IN-EAR 10k plus minus

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zkoumal 10. 3. 2018 06:55

Ahoj,rozhodl jsem se vstoupit do vod pro mne neznámých a po letech nasazování něčeho na hlavu si uši přímo zašpuntovat:) a abych zabil dvě mouchy jednou ranou budou to sluchátka mimo můj preferenční styl,kterým je jazz.Poslouchat na nich tedy budu pop,rock new wawe atd z osmdesátých/devadesátých let.Primárním zařízením bude iPad,sekundárním Iphone,případně PC.Předřadit jim mohu Chord Mojo.Zdroj dat bude Tidal.Charakterově se mi líbí právě originální sluchátka od Apple,takže nová by jim měla bajvoko odpovídat,samozřejmě s patřičnou přidanou hodnotou.Nelpím na detailech,zvuk by měl být spíš relaxační,neunavující.Bylo by i fajn,kdyby to nebyla sluchátka citlivá na usazení,abych si je nemusel před poslechem půl hodiny šroubovat do uší. Upřednostňuji tuzemský trh,s nákupem v zahraničí mám nulové zkušenosti,cena je pouze orientační(samozřejmě méně = lépe,ale nebráním se ani ceně vyšší) a jsem vstřícný i nákupu z druhé - xté ruky(v tom případě neváhejte poslat PM).Tímto bych vás chtěl tedy poprosit o doporučení,která by pomohla ve výběru začínajícímu špuntaři a předem moc děkuji za každý tip.Mír s Vámi...
zkoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 12. 3. 2018 00:01

Když se k tomu nikdo nemá, zkusím něco nahodit já. V téhle ceně je toho strašně moc, tak aspoň nějaké tipy. Z tuzemských shopů bych zvážil InEar StageDiver SD-2, Audio-Technica ATH-E70, RHA T20i, iBasso IT03 a Astell&Kern Michelle Limited. Ovšem ze začátku se nějakému tomu laborování s usazením a hledání vhodných nástavců nevyhneš.
Nicméně osobně bych v téhle ceně uvažoval spíše o customech, v rámci EU konkrétně třeba o polských Custom Art Ei.3
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 3. 2018 01:13

Pokud bych vybíral špunty kolem 10k,určitě by to byly EarSonics ES3.
Zde: https://www.thomann.de/cz/earsonics_es3.htm#bewertung
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 12. 3. 2018 07:35

Těžko radit, je toho strašně hodně, zkušenosti mají jiní Bína a tak. Ale mě zaujalo toto iBasso IT04 cena $500 pokud vymažou ten nápis tak budou i moc hezký.
Obrázek

Konkrétně nákup např. přes stránky iBasso je strašně jednoduchý stačí mít jen internetovou platební kartu kterou si zařídíš v bance, tu si pak nastavíš v internet bance aby byla karta aktivní, při nákupu už jen vyplnuješ políčka nebo většinou zahraniční stránky jsou moderní s platebními systémy a můžeš platit přes paypal bez registrace zase přes platební kartu.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 3. 2018 09:20

Na neunavující, relaxovaný poslech z iPhonu jsou výborné, zde zmíněné Custom Art Ei.3. Na požádání je výrobce umí udělat i v uni verzi. Mám je už víc než rok a to se zatím jiným špuntům nepodařilo.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zkoumal 12. 3. 2018 11:54

Ahoj pánové,děkuju moc za tipy,v každém případě si hodlám tento týden po dlouhé době pořádně umýt uši a zajít si do Audiga něco poslechnout,abych se měl od čeho odrazit.Jinak těch 10 tisíc je víceméně střední hodnota,kterou jsem ochoten položit na oltář své zvědavosti,horní interval je něco kolem patnácti,nicméně je možné,že zmíněného Audiga budu odcházet se sluchátky za patnáct stovek,protože mi prostě budou vyhovovat,v každém případě,pokud vás napadne něco co bych si tam měl(v rámci daných parametrů) mimo to co napsal Wolverine ještě poslechnout,budu vděčný,když mi to sem nahodíte,ušetří mi to čas.Ještě jednou moc díky a přeji krásný den.
zkoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 111a111 14. 3. 2018 15:14

Keď tam budeš, určite skús Etymotic ER4-XR (SR) ... pre mňa to bol zjav ktorý živosťou prejavu prekonal všetko ostatné do 20K
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 3. 2018 19:42

"Keď tam budeš, určite skús Etymotic ER4-XR (SR) ... pre mňa to bol zjav ktorý živosťou prejavu prekonal všetko ostatné do 20K"

S tou živostí bych to tak neviděl. :pozor
To jsi ještě neslyšel EarSonics Velvet! :-)
Etymotic ER4-XR (SR)jsou celkem dobré,ale nudné.Jejich rozlišení není nic moc. :roll:
Pro někoho může být plusem jejich vyrovnanost a výborná izolace(strkají se hluboko do uší).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zkoumal 15. 3. 2018 00:49

Ahoj,děkuju moc,Etymotic jsem si přidal do poznámek a pokud bude čas a možnost,určitě si je poslechnu.Jejich velký hendicap bude možná právě konstrukce,nevim jak se uším bude zamlouvat,když do nich strčím půlku propisky,ale kdoví,třeba je to právě to co potřebujou:),no uvidíme,teda uslyšíme...
zkoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zkoumal 18. 3. 2018 01:27

Ahoj,abych to nějak uzavřel,včera jsem byl v Audigu a odnesl si sluchátka.A jako skalní náhlavník musím dodat,že výběr špuntů na prodejně byl neuvěřitelný porod a správně usadit je pořádně do uší jsem se naučil až po několika desítkách minut laborování v pohodlí domova a přitom to není,jak už teď vím ,nic složitého:)
Jako vždy velmi ochotný pán se mi bohužel nemohl moc věnovat,protože tam bylo nebývale moc lidí(ale přesto se občas přišel zeptat) a tak mi tam ke stolku jen nanosil sluchátka,co jsem vyjmenoval.Vyjma těch od vás doporučených,jsem vyzkoušel ještě 1More Triple a FiiO F9(jen iBasso IT03 nabyla k disposici).Po dvou hodinách trápení/radosti mi zbyla na stole samozřejmě ta nejdražší:) tedy ATH-E70 a Michelle,ostatní jsem vyřadil z důvodů zvukových nebo konstrukčních(např. Etymotic jsem si neposlechl vůbec,neb se mi nezdařilo najít způsob jak je vpravit do zvukovodu).K posledním dvěma dlužno dodat, že jejich popis na stránkách Audiga ne zcela odpovídá tomu co jsem slyšel já.V pěti stupňové škále kterou tam mají pro jednotlivá spektra zvuku v pořadí basy-středy-výšky u Michelle uvedeny hodnoty 4/3/5 ale já slyšel 5/4/3 u ATH mají uvedeno 4/4/4 a do ucha se mi dostávalo 4/3/4.Přeloženo Michelle jsou(alespoň pro mne) výrazně basová s příjemnými středy a mírně potlačenými výškami,ATH mají příjemný bas a výšky a trochu ustrašené středy.Vzhledem k tomu,že u Michelle bylo těch basů v některých skladbách až příliš,odnesl jsem si nakonec ATH,jejich výhodou je i menší ztráta detailů při tišším poslechu a také mi dobře sedí v uchu,nevýhodou je nestandartní koncovka kabelu,nicméně nepočítám ,že bych se někdy experimentováním v tomhle směru vydal.Pravdou je,že bych si nejradši odnesl oboje,protože každá mají ve zvuku něco co bych chtěl slyšet,ale život nutí člověka dělat kompromisy a až se manželka uklidní,počítám,že si tam zajdu i pro ty Michelly:)Ještě jednou vám děkuji za uvedené tipy,moc mi to pomohlo.
zkoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 18. 3. 2018 11:28

Jestli se mohu zeptat.Ty Michelle byly ty novejsí Michelle Limited,nebo původní Michelle?
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zkoumal 18. 3. 2018 18:01

Ahoj, byla to původní verze,limited tam tuším nemají ani psanou k poslechu.
zkoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 3. 2018 05:30

Audio-Technica ATH-E70(dle zvuku a pohodlí)byly při mojí návštěvě Audiga.cz asi největším zklamáním. :roll:
Shure SE846 se svými ořezanými výškami rovněž.
Hold zřejmě každý má jiný vkus.
Astell&Kern Michelle jsem poslouchal min. 2-krát a nejlépe hrály s Aune M1s.
Mohutný bas,který byl jakoby oddělený od středů.Střední pásmo bylo slušné,avšak výšky zkreslené(s Aune M1s)či velmi potlačené(s Cowonem PD).
Vynikaly pouze v objemu zvuku(soundstage)a v estetice(pěkný vzhled a balení).
Astell&Kern Michelle je lépe se vyhnout. :pozor
Osobně bych doporučil raději si koupit EarSonics ES3. 8-)
Ručím za spokojenost a nezkreslený poslech lehce do "V". :-)
Ze všech in-earů,které jsem v Audigu.cz poslouchal můj sluch zaujaly snad pouze předražené Astell&Kern Layla II.
Z in-earů zaměřené spíše do středů byly velmi slušné Grado GR10e a Grado GR8e,bohužel jsou bez možnosti výměny kabelu. :pozor

Pozn.Pokud bys chtěl ušetřit,tak místo Astell&Kern Michelle spíše doporučuji Sennheiser IE80i(s ovládáním vč. mikrofonu pro Iphone).Mají všechny pásma slušný a na pomalejší hudbu jsou velmi dobré.

-- 19. 3. 2018 05:54 --

akburt píše:Jestli se mohu zeptat.Ty Michelle byly ty novejsí Michelle Limited,nebo původní Michelle?


Dnes mi přišel z head-fi mail s informací,že Astell&Kern Michelle Limited na tom nejsou moc lépe,než původní verze.
Ostatně není se čemu divit.,že? 8-)
Astell&Kern prostě nepustí do světa pouze za 10-11k in-eary audiofilně hrající. :pozor
U Astellů(či JH Audio)se za vynikající zvuk musí pořádně sáhnout do kapsy. :D
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 19. 3. 2018 09:59

Ahoj, máte někdo zkušenost s FLC8S? Hodně se o nic mluví na head-fi, že v cenové kategorii do 500-1000$ se jedná o jednu z nejlepších voleb. Teď má vyjít ještě vylepšený kovový model FLC8N.
Díky
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 19. 3. 2018 11:48

Ptáš se a asi si přehlídl že tu je recenze na ně. Nebo spíše dojmy.

viewtopic.php?f=1712&t=1279706

Mimochodem nko už je na trhu nějaký ten týden ale koupit jde jen málokde. Chvilku byly i na penon ale fakt jen chvíli. Možná by bylo lepší počkat na Celeste ty by měly být lepší než flc8
LOPO_X
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků