Sluchátka za cca 5000, hudba a hry

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 12. 2017 17:17

Ubastlit nějakej sluchátkovej zešilovač taky není nic nemožnýho - stačí na to doslova jeden operák, dva tranzistory do komplementárního páru, jeden stereofonní potenciometr s logaritmickým průběhem pro nastavení hlasitosti, pár odporů na nastavení stejnosměrný úrovně zesilovače a napěťovýho zesílení a nějakej ten kondík k oddělení a k filtraci napájení - součástek tak za 250Kč/10€ a po napojení na MOLEX konektor v PC (pro CD mechaniku nebo disk), ze kterýho využiješ jen zem a +12V (černej a žlutej drát) ti to bude hřímat jak Armageddonská bitva ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 12. 2017 07:28

amarok píše:Interní zvukovky vyjdou vzhledem ke kvalitě zvuku pořád o cca. 30 - 50% levněji.
Take absolutne pravdy su nezmysel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 12. 2017 09:25

Absolutní pravda to není, ale ve velký většině případů to platný je.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reset96 21. 12. 2017 12:17

No já bych právě radši bral nějakou tu interní, cenu za zvukovku berte jako zvlášť (nepočítá se do sluchátek, pevný limit nedávám), chtěl bych takovou, která by odpovídala možnostem těch sluchátek.

Na tu ASUS Xonar jsem se díval na Alze a tam mají za cca 1700 a pak až 7600 a to už je celkem dost. Chtěl by nějakou konkrétní doporučit.

A co se týče těch sluchátek samotných, pokud ty 3 zmíněné jsou v této cenové kategorii TOP, tak ke kterým bych se měl spíš přiklonit? Pokud mi tech. parametry moc neřeknou, tak pak moc nevím podle čeho si vybrat (vynechám-li vzhled). Ta zmíněná jsou tak z rozsahu 3,7-4700Kč. Mohou být klidně i o něco dražší, vyplatí-li se to.

Díky.
Reset96
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sova.m 22. 12. 2017 13:14

Zdravim, pokud neni treba nejaky extra mikrofon a dedikovane ovladani hlasitosti, sel bych do tehle: https://www.alza.cz/creative-sound-blas ... 382645.htm (nebo verze bulk, ta je jeste levnejsi). Sam mam verzi ZxR (nastesti sehnanou z druhe ruky). Jediny problem co ma je takovy divny software a jeho dlouha instalace. Nekteri uzivatele reportuji problemy s resetem softwaru a obcasnem smazani profilu. Ja ji mam jen kratce, tedy nemohu uplne hodnotit software a navic profily nastavene nemam. Jinak pry Asus Xonar DSX neni spatna, a pokud je dost penez, tak ASUS Xonar Essence STX II urcite nebude slapnutim vedle...Urcite bych ale nacetl jeste nejake recenze.

Jinak jsem zvedav jak to dopadne se sluchatkama, take se po nejakych poohlizim, protoze k te zvukovce jsou pripojena AKG K 511 nebo obcas Sony WH1000XM2...rozpocet mam podobny (5k, ale nebranim se jit nahoru) a chtel bych upgrade z AKG (mozna zkusim Sennheiser HD 599)...
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod Reset96 22. 12. 2017 18:53

Jo, tak ta by šla, extra mikrofon nemám a asi ani naplánuji i když to se ještě časem uvidí. V čem se přesně liší od bulk?

Ok, no se softwarem bych si nějak poradil, i když je škoda, že to nemají líp vychytaný.
Asus Xonar DSX by taky šla, ale jestli je Creative SOUND BLASTER Z lepší tak spíš klidně tu. Ta ASUS Xonar Essence STX II se mi zdá zas už moc drahá. Dražší zvukovku, než samotný sluchátka, to se mi do toho zas dávat nechce :D.

No ta sluchátka zatím teda nevím, ještě jsem se ptal v posledním příspěvku na detaily, ohledně těch 3, která mi byla doporučena. Ostatní mi radili, že nemám moc bazírovat na parametrech, ale potom si těžko vybrat.
Reset96
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sova.m 24. 12. 2017 12:31

Má navíc krabici, kryt a mikrofon. Bulk balení je jen karta bez krytu a mikrofonu (ani nevím zda je k ní krabice). Ale pokud nepotřebuješ mic a nevadí že nebude mít kryt, tak klidně bulk balení bude stačit. Creative Sound blaster Z je určitě na hry lepší než DSX. Pokud by nevadilo dát větší peníze za zvukovku, tak bych šel do Xonar Essence STX, nechá se sehnat za 4,5k: https://zvukove-karty.heureka.cz/asus-x ... ce-stx-ii/

Co se týče sluchátek, já chci otevřená a osobně se dívám na HIFIMAN HE400i (na amazonu za 180 liber) a Sennheiser HD 599. Chci je primárně také na hry a hudbu
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 24. 12. 2017 12:51

Raději právě zainvestuj do lepší zvukovky, na té záleží hodně a budeš ji mít na dlouho. I levnější sluchátka mohou hrát s dobrým zdrojem dobře. Obecně, mezi sluchátky od cca 3500 - 12 000 kč nemusí být žádný rozdíl - záleží už na Tvých zvukových preferencích. Takové BD DT990 nebo AKG K550 hrají výborně a jsou pohodlné.
Svůj vysněný zvukový ideál na první pokus nenajdeš a časem se stejně bude měnit. Pohodlí a možnost kvalitní eqvalizace jsou hodně důležité.
PS: Porovnával jsem ASUS D1 vs ASUS STX II a rozdíl ve zvuku byl velký. Nejvíc v basech.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 12. 2017 08:30

Charakter zvuku dělají hlavně sluchátka a těmi bych začal,ty Hifimany mám ke své absolutní spokojenosti.Pak můžeš pořídit zvukovku,která ten charakter podtrhne.A mezi sluchátky za 3500 a 14000 může být obrovský rozdíl,ty HE400I jsou toho jasným důkazem.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 12. 2017 10:50

Rozdíl je už mezi HD-558 a HD-599 - ne možná propastnej, ale výraznej a slyšitelnej - a to mám ty HD-599 doma tejden a jsou ještě syrový, nerozehraný - a ani jsem je ještě nezkoušel otevírat a případně modit. Cenová diference u značkovýho prodejce Panther je 4 690,- vs. 6 490,- českejch kulatejch včetně DPH. A hraju na pořád stejným headampu - modifikovaný Macurovo Dispre II.

K těm zvukovicám - vzhledem k tomu, že digitální soubory obsahující zvukovej obsah jsou stejný a většina srovnávanejch zvukovic má stejnej převodník, záleží kvalita výslednýho zvuku a jeho podání (basovější nebo naopak středovější až cinkavej) hooodně na kvalitě výstupního filtru proti aliasingu na výstupu DACu a taky na schopnosti výstupních bufferů těch zvukovic "utáhnout" nejen relativně vysokoimpedanční vstupy následnejch zesilovačů (10 kiloohmů je u nich minimum, obvykle mají impedanci vyšší = jsou to jen a čistě napěťový vstupy, který zvukovicu prakticky nezatěžujou), ale taky nízkoimpedanční zátěž v podobě přímo připojenejch měničů sluchátek. Sluchátka mají dnes impedanci měničů zhusta jen kolem 32ohmů, obecně se dá říct, že 50ohmů je vrcholová hodnota a 16 ohmů nejnižší - mezi nima se pohybuje impedance 95% všech sluchátek dostupnejch na trhu. Pokud má zvukovica výstupní buffery napájený ze zdroje 12V v PC, může dodat v nejideálnějším případě signál s napěťovým rozkmitem až ±2V a pak musí bejt buffer schopnej do 16 ohmový zátěže dodávat proud až 125mA špičkově - což žádnej běžnej typ operáku, který výrobci používají, neumí - většinou jsou limitní proudy na hranici 40mA na 1 výstup. U zvukovic napájenejch jen z USB portu je situace jen o něco málo příznivější - při výstupním napětí až ±1V je proud do 16 ohmový zátěže sice jen asi 62,5mA, ale pořád je to nad proudovýma limitama obvyklejch typů OZ. Já osobně proto doporučuju i za tu nejlacinější zvukovicu nejdřív zapojit aspoň minimální výkonovej zesilovač = SLUCHÁTKOVEJ ZESILOVAČ, kterej bude schopnej dodat do sluchátek příslušně vyšší proud i bez limitace - kdo nezkusil, asi neuvěří, ale je to tak. I naprosto blbej a jednoduchej "výkonovej stupeň" s jedním nízkošumovým operačním zesilovačem NE5534 a dvojicí tranzistorů BC548/BC558 (na stereo samozřejmě všecko 2x, nebo jako operák typ NE5532) dokáže z mizernejch sluchátek udělat docela obstojný a z dobrejch výborný - jednoduše prostě tím, že jim dopřeje dostatek výkonu, kterej jim výstupy integráčů osazenejch na destičkách zvukovic jednoduše dopřát nedokážou ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 26. 12. 2017 12:03

Je to stafeta, ale souhlas s Ekkarem nakrmit sluchatka je zaklad, poprve jsem to poznal u nenazranych AKG702, neslyset je pozdeji u kamarada s Customworks HYPA1, tak bych si je the nekoupil.
Ohledne DAC, zacinal jsem se ZERO a odesel mi pri uprave AMAROK operak OPA 627, tak jsem ho osadil NE5534, ktery stoji par Kc a zvuk byl na stejne urovni (627 stoji stovky KC!!).
Nejkompaktnejsi reseni asi Dragon Fly Red, vyborny DAC.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reset96 21. 1. 2018 00:15

Omlouvám se za delší neaktivitu. No bylo tu dost různých názorů, hlavně teda ohledně těch zvukovek, celkově mi z toho ale vyplynulo, od zkušených, že kvalita zvukovky a dalších prvků je u těch lepších sluchátek celkem důležitá, aby se ukázaly plné kvality těch sluchátek.

Pročítal jsem si ještě defakto stejné téma, kde autor má stejnou otázku jako já:
viewtopic.php?f=1712&t=1277659&st=0&sk=t&sd=a

Ty HiFiMAN HE-400i jsou tedy asi to nejlepší, co můžu mít, ale koukal jsem a normálně stojí skoro 15000kč to už je celkem dost, ale tady: https://www.amazon.de/HiFiMAN-HE-400i-M ... AN+HE-400I

jsou k dostání nové za 335 euro (= 8500kč), tak za takovou cenu bych do nich ještě šel, 15K se mi už moc dávat nechce, i když je pravda, že sluchátka mohu mít klidně na x let. Není v tom nějaký háček, když jsou o polovinu levnější na tom Amazonu? Třeba co se týče záruky apod.?

Jaká by k nim teda byla adekvátní zvukovka, aby se využilo jejich kvalit, ale nebylo to zas zbytečně něco, co nepotřebuju (= zbytečně moc drahé).

Jinak jsem se koukal, že existují také HiFiMAN HE 400S za poloviční cenu, je mezi nimi velký rozdíl?

Tyhle HifiMany nemají mikrofon? A jsou otevřená?

+ Bych chtěl ještě druhou variantu

Padly tu celkem tyto návrhy jako na nej sluchátka v ceně kolem 5K (řadím dle ceny):

Audio-technica ATH-MSR7GM gun metal šedá
AKG K550 MKIII
Sennheiser HD 599
Sennheiser HD 569
Beyerdynamic DT 990 32Ohm
Audio-Technica ATH-A550Z
BEYERDYNAMIC DT 770 PRO 80
Audio-technica ATH-M40x

Chci se ujistit - mikron mají pouze Audio-technica ATH-MSR7GM gun metal šedá a Sennheiser HD 569? U ostatních jsem to nenašel ve specifikacích...

Taky by mě zajímalo, jestli se vyplatí vzít nějaká s otevřenou konstrukcí, kvůli kvalitě zvuku?

Která z nich jsou "nejlepší"? Ocenil bych taky, aby se v nich nepotili tolik uši, aby mi nevadili, když je budu mít delší dobu na sobě + zas vhodnou zvukovku k nim (= aby byla adekvátní k vybraným sluchátkům, ne zbytečně drahá).

Mně osobně se asi nejvíc líbí (ale hodnotím spíše podle vzhledu):
Audio-technica ATH-MSR7GM gun metal šedá
Beyerdynamic DT 990 32Ohm

Díky za odpovědi.
Reset96
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 21. 1. 2018 09:37

Na Hifimany bývá několikrát za rok akce a v ní jsou do 7000,jestli moc nechvátáš tak si počkej,stojí to za to.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Reset96 21. 1. 2018 14:14

Ok, to je podobná cena jako na tom neměckém Amazonu, pokud v tom není nějaký problém, tak bych je klidně koupil tam.

Jinak zde bývají ve slevě v jakých obchodech?
Reset96
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 21. 1. 2018 15:26

Kupoval jsem je na techhouse.cz.
standavfr
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků