Jays q-Jays

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 28. 1. 2016 09:55

Impedanční adaptéry jsem nezkoušel, i když iBasso by si s nějakými 90 Ohmy poradilo asi bez problémů. Kdyby měl někdo ten adaptér na půjčení, rozhodně bych se zkoušce nebránil. Mám Jaysy naposlouchané už docela dost na to, abych poznal rozdíl.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 28. 1. 2016 10:42

Jen doplním, že impedacni adaptéry nejsou žádné universální zlepšovače zvuku. To potvrdí každý majitel UE triplu, které s přiloženým 75 ohmovým adaptérem hrály znatelně hůře.

Taky byl adaptér určen jen do letadla na vyrovnání hlasitosti hlášení a omezení šumu.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 28. 1. 2016 11:13

... no, to že by adaptéry zlepšovali zvuk to tu predsa nikdo netvrdil ... teda snáď až na ...
Bína píše:... Při zapojení ubude basu, výrazně se zkrotí přehnané sykavky a výškové pásmo je více pod kontrolou. Celkové podání teď působí skvěle "neutrálně"(podle Etymotic přístupu k neutralitě).

Q-Jays s adaptérem hrají extrémně čistě, vzdušně, rychle a přesně, můžou si v tomto ohledu klidně vyšlápnout i na high-end modely.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 28. 1. 2016 11:50

Zkus si najít i etymotic er4 a rozdíl mezi P a S modelem.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 30. 1. 2016 15:01

Bína píše:Zkus si najít i etymotic er4 a rozdíl mezi P a S modelem.


... nevidím dôvod a nemám ani čas, aby som tu absolvoval nejaké mentálne cvičenie s modifikáciami ER4 ... radšej som si tie nové Jaysy požičal a odmeral im priebeh impedancie:
Qjays_freq_priebeh_impedancie.jpg

... sa to zhoduje s meraním starého modelu na innerfidelity (alebo je to už meranie nové??? :shock: )
http://www.innerfidelity.com/images/JaysqJAY.pdf
... v každom prípade je už jasné prečo zvuk prestane byť taký agresívny pri budení z vyššej impedancie (vplyv poklesu na 17ohm) ... možno by úplne stačilo ako „adaptér“ použiť len nejakých max. 5 ohmov (určite nie 91) aby sa potlačila tá „suchá agresivita“ na výškach a nestratili sa basy ... inak môj prvý dojem z posluchu je, že je to hlavne problém konkrétnej kombinácie s E12
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 10. 2. 2016 17:01

... po nejakom čase a laborovaní s nadstavcami som ich "naučil" celkom uspokojivo spolupracovať s E12-kou aj bez "adaptéra" ... je dôležité aby boli dosť hlboko usadené v uchu a perfektne tesnili ... nakoniec som sa preto po kadejakom skúšaní vrátil k origo nástavcom, ale "o číslo" menším

... nie je to síce nič pre bassfanatikov, ale s dostatočne kvalitným prehrávačom (minimálne X5!) a impedančne korektným výstupom zosilovača zvukovo výborné ... myslím, že aj za tie prachy je to celkom v pohode 8-)

Q_Jays_X5_E12_xb600.jpg
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 12. 2. 2016 19:19

Jo, souhlasím. Je to přesně, jak jsem napsal výše. Nová Qčka musí prostě v uchu těsnit, jinak jsou basy v háji. Ale jak jsou dobře usazená, dokáží zadunět překvapivě solidně, i když, jak napsal bacil2, pro bassheady to rozhodně není. Já používám stromečkové nástavce z Etymotic a jeto v pohodě. A samozřejmě, jsou to sluchátka, která ocení a využijí kvalitní zdroj.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 19. 6. 2016 13:15

https://www.audigo.cz/Sluchatka/Na-ven/Jays-q-JAYS

Koukám, že Q-Jays znatelně zlevnila. Za 11k šlo o rozumnou volbu a teď se stala ještě lepší.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 2. 2018 16:00

Ak tieto sluchátka vlastníte a predsa by ste prijali trochu umravnit tie ich mierne výrazné výšky, objavil som náhodou jeden jednoduchý a plne vratný mod. Sluchatka maju na konci tej "trubice" (kam sa dávajú nadstavce) srobovaci filter. Stačí ho odsrobovat a do jeho vnútra vložiť malý kusok peny (napr. z "peckovych" sluchatiek) alebo kúsok vaty a následne ho dat naspäť. S množstvom vloženého materiálu sa da experimentovať, ale treba dať pozor, aby bolo rovnaké na každej strane.
Pre mňa po tomto mode bola zmena pozitivna, sluchatka trochu ztemneli, ale nestratili na detailoch. Mám z nich oveľa lepší pocit, ako keď som ich kupil.
Naposledy upravil _daRK dne 25. 2. 2018 10:55, celkově upraveno 1
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 24. 2. 2018 23:48

Osobne absolútne nemám problém akceptovať ich "razantnejšie" zvukové ladenie aj pri dlhodobejšom posluchu bez modifikácie ... bezpodmienečne je ale nutné použiť skutočne slušný DAC! ... q-Jays by som určite nepripájal na nejaké bežné lacné chrastítko, lebo potom spravidla začnú hrať skutočne dosť agresívne
Naposledy upravil bacil2 dne 25. 2. 2018 11:54, celkově upraveno 1
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 2. 2018 00:09

Ani mne to veľmi nesedelo, začať s modom, no objavil som ten mod len náhodou a nechcelo sa mi písať zopár úvodných príspevkov... Skúsim to napraviť aspoň odkazom na ich recenziu. Mimochodom mam práve tie q-Jays z tej recenzie :)
Zvuk qJays sa mi zapáčil od začiatku, to nebolo o tom úplne zmeniť ich charakter, len vylepšiť, čo uz skvelé je. Mne na nich najviac vyhovuje miera detailov a po tejto úprave sú pre mňa dokonalé... aj bez top class DACu.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 25. 2. 2018 00:34

Chyby sa majú odstranovať pri ich zdroji, teda tam, kde vznikajú a nie umelo prispôsobovať týmto chybám ostatné "zdravé" komponenty.

... keď sa to robí inak, tak to nakoniec vždy zle dopadne! ... to je podľa mňa základná filozófia platná nielen pre HiFi techniku, ale aj pre všetky ostatné ľudské snaženia na tejto zemeguli ... vrátane politiky

-- 25. 2. 2018 00:35 --
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 25. 2. 2018 05:22

Q-jays V2 tu tema maji, jen je stejne jako ony uz trochu starsi: viewtopic.php?f=1712&t=1234741&st=0&sk=t&sd=a&hilit=jays&start=0&all=1

Osobne mam q-Jays stale rad, porad si myslim, ze se jedna o to nejlepsi IEM s ciste TWFK osazenim. Jejich ladeni neni idealni(ach ta ostrost), ale po technicke strance si tu svou cenu jasne obhaji. Predevsim kdyz si je nekdo koupil za pohadkovych 140 Euro pri Blackfriday slevach.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 2. 2018 08:14

Presne ta ostrost sa tým modom zjemní. Tym ze je to plne vratne bez následkov, za vyskúšanie to stojí.

V tej pôvodnej teme som našiel Binovu informáciu o impedancnej "ladičke", vraj by mala spraviť to isté, ja práve niečo také mám, tak idem skúsiť :)

P. S. poziadal som o zlúčenie témy, vyhľadávanie nezafunguje pri pomlckach v názvoch spravne.

Edit: impedancny adaptér (90ohm) vyskusany. Nemôžem si pomôcť, ale zvuk s ním sa mi nepáči. Je síce "umravnenejsi" na vyskach, ale uz sa stratila ta zivost a detailnost sluchatiek (aj pri pridani gainu), pri mode z vaty hrajú (pre mňa) sluchátka tiež menej ostro, ale zostalo tam to, co sa mi na qJays páči - detaily. S adaptérom tiez akoby basy stratili hĺbku oproti s/bez modu. Takže tak, adaptér zostane v krabičke.
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků