčení hlavy, bez zbytečného zvýraznění těch úplně nejnižší kmitočtů). Středy jsou asi největší slabinou zvuku těchto sluchátek, jsou často zvukově nepřesné, někdy až zkreslené a při rovném EQ jde až o "plechovkový" zvuk. Vokály tak nezní úplně nejlíp, ani srozumitelnost mluveného slova není ideální - sklouzává do sykavek. Zásah do EQ směrem dolů u středů v podání HD 4.40 je téměř nutností. Výšky jsou dostatečné, jen možná lehce zastřené bez výraznější dynamiky.

V této cenové relaci (kolem 2.500 Kč) je samozřejmě jasné, že se nejedná o žádnou vyšší třídu sluchátek a zvukově jsou průměrné,. Jejich silnou stránkou je právě BT konektivita, která při využití aptX kodeku hraje slušně. Pokud jde někomu primárně o kresbu zvuku, pak by se měl podívat o řadu (nebo radši 2) výše.

Jako sluchátka k mobilu na normální poslech jsou určitě dobrý, pro vychutnávání a hledání detailů už ne.
Za mě osobně hodnocení tak 6/10 (lepší průměr)

Plusy:
Basy
Slušná výdrž baterie
Možnost s kabelem i bez
Přes BT stejná kvalita reprodukce
AptX kodek pro wireless přenos
Minimalistický konzervativní design
Slušné pasivní odhlučnění
Ovládací prvky na pravé mušli

Mínusy:
Na delší poslech nepohodlné
Mohly by být větší náušníky
Most pogumovaný bez polstrování
Středy zvukově zkreslené
Vážná hudba, jazz, rock - slabší kresba
Bez EQ až sykavé vokály a ml. slovo
Otravné hlášky (Power ON, Power OFF, Conected .... atd)

Stačí takto?
dandy79
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků