Hifiman HE-400 modding

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tajnik 16. 2. 2018 14:56

_daRK píše:Od včera mam doma ZMF Ori pads

Jaky mas prosim te konkretne typ? Na vyber maji ted jen Lambskin nebo perforovane Lambskin. Pisou ale, ze ani non-perf Lambskin ted nejsou na sklade.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 2. 2018 18:08

tajnik: mam verziu lambskin. Perforated som nebral, lebo na ne som nemal referencie, pri nausnikoch dokaze zvuk ovplyvnit niekedy aj maly detail, tak som siel na istotu.
Od prveho nasadenia nadsenie nezmizlo... konecne vobec nemusim mysliet pri pocuvani na to pichanie od focuspadov, nemenil by som tie nausniky uz len kvoli tomuto (a to som fakt trochu zvazoval, ze HE400i pojdu prec, bola by to vsak skoda). Mierne pridane basy su fajn, ale to chapem ako taky bonus navyse.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 17. 2. 2018 19:43

To jsem si myslel. Diky za info. Takze az v breznu.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 2. 2018 21:34

Tajnik ale môžeš pozrieť bazár, duuudl predáva HE-400i s Alpha Pads od Mr.S a myslím, že písal, že ich predá aj samostatne.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 18. 2. 2018 00:29

To jsem videl, pred par dny... Ted nabizi uz jenom ty sluchatka. Diky za snahu.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 21. 2. 2018 21:16

Pridám pár postrehov k ZMF Ori Lambskin. Opäť sa mi potvrdilo, že každý máme svoje uši a čo sa páči jednému, nemusí sa druhému. Hneď na začiatok poviem, u mňa vyhrali originál Focuspad-y. Tu sú dôvody:

ZMF Ori Lambskin jednoznačne vyhrávajú v pohodlí. To je jednoducho dokonalé a pre mňa extrémne pohodlné HE400i posúvajú ešte o level ďalej. Sú neskutočne príjemné na dotyk a na hlave to je ako v bavlnke. Teda ak niekomu vadia Focuspady, jednoznačne odporúčam.

A zmena zvuku? Všetci hovoria, že pribudne basov. Nesúhlasím. Basov je rovnako. ZMF Ori Lambskin sú hrubšie ako originálne Focuspad-y. Teda meniče ako keby odtiahnete od uší a to je presne aj to, čo to urobí so zvukom. Jednoducho počúvate HE400i viac z diaľky. Na basoch to nijak neuberie, len to uberie na výškach a stredoch. Preto vzniká pocit, že je basov viac. Výšky sa vďaka tomu mierne zjemnia, je ich trochu menej. No už viac to má vplyv na stredy. Tých je menej, detailov je menej a pôsobí to odtiahnuto. Pri napočúvaných skladbách, kde som si vyslovene užíval niektoré detaily, tu boli zrazu v úzadí. Mne to jednoducho odstránilo to, prečo som si HE400i zamiloval. Lebo ich počúvanie ma dokáže úplne pohltiť a ich stredové pásmo je pre mňa silne návykové. Je veľmi príjemné, hladké, nenásilné a keby som mal byť teatrálny, poviem že medové. Toto čaro sa mi pri ZMF Ori stratilo. Chýba mi to pri nich. Ďalšia vec, ktorá mi vadila, že sa naruší vykreslenie scény. Začne sa zlievať predozadný priestor. Na prvý vnem to pôsobí, že sa zlepší priestor, no po čase som skôr dospel k záveru, že mi to narušilo scénu ako takú. Trhá sa. Celkovo orientácia v priestore je so ZMF Ori Lambskin horšia. Tá zmena zvuku sa dá jednoducho popísať ako keby ste na klasickom zosilňovačí s repro ubrali potenciometrom máličko na výškach a viac na stredoch. Zvuk začne byť do "V". A k tomu odtiahli od seba repro viac do diaľky. Stačí si pritlačiť mušle viac k uchu a zvuk sa začne vracať k tomu ako znie pri originálych Focuspadoch.

Podotknem už len, že mnou popisované zmeny vo zvuku nevnímam ako extrémne veľké. Sú maličké. Nevadilo by mi používať HE400i aj so ZMF Ori Lambskin, ale moje uši jednoducho viac ľúbia viac zvuk originálov. Potvrdilo sa mi, že zmenou náušníkov sa z nich iné slúchadlá nestanú, len sa zmení charkater ich zvuk presne tak, ako ich reprodukciu ovplyvnia po fyzikálnej stránke. Mne vyhovuje to, ako boli stvorené.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 2. 2018 21:25

To je čudné, keby som tie ZMF nekupoval s tebou, tak poviem, že mas úplne iné náušníky :)
Nemôžem sa stotožniť s tými basmi a ani so stratou detailov, možno trochu s tým "zjemnenim" áno. Ale ako píšeš, každý to máme inak. Rozdiel tu je aj v tom, že ty nedáš dopustiť na focuspady, no zniesol by si ZMF - ja nedám dopustiť na ZMF, ale FocusPad som mal chuť roztrhať :-P
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 27. 2. 2018 14:12

Už jsem skoro ZMF Ori Lambskin objednával a pak si přečtu zinuové shrnutí:). Četl jsem na netu všude samú chválu ale zinové shrnutí dává smysl. Už jsem se s tím u jedněch sluchátek setkal. Nemá někdo ještě nějakou dlouhodobější zkušenost, která by rozsekla moje dilema jestli kupiť či nikoli?:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 2. 2018 14:25

Kazdy to mame so sluchom inak, asi ti ziadna skusenost nepomoze, len vlastna. Ja by som ich nemenil a uz teraz premyslam, ze co ak ich casom prestanu vyrabat - ci nekupit do zasoby :) Skusal som so zinom spravit change, ale tie ZMF nechce pustit, to tiez moze nieco znamenat :-P Ak chces, objednaj a ked nesadnu, mozeme sa nejako dohodnut a budes mat dvoje focus pady.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 27. 2. 2018 15:19

No...Nemají je skladem jak se dívám, takže zkusím vylepšit původní náušníky, popřípadě zkusím nějaké co mám doma jestli to bude mít na zvuk vliv. Pak když tak objednám:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 27. 2. 2018 18:28

Nechcem ich pustiť kvôli pohodliu. Po zvukovej stránke ale platí to čo som napísal. Viac sa mi páči originál zvuk Focuspadov. Veď ak môžeš, určite do nich s _daRKom bež. Aspoň sem pribudne viac názorov. A ja som tiež zvedavý, ako ich bude vnímať ďalší človek. Zatiaľ som sám proti prúdu... :D
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brothell 18. 3. 2018 11:35

Zdravíčko pánové, mám HE400i z amazonu cca 3 měsíce, a včera jsem si všiml, že mají popraskanou levou "nožičku" co drží náušník a to z obou stran viz screenshoty.

Obrázek
Obrázek
Máte prosím nějakou zkušenost s podobnou vadou, jak k tomu hifiman/amazon přistupuje při reklamaci?

Díky
Brothell
Junior

Odeslat příspěvekod tonik666 10. 5. 2018 13:41

Ahoj,

všiml jsem si, že se mi trochu rozlepily focus pads. Máte někdo zkušenosti s opravou?

Myslím si, že pokud je zkusím sundat, tak povolí úplně, vypadá to, že umělá kůže je na tom pevném "kroužku" nalepená dost lehce.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 10. 5. 2018 15:16

Áno, je na prstenci po krajoch prilepená. Daj to opatrne dole a použi niečo silné, sekunďák alebo obojstrannú lepiacu. Len tú božku poriadne natiahni späť cez prstenec predtým ako to priložíš k lepivej strane, nech to nemáš tak divne vráskavé.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků