Náhlavní BT sluchátka na uši - iOS hudba

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MarekSp 20. 10. 2018 22:40

Zdarec, začínám přemýšlet o BT sluchátkách pro poslech hudby z iPhonu. Nehledám žádné super HiFI, ale nechci ani žádné čínské šmejdy. Použávám/-l jsem většinou in-ear sluchátka (AKG, Seinheiser), nebo klasiky EarPods od Applu. Chci, ab šli sluchátka použít i jako HandsFree, pokud někdo bude volat, ale ab šli i připojit pře kabel ke zdroji hudby (3,5). Viděl jsem článek o Urbanears Plattan II a něco v podobném duchu by stačilo, ale u těhcto sluchátek vůbec netuším jak jsou na tom s hudbou. Poslouchám rockově založenou hudbu, nebo i pop alá Adele, DM, českou hudbu apod, žádné TucTucTuc.Předem všem díky za rady a doporučení. Cenový limit nedávám, ale ai nepůjdu nad 7.000 Kč.
MarekSp
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 21. 10. 2018 14:05

V této cenové kategorii je již opravdu na výběr a to včetně aktivního potlačení okolního hluku, pokud je využiješ třeba na cestách. Vynikající jsou v této kategorii Sony Sony WH-1000XM2 (lépe hrají s aktivním potlačením, osobní zkušenost) - ohraničené a úderné basy, srozumitelné a čisté středy i výšky. Výborné jsou Audio-Technica ATH-ANC700BT a třeba i cenově velmi přijatelné MEE audio Matrix3. Všechny mají kodek AAC ( a také aptX ), který pro iOS potřebuješ, abys využil naplno potenciál dobré nahrávky, popř. iTunes ! Jistě jich bude na trhu ještě mnoho dalších (např. Harman Kardon Soho Wireless ) a tak je nutným předpokladem správného výběru hlavně poslech. Já se nakonec rozhodl pro Sony. Hodně zdaru ! 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekSp 21. 10. 2018 15:52

Testovat rozhodně budu, díky za doporučení. Ty Sony jsou asi opravdu dobré, podle testů co jsem četl. Překvapilo mne, že i aktuální Beats Solo3 už mají vcelku pozitivní recenzi. Ty Sony se dají kopit i mírně nad 7.000, Sola3 za 5.000, co jsem koukal.
MarekSp
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 22. 10. 2018 10:49

Nevím, nevím ty Beats.... Mne tedy tento "navoněný" zvuk moc nevyhovoval, nemám však iPhone.Takže sám vyzkoušej a uvidiíš. Nemají sice AAC, ale uvádějí nějakou technologii W1 pro Apple a iOS. Možná s tím iPhonem budou tedy hrát nakonec dobře, je to koneckonců součást Apple Inc.
Dej pak vědět, jak to dopadlo. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekSp 22. 10. 2018 19:16

Beats 100% AAC umí, neboť je to Apple produkt (de facto). Ještě jsem je neslyšel, takže netuším. W1 je speciální chip pro komunikaci s Apple produkty a povyšuje komfort a možnosti ovládání i párování.

Dnes jsem testoval SONY 1000 gen2 a Momentum II a lépe mi hudebně vyhovují asi ty Momenta. "výbavou" jsou ale ty Sony daleko lepší.
MarekSp
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 10. 2018 09:39

Pozri aj Beoplay H4. Tie Sony su sice zvukovo velmi fajn, aj vybavou, ale konstrukcia je biedna, "radi" sa lamu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tacos 30. 10. 2018 10:46

Lámala se jen první generace, druhá generece má toto vyřešené. Beoplay H4 hrají solidně, ale jedná se o zvuk hodně do V, zábavný až únavný. U sonek ja zásadní instalace aplikace a nastavení eq, sluchátka mají velké rezervy. Já určitě doporučuji ty sonky. Před cca 3/4 rokem jsem vybíral sluchátka do 10000 také k iphonu, strávil jsem v audigu tři odpoledne a vyzkoušel opravdu všechno, nakonec jsem odcházek s těma Sonkama. Ty jsou takový "švýcarský nůž". Bly tam kousky, které hrály lépe určitý typ muziky, třeba bowers wilkins P7 na elektroniku, ale ty sonky jsou prostě lepší celkový balíček.
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 10. 2018 10:50

To si na omyle, nic nie je vyriesene. Lame sa to rovnako.

Na hudbu ktoru pocuva mu chces odporucit aky zvuk ak nie zabavny?
Naposledy upravil Ryan Giggs dne 30. 10. 2018 11:03, celkově upraveno 3
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tacos 30. 10. 2018 11:01

aha, no já vycházel z osobní zkušenosti s oběma modely, 1000xm se opravdu nalomily, 1000xm2 ne.

edit: jinak pokud vycházíš ze zkušeností lidí na internetu, je toho plný reddit, ano, ale jen od jednoho uživatele, kterej chytl nejakej amok vůči sony, jinak jsem našel asi 6 případů a vzhledem k tomu, že vím co dovede "zákazník", tak bych řekl, že to je akorát nafouknutá bublina. Neříkám, že jsou postavené jako tank, ale u Bose se taky zlomí zarážka kloubu a nikdo o tom nemluví, u BO se ničí náušníky atd. Je to o tom jak se k technice chovám. já ty svoje nosím v pouzdru a nasazuji si je na hlavu, tak nějak věc, kterou by měl s takovými sluchátky člověk dělat - rozhodně nepraskly.
Naposledy upravil Tacos dne 30. 10. 2018 11:05, celkově upraveno 1
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 10. 2018 11:03

Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tacos 30. 10. 2018 11:08

viz můj edit výše
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 10. 2018 11:45

Ja som sem ale nedal odkaz na reddit, ale schvalne na najdete temy na googli. Tak co sem pleties nejaky reddit? To nie je jeden clovek, je tam toho dost. Sam som stretol 2 kusy. Aj tu na fore sa to uz riesilo.
Takze ano, lamu sa. Ak chce niekto podstupit riziko, prosim, je to jeho vec. Ale netvrd ze je to vyriesene ked to nie je pravda.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pugy3 30. 10. 2018 12:04

Tacos prosim nehadaj sa s panom EXPERTOM. Je to presne ako pises, ako sa k technike chovas tolko vydrzi. Sice nemam bezdrotovu verziu SONY ale kablovu skoro rok(MDR-100AAP) a cuduj sa svete ziadne zlomene plasty.

Pan EXPERT: Net je plny prispevkov ako casto odchadza( lame sa) kabel na KPP. Mam ich 15 rokov a kabel bol meneny 2x pretoze stvrdol a nie zeby sa zlomil.
Radsej keby si hovoril z vlastnej skusenosti ako inych presviedcat na zaklade prispevkov z internetu ked ani netusis ako ku zlomeniu doslo.
Už ma to na tomto svete začína prestávať.
pugy3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 30. 10. 2018 12:29

no za mě taky ty Beoplay H4

jako první jsem měl Sony (nějaké levné, asi za 2,2)
potom JBL (zhruba za 3)
dále Audio-Technica ATH-AR5BT - nehrály špatně, ale na mě byly moc světlé a furt jsem naháněl basy
no a nyní mám ty Beoplay a upgrade už neplánuju (aspoň zatím) :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tacos 30. 10. 2018 13:20

Ryan Giggs: ano a na tom gugli uz na sestem radku jsou uplne jine veci, ale to je fuk, stejne tak si myslim, ze jsi osobne stretnul kulove. Proste vzhledem k poctu prodanych kusu se jich par zlomilo, a myslim ze z 90% za to muze uzivatel

Absolutne nejlepsi rada je v tomto pripade udelat si, pokud je to jenom trochu mozne, vylet do audiga a poslechnout si to. Kdyby sis vybral sonky, pokud se k nim budes chovat normalne jako clovek a nebudes je nasazovat na hlavu o velikosti mimozemstana z filmu mars utoci, tak se jim nic nestane. Nezapomen si stahnout aplikaci. Hlavni je si to vyzkouset s tvoji muzikou, udelat si na to cas. Beoplay h4 mohu rozhodne doporucit taky, ale pokud se pohybujes po meste, v mhd atd. Tak na sonky prostě nemají, protoze to potlaceni hluku je spickove. Momentum jsou taky super, mozna ze hraji o par procent lepe nez sony, ale po hodine z nich boli ucho a vypadas v nich jak Otik, jejich noisegard taky neni tak vykony. Chybu neudelas ani s jednema, ale jak jsem psal vyse, vlastni zkusenost je zasadni.
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků