Sluchátka jako Phonak Audeo PFE 112

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Doodier 22. 10. 2018 15:04

:D Toto... Toto je opravdu zážitek :D Na to by se měly prodávat vstupenky.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 22. 10. 2018 15:43

Omg

Že já něco psal.

Nowo já se ti nějak nesnažím v tom pomoct akorát si myslím že ty oriveti za tu cenu nestojí. Pořád si dále o tobě myslím sve tak si nemyslí že tu máš nějaké příznivce :-D
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 22. 10. 2018 16:05

Já se přidám do diskuse protože ač se nechci NOWOCAYNA zastávat tak on má prostě v něčem pravdu. Rozdíly mezi sluchátkama jsou obrovský v rámci jedný cenový kategorie, tzn. když vybírám sluchátka, snažím se vybírat top modely, tzn. nejlepší poměr cena/výkon. To platí o kategorii do 1k, 1k až 3k atd. tzn. sluchátka (top) modely z obou kategorii (např. 800 a 2800) budou velice rozdílná, resp. za 2800 budou mnohem lepší, ale top model z budgetových sluchátek do 1k může přehrát sluchátka za 3k atd. Navíc je tu vývoj, je třeba sledovat trh, sluchátka od KZ jsou každým rokem lepší, stejně tak mraky dalších chi-fi. Další parametr je kvalita zpracování/trvanlivost, tam jsou rozdíly ještě větší, resp. ještě větší rozptyl atd...
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 10. 2018 16:22

Potíž je v tom, že většina lidí je zvyklá radit to co vyhovuje jim, aniž by znala zvukové preference a zbytek řetězce tazatele. Filozofický úvahy o tom co hraje, co je překonaný, co je nej a přehraje násobně dražší kousky, jsou potom výhradně subjektivní a pokud ještě přicházejí od rádců, kteří víc čtou, než mají naposloucháno, tak je jejich hodnota ještě nižší.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 22. 10. 2018 18:14

Jasně tomu já rozumim, já tady fakt NOWOCAYNA neobhajuju, jen mě tady někdy zaráží určitá setrvačnost názorů na některý sluchátka. Zas na druhou stranu čína chrlí tolik sluchátek že to člověk stěží stíhá sledovat, natož reálně testovat.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 22. 10. 2018 18:39

Tak já bych se nebál doporučit FLC8s, dokonce se za bůra jedny válejí na bazaru. Nemalou výhodou je možnost doladění zvuku podle svého pomocí širokou škálou kombinací. I když nejsem zastánce výměnných filtrů a snad vždycky to bylo pro mě zklamání, tady to docela funguje bez zásadní degradace zvuku.
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 22. 10. 2018 18:41

Podle mne se snazí kazdý poradit jak nejlépe umí,pak je na kupci,aby si to vyhodnotil.Pokud si nekdo koupí DAP za cca 20-100 litrů,tezko bude resit chi-fi za 5 US.
Pokud vezmu svoje spunty,tak nedám dopustit na FiiO F9 Pro.Také jsem neodolal a koupil KZ ZS10,nebo jak se jmenujou.Ale jsou v suplíku,podle me se rozehrát nedají.Verím vsak,ze nekomu budou vyhovovat,osobne bych je nedoporucil nikomu.To samé MH1C,nudný,hroznej kabel,kterej je tahal z usí.Proto také mám rád spunty s nosením za ucho.Cili pozadavek,který naopak jiné vytocí,jako nepohodlné.
Psal to ted tusím mrazík,pokud me neosloví na první poslech,neverím,ze se natolik rozehrají.A tech promených je proste moc(DAP,mobil,hudební styl atd...),proto bud osobní poslech pred nákupem,nebo e-shop.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeatsAudio 22. 10. 2018 19:36

Nečekal jsem tolik příspěvků, takže nevím jestli dokážu reagovat na každého a popravdě jsem z vás trošku zmaten :D
Ať se podívám na jakoukoliv recenzi zde zmíněných sluchátek - iBasso IT01, Whizzer A15, Oriveti, všechno je to do V. Netuším, jakou charakteristiku měly Phonaky, ale na termín "do V" jsem poměrně alergický, protože tak přesně hrají moje současné Fidue a považuji to za naprostou tragédii ty utlumený středy a nevidím rozdíl mezi nimi a přibalenými sluchátky za pár kaček v balení k mobilu.
Navíc ano, Whizzery lze zamítnout z důvodu náročnosti zdroje. Nikdy ty sluchátka nebudu krmit ničím lepším, než výstupem z mobilu (momentálně iPhone, do budoucna asi Samsung nebo Sony).
BeatsAudio
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 22. 10. 2018 20:36

zkus se mrknout na Kinera Idun, já je mám, jsou světlejší ale výborný sluchátka. mohly by ti sedět.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 10. 2018 15:54

Mám iPhone a prakticky všechny špunty co jsem kdy měl v ruce, jsem si na něm vyzkoušel. Můžu Ti tedy doporučit to, co si s iP rozumí:

Oriveti Basic - s iP výborná synergie. Přednes malinko temnější, s autoritativním basem, ale daní se poslouchat i dlouhodobě, neunaví. Výšky jsou malinko upozaděné, ale ne chybějící. Kabel vedený za uchem, ale výborně padnou do ucha a jsou pohodlné. Izolace není nejlepší ve třídě, ale dá se s nima chodit i venku. Mají výměnný kabel a celkově je zpracování vynikající. Cena tuším 99usd.

Custom Art Ei3 - zvukem podobné jako Basic, ale mají více detailu, lepší přednes prostoru. Zvuk je sametově hladký, bez ostrosti a propadů jednotlivých pásem. Zpracování je výborné a izolace je díky tvaru mušle i u univerzálních modelů výborná. Opět je velkou výhodou možnost výměny kabelu. Koupit se dají přímo u výrobce za skoro 300eur, já tu mám jedny na bazaru :-)

JVC FX850 - excelentní sluchátka v dřevěném provedení. Mají velmi zajímavou barvu zvuku. Excelentní jsou na nich strunné nástroje a velké orchestry. Starší se dají kolem 6k pořídit, nové pouze ze shopů venku.

Všechna mnou zmíněná sluchátka mají spíš temnější přednes, ale ani v jednom případě se nejedná o véčka a hlavně se nejedná o přehuhlané špunty, kdy vše přikryje bas a zbytek pásem se v nich ztrácí. Míra detailu a rozlišení je na dobré úrovni a nemají tendenci posluchače unavit.

Hodně se mi líbily i Campfire Audio Nova, ale je dost složitý je sehnat a nový stojej lívanec. Iduny bych osobně vynechal, neboť ty do V podle mne jsou. Pokud bys chtěl fakt už radikální posun, tak doporučuju počíst o Noble Savant. Ty stály balík, ale dnes se dají sehnat do 8k a fakt jsou mimořádné.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 23. 10. 2018 19:16

mrazíkovo píše:Potíž je v tom, že většina lidí je zvyklá radit to co vyhovuje jim, aniž by znala zvukové preference a zbytek řetězce tazatele. Filozofický úvahy o tom co hraje, co je překonaný, co je nej a přehraje násobně dražší kousky, jsou potom výhradně subjektivní a pokud ještě přicházejí od rádců, kteří víc čtou, než mají naposloucháno, tak je jejich hodnota ještě nižší.

Bohužel máš minimálně částečně pravdu. Anebo funguje takový ten „heureka.cz syndrom“. Člověk něco koupí a hned je s tím absolutně spokojený, či naopak naprosto nespokojený. Stačí pár vteřin a už ví své. Dnes jsem něco hledal na internetu a našel zajímavou reakci. Pod jedním výrobkem označil zákazník pět hvězdiček z pěti, přičemž do slovního popisu napsal něco v tom smyslu, že... „ještě jsem to nevyzkoušel“ :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 23. 10. 2018 20:46

To není jen na heurece to dělá i spousta lidí na aliexpress
LOPO_X
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků